PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

YOKOHAMA- PARADA
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
U142093 ((Γιώργος)210ps+32kg)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC 1.6 (2007)

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 43

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 20:04:05    Θέμα δημοσίευσης: YOKOHAMA- PARADA Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλω την γνώμη σας για τα Yokohama Parada

Έχει επεξεργασθεί από τον/την U142093 στις Δευ 12 Νοέ 2007, 22:39:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 20:13:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πες μας τι ακριβως θελεις να κανεις?


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
U142093 ((Γιώργος)210ps+32kg)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207RC 1.6 (2007)

Ένταξη: 25 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 43

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 20:30:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mikerrgp έγραψε:
πες μας τι ακριβως θελεις να κανεις?


Θέλω ένα λάστιχο που να κρατάει και στα κλειστά και στα πολλά και αν μπορεί να έχει και καλή απόδοση μέσα στην πόλη(δηλαδή να ζεστένετε σχετικά εύκολα).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2007, 00:53:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να ζεσταθει το parada πρεπει: να περασεις πρωτα απο το πρωτοκολλο, μετα πας για χαρτοσημο και τελος μια βολτα απο τον προϊσταμενο για υπογραφη.......................κοινως δεν ζεσταινεται ευκολα! Weird look

Για να μιλησουμε και λιγο πιο σοβαρα,πιστευω οτι αυτο το λαστχο για να ζεσταθει χρειαζεται αρκετο σκισιμο απο τα κουβαδακια μας ή καποιο βαρυ και συναμα <τσαμπουκαλεμενο> αμαξι
Πχ σε εβο που εχω καβαλησει ζεσταινεται ακομα και σε χρηση πολης(φυσικα ανοιγωντας το ομως ολη την ωρα Big wink ), ενω στο 206 μου ηθελε αρκετα περισσοτερο "ξυλο" για να ζεσταθει... (βεβαια ισως φταιει και η διασταση-205/40/17)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ghost Dog στις Τρι 23 Οκτ 2007, 01:08:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vrass! (Kώστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Ford Fiesta S 1.6

Ένταξη: 07 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2007, 00:59:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα εχει βαλει ενας γνωστός μου σε Fiesta ST (2.0 lt 150hp) και εχει τις καλύτερες εντυπώσεις. Ειναι μαλακο λάστιχο, κρατάει πάρα πολύ καλα μολις ζεσταθεί, φθειρεται σχετικά γρήγορα (λόγω του ότι είναι μαλακο) και θελει προσοχή στο βρεγμένο δρόμο λόγω της χαραξής του (οπως και ολα τα ελαστικα με σπορ προσανατολισμο αλλωστε).
Αυτό που δεν ξέρω είναι πως θα λειτουργει σε ένα 1600αρι ατμοσφαιρικό. Τα εχει βαλει κανεις σε 206 1.6 χωρίς πολλές μετατροπές στον κινητήρα? Θα με ενδιέφερε πολύ, γιατί και εγώ τα ψιλοσκέφτομαι τα Parada όταν έρθει η ώρα για λάστιχα.
Για διλιτρα ατμοσφαιρικα και 1.6 υπερτροφοδοτούμενα πάντως, είναι ιδανικό για γρηγορη οδηγηση (σε στεγνό δρομο, υπενθυμιζω).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2007, 08:26:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Για να ζεσταθει το parada πρεπει: να περασεις πρωτα απο το πρωτοκολλο, μετα πας για χαρτοσημο και τελος μια βολτα απο τον προϊσταμενο για υπογραφη.......................κοινως δεν ζεσταινεται ευκολα! Weird look

