PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σχόλια Δυναμομετρήσεων...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2016, 23:52:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιλας μονο για προγραμμα λογικα?

Γιατι εμενα με το μικρο τουρμπο και περιφερειακα ψοφαει στις 6000 συμφωνα με τη καμπυλη μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 14:46:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η μαμα 150αρα τουρμπινα ειναι μονο για ψιλοσβελτες βολτες
δεν κανει για παρατεταμενη σπορ οδηγηση


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 15:38:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συμφωνουμε σε αυτο

απλα προσπαθω να καταληξω αν με καλυπτει το αρσοτουρμπινο γιαυτο που θελω η θελω κατι μεγαλυτερο

θα ηταν πολυ χρησιμη μια δυναμομετρηση απο rc με περιφερειακα αλλα δε μπορω να ανοιξω καμια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 18:06:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΡΨ τουρμπινα με καλα περιφερειακα (full) παει ομορφα εως 250 με διαρκεια χωρις τρελες θερμοκρασιες κλπ κλπ --- δοκιμασμενο σε πολλες στροφοδιαδρομες με 207 ΑΛΛΑ με 215/40-17 (ΚΑΛΑ) λαστιχα+ μπλοκε + αναρτηση...


εσυ με 235/45-18 +φαρδυτερο μετατροχιο και αν δεν κανω λάθος και μακρυτερο μεταξονιο... εκτιμώ οτι μπορεις να διαχειριστείς ακομα περισσοτερη ισχυ... (με αλλη τουρμπινα)


υγ1 προσοχη στις θερμοκρασιες (πυρομετρο) με τουρμπινες υβριδια κλπ αν σε ενδιαφερει παρατεταμενη στροφοδιαδρομη (εννοω στροφοδιαδρομη οπως την εκδρομη που καναμε στην Λιβαδεια και οχι απλα ενα "περασμα στα Λιμανακια" ή την Κατεχάκη...)

υγ2 ειναι προφανες οτι δεν αναφερομαι σε αλογα που θα τα αξιοποιεις μονο σε πατηματα/ανοιγματα ευθείας αλλα για οδηγικη στροφοαπολαυση διαρκειας...



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
zafirius (Zaf)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 31 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 23:01:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοείς 205/45/17 και όχι 215/40/17 (δεν αλλάζει λίγο το προφίλ;).

MEMsound έγραψε:
ΡΨ τουρμπινα με καλα περιφερειακα (full) παει ομορφα εως 250 με διαρκεια χωρις τρελες θερμοκρασιες κλπ κλπ --- δοκιμασμενο σε πολλες στροφοδιαδρομες με 207 ΑΛΛΑ με 215/40-17 (ΚΑΛΑ) λαστιχα+ μπλοκε + αναρτηση...


εσυ με 235/45-18 +φαρδυτερο μετατροχιο και αν δεν κανω λάθος και μακρυτερο μεταξονιο... εκτιμώ οτι μπορεις να διαχειριστείς ακομα περισσοτερη ισχυ... (με αλλη τουρμπινα)


υγ1 προσοχη στις θερμοκρασιες (πυρομετρο) με τουρμπινες υβριδια κλπ αν σε ενδιαφερει παρατεταμενη στροφοδιαδρομη (εννοω στροφοδιαδρομη οπως την εκδρομη που καναμε στην Λιβαδεια και οχι απλα ενα "περασμα στα Λιμανακια" ή την Κατεχάκη...)

υγ2 ειναι προφανες οτι δεν αναφερομαι σε αλογα που θα τα αξιοποιεις μονο σε πατηματα/ανοιγματα ευθείας αλλα για οδηγικη στροφοαπολαυση διαρκειας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 23:40:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry 215/45-17 ηθελα να γραψω (επιτουτου αλλαγμενα απο 205/45-17 γιατι αυτο ηταν λιγο)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
zafirius (Zaf)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 31 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 23:57:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή αλλάζει προς το θετικό η συμπεριφορά χωρίς να αλλάξει κάτι με αυτή τη διάσταση; ( ταχύμετρο, διάμετρος τροχού, μαλακά πλαϊνά με ότι αυτό συνεπάγεται).

MEMsound έγραψε:
Sorry 215/45-17 ηθελα να γραψω (επιτουτου αλλαγμενα απο 205/45-17 γιατι αυτο ηταν λιγο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zafirius (Zaf)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 31 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 00:15:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή αλλάζει προς το θετικό η συμπεριφορά χωρίς να αλλάξει κάτι με αυτή τη διάσταση; ( ταχύμετρο, διάμετρος τροχού, μαλακά πλαϊνά με ότι αυτό συνεπάγεται).

