PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λαδια και σπασμενο σολινακι
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 17:21:20    Θέμα δημοσίευσης: Λαδια και σπασμενο σολινακι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καταρχην καλησπερα μεχρι στιγμης νομιζα οτι το οπλο μου Shoot εκαιγε λαδια αλλα τωρα εχω καπως μπερδευτη. λοιπον αρχικος πιγα παλι να δω με την σταθμη ου λαδιου τη γινετε και οπως κοιταγα ειδα ψηλο κομενο το σοληνακι που φευγει απο το ψευτοκαπακο και παει στο σολινα της εισαγογης

http://img.photobucket.com/albums/v378/Mike14741/My%20Car/c232b75c.jpg

παιζει τα λαδια που χανω να ειναι απο εκει???? να συμπληρωσο οτι το αμαξι δεν εκαιγε λαδια και τα χιλιομετρα του ειναι 170 χιλιαδες μιπως το μοτερ μου ειναι κουκλα και χανει απο εκει??? νομιζω οτι ειναι το σολινακι για της αναθιμιασης αλλα επειδη δεν ειμαι σιγουρος μην μπερδευτουμε πιστευω ειμαι οσο ποιο λεπτομερης γινεται μποριτε να με βοηθισεται??? ευχαριστο εκ των προτερων!!!


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jean (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye 16V, 106 S16 N/2

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 611
Τόπος: ..ξανά στο μπάκετ!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 17:28:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χάνει πολύ λάδι?



3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 17:51:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jean έγραψε:
Χάνει πολύ λάδι?


οχι ειδιετερα σε 2 βδομαδες μου εχει πεσει λιγο ποιο πανω απο την μεση απλα εποιασα το σωληνακι και ειχε λαδι πανω για αυτο ρωταω


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 18:05:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα λάδια που σου λείπουν δεν φεύγουν από εκεί.τα λάδια καίγονται στο θάλαμο καύσης, από φθορά είτε στα τσιμουχακια των βαλβίδων, είτε στα ελατήρια εμβολων,εκτός κ αν υπάρχει ορατή μεγάλη εξωτερική διαρροή. ωστόσο ένας κομμένος σωλήνας αναθυμιάσεων μπορεί να επιβαρύνει τη κατάσταση. Φτιάξ' τον και βλέπεις.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 18:12:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Τα λάδια που σου λείπουν δεν φεύγουν από εκεί.τα λάδια καίγονται στο θάλαμο καύσης, από φθορά είτε στα τσιμουχακια των βαλβίδων, είτε στα ελατήρια εμβολων,εκτός κ αν υπάρχει ορατή μεγάλη εξωτερική διαρροή. ωστόσο ένας κομμένος σωλήνας αναθυμιάσεων μπορεί να επιβαρύνει τη κατάσταση. Φτιάξ' τον και βλέπεις.


Αν τα γυρναει ομως στην εισαγογει δεν καιγοντε???


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 18:31:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, οι αναθυμιάσεις πάντα μεταφέρουν λάδια τα οποία πάνε στην εισαγωγή και καίγονται. Αν όμως τα ελατήρια των εμβολων είναι φθαρμένα, τότε εκτός από τα λάδια που περνάνε στο θάλαμο καύσης κατά τη φάση της εισαγωγής, διαφεύγει και μεγάλη ποσότητα καυσαερίων από το θάλαμο καύσης προς το στροφαλοθαλαμο, με αποτελεσμα μεγάλη ποσότητα αναθυμιάσεων, που συμπαρασύρουν μεγάλη ποσότητα λαδιών, που στη συνέχεια οδηγούνται στην εισαγωγή και καίγονται.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 18:44:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Ναι, οι αναθυμιάσεις πάντα μεταφέρουν λάδια τα οποία πάνε στην εισαγωγή και καίγονται. Αν όμως τα ελατήρια των εμβολων είναι φθαρμένα, τότε εκτός από τα λάδια που περνάνε στο θάλαμο καύσης κατά τη φάση της εισαγωγής, διαφεύγει και μεγάλη ποσότητα καυσαερίων από το θάλαμο καύσης προς το στροφαλοθαλαμο, με αποτελεσμα μεγάλη ποσότητα αναθυμιάσεων, που συμπαρασύρουν μεγάλη ποσότητα λαδιών, που στη συνέχεια οδηγούνται στην εισαγωγή και καίγονται.