Για να μιλησουμε και λιγο πιο σοβαρα,πιστευω οτι αυτο το λαστχο για να ζεσταθει χρειαζεται αρκετο σκισιμο απο τα κουβαδακια μας ή καποιο βαρυ και συναμα <τσαμπουκαλεμενο> αμαξι
Πχ σε εβο που εχω καβαλησει ζεσταινεται ακομα και σε χρηση πολης(φυσικα ανοιγωντας το ομως ολη την ωρα Big wink ), ενω στο 206 μου ηθελε αρκετα περισσοτερο "ξυλο" για να ζεσταθει... (βεβαια ισως φταιει και η διασταση-205/40/17)

+1 ειναι οπως τα ειπε ο Αρης το λαστηχο ειναι καλο αλλα για συγκεκριμενη χρηση μεσα στην πολη δεν δουλευει με την καμια θελει πολυ ζεσταμα κ αν για λιγο αφησεις ρυ8μο παμε παλι απο την αρχη δηλαδη αν το εχεις ζεστανει κ σε πιασει φαναρι η κοψεις ταχυτητα τελος ειναι σαν να το πειρες απο το γκαραζ.....


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2007, 15:52:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην διάσταση 195/50/15 λειτουργεί πολύ καλά κρύο και υπέροχα ζεστό, ενώ τελικά στο βρεγμένο (όχι στην "γλίτσα" φυσικά) ακόμη κι αν έχει πολλά νερά είναι πολύ καλύτερο από ό,τι λέγαμε παλιότερα καθότι λόγω μαλακών πλαϊνών και πέλματος (παρότι έχει treadwear 300!!) είναι προοδευτικότατο. Βέβαια, όσοι έχουν αρνητικό κάμπερ να μην περιμένουν τίποτα της προκοπής στην βροχή (γενικά το αρνητικό κάμπερ σε γλυστερό οδόστρωμα είναι αναξιόπιστος παράγοντας γιατί δεν εξασφαλίζεται πάντα το πλήρες πάτημα του πέλματος).
Επίσης, τα Parada στην πραπάνω διάσταση φθείρονται με περίπου κανονικό ρυθμό, καθόλου γρήγορα δηλαδή, ενώ έχει και αρκετό πέλμα για "φάγωμα".
Η διάσταση αυτή έχει δείκτη βάρους-ταχύτητας 82V: αυτό είναι το "μυστικό" της συμπεριφοράς που περιέγραψα παραπάνω.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2007, 15:56:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TA parada soy ειναι με v δεικτη ταχυτητας???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2007, 16:14:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Yeap! Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Οκτ 2007, 13:43:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά τα Parada αλλά θα γούσταρα να είναι 88V σαν τα AVS!!!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Οκτ 2007, 21:35:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

που βρηκατε parada spec2 σε 15αρα ρε παιδια? απο 205-40<45>-16 κ πανω βγαινει...οπου ειναι 87V δεν εχει προβλημα με ζεσταμα αλλα ειναι τα προβληματα...στο στεγνο γινετε τσιχλα<ξεχνα> στο τρελο νερο κραταει παλι καλα αλλα θελει προσοχη γιατι ξεκολαει καπως αποτομα<οχι>εχει παρα πολυ θορυβο κυλισης...κ σε εναλαγη απο στεγνο σε βρεγμενο<βλεπε>την ακουει καπως με αποτομο ξεκολημα...οποιο λαστιχο κ να κυνηγας τρωγετε γρηγορα...
ειναι καπως ειδικο λαστιχο...εχει καποιους συμβιβασμους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 11:41:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε 195/50/15 οτιδήποτε έχει σχέση με "απότομα" απλά δεν υφίσταται. Το 82V εγγυάται προοδευτικότητα ΚΑΙ στα Parada... Wink

ΥΓ Η 195/50/15 82V είναι έκδοση Parada που κυκλοφορεί στην Ιαπωνία και στην λοιπή Ασία.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Οκτ 2007, 16:56:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τωρα αμα πω τπτ για το θεωχαρακη θα γινω γραφικος που δεν τα φερνει?
αυτα τα αποτομα να ανακαλυψα σε τελειως αλλου φαση τερμα πατωμα...μετα το οριο του δλδ σε καποια στροφη...αλλα κ παλι το οριο του ειναι αρκετα ψηλα σε σχεση με πιλοτ<π>ακομα στο βρεγμενο το βλεπω καλυτερο στο στεγνο απλα ειναι σκαλες παραπανω δεν μπορω να βρω το παραπανω απο το οριο ουτε καν το οριο σε πολλα σημεια θελω αλογα Laughing

Θα σε παρακαλέσω να βάζεις και καμμία τελεία (.) στα ποστς σου ωστε να ειναι πιο ευανάγνωστα.

