PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - Νερό στη ρεζερβα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
clorium (kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 1.4 16v xt premium

Ένταξη: 20 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2011, 13:40:33    Θέμα δημοσίευσης: 307 - Νερό στη ρεζερβα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν ημερες κατα τον ελεγχο για την τοποθετηση δεξαμενης υγραεριου ανακαλύψαμε στην ρεζερβα αρκετη ποσοτητα νερου.
μετα απο παρατηρηση το νερο εισερχεται μονο οταν το αυτοκινητο κινειται και οχι απο τη βροχη οταν ειναι στασιμο. εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2011, 16:13:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα καποιο θεμα στεγανοποιησης της θηκης της ρεζερβας θα ειχες απο την κατω μερια, εφοσον λες πως εμπαζε νερα μονο εν κινηση. Αλλα απο την στιγμη που εβαλες μπουκαλα υγραεριου στην θεση της, τι σε νοιαζει ? Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2011, 17:53:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνήθως τα νερά σε αυτό το σημείο έχουν να κάνουν με πρόβλημα στεγανοποίησης είτε του πορτ-μπαγκάζ, είτε κάποιου φαναριού. Εκτός και έχει φύγει η τάπα της θέσης της ρεζέρβας, αλλα θα το είχες δει πιστεύω.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάρ 2011, 14:41:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Συνήθως τα νερά σε αυτό το σημείο έχουν να κάνουν με πρόβλημα στεγανοποίησης είτε του πορτ-μπαγκάζ, είτε κάποιου φαναριού. Εκτός και έχει φύγει η τάπα της θέσης της ρεζέρβας, αλλα θα το είχες δει πιστεύω.



με το φαναρι δες το.. εγω επειδη ειχα βγαλει το ενα για να αλλάξω λαμπα δεν το ειχα βαλει σωστα μετα (ειχε 1cm κενο απο την μια μερια) και δεν το προσεξα (δεν φαινοταν με το ματι απο μακρυα) και το πορτπαγκαζ μου καθε φορα που εβρεχε γεμιζε νερα.

ΒΕΒΑΙΑ εσυ λες οτι δεν γινεται στην βροζη παρα μονο στην κινηση σε νερο .Αρα δες μηπως απο κατω καπου παιρνει. εχει κατι ταπες στο πορτπαγκαζ κατω απο τις μοκετες μηπως καποια εχει βγει απο την θεση της..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ae86 (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307 XT 1.6 16v (11/2003)

Ένταξη: 11 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 36
Τόπος: Αγρίνιο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Μάρ 2011, 15:48:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν δυο χρόνια περίπου είχα το ίδιο πρόβλημα...
Κάτω από τον πίσω προφυλακτήρα υπάρχουν αεραγωγοί, απ' όπου βγαίνει ο αέρας της καμπίνας όταν το αυτοκίνητο κινείται. Στο δικό μου από εκεί έβαζε.


Ίσως θα την θυμούνται λίγες ώρες τα δέντρα και οι θάμνοι του τοπίου. www.ndimou.gr/articledisplay.asp?time_id=389&cat_id=1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimi9354 (dimitrios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Φεβ 2012
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 18:51:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν σηκωσης το καπακι της ρεζερβας βγαλε το πλαστικο διακοσμητικο
που καλυπτει την λαμαρινα του πισω μερους του αυτοκινητου.
Εκει μεσα λοιπον σκυψε και φεξε με ενα φακο θα δεις τα καλωδια
που ερχωνται απο το πισω μερος του αυτοκινητου στεγανοποιουνται
απο ενα λαστιχο το οποιο για καποιο λογο δεν ειναι στη θεση του
απο εκει μπαινουν τα νερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2887s (PHP: 39% - SQL: 61%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on