Πωωω...εγραψες....
+100000!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 18:57:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλά πράγματα Laughing Laughing Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2013, 20:58:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Απλά πράγματα Laughing Laughing Laughing


φιλε μου εγραψες αλλα τα πολυ επιστημονικα δεν τα εχω τεσπα καταλαβα τη γινεται και δεν χρειαζομαι λεξικο για να τα καταλαβω τωρα πριν χριαζομουνα οαχαχαχααχα πλακα κανω για μηχανικος παω με αριστο βαθμο το 10 στα 20 ολα αυτα που μου ειπες τα σκευτικα και τσιμουχακια βαλβιδων και ελατηρια εμβολων το θεμα ειναι μην εχανε απο αναθυμιασης τα υπολιπα τα ξερω απλα με της αναθυμιασεις δεν ημουνα σιγουρος και για αυτο και ρωτισα!!! σας ευχαριστο ολους σας!!!


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2013, 04:36:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και αλλο ενα τα λαδια μου ειναι στην μεση ουτε μιν ουτε μαξ και μου ανεβαζει θερμοκρασια μιση γραμη ποιο πανω και δεν πευτη με τιποτα εχω σκοπο να του αλλαξω λαδια τι προτεινεται με λιγα λογια και ανεβαζει θερμοκρασια και πρεπει ν καιει και λιγο λαδακι ειναι 171.000 χιλιαδες χιλιαμετρα σημιοστε οτι φοραω τελικο και φιλτρο οι κριτικη επιτροπι μπορει να το σκευτι και να μου απαντηση καπως υπευθινα??? οσους εχω ρωτισει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του ο ενας βαλε ποιο χοντρο ο αλλος ποιο χοντρο και φθηνω και αλαζε το καθε 1000 χλμ. το ψιλο σπαω την λεω την αμαρτια μου και για αυτο πηρα peugeot

σορρυ για τα χιλιομετρα ειχα κανει λαθος κατα 1000 χιλιομετρα!!!


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2013, 11:25:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Edit
Διπλό ποστ. Γ@μω τα smartphones Evil



etuned


Έχει επεξεργασθεί από τον/την makis106 στις Παρ 07 Ιούν 2013, 15:13:28, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2013, 15:04:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως η φλάτζα κεφαλής έχει αρχίσει να τα παίζει και χάνεις απο'κει λάδι?
Το παραφλού σου έχει μειωθεί καθόλου? Αν ναι, σίγουρα είναι φλάτζα, αλλά και σταθερή να μένει η στάθμη του, και πάλι μπορεί να'ναι φλάτζα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2013, 16:41:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου

ΤΕΣΤ 1. Τραβα το σωληνακι που λες οτι εχει κοπει λιγο (αναθυμιασεων) και ασε το αμαξι να δουλευει και βαλε καποιον να παταει το γκαζι μεχρι τις 4000-4500 στροφες.Αν δεις μπλε καπνο απο το σωληνακι καις λαδακια...

ΤΕΣΤ 2. Βαλε το αμαξι να δουλευει και παρατηρησε την εξατμιση αν στο ΠΡΩΤΟ ΠΑΤΑ του γκαζιου βγαζει μπλε καπνο...αν βγαζει μπλε καπνο εχεις θεμα με τα τσιμουχακια βαλβιδων (αν και δεν δικαιολογειται η ποσοτητα λαδιου που λες οτι εχει χαθει)

ΤΕΣΤ 3. πλυνε το αμαξι καλα απο κατω (αν εχει λασπες η διαρροες λαδιου-υγρων κτλ) και κυκλοφορησε το για λιγο καιρο...αν εχεις διαρροη απο καπου θα το καταλαβεις ευκολα (εκτος και αν βλεπεις ηδη κηλιδες στο μερος που το παρκαρεις ηδη)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Ιούν 2013, 01:31:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OnyX έγραψε:
Φιλε μου

ΤΕΣΤ 1. Τραβα το σωληνακι που λες οτι εχει κοπει λιγο (αναθυμιασεων) και ασε το αμαξι να δουλευει και βαλε καποιον να παταει το γκαζι μεχρι τις 4000-4500 στροφες.Αν δεις μπλε καπνο απο το σωληνακι καις λαδακια...

