PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - 206 1.600cc τι αμορτισερ να βάλω?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ELENAKI92005 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.6 (16v)

Ένταξη: 19 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 12:20:04    Θέμα δημοσίευσης: 206 - 206 1.600cc τι αμορτισερ να βάλω? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Surprised Καλησπερα! θα ηθελα την βοηθεια σας.Καταρχην να συστηθω με λενε Ελενη και ειμαι καινουργια εδω μεσα. Εχω ενα 206 1.600cc και θελω να αλλαξω τα αμορτισερ θα ηθελα να μου προτεινεται τι να βαλω.Της μανας του κρατησανε 42.000km υστερα παρουσιασαν διαρροες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grpap (Γρηγορης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) xs (2004)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 529
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 13:22:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να βαλεις τα ιδια παλι.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την grpap στις Δευ 12 Νοέ 2007, 11:57:18, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
U142093 ((Γιώργος)210ps+32kg)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC 1.6 (2007)

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 43

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 19:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι η ανάρτηση της μαμάς είναι μια χαρά, εκτός και αν θες να κάνεις αγριάδες.Γιά 42000 που λες ότι κράτησαν νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλά, συνήθως μετά τα 20000 αρχίζει να φαίνεται μία κώπωση στα αμορτισέρ και ειδικά μες στην Αθήνα που ελέω της λακούβας τα αμορτισέρ δουλεύουν περισότερο απο όσο πρέπει.
Πές τι στυλ ακριβώς σου αρέσει όταν οδηγάς, για να καταλάβουμε τους προσανατολισμούς σου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tororosso (spiros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


'peugeot 206 cc 1.6

Ένταξη: 27 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Αύγ 2009, 19:11:45    Θέμα δημοσίευσης: peugeot 206cc,anartisi Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kalhspera pedes,oreo to site.
exo ena peugeot 206cc,kai opos se ola ta aytokinita kai se ayto 8a prepei na alaxtoune pleon ta amortiser tou.ksero pos to amaksi ayto den prosferetai kai gia polles epidoseis kai kratimata.alla mia sxetikh beltiosi den 8a me xalage,allios as balo pali ta mama.
ti lysi exetai gia ta 206cc?aksizei na sty8oune?h 8a er8o toumpa me cabrio aytokinito aythn thn fora?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Σεπ 2009, 12:31:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς ηρθες
Θα σε παρακαλέσω να γράφεις μόνο με Ελληνικα.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_thess (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 80

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Δεκ 2009, 03:52:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή πλησιάζω τα 80000 χλμ λέω να αλλάξω αμορτισέρ στο 206 cc moy.
Αυτό που με νοιάζει όμως είναι να μη χάσω άνεση σε αυτά που θα βάλω και να μην έχω κοπάνημα. Μέχρι τώρα ήμουν μαμά δεν με νοιάζει να τρέχω και τέτοια ούτε έχω σκοπό να το χαμηλώσω. Ο μηχανικός μου μου πρότεινε τα bilstein.

Ποια η γνώμη σας;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Δεκ 2009, 09:04:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα και χρονια πολλα,

ετσι οπως τα λες θα προτυνα να ξανα βαλεις τα μαμα αμορτισερ ή αν εισαι 206cc 1.6 να βαλεις απο το 2.0.
Οτιδηποτε αλλο θα χασεις σε ανεση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dui (Γιαννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugot 206 1.6 Xs

Ένταξη: 08 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 19:46:11    Θέμα δημοσίευσης: Ανάρτηση για 206 1.6 XS 16V (2002) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα,

Έχω ένα 206 1,6 XS και θα ήθελα να βάλω τα μανίσια αμορτισέρ. Εκτός από την Lion, γνωρίζετε από που αλλού μπορώ να τα παραγγείλω; Μένω Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ

P.S Τα θέλω για καθημερινή χρήση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 20:01:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάρτηση για 206 1.6 XS 16V (2002) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dui έγραψε:
Καλησπέρα,

Έχω ένα 206 1,6 XS και θα ήθελα να βάλω τα μανίσια αμορτισέρ. Εκτός από την Lion, γνωρίζετε από που αλλού μπορώ να τα παραγγείλω; Μένω Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ

