PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Xenon σε 106 rallye
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Νοέ 2009, 14:57:52    Θέμα δημοσίευσης: 106 - Xenon σε 106 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια χαρα!

θελω να ρωτησω κατι... σκεφτομαι να αλλαξω τα φωτα μου ολα σε xenon 6000Κ. δηλαδη:

Μικρη σκαλα Η3
Μεσαια σκαλα Η4
Μεγαλη σκαλα Η4
Προβολακια Η4

χρειαζομαι δηλαδη 4 ζευγαρια λαμπες xenon. ενας φιλος μου ειπε πως καθε λαμπα εχει και τον δικο της "εγκεφαλο" τον λεγομενο balast και το μεγεθος του ειναι σαν πακετου τσιγαρων.

το θεμα ειναι,εγω που θα βαλω 8 λαμπες πρεπει να εχω και 8 balast? και αν ναι πως θα χορεσουν οοολα αυτα τα balast και που ωστε και να μην φεναιτε ενας χαος απο καλωδια οταν θα ανοιγω το καπο και να μην εχω κινδυνο απο τυχον βραχυκυκλωμα αν παρουν νερο...

μιλαμε για 106 ραλλυ '02,οποιος ξερει εστω και κατι λιγο ας βοηθησει!


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Νοέ 2009, 15:28:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σαν να έβαλες λίγες λάμπες παραπάνω !
αν έχεις τα μαμά φανάρια τότε λογικά φοράς Η4 HI/LO ( μικρή/μεγάλη σκάλα)
οπότε για τα μπροστά φώτα πέρνεις ένα HID xenon kit H4 hi/lo 6.000k κ με αυτό το κιτ έχεις κ μικρή κ μεγάλη σκάλα!
κ ένα κιτ για τα προβολάκια HID xenon kit H4 6.000κ(αν είναι αυτή η λάμπα που φοράς στα προβολάκια,δεν ξέρω τι λάμπες φοράνε τα 106 στα προβολάκια).
εγώ πάντως είμαι υπέρ τις 4.300κ ,βγάζουν περισσότερο φως από τα 6.000κ κ είναι πολύ καλύτερα στην βροχή ομίχλη.η διαφορά τους στο χρώμα είναι πολύ μικρές τα 6.000κ είναι λευκά με μια υποψία μπλε κ τα 4.300κ είναι λευκά με μια υποψία κίτρινο .

αριστερά είναι 6.000κ δεξιά 4.300κ
στα προβολάκια καλύτερα να βάλεις ένα κιτ με 3.000κ είναι σχετικά δύσκολη θερμοκρασία αλλά στο ebay βρίσκεις αρκετές λάμπες ξένον 3.000κ βγάζουν κίτρινο φως κ είναι ότι πρέπει για την ομίχλη.
την προηγούμενη πέμπτη γύριζα από Θεσσαλονίκη κ πέτυχα ομίχλη στα βουνά ,τα προβολάκια αν κ 4.300κ δεν έκαναν μεγάλη δουλειά ,σε κάνα δυο μέρες θα παραγγείλω λάμπες 3.000κ για τα προβολάκια τώρα για τον χειμώνα θα είναι λουκούμι.


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Νοέ 2009, 15:50:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
σαν να έβαλες λίγες λάμπες παραπάνω !
αν έχεις τα μαμά φανάρια τότε λογικά φοράς Η4 HI/LO ( μικρή/μεγάλη σκάλα)
οπότε για τα μπροστά φώτα πέρνεις ένα HID xenon kit H4 hi/lo 6.000k κ με αυτό το κιτ έχεις κ μικρή κ μεγάλη σκάλα!


οπ παιξει! δεν τα ξερω και καλα! εμενα η μικρη σκαλα οι ψιρες δηλαδη ειναι Η3 τυπου.

οσο για την διαφορα ηταν ψιλοφανερη οτι τα 4300Κ ηταν πιο μπομπα! αλλα ρε συ δεν θελω να κιτρινιζουν Confused ...να μπλεδιζουν θελω αλλα οχι πολυ,ισα ισα και δεν θελω να εχουν αλλη θερμοκρασια τα πανω και αλλη τα προβολακια,τα προτιμω ομοιομορφα Laughing ! οσο για βουνα δεν εχω αναγκη τοση,αθηνα μενω!


