PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 1.6THP Βελτίωση εισαγωγής
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 138, 139, 140  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 10:40:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί να έχεις δίκιο. Για ατμοσφαιρικό πάντως έχει ένα άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 10:42:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Eπειδη το εψαχνε και ο κωστας με το cc
green - kn δεν εχει βγαλει

Mono h bmc
http://www.bmcairfilters.com/VisDetail.asp?ID=640
exei..........


υπάρχουν και τα JR τα οποία εγώ είχα βάλει και στο 106 μου, και στο 306 μου,και στο 206 cc που είχα και σε όλα είχα δει διαφορά με κυρίως καλύτερη απόκρισδη στο πάτημα του γκαζιού-ρεπρίζ.


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 11:38:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μόνο που έχω βρεί στο internet για το μοτέρ μου (THP) είναι τις BMC με κωδικό 484/08 και τιμή εξωτερικού τα $88.20(US Dollars). Παρεπιπτωντος οι διαστάσεις είναι Μ:366mm Π:147mm. Κοιτώντας Κ&Ν, JR που αναφέρουν μονο τον κυβισμό κανένα απο τα φίλτρα τους δεν κάνουν λόγο διαστάσεων. Θα σας ενημερώσω αν βρω τπτ άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 12:02:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2847
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 14:48:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2847



Φίλε Παναγιώτη το κοίταξα και αυτό αλλά αμα δεις τις διαστάσεις διαφέρουν απο αυτό που δίνει η BMC για το 207 GT 1.6THP 150hp.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 15:21:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μα αυτο ειπα και εγω στο παιδι πιο πανω...

τα bmc ειναι παααρα πολυ καλα σαν φιλτρα.
ειναι ομως πανακριβα στην ελλαδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 17:44:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το bmc εχει 70€.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 21:15:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε εχεισ βγαλει το φιλτροκουτι εντελοσ κ εχεισ βαλει φιλτροχοανη?σου αναβει κανενα λαμπακι ι κανενα check?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 20:03:57    Θέμα δημοσίευσης: . Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως οποιος θα βαλει φιλτροχοανη και του κανει τιποτα μπουκοματα στην αρχη μην τρελαθει,θα στρωσει σε 2 μερουλες,εγω εχω βαλει φιλτροχοανη της Green και ειναι πολυ καλη,αλλα δεν εχω αφαιρεσει την βαση του φιλτρου διοτι στα 5000 χιλ θα του κανω service και δεν θελω να το δουνε. SmileSmileSmile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Νοέ 2007, 20:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eπειδη το ψαχνω λιγο το πραγμα εχει βγαλει κιτακι η KN με φιλτροχοανη σε στυλ το γνωστο βαρελακι ενω υπαρχουν και αλλες επωνυμες εταιριες με αξεσουαρ για τον κινητηρα μας για περισσοτερες λεπτομερειες καντε μια βολτα στο www.minifans.gr και διαλεξτε την επιλογη φιλτρο στης βελτιωσεις!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Νοέ 2007, 01:22:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγω φιλε σωτηρη δοκιμασα μια τησ green σημερα κ εκανε τρελο θορυβο η τουρμπινα.εβγαλα κ εγω το καπακι του φιλτρου για να μπει η φιλτροχοανη αλλα μου φενεται οτι τραβαγε πολυ ζεστο αερααπο εκει πισω.περιμενω να βαλω να δοκιμασω σε στυλ twister φιλτροχοανη με φιλτρο green μεσα για να μη τραβαει ολο τον ζεστο αερα απο γυρω.ποσεσ μερεσ την εχεισ πανω?σου εχει αναψει κανενα λαμπακι η βλαβη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Δεκ 2007, 20:20:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θυμαμαι ακριβως 2-3 εβδομαδες την εχω περιπου,ναι οντως τραβαει ζεστο αερα και δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα,αλλα θα κανω μια μαγκια,,θα παρω εναν σωληνα και θα τον περασω διπλα απο το turbo,και θα οδηγει στην χοανη,ετσι εστω και λιγο κρυος αερας θα πηγαινει στο φιλτρο.Θα απαντησω σε αυτο το topic παλι για τα αποτελεσματα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Δεκ 2007, 22:29:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

περιμενω νεα σου Very happy απο αποδοση τι ειδεσ,ακλυτερα η τα ιδια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Δεκ 2007, 01:04:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στα τουμπάκια όπου δεν μας ενδιαφέρουν συντονισμοί εισαγωγής/εξαγωγής (όπως στα ατμοσφαιρικά) αλλά μόνο απρόσκοπτη παροχή όσο δροσερότερου αέρα (και ταχυτατη αποβολή των καυσαερίων μετά την τουρμπίνα) το καλήτερο που εχετε να κάνετε ειναι να δειτε από πιο σημείο μπορείτε να περάσετε αέρα μόνο από την μετώπη (και όχι από τον χώρο του κινητήρα) στο φίλτο ή χοάνη

οσο πιο δροσερό τόσο καλύτερα Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Δεκ 2007, 22:04:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ισχυει αυτο.γιαυτο κ στα τουρμπατα στισ κοντρες μετα απο 1-2 "ακυρες εκινησεις" πεφτει η αποδοση.γιαυτο περιμενω καποια πατεντα να μπορεσουμε να φερουμε κρυο αερα στην τουρμπινα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:38:48    Θέμα δημοσίευσης: Σωληνας. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα πηγα σημερα το πρωι σε ενα συνεργιο μηπως καταφερω να κανω καμια πατεντα για να περασει κρυος αερας στην χοανη.αλλα...τιποτα δεν χωραει να περασει απο εκει,μονο αμα στριμοχτουν πολυ τα καλωδια.Κατι αλλο που σκεφτηκα ειναι να κανουμε καμια τρυπα στον καπο θα γινει και λιγο μαχιμο το αμαξι ε??Τι λετε? Αξιζει???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Δεκ 2007, 14:28:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αποδοτικά ειναι ότι καλήτερο
αισθητικά για να γίνει όμορφο θέλει προσοχή και μελέτη και ενα σωστό μάστορα... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MyStERiO (Panos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 Gt

Ένταξη: 29 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 21:25:56    Θέμα δημοσίευσης: Φιλτρο και σκαστρα για 207 GT Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα πεδια πριν 3 βδομαδες εκλισα το 207 gt και σε σε 15 μερες το περιμενω.Αφου το στρωσω με την ησυχια του και κανει τα απαραιτητα χιλιομετρα σκεφτομουνα να αλαξω το εργοστασιακο φιλτρο με φιλτροχοανη για το θορυβο πιο πολυ.Εχει κανεις υπο'ψη του καμια φιλτροχοανη η οποια λειτουργει χωρις check engine και δεν φερνει προβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marios206 (Κώστας)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207GT rouge ADEN

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 142

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Δεκ 2007, 12:39:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σήμερα έκανα παραγγελία το φίλτρο τη KN ...κωδικός 33-2936
στο site τους το δίνουν για 308 1,6 turbo και νέο mini cooper S..
πήρα ένα τηλεφωνάκι , το επιβεβαίωσα και το έκανα παραγγελία.

Αύριο θα σας πώ εντυπώσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Δεκ 2007, 13:33:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο η K&N βγάζει ε ? η green τίποτα ?
Από τιμή, πόσο θα σου έρθει ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 138, 139, 140  Επόμενη
Σελίδα 2 από 140

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1829s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on