ΤΕΣΤ 2. Βαλε το αμαξι να δουλευει και παρατηρησε την εξατμιση αν στο ΠΡΩΤΟ ΠΑΤΑ του γκαζιου βγαζει μπλε καπνο...αν βγαζει μπλε καπνο εχεις θεμα με τα τσιμουχακια βαλβιδων (αν και δεν δικαιολογειται η ποσοτητα λαδιου που λες οτι εχει χαθει)

ΤΕΣΤ 3. πλυνε το αμαξι καλα απο κατω (αν εχει λασπες η διαρροες λαδιου-υγρων κτλ) και κυκλοφορησε το για λιγο καιρο...αν εχεις διαρροη απο καπου θα το καταλαβεις ευκολα (εκτος και αν βλεπεις ηδη κηλιδες στο μερος που το παρκαρεις ηδη)


το πρωτο βημα το εχω εκτελεσει οπως και το 2ο στο 3ο μπορω να πω οτι βλεπω κατι υγρα απο την 1η μερα που το πηρα αλλα δεν μπορω να πω με βαιβαιωτητα οτι ειναι λαδια στο συστημα μεταδοσης αλλα το υποψιαζομαι γιατι ειδα και στο ψευτοκαπακο τι φλατζα εξωτερικα κομενι οποτε θα παω να του πω του μηχανικου μου να μου αλαξει ολες της φλατζες και μια και θα ανοιξει θα του πω να κοιταξι και για βαλβιδες τσιμουχακια και ελατιρια εμβολων τα λαδακια τα εχω πανω κατω 5 μηνες εχει κανει γυρω στα 4000 χιλιαδες χιλιομετρα τωρα ειναι 171 και το πιρα με 167 η 166 δεν καλοθιμαμε ξερω οτι επρεπε να τα εχω αλαξει ειδη αλλα μολις το πιρα αλαχτικε σασμαν απο βλακεια που ακουγοταν στων δισκο ενω ειχα αλαξει δισκο το κανει μονο μια μαρκα η βαλεο που βαραν τα ρουλεμαν τελικα ακομα ετσι το εχω να καταλιξω οτι λαδια ειχαν αλαχτι αλλα δεν μου εκαιγε μεχρι τωρα και το λαδι ακομα κρατιετε οπως το βλεπω για αυτο το αφινω για παραφλου το ειδα κομπλε τωρα οταν καταφερω και φτιαξω αυτα αν ειναι κατι απο αυτα θα ενυμερωσο ευχαριστο πολυ παντως


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Ιούν 2013, 15:28:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σορρυ...στο βημα 1 και 2 ειδες μπλε καπνο?

Αν πλυνεις καλα το μοτερ σου και δεις λαδια απο το καπακι τοτε πας για φλαντζες...αν τα λαδια ειναι απο το σασμαν τοτε γιατι να αλλαζεις φλατζες χωρις λογο? μεροκαματακι θελεις να γινεις?

Επισης αν χανεις απο το ψευτοκαπακο γιατι να αλλαξεις ολες τις φλαντζες,τσιμουχακια,ελατηρια κτλ οπως γραφεις?Εντοπισε πρωτα την διαρροη η την αιτια που χανεις λαδακια και μετα βλεπεις τι κανεις...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Ιούν 2013, 06:16:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OnyX έγραψε:
σορρυ...στο βημα 1 και 2 ειδες μπλε καπνο?

Αν πλυνεις καλα το μοτερ σου και δεις λαδια απο το καπακι τοτε πας για φλαντζες...αν τα λαδια ειναι απο το σασμαν τοτε γιατι να αλλαζεις φλατζες χωρις λογο? μεροκαματακι θελεις να γινεις?