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Νοέ 2009, 19:03:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αφού θέλεις να ψιλομπλεδίζουν τότε είσαι για 6.000κ

λοιπόν οι ψείρες σου είναι w5w οπότε παίρνεις ένα ζευγάρι ψείρες led σαν αυτές εδώ http://cgi.ebay.co.uk/2X-5-SMD-LED-HID-White-194-501-R501-W5W-sidelight-bulbs_W0QQitemZ220506814258QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item33573af732

τα προβολάκια σου είναι Η1 οπότε χρειάζεσαι ένα κιτάκι σαν αυτό http://cgi.ebay.co.uk/HID-Xenon-Conversion-Kit-H1-H3-H4-H7-H11-H13-9006-6000K_W0QQitemZ270476811055QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item3ef9ac9b2f

k για την μικρή/μεγάλη σκάλα αυτό http://cgi.ebay.co.uk/H1-HID-XENON-KIT-H4-Hi-Lo-9006-HB4-H7-8-6k-E46-s14a-s15_W0QQitemZ260504012132QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item3ca73fc564

έχουμε κ λέμε περίπου 6.5€ οι ψείρες +48€ τα προβολάκια +56€ μικρή μεγάλη σκάλα =110.5€ τα παίρνεις τα βάζεις κ έφυγες για τσάρκες .


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
anestis_106 (ANESTIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 106 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 28 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 26
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 08:47:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα,
τα προβολάκια δεν είναι για να τ' ανάβουμε συνέχεια, αλλά μόνο όταν πρέπει. Κατά τη γνώμη μου πρέπει να παραμείνουν "κίτρινα", κι ας μην είναι καλό το αισθητικό αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 12:15:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis27 έγραψε:
τα προβολάκια σου είναι Η1 οπότε χρειάζεσαι ένα κιτάκι σαν αυτό http://cgi.ebay.co.uk/HID-Xenon-Conversion-Kit-H1-H3-H4-H7-H11-H13-9006-6000K_W0QQitemZ270476811055QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item3ef9ac9b2f


γιαννη εγω ξερω οτι τα προβολακια μου ειναι Η4,η οχι?

giannis27 έγραψε:

k για την μικρή/μεγάλη σκάλα αυτό http://cgi.ebay.co.uk/H1-HID-XENON-KIT-H4-Hi-Lo-9006-HB4-H7-8-6k-E46-s14a-s15_W0QQitemZ260504012132QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item3ca73fc564


οταν λες μικρη σκαλα εννοεις τα κανονικα φωτα που ολοι μας αναβουμε το βραδυ ε?

μπομπα φιλε και οι τιμουλες Wink , βρηκα και angel eyes με 120ευρο που εδω τα δινουν με 200! να σου πω ξερεις τι παιζει με τελωνεια και τετοια? μην μου παει ο κουκος αηδονι!


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stamatis_vts (σταματης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo '98

Ένταξη: 14 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: attiki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 15:36:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εντελως ενημερωτικα παιζει 80ε κληση για τα ξενον...
συνηθως δεν τα γραφουνε, αλλα αμα δουνε σαξοραλλο και θελουν να σου ραψουν ολοκληρο κουστουμακι, θα σου δωσουν και τετοια κληση...

γνωμη μου ειναι να τα παρεις απο εδω... γυρω στα 120ε παιζουν τοποθετημενα και με ενα'δυο χρονια εγγυηση...και σε περιπτωση βλαβης θα ξερεις με ποιον εχεις να κανεις, και οχι να ψαχνεσαι μεσω ιντερνετ...

μην βαλεις στα προβολακια γτ ολοι Αθηνα μενουμε, αλλα παμε για διαφορους λογους Πεντελη, Αγ.Στεφανο κτλ.... Wink


Don't Trust Anybody...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 16:38:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεόφιλε,με το συμπάθειο, αλλά έχεις μπλέξει τα μπούτια σου με τις λάμπες Laughing

Όλα τα 106 στα μαμά φανάρια φοράνε Η4 για μεγάλη-μεσαία σκάλα*, W5W στη μικρή (ψείρες).

Τα 106 Rallye, XS & Quiksilver στο προβολάκια μακράς εμβέλειας του προφυλακτήρα (στρογγυλά) φοράνε Η1.

*για να σε προλάβω, η Η4 είναι είναι μία λάμπα 2 σε 1 δηλαδή για 2 σκάλες μεσαία-μεγάλη.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 16:57:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stamatis_vts έγραψε:
εντελως ενημερωτικα παιζει 80ε κληση για τα ξενον...
συνηθως δεν τα γραφουνε, αλλα αμα δουνε σαξοραλλο και θελουν να σου ραψουν ολοκληρο κουστουμακι, θα σου δωσουν και τετοια κληση...


