PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

YOKOHAMA- PARADA
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 01:55:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάνναρε καλησπέρες!! Very happy
Το δίλημμα pzero ή parada μπήκε και σε μένα σε συζήτηση παλιότερα με ένα φίλο λαστιχά, αλλά η απόφαση ήταν πιο εύκολη όταν στην ερώτησή μου "parada????? και δίνεις δώρο τις κουβερτούλες για ζέσταμα???", όταν η απάντηση που ήρθε ήταν "γιατί, δίλιτρο δεν έχεις?", απλά έβαλα τα pzero. Very happy
Αυτό πρότεινε κι εκείνος (βάση των όσων είχαμε πει).

Αποτέλεσμα (προσωπικές απόψεις/εμπειρίες πάντα):
Το ιδανικότερο προς το παρόν λάστιχο για το δικό μου 206. Very happy
Με καλό ζέσταμα (αρκετά γρήγορους ρυθμούς), πολύ καλή απόδοση.Πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους.
Δεν είναι λάστιχο όμως που θα πληρώσεις να βάλεις για χαλαρούς/βόλτας ρυθμούς.
Στη βροχή η απόδοσή τους δε μειώθηκε αισθητά. Ίσα-ίσα, κανένα παράπονο/παρατράγουδο απολύτως.
Μόνο μειονέκτημα, είναι σχετικά μαλακά και έχουν γρήγορη φθορά. Sad

Μετά από 1,5-2 χρόνια χρήσης και αλλαγή μπροστά-πίσω, αν και αρκετά ταλαιπωρημένα, με λίγο ζέσταμα πάλι, καταλαβαίνεις πως είναι ετοιμοπόλεμα. Wink

Αν προλαβαίνεις να αλλάξεις, πάρε τα pzero. Very happy


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kovac στις Τρι 12 Φεβ 2008, 02:01:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 02:00:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή τυγχάνει να είχα τα Pzero σε 205/40-17 για 5.000 χλμ που πρόλαβα να τα χαρώ, και με μπλοκέ επάνω και ανάρτηση και και και και...

Μπορώ να πώ με σιγουριά ότι το λάστιχο είναι αρκετά τίμιο για τα λεφτά του. Σίγουρα αργούσε λίγο παραπάνω να ζεσταθεί σε σχέση με τα S-Drive 195/50-15 αλλά απέδιδε αρκετά, και για αρκετή ώρα. Τα όρια του ΔΕΝ πρόλαβα να τα εκμεταλλευτώ πλήρως...


Αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και το Parada στο 205/40-17 κάποτε, που πιστεύω στο δικό μου οδηγικό στύλ, θα μου καθόταν κουτί Smile

Οι υπόλοιποι που είστε κουλοί, βάλτε κανα Bridgestone ή Continental για να είστε και άνετοι στις καθημερινές μετακινήσεις σας Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 11:06:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω απο την αλλη,στο Clio μου που εχω 195/50/15 εχω Parada και οταν τα αλλαξω,παλι ιδια θα βαλω. Rolling eyes
Το λαστιχο ειναι απλα αλλου απο κρατημα ιδιαιτερα αν ζεσταθει κιολας και μαλιστα ειναι και σε πολυ λογικη τιμη για αυτα που προσφερει.
Το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι τρωγεται στα πλαινα σχετικα εντονα,κοινως θελει καμπερ και μεγαλες πιεσεις. Exclamation

Σε σχεση με το P Zero παντως,το οποιο δεν βγαινει και σε 15αρα,απο εντυπωσεις τριτου ατομου σε αλλο αυτοκινητο σε 17αρες,προτιμησε το Parada που φορουσε πριν παρα το Pirelli.
Γενικοτερα παντως η 17αρα στο 207 ειναι too much και οτι και να βαλεις πολυ δυσκολα θα ζεσταινεται. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 11:10:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

t1-r

ζεσταινεται παρα πολυ ευκολα
πιο ευκολα και απο πιρελλι

παρα πολυ μαλακο (αρα κραταει)

φθορα ενα κλικ καλυτερο απο γιοκο

πολυ φθηνοτερο απο τα παραπανω

αυτα απο ατομα που το φορανε σε 17αρια σε γκολφ και απο τον Mikefireblade
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 11:33:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για απλο λαστιχο συμφωνω,τα T1R ειναι πολυ καλα,οχι παντως εφαμμιλο του Parada.
Οταν πηρα το Clio,τετοια ειχε επανω και μαλιστα πολυ φρεσκα και καλης καταστασης,απλα τα αλλαξα καθως στα δυο ειχε στραβωσει ο σκελετος.