Εκ της MOD Team
MEMsound
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 17:11:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σας παιδια... μετα απο παρα πολυ καιρο επιτελους θα μπουν παπουτσακια για το pug μου.
το μονο προβλημα ειναι οτι απο οτι βλεπω η επιλογη ελαστικου ειναι ακυρη... μια φορα απο εμενα γιατι ειμαι ασχετος και 100 απο τον παπαρα που τα πουλαει.
Ενω του ειπα οτι ειναι 1400αρι μου προτεινε αμεσως (αφου του ειπα οτι το παταω αρκετα το αμαξι) τα parada. ενω σαν εναλακτικη μου ειπε για τα pireli p-zero.
Δυστηχως η παραγγελεια εγινε. και δεν ειμαι απο τους παπαρες που θα παω και ενω θα τις εχει ετοιμες να μπουν επανω, να του πω τελικα αλαξα γνωμη....
Τελος παντων επειδη ειμαστε ολοι λιγο υπερβολικοι και επειδη ειμαι και ασχετος, οταν μιλαμε οτι θελει ζεσταμα τι ενοουμε?
οτι θελει νεμεν ταχυτητα αλλα οχι πολυ?
και μετα απο ποσα χιλιομετρα ζεστενεται?
και οταν μιλαμε για ζεσταμα και κρατημα μιλαμε για 70-90χλμ ? η βλεπεις την διαφορα στα 130-150?
γιατι μου φενεται παρα πολυ παραξενο να βαλεις ενα λαστυχο που στα 90-100 να σου φευγει στην στροφη (δεν μιλαμε για φουρκετα) επειδη δεν ειναι ζεσταμενο? δεν μιλαμε για φορμουλα...300+

Τελος θελω να σας πω οτι μενω 20 χιλιομετρα εξω απο το ηρακλειο αρα δεν ειναι και μικρη η αποσταση που θα κανει το αμαξι. πληροφοριακα λεω οτι οι διαστασεις ειναι 17/40/205 Wink

ειναι μπερδεμενη η υποθεση μου... παρακαλω να απαντησει μονο οποιος εχει ορεξη να εξηγησει και τις απαντησεις του και να μην βαριεται να απαντησει σε αλλες ερωτησεις Wink (αν εχει σκοπο καποιος να απαντησει σε στιλ "τα parada πηγες και εβαλεσ καλος μαλ***ς εισαι" να μην μπει καν στον κοπο THANKS)

