PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σχόλια Δυναμομετρήσεων...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Μάρ 2016, 23:14:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAD έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Καμία ιδέα??

Αν θυμάσαιΣτέλιο είχαμε πάει μαζί πιο παλια (πριν 4 χρόνια) στο δυναμόμετρο και μου έβγαζε 5 κιλά ροπής και 20 άλογα κάτω!!

Από τότε δεν έχω φτιάξει κάτι από ότι φαίνεται μόνο τα service που έκανα.


Μιχάλη ηταν τότε που μετραγες τα χλμ με μια ταμπέλα της Αττικής οδού?? Θυμαμαι τοτε έλεγες οτι ειχαν φραξει οι αυλοι απο αναθυμιασεις!!!


Πράγματι τότε μετά από την δυναμομέτρηση είχα κάνει καθαρισμό και είχα δει μεγάλη διαφορά!! (Μνήμη ελέφαντα έχεις! !)

Χαζομάρα έκανα τότε που δεν το ξαναδυναμομέτρησα μετά τον καθαρισμό.

Το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανα πάλι καθαρισμό, μόνος μου αυτή την φορά και είδα ελάχιστη διαφορά. Για αυτό πιστεύω πως κάτι άλλο θα είναι!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Μάρ 2016, 23:57:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
MAD έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Καμία ιδέα??

Αν θυμάσαιΣτέλιο είχαμε πάει μαζί πιο παλια (πριν 4 χρόνια) στο δυναμόμετρο και μου έβγαζε 5 κιλά ροπής και 20 άλογα κάτω!!

Από τότε δεν έχω φτιάξει κάτι από ότι φαίνεται μόνο τα service που έκανα.


Μιχάλη ηταν τότε που μετραγες τα χλμ με μια ταμπέλα της Αττικής οδού?? Θυμαμαι τοτε έλεγες οτι ειχαν φραξει οι αυλοι απο αναθυμιασεις!!!


Πράγματι τότε μετά από την δυναμομέτρηση είχα κάνει καθαρισμό και είχα δει μεγάλη διαφορά!! (Μνήμη ελέφαντα έχεις! !)

Χαζομάρα έκανα τότε που δεν το ξαναδυναμομέτρησα μετά τον καθαρισμό.

Το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανα πάλι καθαρισμό, μόνος μου αυτή την φορά και είδα ελάχιστη διαφορά. Για αυτό πιστεύω πως κάτι άλλο θα είναι!


Πως να μην τα θυμάμαι αφου τότε κάναμε μεγάλη κουβέντα στην λέσχη.... Νομίζω τότε έλεγες οτι δ2ν μπορείς να ανοίξεις απο στάση γιατι σου έσπαγε το σασμάν.... Μιλάμε εσυ παίρνεις όσκαρ γκαντεμιάς!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Μάρ 2016, 10:53:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:

Χαζομάρα έκανα τότε που δεν το ξαναδυναμομέτρησα μετά τον καθαρισμό.

Το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανα πάλι καθαρισμό, μόνος μου αυτή την φορά και είδα ελάχιστη διαφορά. Για αυτό πιστεύω πως κάτι άλλο θα είναι!


Μιχάλη, είσαι σίγουρος ότι τις καθάρισες σωστά; Γιατί αλλιώς τσάμπα παιδεύεσαι.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Μάρ 2016, 16:55:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχουν καπου σχολια για αξιοπιστα δυναμομετρα εντως αττικης?

αυτην την εποχη ποσο στοιχιζει περιπου ρε παιδια?


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Μάρ 2016, 18:39:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανα 40αρι παει περιπου.

Για αξιοπιστια δε ξερω να σου πω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MariosT (MARIOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106

Ένταξη: 09 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Μάρ 2016, 19:45:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν καποιο διαστημα ειχα παει στο Κορωπι στο DynoWorx . Ειχα μετρησει το saxo , καναμε δυο πατηματα , ενα normal και ενα με νιτρα (πηρα δυο δυναμομετρησεις). στον φιλο μου σε peugeot 205 εβαλε και AFR log στο πατημα του . Τα αποτελεσματα ηταν ακριβως τα αναμενομενα ουτε παραπανω ουτε παρακατω . Μας πηρε απο ενα 30αρη στον καθενα . Καποια σαββατοκυριακα κανει και dyno day σε club με ακομα χαμηλοτερες τιμες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Μάρ 2016, 20:39:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειχα την εντυπωση οτι πηγαινε κανα 100αρικο,για πειτε ρε παιδια καμια προταση κοντα πειραια-αθηνα.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Μάρ 2016, 20:49:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
ειχα την εντυπωση οτι πηγαινε κανα 100αρικο,για πειτε ρε παιδια καμια προταση κοντα πειραια-αθηνα.