γιαυτό εγώ φοράω λάμπες 4.300κ ,βγάζουν περισσότερο φως ,είναι πιο ξεκούραστο το φως τους στο μάτι κ δεν κάνουν μπαμ όπως τα 6άρια!


anestis_106
τα προβολάκια δεν είναι για να τ' ανάβουμε συνέχεια, αλλά μόνο όταν πρέπει. Κατά τη γνώμη μου πρέπει να παραμείνουν "κίτρινα", κι ας μην είναι καλό το αισθητικό αποτέλεσμα.

γιαυτό κ γω σε λίγο καιρό θα βάλω 3.000κ στα προβολάκια ,βγάζουν χρυσό φως κ είναι ότι πρέπει για ομίχλη.


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 17:21:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη, όπως είπα, τα προβολάκια του 106 τα στρογγυλά είναι μακράς εμβέλειας κι όχι ομίχλης. Η διαφορά τους είναι ότι έχουν μικρότερη δέσμη (λιγότερες μοίρες) και μακρύτερη εμβέλεια για να φωτίζουν μακρυά. Σε αντίθεση με τα ομίχλης που φωτίζουν χαμηλά και σε ευρεία γωνία. Γι'αυτό το λόγο άλλωστε ανάβουν μόνο μαζί με τους προβολείς των κύριων φανών κι όχι χώρια όπως τα ορθογώνια των απλών μοντέλων ή των saxo.

Οπότε και κίτρινο φως να βάλεις, πάλι χτυπάνε κόντρα στην ομίχλη οπότε και πάλι δημιουργείται καθρεπτισμός.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Νοέ 2009, 19:30:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμμμμμμμ ναι έχεις δίκιο στο service box τα αναφέρει σαν ΠΡΟΒΟΛΕΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ κ όχι προβολείς ομίχλης


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 01:42:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Όλα τα 106 στα μαμά φανάρια φοράνε Η4 για μεγάλη-μεσαία σκάλα*, W5W στη μικρή (ψείρες).

Τα 106 Rallye, XS & Quiksilver στο προβολάκια μακράς εμβέλειας του προφυλακτήρα (στρογγυλά) φοράνε Η1.

*για να σε προλάβω, η Η4 είναι είναι μία λάμπα 2 σε 1 δηλαδή για 2 σκάλες μεσαία-μεγάλη.



Μπραβο ρε john ωραιος! Με ξεμπερδεψες λιγο γιατι τα χα σαλατα στο μυαλο μου! Δηλαδη σαν συμπερασμα χρειαζομαι, ενα ΚΙΤ ΗΙD XENON H4 6000K για την μεσαια και την μεγαλη σκαλα, ενα KIT HID XENON H1 6000K για τα προβολακια μου,και δυο λαμπες τυπου W5W λευκου χρωματος για τις ψιρες μου!κομπλε τωρα μαλιστα! Τωρα οσο αφορα για το κουστουμι.... Μακαρι να σωνομουν μονο με τα xenon....... Ενταξη ρε μαγκες αν πεσουμε σε ομιχλη πηγαινοντας μια νυχτερινη εξορμηση με την γκομενουλα προς τα βουνα βαζεις την μεγαλη σκαλα και καθαρισες!


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyrakl (Red_Rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye

Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 06:33:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πληροφοριακά αν βάλεις Angel eyes αργότερα...τα xenon σου δεν θα κάνουν....Γιατί το angel έχει μπίλια..και πέρνει H1 λάμπα..και θες κ ακομα ενα κιτακι xenon μετά για την μεγάλη σκαλα...Γιατί σε κάθε δαχτυλίδι μπενει μια λαμπα,στην μπιλια η κανονικη κ διπλα η μεγαλη σκαλα..ειχα ρωτησει αν γινετε να βαλεις σε μια λαμπα κ τις 2 σκαλες αλλα μ ειπαν οτι εχει διαφορετικη φυσσα...(Ερωτηση υπαρχουν κ αλλα xenon εκτος απο 3000κ , 4300κ και 6000κ? νομιζω εχω ακουσει κ για 8000κ..κ αν υπαρχουν τι διαφορα εχουν?)




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 09:45:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ακριβώς. έγώ άλλαξα φανάρια και τώρα η μεσαία σκάλα έχει άλλη λάμπα και η μεγάλη άλλη λάμπα. εγώ έβαλα xenon και στη μεσαία και στη μεγάλη.
και σε.. διαβεβαιώ ότι το να βάλεις xenon και στα προβολάκια είναι πεταμένα λεφτά..