Επισης αν χανεις απο το ψευτοκαπακο γιατι να αλλαξεις ολες τις φλαντζες,τσιμουχακια,ελατηρια κτλ οπως γραφεις?Εντοπισε πρωτα την διαρροη η την αιτια που χανεις λαδακια και μετα βλεπεις τι κανεις...


θελω ν τα αλαξω προλιπτικα οχι γιατι ειμαι ψονιο αλλα εφοσον το αμαξι πριν δεν το ειχα εγω και δεν ξερω τι χρηση εχει φαει και απο εμενα δεν τρωει και την καλητερη χρηση τα αλαζω μια και καληγια να εχω το κεφαλι μου ησυχω πλιν απο αυτο οτι βλεπω το φτιαχνω γιατι μετα μαζευοντε πολλα ενω τωρα χοντρικα χοντρικα θελει κανα 100-150 καλυτερα ετσι γιατι αν μου μινει μετα δεν θα εχω την ορεξη να ψαχνω μοτερ και τα λευτα ετσι η φλατζες ουτος η αλλος θα αλαχτουνε ας αλαχτουνε τωρα και με ενα σετ ιμαντες γιατι μετα εχω και των στρατο μπροστα μου θα θελω μια εξοδω π.χ και θα σκευτομε ποτε θα μου μινει η εχεις αυτοκινητο η το αφινεις σε ακινισια καλητερα φτιαξιμο επειτοπου η ακινισια γιατι αντι γ 200 -300 μετα ειναι στην καλητερη 600 με λιγα λογια φυλαω τα ρουχα μου για να εχω τα μισα συνφονιται?


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Ιούν 2013, 08:38:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα,μπλε καπνο ειδες; Rolling eyes


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dilomenos_trelos (Σπυρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v

Ένταξη: 01 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: βυρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιούν 2013, 06:35:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Τελικα,μπλε καπνο ειδες; Rolling eyes

μπα δεν εχω δει τιποτα ακυρο τελικα για αυτα που ελεγα παραπνω απλα γιατι μου ειπε μια τιμη ο μιχανικος αφυστε το κοντευα να παισω κατω λαδακια να φτιαξω και το σωλινακι και ολα κομπλε


ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιούν 2013, 02:06:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dilomenos_trelos έγραψε:
και αλλο ενα τα λαδια μου ειναι στην μεση ουτε μιν ουτε μαξ και μου ανεβαζει θερμοκρασια μιση γραμη ποιο πανω και δεν πευτη με τιποτα εχω σκοπο να του αλλαξω λαδια τι προτεινεται με λιγα λογια και ανεβαζει θερμοκρασια και πρεπει ν καιει και λιγο λαδακι ειναι 171.000 χιλιαδες χιλιαμετρα σημιοστε οτι φοραω τελικο και φιλτρο οι κριτικη επιτροπι μπορει να το σκευτι και να μου απαντηση καπως υπευθινα??? οσους εχω ρωτισει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του ο ενας βαλε ποιο χοντρο ο αλλος ποιο χοντρο και φθηνω και αλαζε το καθε 1000 χλμ. το ψιλο σπαω την λεω την αμαρτια μου και για αυτο πηρα peugeot

σορρυ για τα χιλιομετρα ειχα κανει λαθος κατα 1000 χιλιομετρα!!!


Για ποια θερμοκρασια λες? νερου η λαδιου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιούν 2013, 08:54:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως έχω μπερδευτεί με όλα αυτά τα άσχετα μεταξύ τους πράγματα που έχεις πεί.

Καταρχάς βρήκες τι φταίει? γιατί αν είναι αναθυμιάσεις και έχεις τόσες πολλές ώστε να είναι εμφανη τα λάδια που τρέχουν τότε σίγουρα το πρόβλημα δεν είναι στο 'σωληνάκι' αλλα μάλλον στα ελατήρια εμβόλων...

κατα δεύτερον μέτρα την κατανάλωση λαδιού σου...

κατα τρίτον έλεγξε οτι ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχεις θέμα με τη φλάτζα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2718s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on