Στην ιερα οδο εχει ενα,αλλα δεν ξερω τιμες.Και στον πειραια στην Αθηνων,νομιζω ειναι του φωτεινελη που εκλεισε στο κορωπι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Μάρ 2016, 21:28:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ονοματα για να τα ψαξω στο google?να βρω τηλεφωνα.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Μάρ 2016, 04:06:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
ονοματα για να τα ψαξω στο google?να βρω τηλεφωνα.


Στην ιερά οδό είναι ο Μαραβελιας και στην στον Πειραιά είναι ο unlimited exelixis john fotinelis


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Μάρ 2016, 15:02:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Σάββατο αυτό θα κάνω το χρόνισμα. Ενώ μεταξύ χτες που το είχα πάει στον μηχανικό μου είδαμε, όταν κάναμε ξερογκαζιες μέχρι της 4000rpm, ότι από την εξάτμιση πετάει μαυρίλα και κάνει και μικρά σκασίματα που και που.. Μου είπε πως καλό θα ήταν να ελέγχαμε τα μπεκ. Και κανονίσαμε την Πέμπτη να πάμε να τα μετρήσουμε.

Καμιά άποψη κανένας??


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Μάρ 2016, 17:17:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάποιο λινκ για το μαραβελια;δεν μου τον βγάζει στο google.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Μάρ 2016, 19:59:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
Κάποιο λινκ για το μαραβελια;δεν μου τον βγάζει στο google.


http://www.vrisko.gr/details/6d51_36d6_2744_3bj00355g337c5g5e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2016, 00:48:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2016, 17:25:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Σάββατο έλεγξα τους αυλούς εισαγωγής και ήταν χάλια.

Την προηγούμενη φορά που τους είχα καθαρίσει δεν είχα πάρει φακό μικρό (σαν στυλό που είναι) για να δω καθαρά πόσο χάλια ήταν οι βαλβίδες και πάλευα μόνο με το καθρεφτάκι.

Ό μόνος τρόπος που καθάρισαν ήταν μόνο με ασετόν..

Στην αρχή με κατσαβίδι για να φύγουν τα πολλά και μετά με πινέλο για να μαλακώσει και μετά πάλι κατσαβίδι και μετά πάλι με πινέλο για να γυαλίσει.

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να καθαρίσει καλά. Τουλάχιστον καθάρισαν σχεδόν τέλεια έχω και φωτογραφίες!

Πάλευα από της 9:00 το πρωί μέχρι της 20:00!! Έστειλα και για καθαρισμό και τα μπέκ αλλά μου είπε πως ήταν καθαρά.

Την Δευτέρα αυτή πάω πάλι για δυναμομέτρηση να δω διαφορές γιατί βαρέθηκα να λέω «τώρα πάει καλύτερα από πριν». Θέλω αποδείξεις!!

Λογικά αφού πριν μου έβγαλε 138 hp περιμένω να δω +12 για να πάω στα 150! Τα οποία πιστεύω πως άνετα τα έχω πάρει από πριν..

Ξέρετε αν με intercooler και εξάτμιση μπορεί να βγάλει πάνω από 150?? Λογικά όχι γιατί το κόβει ο εγκέφαλος..


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2016, 18:52:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντε αλλη μια καθαρισες τα τοιχωματα (οκ καλυτερη ροη) καθαρισες το στελεχως της βαλβιδας (οκ ροη και παλι) αλλα εδρες δεν καθαρισες ουτε το σημιο που στεγανοποιει η βαλβιδα με την εδρα...οποτε μην περημενςι πολλα εως και τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2016, 20:37:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναμενουμε λοιπον αποτελεσματα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Μάρ 2016, 12:42:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φωτογραφίες πρίν και μετα τον καθαριμό υπάρχουν εδώ:

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=550721#550721


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Μάρ 2016, 12:53:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δυναμομετρηση εκανες τελικα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Μάρ 2016, 12:57:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
δυναμομετρηση εκανες τελικα?


Την Δευτέρα το πρωί 10:00 στην dynoexelixis - Βουλιαγμένης (όποιος θέλει έρχεται)


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
Σελίδα 36 από 36

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2896s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on