αν θες άπλετο φως κάνε από την αρχή τη σωστή δουλειά, άλλαξε τα φανάρια και βάλε 4 λάμπες xenon σε μεσαία και μεγάλη σκάλα.

μη ξεχνάμε ότι η μεγάλη σκάλα έχει projector και ότι στη μεγάλη σκάλα δουλεύει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ τώρα και η μεσαία.
ενώ στο μανίσιο φανάρι γίνεται εναλλαγή μεσαίας/μεγάλης.

τέλος, εαν βάλεις τελικά xenon και στα προβολάκια τότε μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά και μεγαλύτερο εναλλάκτη μιας και αν ανάψεις 6 λάμπες ταυτόχρονα στην μεγάλη σκάλα (μεσαία, μεγάλη, προβολάκια) τότε θα θες το διπλάσιο ρεύμα από τώρα για φως Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 10:55:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
τέλος, εαν βάλεις τελικά xenon και στα προβολάκια τότε μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά και μεγαλύτερο εναλλάκτη μιας και αν ανάψεις 6 λάμπες ταυτόχρονα στην μεγάλη σκάλα (μεσαία, μεγάλη, προβολάκια) τότε θα θες το διπλάσιο ρεύμα από τώρα για φως Laughing


Νίκο, αυτό με μιά επιφύλαξη γιατί έχω την εντύπωση ότι οι xenon καταναλώνουν λιγότερο ρεύμα από τις πυρακτώσεως. Οκ στην εκκίνηση θα γονατίζει αλλά μετά το συνολικό ρεύμα πιστεύω θα είναι λιγότερο σε σχέση με πριν. Δεν ξέρω και τα ballasts τι απώλειες έχουν.

Βέβαια είπες κι ότι στα διπλοφάναρα (angeleyes, morette κλπ) στη μεγαλη σκάλα ανάβουν και οι λάμπες της μεσαίας, οπότε ίσως έχεις δίκιο. Αυτό γίνεται με κάποιο έξτρα ρελέ έτσι? Γιατί από τη μάνα του η φύσα του 106 που πάει στα προβολάκια είναι OR. Ή τάση στη μεγάλη Ή τάση στη μεσαία σκάλα.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Νοέ 2009, 16:51:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θεόφιλε στην ομίχλη δεν ανάβουμε μεγάλη σκάλα ειδικά όταν έχουμε ξένον 6αρια,απλά θα σχηματίσουμε ένα λευκό τοίχος μπροστά μας Confused

Νίκο είπες ότι έχεις βάλει ξένον κ στην μεγάλη σκάλα ,έβαλες κάποιο ειδικό μπαλλαστ για να ανάβει κατευθείανη λάμπα?


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
katadromeas01 (Θεόφιλος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.6 (16v) rallye (2002)

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Νοέ 2009, 19:06:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω θα αγορασω και angel eyes μαζι με τα xenon μου... Αρα τα προηγουμενα κιτακια δεν κανουν. Συνεπως χρειαζομαι ενα κιτ Η1 για την μεγαλη σκαλα ,αυτην δηλαδη του progector και αλλο ενα κιτ Η4 για την μεσαια σκαλα μου... Σωστα;


mybanner4aa68addf29fb89798798798798798798.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyrakl (Red_Rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye

Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Νοέ 2009, 19:52:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα χεις μπερδέψει.....Η4 λεμε ειναι σε μια λαμπα μικρή κ μεγάλη σκαλα(2 σκάλες μαζί δηλαδή)... Η1 είναι για την μικρή σκαλα των Angel,οι "ψειρίτσες" που εχουν τα κανονικα φώτα,στα Angel δεν υπάρχουν..τι θέση τους εχουν πάρει τα δαχτυλίδια..και η μεγάλη σκαλα λογικά πέρνει Η7.




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Νοέ 2009, 20:01:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεόφιλε, διάλεξε ΠΡΩΤΑ τα καινούρια σου φανάρια με τα ειντζελάιζ και μετά βλέπεις τι λάμπες χρειάζεσαι.

Το ότι τα περισσότερα παίρνουν 2xΗ1 δε σημαίνει ότι ισχύει για όλα.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyrakl (Red_Rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye

Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Νοέ 2009, 20:04:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι όντως...αλλα όπως είπες κ συ,τα περισσότερα είναι ετσι.. Very happy




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2376s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on