MEMsound έγραψε:
Sorry 215/45-17 ηθελα να γραψω (επιτουτου αλλαγμενα απο 205/45-17 γιατι αυτο ηταν λιγο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 00:19:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
η μαμα 150αρα τουρμπινα ειναι μονο για ψιλοσβελτες βολτες
δεν κανει για παρατεταμενη σπορ οδηγηση

Που το βασιζεις αυτο ? Rolling eyes



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 01:18:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zafirius έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Sorry 215/45-17 ηθελα να γραψω (επιτουτου αλλαγμενα απο 205/45-17 γιατι αυτο ηταν λιγο)

Δηλαδή αλλάζει προς το θετικό η συμπεριφορά χωρίς να αλλάξει κάτι με αυτή τη διάσταση; ( ταχύμετρο, διάμετρος τροχού, μαλακά πλαϊνά με ότι αυτό συνεπάγεται).


συνθετη ερωτηση με παρα πολλους παραγοντες να εξαρτουν την απαντηση (τυπος ελαστικου/χαραξη/προσανατολισμος/μπλα/μπλα)

τα σχολια οσων εκαναν την αλλαγη απο 205 σε 215 ηταν θετικα γενικως (μιλαω για βελτιωμενα 207 με 30κιλα ροπη και πανω)


MEMsound έγραψε:
η μαμα 150αρα τουρμπινα ειναι μονο για ψιλοσβελτες βολτες
δεν κανει για παρατεταμενη σπορ οδηγηση

Που το βασιζεις αυτο ? Rolling eyes

παραπανω δεν μιλησα "γενικα" για τον οποιονδηποτε που δεν εχω ιδεα πως και τι κανει με το αμαξι του.

απαντησα στον ΜονοΑΕΚ σχετικα με το αν του φτανει η 150αρα τουρμπινα γι αυτο που εχει στο μυαλο του, αναφεροντας και συγκεκριμενο παραδειγμα στροφοδιαδρομης και που γνωρηζουμε και οι δυο μιας και την καναμε παρεα προσφατα στην εκδρομη

απο κει και περα καθενας εκτιμα με τον δικο του τροπο τις εννοιες "ψιλοσβελτη βολτα", "παρατεταμενη σπορ οδηγηση" κλπ οποτε αν δεν εχουμε κανει παρεα μια διαδρομη με καποιον δεν μπορω να ξερω πως το αντιλαμβανεται/περιγραφει Wink

παντως τα 150αρια με ολα τα περιφερειακα και με μαμα εκκεντρα ψηλα (μετα τις 5500-6000 αδειαζουν αλλα νωριτερα αλλα λιγο αργοτερα σε σχεση με εκεινα με τουρμπινα rc και φαινεται στα διαγραμματα

με εκκεντρα και στις δυο περιπτωσεις βελτιωνεται η κατασταση


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 08:52:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

παραπανω δεν μιλησα "γενικα" για τον οποιονδηποτε που δεν εχω ιδεα πως και τι κανει με το αμαξι του.

απαντησα στον ΜονοΑΕΚ σχετικα με το αν του φτανει η 150αρα τουρμπινα γι αυτο που εχει στο μυαλο του, αναφεροντας και συγκεκριμενο παραδειγμα στροφοδιαδρομης και που γνωρηζουμε και οι δυο μιας και την καναμε παρεα προσφατα στην εκδρομη

απο κει και περα καθενας εκτιμα με τον δικο του τροπο τις εννοιες "ψιλοσβελτη βολτα", "παρατεταμενη σπορ οδηγηση" κλπ οποτε αν δεν εχουμε κανει παρεα μια διαδρομη με καποιον δεν μπορω να ξερω πως το αντιλαμβανεται/περιγραφει Wink

παντως τα 150αρια με ολα τα περιφερειακα και με μαμα εκκεντρα ψηλα (μετα τις 5500-6000 αδειαζουν αλλα νωριτερα αλλα λιγο αργοτερα σε σχεση με εκεινα με τουρμπινα rc και φαινεται στα διαγραμματα

με εκκεντρα και στις δυο περιπτωσεις βελτιωνεται η κατασταση

Δεν διαβασα συνεχομενα ολη την συζητηση και δεν καταλαβα οτι απευθυνεσαι συγκεκριμενα
Αυτα που γραφεις οντως ισχυουν και συμφωνω
Διαφωνησα στο "ειναι μονο για ψιλοσβελτες βολτες δεν κανει για παρατεταμενη σπορ οδηγηση"
Οσο "αντεχει" η rc τουρμπινα αντεχει και η 150αρα , απλα σαν μικροτερη αποδιδει λιγοτερη δυναμη και ψοφαει νωριτερα
Δεν συμαινει οτι κουραζεται πιο ευκολα ομως



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 21:57:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μα δεν εννοούσα οτι κουραζεται
γιατι να κουραστεί? μεταλλα ειναι όλα Laughing Laughing

εγραψα οτι "δεν κάνει" (και επεξηγω --> ) γιατι το εύρος καλής απόδοσης της στις ψηλές στροφές περιστροφής (που σηνήθως χρησιμοποιείς σε μια παρατεταμένη σπορ οδηγηση) είναι περιορισμενο - συγκρινόμενο με του rc. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
zafirius (Zaf)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 31 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 22:24:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
zafirius έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Sorry 215/45-17 ηθελα να γραψω (επιτουτου αλλαγμενα απο 205/45-17 γιατι αυτο ηταν λιγο)

Δηλαδή αλλάζει προς το θετικό η συμπεριφορά χωρίς να αλλάξει κάτι με αυτή τη διάσταση; ( ταχύμετρο, διάμετρος τροχού, μαλακά πλαϊνά με ότι αυτό συνεπάγεται).


