PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 1.6THP Βελτίωση εισαγωγής
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 138, 139, 140  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Οκτ 2007, 18:56:45    Θέμα δημοσίευσης: 207 - 1.6THP Βελτίωση εισαγωγής Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχην γεια σε ολους σας,μπορω να πω οτι εχω ενα μικρο προβληματακι,εχτες εβαλα φιλτροχοάνη στο peugeot μου,την ιδια μερα περιτο να σας πω,του ηπια το αιμα, βγαζει εναν θορυβο οπως η σκαστρα πολυ ωραιο,βεβαια στα χαμηλα δεν υπαρχει προβλημα,αλλα στα υψηλα το αυτοκινητο κρεμαει,τελος παντων,σημερα το πρωι που το πηρα βολτα,διαπιστοσα οτι το αυτοκινητο αρχιζε στα χαμηλα και μου εκανε κολπα,δηλαδη εδινες γκαζι και το αυτοκινητο αρχιζε και μπουκονε σαν καπως σαν μικροδιακοπες.Τωρα ο μαστορας μου λεει οτι ο εγκεφαλος εχει καταλαβει την διαφορα αερα και χρειαζονται 2 μερες για να ερθει το αυτοκινητο στα καλα του.ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξερει κανενας αμα ειναι αληθεια αυτο που μου λεει ο μαστορας?? Συγωμη για το μεγαλο post..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 10:08:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κακη βενζινη,αλλαξε βενζιναδικο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
307__:)(dimitris) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6 black

Ένταξη: 07 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 318
Τόπος: agrinio

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 11:52:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lionking(t) έγραψε:
Κακη βενζινη,αλλαξε βενζιναδικο.

Δεν νομιζω κακη βενζινη και να μπουκωνει αλλα κλασσικο φαινομενο ηλεκτρικου γκαζιου Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 12:02:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου το εκανε και εμενα αυτο,και με το που αλλαξα βενζιναδικο εστρωσε.Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 12:21:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

307__:)(dimitris) έγραψε:
lionking(t) έγραψε:
Κακη βενζινη,αλλαξε βενζιναδικο.

Δεν νομιζω κακη βενζινη και να μπουκωνει αλλα κλασσικο φαινομενο ηλεκτρικου γκαζιου Wink


Καμία σχέση. Ίσα ίσα, το ηλεκτρόγκαζο αντιμετωπίζει τα μπυοκώματα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 15:56:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντος όσες φορές έκανα κουβέντα στο μηχανικό μου για να βάλω κάτι τέτοιο (σκάστρα, κτλ) με έκραξε λέγοντάς μου ότι δε χρειάζεται τπτ, μόνο το πρόγραμμα αρκεί


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 18:40:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως καλυτερα να βαλεις βαρελακι και οχι χωανη...Εχει ελαφρος πιο λιγο θορυβο αλλα εχει και μεγαλυτερη πιεση στην εισαγωγη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 20:03:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω ρε παιδια για τις αποψεις σας,ξεχασα να γραψω κατι στο αρχικο Post λεει ο μαστορας οτι πρεπει να κανει reset o εγκεφαλος απο μονος του και καλα να συνηθισει την χοανη,Αν και το εκοψα λιγο ψεμα,,Τελος παντων μου ειπε να την κρατησω μια μερα ακομα και αμα συνεχισει θα βαλουμε μικροτερη,εγω πιστευω τωρα οτι πρεπει να περνει ο κινητηρας περισσοτερο αερα,και για αυτο κανει τα κολπα,θα την δοκιμασω και σημερα θα παω καβαλας κατα τις 23:00 να του κανω κανενα ανοιγματακι,καταλαβαινετε... SmileSmileSmile Θας σας πω τα αποτελεσματα το Σαββατο απογευμα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2007, 06:48:09    Θέμα δημοσίευσης: ... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tελικα ο εγκεφαλος πρεπει να διαβασε την αλλαγη αερα στον κινητηρα,γιατι τωρα δεν μου κανει τα μπουκοματα Smile.........Aλλα οταν το παω για service και ξαναβαλω φιλτρο μαλλον θα μου το ξανακανει,tespa σημασια εχει οτι το αυτοκινητο δουλευει μια χαρα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2007, 10:16:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωτήρη, αυτά συμβαίνουν καμια φορά με τις φιλτροχοάνες και τα σχετικά κόλπα.
Ωστόσο δεν ξέρω αν είναι και ιδιαίτερα καλή ιδέα η φιλτροχοάνη στον 1.6Τ, καθώς το σύστημα εισαγωγής του είναι άπαιχτο. Έχει εργοστασιακή σκούπα που έρχεται από μπροστά κι ένα φίλτρο που είναι τεράστιο για την ιπποδύναμή του.
Αν έχεις βάλει τη φιλτροχοάνη μέσα στο μηχανοστάσιο χωρίς μόνωση, το πιθανότερο είναι να δεις κρεμάσματα ξανά από τον ζεστό αέρα ή μειωμένη απόδοση μετά από οδήγηση στην πόλη!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Νοέ 2007, 00:18:40    Θέμα δημοσίευσης: fw Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου το έκανε και εμένα αυτό πιό πολύ στη δευτέρα αλλα μόλις έβαλα βενζίνη τις προκοπής έστρωσε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Νοέ 2007, 18:27:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κλασικη περιπτωση στα καινουρια αυτοκινητα.αυτοπρογραμματιζομενοσ εγκεφαλοσ.ετσι λειτουργουν κατα 90% τα καινουρια αυτοκινητα.οτι αλλαγη τουσ κανεισ θελει 2-3 μερεσ να τι διαβασει ο εγκεφαλοσ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nasoss 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) GTI

