PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Στον αέρα το flying car της Terrafugia!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 11:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Στον αέρα το flying car της Terrafugia! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.caroto.gr/2009/03/21/στον-αέρα-το-flying-car-της-terrafugia/



Shocked Razz Cool Shocked


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 14:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντε μανθο,με το καλό παιδι μου Laughing Laughing Laughing


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 15:15:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι ρε Μάνθο, πετάξου μία πάνω στα παιδιά να μας φέρεις καμια μπουγάτσα...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 15:39:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια με κιμα παρακαλω..........εφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 15:46:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλλον Αυτοκινητο-μορφο αεροπλανο θα το λεγα παρα ιπταμενο αυτοκινητο...



* Η αμερικανική εταιρία ιδρύθηκε το 2006 και κατοικοεδρεύει στην Βοστώνη. Δέχεται ήδη παραγγελίες και οι τιμές πώλησης ξεκινούν από $194.000.

Ειμαι σιγουρος οτι θα πουλαει σαν ζεστο ψωμι (ειδικα τωρα στις ΗΠΑ)


* Εξοπλίζεται με δύο κινητήρες Rotax 912S που αποδίδουν 100 ίππους έκαστος. Σε περίπτωση δυσλειτουργίας υπάρχει μεγάλο αλεξίπτωτο για όλο το όχημα!

Παλι καλα που το σκεφτικαν και αυτο...


* Στον αέρα μπορεί να διασχίσει τους αιθέρες με μέγιστη ταχύτητα 184 χλμ/ώρα ενώ η αυτονομία του αγγίζει τα 736 χλμ. Χρειάζεται το λιγότερο 50 μέτρα ευθείας για να απογειωθεί.

Επιδωσεις οσο ενα 1400αρι 206 δηλαδη (στο εδαφος)...


* Όταν βρίσκεται στον δρόμο είναι προσθιοκίνητο και μπορεί να πιάσει μέχρι και 104 χλμ/ώρα.

Απο'κει και και περα απογειωνεται...


* Έχει χώρους για δύο επιβάτες και το μήκος του φτάνει περίπου τα 5,7 μέτρα. Για να μετατραπεί από αυτοκίνητο σε αεροπλάνο χρειάζεται περίπου μισό λεπτό.

Και περιπου 40 τετραγωνικα χωρο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 16:10:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα σπαει το πραμα... Το επαιρνα ανετα...
Και εκει που εισαι στο ποταμι και πηζεις, ξεδιπλωνεις τα φτερα σου και πεταααααςς Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 16:29:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω θα περιμενω το αυτοκινητο ελικόπτερο...
που ειναι και περισσότερο της μόδας...

εκτός και αν κάνουν καμια εικαστικη παρεμβαση στο παραπάνω με καμπρον εμπρός φτερό και πορτοκαλί ζαντουλες οπότε
κάτι μπορει να γίνει...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ 2009, 16:34:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμα ηταν υπερηχιτικο θα το 'παιρνα Shocked ε! μου πεφτει λιγο αργο Laughing Cool ααα! και φθηνο Laughing Cool Αραγε με 100αρα βενζινη να γιναν οι μετρησεις Rolling eyes ... Razz


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 19:01:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι νομικό πλαίσιο εχει δημιουργηθεί γιαυτα? ή υπάρχει κενό? Rolling eyes Confused

αν παω να παρω εγω ενα αυριο.. χριάζομαι αδεια πιλότου? διπλομα οδήγησης? τι σκ@Τ@?

αντε και βρηκα τα 50 μετρα δρόμο και απογειώθηκα.. σχεδιο πτήσης δεν χρειάζομαι? πετάω οπου γουστάρω? χρειαζεται να έχω επικοινωνία με καποιον πυργο ελένχου πλησιέστερου αεροδρομίου? και φτανω απο Θεσνικη Αθήνα και δεν βρίσκω που να το προσγειώσω!!?? τελειώνουν και τα καύσημα !! τι κανω? παω στο ελευθέριος Βενιζέλος για αναγκαστική προσγείωση??


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
venzinas (Μανθος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 04 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 242

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 19:28:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
εγω θα περιμενω το αυτοκινητο ελικόπτερο... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


μ@λ@κιες εγω θα περιμενω να το στουκαρις και να παρο τον ελικα και να τον βαλο στο saxo Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 09:00:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΧΙ ΡΕ!!!

Και μου τα 'λεγε ένα φιλαράκι μου αλλά του είχα ρίξει τρελό δούλεμα... Laughing Laughing Laughing

Πάντως, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Θα χρειαστεί να παρακολουθήσεις και μαθήματα για να πετάς, και να καταθέτεις σχέδιο πτήσης.

Τι, σηκώνεσαι ένα πρωί και βολτάρεις πάνω απ'την Αθήνα ??? Shocked




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 14:07:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό λεω και εγώ... αν και πιστευω οτι υπάρχει κενό νομου για τετοια οχήματα προς το παρόν...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 14:20:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα παιζει και skydive.....super..... Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1339s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on