συνθετη ερωτηση με παρα πολλους παραγοντες να εξαρτουν την απαντηση (τυπος ελαστικου/χαραξη/προσανατολισμος/μπλα/μπλα)

τα σχολια οσων εκαναν την αλλαγη απο 205 σε 215 ηταν θετικα γενικως (μιλαω για βελτιωμενα 207 με 30κιλα ροπη και πανω)

zafirius έγραψε:

MEMsound έγραψε:
η μαμα 150αρα τουρμπινα ειναι μονο για ψιλοσβελτες βολτες
δεν κανει για παρατεταμενη σπορ οδηγηση

Που το βασιζεις αυτο ? Rolling eyes


παραπανω δεν μιλησα "γενικα" για τον οποιονδηποτε που δεν εχω ιδεα πως και τι κανει με το αμαξι του.

απαντησα στον ΜονοΑΕΚ σχετικα με το αν του φτανει η 150αρα τουρμπινα γι αυτο που εχει στο μυαλο του, αναφεροντας και συγκεκριμενο παραδειγμα στροφοδιαδρομης και που γνωρηζουμε και οι δυο μιας και την καναμε παρεα προσφατα στην εκδρομη

απο κει και περα καθενας εκτιμα με τον δικο του τροπο τις εννοιες "ψιλοσβελτη βολτα", "παρατεταμενη σπορ οδηγηση" κλπ οποτε αν δεν εχουμε κανει παρεα μια διαδρομη με καποιον δεν μπορω να ξερω πως το αντιλαμβανεται/περιγραφει Wink

παντως τα 150αρια με ολα τα περιφερειακα και με μαμα εκκεντρα ψηλα (μετα τις 5500-6000 αδειαζουν αλλα νωριτερα αλλα λιγο αργοτερα σε σχεση με εκεινα με τουρμπινα rc και φαινεται στα διαγραμματα

με εκκεντρα και στις δυο περιπτωσεις βελτιωνεται η κατασταση
Thanx γείτονά! ( σε έχω πετύχει Πεντέλης πολλές φορές. Και στην Πεντέλη...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 15:57:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα!
Δυναμομέτρησα το αυτοκίνητο μου (dynoexelixis) με μαμά πρόγραμμα γιατί μου έκανε κάτι κοψίματα χαμηλά. Έβγαλε 138hp και 21 ροπή!! Ο τύπος από το δυναμόμετρο μου είπε πως με ελεύθερη εξάτμιση και intercooler που φοράς έπρεπε να βγάλεις πάνω από 150 άλογα κοντά στα 160.

Overboost έκανε 0,6 bar και δεν ανέβαζε 0,8bar (3000rpm 0,55bar, 5000rpm 0,5bar)

Εκτός από χρόνισμα ξέρετε τι άλλο μπορεί να παίζει??

Έχω πάρει όλα τα ανταλλακτικά για χρόνισμα εκτός από τα 2 γρανάζια (εξαγωγής και μεταβλητού) και θα το χρονίσω το Σάββατο.


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 16:00:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχω 67.000km..


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 16:18:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαλβίδες εισαγωγής βουλωμενες ίσως;

Εχεις δει τα fuel trims σου; Θες χρονισμα;


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 17:01:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν που είχα πρόγραμμα τα LFT όταν πήγαινα ήρεμα ήταν 5% και όταν το πάταγα ήταν 13%.

Το περιέργο ήταν πως στα ψηλά πήγαινε πάρα πολύ καλά πριν με το πρόγραμμα.

Τώρα όμως που γύρισα το πρόγραμμα μαμά (το Σάββατο που μας πέρασε) τα LFT είναι 0-1%..

Μόνο χαμήλά έχω το πρόβλημα..


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 17:26:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιχαλη το εχεις χρονισει ποτε?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 17:47:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAD έγραψε:
Μιχαλη το εχεις χρονισει ποτε?


Στα 43.000km το είχα πάει προληπτικά στον Καντερε και μου είπε πως μου έκανε. του έδωσα 120€ (29/6/2010).


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Μάρ 2016, 18:19:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα τριμς με το μαμα προγραμμα ειναι φυσιολογικα αφου ειναι 0-1%....οποτε πιθανον να μην εχει χασει χρονισμα μεσα σε 25000χλμ.
Επισης πιθανος υπαιτιος μπορει να ειναι το φραξιμο των βαλβιδων εισαγωγης αφου μαλλον δεν εχουν καθαριστει ποτε... ετσι;;;
Τελος για τις μη σωστες πιεσεις που παρατηρησες θα μπορουσε να ευθυνεται η Ν75.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Επόμενη
Σελίδα 34 από 36

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2036s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on