P.S Τα θέλω για καθημερινή χρήση


Γκαγκασταθη στηνθεσσαλονικη.
Επισης δες την περiπτωση των bilstein bs4 τα μαυρα , θυμιζουν πολυ τα μαμα αλλα ειναι λιγο ποιο καλα στο κρατημα, και ανθεκτικα

Επισης παντα υπαρχει η λυση των raceland ή fk με 150 ευρω στο σπιτι σου και ειναι και κοιλοβερ. Μεχρι στιγμης 3 ατομα τα βαλαμε, 2 σε 206 και ενα σε 207 και ειναι πολυ καλα, εμενα με 40000 και πανε μια χαρα


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Dui (Γιαννης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugot 206 1.6 Xs

Ένταξη: 08 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 20:18:34    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ανάρτηση για 206 1.6 XS 16V (2002) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστώ,

θα το κοιτάξω. Aπό μια γρήγορη ματιά ο Γκαγκαστάθης έχει τα Delphi, Bilstein, PSPort. Δεν ξέρω αν έχεις άποψη για τα Delphi ή τα Οptimal;




Καλησπέρα,

Έχω ένα 206 1,6 XS και θα ήθελα να βάλω τα μανίσια αμορτισέρ. Εκτός από την Lion, γνωρίζετε από που αλλού μπορώ να τα παραγγείλω; Μένω Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ

P.S Τα θέλω για καθημερινή χρήση[/quote]

Γκαγκασταθη στηνθεσσαλονικη.
Επισης δες την περiπτωση των bilstein bs4 τα μαυρα , θυμιζουν πολυ τα μαμα αλλα ειναι λιγο ποιο καλα στο κρατημα, και ανθεκτικα

Επισης παντα υπαρχει η λυση των raceland ή fk με 150 ευρω στο σπιτι σου και ειναι και κοιλοβερ. Μεχρι στιγμης 3 ατομα τα βαλαμε, 2 σε 206 και ενα σε 207 και ειναι πολυ καλα, εμενα με 40000 και πανε μια χαρα[/quote]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 21:19:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι δεν νομιζω οτι κανενας στο κλαμπ τα εχει βαλει αλλα δεν νομιζω να ειναι κατι ιδιεταιρο για τα λεφτα τους.


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 21:39:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερει κανεις αν ειναι χτυπημενη καπου στα αμορτισερ η ημερομηνια κατασκευης τους;;


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 23:09:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
Ξερει κανεις αν ειναι χτυπημενη καπου στα αμορτισερ η ημερομηνια κατασκευης τους;;


Σε ποια αμορτισερ? μαρκα εννοω


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2012, 23:13:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μαμα ειχε το αμαξι οταν το πηρα.. Απλα δεν ξερω ποτε εχουν αλλαχτει..


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Stsanoussis (Stamos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 RC 2004

Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιαν 2013, 15:10:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Να το ανακινήσω λίγο το θέμα; Θα ήθελα την γνώμη σας για ελατήρια για το 206rc. Τώρα φοράει eibach μαζι με κίτρινα bilstein και κοπανάει απίστευτα. Με αλλαγή ελατηρίου θα διορθώνονταν καθόλου η κατάσταση; Και αν ποια θα ήταν καλύτερα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιαν 2013, 15:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρεσ τι μπιλσταιν εχεις πανω
και βρες τα μαμα ελατηρια και ξαναβαλε...

ετυχε περσι και οδηγησα γνωστου rc
Με μπιλσταιν ξαναφτιαγμενα θεσσαλονικη σε μαμα ελατηρια
με μπλοκε ακρα και 21 ραβδους πισω και παραμιλαγα.
το απολυτο στησιμο για ολ αραουντ χρηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stsanoussis (Stamos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 RC 2004

Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 16:23:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερεις μήπως τον κωδικό τους;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Ιαν 2013, 16:46:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ψαξε καπου σε εενα τοπικ για volvoαναρτηση ανεφερα κωδικους χοντρα bilstein
θες 40αρια τα πιο μικρα δε παιρνουν ριμπιλτ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stsanoussis (Stamos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 RC 2004

Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Ιαν 2013, 20:29:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρουμε κανένα καλο συνεργείο να αναλάβει το στήσιμο στο 206rc?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stsanoussis (Stamos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 RC 2004

Ένταξη: 07 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιαν 2013, 09:58:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σου έστειλα πμ για να μην χαλάω το τόπικ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,127s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on