Ένταξη: 26 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Νοέ 2007, 18:42:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απλα πραματα παιδια......τρομπα βενζινης...


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2007, 16:13:25    Θέμα δημοσίευσης: ... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι οντως το αυτοκινητο κρεμαει στα ψηλα,αλλα,αργοτερα θα κανω οπως και ενας φιλος μου,εχει το GT και αυτος,και σε μια εβδομαδα θα το κανει down pipe θα φυγει ο καταλυτης και θα παει κατω απο τον οδηγο,ετσι θα μειωθει η θερμοκρασια στον κινητηρα,θα αποδιδει καλυτερα η χοανη,και με την εξατμιση το αυτοκινητο θα αποδοσει καλυτερα,μαλιστα ο μηχανικος του ειπε οτι η εξατμιση θα του δωσει 15 αλογα παρα πανω,μολις το κανει θας σας ενημερωσω.Τhanks guys.. SmileSmileSmile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Νοέ 2007, 23:49:48    Θέμα δημοσίευσης: Φίλτρο Αέρα για 207GT Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρώτα από όλα θα ήθελα να χαιρετήσω όλους τους συνάδελφους Πεζάκιδες και να μπώ κατευθείαν στο θέμα.Απ' οτι βλέπω το GT μου διαθέτει ενα πολύ αξιόλογω σύστημα εισαγωγής θα κερδήσει τίποτα με την προσθήκη ενός aftermarket φίλτρου π.χ BMC, K&N κτλ ή τσάμπα το όποιο παραπάνω κόστος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 09:44:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το φιλτρο αέρα στο εργοστασιακό φιλτροκούτι ειναι στο 99% των περιπτώσεων η πιο αξιόπιστη βελτίωση της εισαγωγής.
δεν υπέχρει λόγος να μην δουλέψει καλήτερα (έστω και λίγο) από πριν (αρκεί να μην ξεχνάς να το καθαρίζεις με το σχετικό καθαριστικό ανα τακτά χρονικά διαστήματα)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 09:59:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eπειδη το εψαχνε και ο κωστας με το cc
green - kn δεν εχει βγαλει

Mono h bmc
http://www.bmcairfilters.com/VisDetail.asp?ID=640
exei..........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostask (KΩΣΤΑΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


JEEP WRANGLER

Ένταξη: 26 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 338
Τόπος: .......................................

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 10:12:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι δεν έχει ακόμα, αν και μου είπαν οτι την δοκιμή στο rallye την έκαναν με φίλτρο green αλλα όπως σου είπα παναγιώτη όσο και να έψαξα δεν έχω βρει κάτι........Αυτοί πως το βρήκαν δεν ξέρω Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

volvos έγραψε:
Eπειδη το εψαχνε και ο κωστας με το cc
green - kn δεν εχει βγαλει

Mono h bmc
http://www.bmcairfilters.com/VisDetail.asp?ID=640
exei..........



If i could,I would.......But i can't, so i won't........

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 10:21:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για green δε ξερω αλλα η kn εχει.

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2847
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 10:30:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλλοον απο το τη πεζο σπορτ μεσω Lw θα τσιμπησαν κανα φιλτρο...
τα πεζο σπορτ ειναι γκριν παντα.

το Kn που λες νομιζω ειναι για το ατμοσφαιρικο 1.6 το ενα και για το ντιζελ το αλλο......για τουρμπο δε ξερω αν οντως κανει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 138, 139, 140  Επόμενη
Σελίδα 1 από 140

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2298s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on