by the way δεν εκανα νεο thread γιατι θα μου λεγατε να ερθω εδω να δω Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
grpap (Γρηγορης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) xs (2004)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 529
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 18:32:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν ειναι κρυο το λαστιχο δεν κραταει.Η κραταει πολυ λιγοτερο απο τις δυνατοτητες του.Οταν ζεσταθει η διαφορα ειναι εμφανεστατη.Θα το καταλαβεις.Τωρα στο ποση ωρα θελει ζεσταμα ειναι κατι που δεν ειναι σταθερο σε ολη τη διαρκεια της ζωης του.Οταν ειναι καινουργιο θελει σαφως λιγοτερο ζεσταμα απο οτι οταν παλιωσει και ειναι για αποσυρση.
Ελπιζω να βοηθησα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 18:45:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks γρηγορη βοηθησες με τις πληροφοριες σου.
αλλα και παλι μου ειναι δυσκολο να καταλαβω την αινια κρατηματος, και ποιο ειναι το οριο στα χιλιομετρα.
Ενα παραδειγμα, ακομα και τα προχειρα ελαστικα που φοραω τωρα κατα την δικη μου αποψη εχουν αρκετα καλο κρατημα... ισως να μην το παταω αρκετα, ισως να μην εχει βρεθει η στροφη και η κατασταση να μου δειξει οτι δεν ειναι καλα (4+χρονον).
Και ξαναλεω Very happy καινουριο ελαστικο... πρωτης ποιοτητας μαρκα (yokohama)... πρωτης ποιοτητας μοντελο (parada) δεν γινεται να ειναι χειροτερο απο τα εργοστασιακα ελαστικα...
Θα μου πειτε αν ειναι να τα συγκρινω με τα εργοστασιακα γιατι εσκατα 600 ευρω... εκει εχετε ενα δικιο... λογο συγκιριων θα μπουν. θα μπορουσα να βαλω και κατι ποιο φτηνο. Τελως παντων. στο θεμα μας.
Και το αλλο που διαυασα... "μεσα στην πολη δεν θα ζεστενεται ευκολα" για τι χιλιομετρα μιλαμε ? εδω ηρακλειο αααααντε αν εισαι τρελος να ανεβεισ στα 60-80 οπου και παλι ειμαι υπερβολικος... εαν τυχον το κανεις αυτο θα σταματησει η θα γλυστρισει (σε στροφη) λιγοτερο με τα εργοστασιακα παρα με τα parada?

υπομονη και θα μαθω... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 20:00:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα είπα και msn ρε κάφρο... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 21:19:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω στην θεση σου θα ειχα βάλει τα πζερο
από τα οσα εχω ακουσει ειναι πιο ευκολα στο ζεσταμα απ τα παραντα
από κει και πέρα το παραντα ειναι ενα ενα πάρα πολυ καλό λαστιχο αλλα για να το ευχαριστηθείς πρεέπι να πάς ικανοποιητικά σβελτα και τότα θα σε αποζημιώσει για την επιλογή σου


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 21:25:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mem οταν λες αρκετα σβελτα... μιλαμε για ? 150?160?
γιατι τετοιες ταχυτητες ειναι τελικη για τους δρομους εδω...
Να το πω αλιως.... Στους δρομους που εχουμε εδω και απο αυτους που περναω εγω συχνοτερα οι ταχυτητες παιζουν αναμεσα στα 90 και 140 MAX στις στροφες συγκεκριμενα 110 με 130.
Τα ελαστικα που διαλεξα θα κανουν καλη δουλεια σε αυτες τις ταχυτητες ? η δεν εχει σημασια η ταχυτητα αλλα ο χρονος/χιλιομετρα που θα πρεπει να δανυσω μεχρι να ζεσταθουν?
Σε σχεση με τα εργοστασιακα (που ειμαι πολυ οικανοποιημενος) θα αποδιδουν καλυτερα η χειροτερα (αν μου πειτε χειροτερα τα καιω στο αεροδρομιο παρεα με τα μπουζουρογυφτοπεδα Confused )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Φεβ 2008, 21:37:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα λάστιχα κυριως ζεσταίνονται περισσότερο από το στρίψιμο παρά από την ταχυτητα σε ευθεία...
το αν εσενα σου ταιριάζουν ποερισσότερο πό αυτά που εχεις τώρα μονο εσυ μπορείς να το απαντησεις εκ των υστέρων
δεν υπάρχει αντικειμενικό "καλήτερα"
το μόνο αντικειμενικό ειναι οτι ενα σπορτ ελαστικό δουλευει σχετικά ζεστό (και θέλει λίγη προσοχη κρυο) ενώ ενα ελαστικό πολης δουλευει από την πρώτη στιγμή που θα ξεκινήσεις (αλλα σε κρεμάει μετά....)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1496s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on