Πολυ καλο overall,αντοχη στα χιλιομετρα αλλα σε απολυτη προσφυση στο στεγνο,σαφως πισω απο το Parada. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 11:35:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ενα μειον που το ξεχασα...Μετα τα 15.000 χιλιομετρα περιπου τα Parada χανουν αισθητα σε προσφυση καθως αρχιζουν και γλιστρανε.
Υποθετω οτι ξεραινονται...
Εγω τα εχω σχεδον 23.000 χιλιομετρα και για να κρατησουν καλα πια,χρειαζονται πολυ καλο ζεσταμα και δρομο με αρκετα καλη προσφυση.
Αν ζεσταθουν,βελτιωνονται δραματικα,βεβαια μαλλον σε ολα τα παραπανω φταιω και εγω καθως εχω καιρο να τα "πιεσω" οποτε το πελμα τους δεν ειναι και πολυ "καθαρο".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 12:39:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε κάνε και κανα burn-out πού και πού... για το καλό τους είναι Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 20:29:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δυστηχως φιλε μου kovac εχει γινει η παραγκελια και δεν μπορω να την αλαξω.
Αν και οπως παντα υπερβολικος και αθυροστομος θα συμφωνησω με τον steve... ο τυπος οδηγησης μου ειναι βιαιος... μπορει να μην παταω τα 200 αλλα αν το αμαξι γλυστραει στην στροφη με τα 150 εγω το παω 149 Wink
Το μονο που μετανιωνω ειναι οτι ειναι ακριβα... 200-250 ευρω ακριβοτερα απο τα p-zero. (αν θυμαμαι καλα 470 τα p-zero και 730 τα parada... ευτυχως ομως εγω τα πηρα 600 γιατι δεν ειχε αλλο ελαστικο στις διαστασεις που ηθελα...

Υπομονη... αυριο μπαινουν τα λαστυχα αλλα δυστηχως με προχειρες ζαντες.... αντε και συντομα και φωτογραφιουλες... μετα απο 2 χρονια τυρανιας επιτελους θα ειναι ετοιμο εξωτερικα (θα λυπει μονο ενα πραγμα ακομη που θα μπει και αυτο.... καποτε.... ελπιζω.... Very happy )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Φεβ 2008, 23:11:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με γειά και καλά τελειώματα Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
antonios16V (antonios)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Citroen Xsara 1.6 Vts (2002)

Ένταξη: 31 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 57

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 19:52:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα εχω στο δικο μου σε διασταση 205 45 16.

Θελουν προσοχη στην πολη.ΓΛΥΣΤΡΑΝΕ ΣΑΝ 5ετιας Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Φεβ 2008, 22:21:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με καλη αναρτηση δυσκολα θα βρεις το τερματους σε δημοσιο δρομο
κ η πατατα ειναι οταν το βρεις ειναι καπως δυσκολο...αθορυβο...κ γλυκο γλυστριμα που μπορει να γυρισει σε σφαλιαρα αν το παρακανεις...
αλλα αν φτασεις σε σημειο να πας ετσι σε δημοσιο δρομο να μας πεις απο που περνας να μην παμε κ μας κοψεις στην μεση Laughing
τρελη προσοχη σε αλλαγες απο στεγνο σε βρεγμενο...εκει τρελενετε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Φεβ 2008, 00:15:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σας παιδες... σημερα μετα απο 4μερη καθυστερηση λογο προβληματων (κλασικα) πηρα το οχημα... δυστηχως δεν μπορω να εξηγησω το ποσο αποτομες ειναι οι στροφες. αλλα μπορω να πω απλα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κρατημα... με 130 και εκανα τεστακια με τιμονιες και δεν καταλαβαινε τιποτα...
Περετερω τεστ σαββατοκυριακο Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Φεβ 2008, 00:21:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...προσεκτικά στις δοκιμές μέχρι να μάθεις πώς δουλευει.
...γιατί σε βλέπω λίγο πιο παρορμητικό απ ότι πρέπει Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Φεβ 2008, 00:28:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι... η αληθεια ειναι οτι ενω ειπα οτι δεν θα το ζωρισω για να μην γινει καμια στραβη το πατησα λιγο παραπανω. (αν και αυτες τις στροφες τις εχω παρει και με 160 αλλα τεσπα μην ακουγομαι και γκαζακιας.)
Παντος οπως ειπα... σε μια διαδρομη 19 χιλιομετρων... περιπου στην μεση και χωρις πολες στροφες το κρατημα ηταν υπερβολικα καλητερο απο αυτο που περιμενα (με βαση απο αυτα που ακουω περι ζεσταματος)
thanks παντος για τις πληροφοριες Smile
mem... εσενα σε θελω για μια κατασκευη μεσα (ηλεκτρολογικοηλεκτονικη Confused ) θα σε ενοχλησω με pm Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Φεβ 2008, 11:59:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν θελει ζεσταμα αν μπαινεις ταπες...
κ φυσιικα αυτο το λαστιχο εκει που κανει παπαδες ειναι στις τιμονιες κ στις αλλαγες ποριας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3324s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on