PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Turbina σε μαμα μοτερ!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fantasmas (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 03 Αύγ 2012
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Σεπ 2012, 19:44:01    Θέμα δημοσίευσης: Turbina σε μαμα μοτερ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα ήθελα να κάνω την εξης ερώτηση στους γνώστες. Το μαμα μοτερ θα αντεξει μια τουρμπίνα η οποία θα δουλεύει πολυ χαμηλα?


Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Σεπ 2012, 21:46:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποιο χαμηλα απο τη γνησια(κ λογο twin scroll)δε νομιζω να βρεις.κ αν βρεις θα πρεπει να προσεξεις πολυ τι πιεση θα δουλεψεις ωστε να μην εχεις μεγαλη ροπη κ να κινδυνευουν οι μπιελες σου.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 10:18:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: Turbina σε μαμα μοτερ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fantasmas έγραψε:
Καλησπέρα ήθελα να κάνω την εξης ερώτηση στους γνώστες. Το μαμα μοτερ θα αντεξει μια τουρμπίνα η οποία θα δουλεύει πολυ χαμηλα?



Για ποιο κινητήρα μιλάμε φίλε μου;


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fantasmas (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 03 Αύγ 2012
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 11:15:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τον 1.4 του 205 μοτελο 95 Razz


Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 14:16:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν νομίζω οτι είναι καλή ιδέα...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fantasmas (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 03 Αύγ 2012
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 16:23:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαχα ημουν σιγουρος για την απαντηση.. ρε παιδια ενας γνωστος μου εχει πει για φιλτρο προγραμμα εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω.. καταλυτες ελευθερας, σφυρηλατα πιστονια εκκεντροφορους και ενισχυμενο σασμαν οτι το αυτοκινητο θα φτασει 120-130 hp.. και ενας αλλος απλα να του βαλω μια τουρμπινα και να την εχω στο 0,5bar. και οι δυο ειναι μηχανικοι. εσεις τι προτεινετε?


Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 17:46:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

a) το πουλοπετάς και παίρνεις άλλο με τα λεφτά που διαθέτεις για τουρμπίνα το οποίο θα παίζει κοντά σε αυτά τα άλογα απο τη μανούλα του
β)αλλάζεις μοτέουρο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 18:22:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fantasmas έγραψε:
Για τον 1.4 του 205 μοτελο 95 Razz

tragic Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 18:46:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
a) το πουλοπετάς και παίρνεις άλλο με τα λεφτά που διαθέτεις για τουρμπίνα το οποίο θα παίζει κοντά σε αυτά τα άλογα απο τη μανούλα του
β)αλλάζεις μοτέουρο.


+ 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PANOSBR (ΠΑΝΟΣ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 140
Τόπος: ΤΡΙΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Σεπ 2012, 22:28:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρχοντα ριξε ενα ραλλομοτερ επανω η αν σφιγγεσαι απο λεφτα ριξε ενα 1600 8βαλβιδο με μια δυαδα βεμπερ επανω,καλο ζιγκλαρισμα τα βεμπερ και ενα κοντο σαζμαν απαραιτητα.

στον 1400αρη οτι και να κανεις δεν θα φτασεις αλογα της προκοπης και θα κλαις τα λεφτα σου,ακουσε και καποιους που τα χουνε πληρωσει πριν απο σενα για σενα

και ας τους αλλους να ασχολουνται με τα τουρμπακια και τις φριτεζες λαδιου. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Σεπ 2012, 15:33:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε ταπεινη μου γνωμη να αναφερεις και στους δυο μηχανικους σου
(που προφανως δεν νομιζω να σου κανουν τιποτε δωρεαν)
οτι το να βαλεις τουμρπηνα ακομα και σε τελιως εργοστασιακο κινητηρα (μπαινει μην ανυσηχεις Very happy )
θα δωσει ροπη αλλα σε ενα συγκεκριμενο και συμπηκνωμενα μικρο φασμα.
Απο την αλλη ομως εσυ στο αυτοκινητο που εχεις δεν χρειαζεσαι (να μου επιτρεψεις να μιλησω λιγο μπακαληστικα) ροπη,
η με αλλα λογια χρειαζεσαι "απλωμενη δυναμη" σε φασμα τουλαχιστο 3000 στροφων.
Επισης μεγα λαθος ειναι οτι κανεις δεν μιλησε για λιπανση
(ενω ξερουν να μιλανε ολοι για σφυρηλατα)
ακομα και το καλυτερο μεταλο στον κοσμο να βαλεις αν δεν εξασφαλισεις και θωρακισεις το δυκτιο λιπανσης δεν πρεπει να μιλαμε για βελτιωση Exclamation
και κουβεντες του στιλ "ολοι ετσι κανουν" και λοιπες φρασεις της πιατσας
δεν ειναι τιποτα αλλο απο μηχανολογικες κοτσανες!!!
που αν τις παρεις στα σοβαρα θα γινεις ενα ακομα θυμα που θα πληρωνει ζημιες και προβληματα προκειμενω να (και αν δηλαδη) απολαυσει το αγαπημενο του παιχνηδι.

Συγνωμη που μιλαω ετσι αλλα προσεχε που πας να μπλεξεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1238s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on