PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σχόλια Δυναμομετρήσεων...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιαν 2008, 09:50:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ΚΑΙ μετα τη βελτιωση στελιο τι μετραμε? eg?
αυτο δεν ειναι λογικο.
η δικια μου ειναι eg αν θυμαμαι.
και θωμα απο οσο ειδα ειναι πριν μετα eg.

ετσι οπως το λες αν καταλαβα καλα η iso ειναι πιο κοντα στου κατασκευαστη αλλα η eg πιο σωστη στη διορθωση εξωτερικων συνθηκων??

δε θα πρεπε να μετραμε iso παντα τοτε?

Εγω για να ειμαι τυπικος εβγαλα μετρηση και με ISO και με EWG.Η διαφορα ηταν στο 1 αλογο.
Παντως μου αρεσει το απαισιοδοξο του Τασου.Δηλαδη ρε παιδια στην αρχη που εβγαλα 137 παιζει να με εριχνε κιολας?Παντως καλα πηγαινε.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιαν 2008, 10:39:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι εννοεις?

το οτι ειναι απαιδιοξο το συγκεκριμενο δυναμομετρο το εχουμε πει πολλες φορες και εχει αποδειχτει σε σχεση με αλλα.

το γιατι εβγαλε 137 πρωτη φορα το δικο σου ειναι ενα θεμα που το λεγαμε και τοτε οτι ειναι πολλα...ισως και να ειχε προγραμμα το αμαξι.

το γιατι βγαζει τωρα τοσα ειναι ενα αλλο θεμα και σιγουρα δε φταιει το δυναμομετρο Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιαν 2008, 14:51:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
τι εννοεις?

το οτι ειναι απαιδιοξο το συγκεκριμενο δυναμομετρο το εχουμε πει πολλες φορες και εχει αποδειχτει σε σχεση με αλλα.

το γιατι εβγαλε 137 πρωτη φορα το δικο σου ειναι ενα θεμα που το λεγαμε και τοτε οτι ειναι πολλα...ισως και να ειχε προγραμμα το αμαξι.

το γιατι βγαζει τωρα τοσα ειναι ενα αλλο θεμα και σιγουρα δε φταιει το δυναμομετρο Wink


Δηλαδή και με πρόγραμμα να ήταν, σου μοιάζει νορμάλ να είναι 1ο στάδιο 137-140 άλογα?


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Ιαν 2008, 15:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nai...μη ξεχνας ειχες εξατμιση φουλ χωρις καταλυτη αν θυμαμαι καλα?
ε βαλε και προγραμμα σκουπα...

ειναι πολυ οριακα τα αλογα αλλα εχω δει αλλη μια περιπτωση τετοια που το κοιταγαν βεβαια και αυτο ολοι σα χανοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιαν 2008, 01:21:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
nai...μη ξεχνας ειχες εξατμιση φουλ χωρις καταλυτη αν θυμαμαι καλα?
ε βαλε και προγραμμα σκουπα...

ειναι πολυ οριακα τα αλογα αλλα εχω δει αλλη μια περιπτωση τετοια που το κοιταγαν βεβαια και αυτο ολοι σα χανοι...


Με καταλύτη κανονικά είμαι της twister.
Και για να μη λέμε ιστορίες, όταν είχα ανοίξει με τον Γιώργο με το μαύρο το ραλλυε που ερχόταν στη λέσχη, μου άνοιγε.Και αυτός ήταν μόνο σκούπα-εξάτμιση και εγώ υποτίθεται πιο κοντός και πιο ελαφρυς λόγω σασί από 8βάλβιδο.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιαν 2008, 09:26:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, υπάρχει μια γενιά τρίφυσων, μια συγκεκριμένη software version που με σκούπα-εξάτμιση χωρίς καταλύτη βγάζει συνήθως 136 άλογα στο ΜΑΗΑ χωρίς πρόγραμμα.

Τα αυτοκίνητα αυτά είναι η γενιά που λέγανε ότι ρίχνουν σε μονόφυσα πρώτου σταδίου και σε μπουμπάκια ενίοτε! Το καλύτερο τέτοιο που μου έχει τύχει έφτασε μετά τη ρύθμιση τα 145 άλογα (είχε φλάντζα 206 και χρόνισμα) και ο Τάσος κουφάθηκε όταν το είδε. Αρχικά έβγαζε 136.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιαν 2008, 10:24:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο ελεγα και εγω στελιο
αλλα ειχε και σκουπα
διχαλο καταλυτη κομπλε εξατμιση
φλαντζα
καλο χρονισμα

αν θυμαμαι....



α και ενα βλακα που πειραζε το προγραμμα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
antonios16V (antonios)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Citroen Xsara 1.6 Vts (2002)

Ένταξη: 31 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 57

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Ιαν 2008, 16:22:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
επισης αντωνη εγω στο εχω πει και το ειδα και σε φιλο...
βγαλε τα μπουμπακια και βαλε ραλλοεκκεντρα.
φτιαξε ξανα το προγραμμα
αν εχεις λεφτα κοιτα για εισαγωγη C2 vts (αφου το κανω εγω απο αλλη βδομαδα) και θα δεις αλλο μοτερ



Ρε εσυ και τους ραλλοεκκεντροφορους να βαλω τι θα κερδισω?Αφου του Μπουμπη ιδια διαρκεια εχουν με μεγαλυτερο βυθισμα.Αλλοι μου λενε παιξε με το χρονισμα,εγω δεν το κατεχω το θεμα και δεν ρισκαρω περα απο τα μαμα σημαδια.Ενας φιλος μηχανικος που μου τα ρυθμισε με μεγαλη δια τριβη στα σαξοραλλα μου λεει οσο και να παιξου μονο ζημια θα κανουμε.
Το προγραμμα ειναι φολα αλλα εχω βαρεθει να πεταω λεφτα.Εξαλου και να βγαλει 2-3 αλογα ακομα και τι εγινε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Ιαν 2008, 11:05:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Πάντως για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, υπάρχει μια γενιά τρίφυσων, μια συγκεκριμένη software version που με σκούπα-εξάτμιση χωρίς καταλύτη βγάζει συνήθως 136 άλογα στο ΜΑΗΑ χωρίς πρόγραμμα.

Τα αυτοκίνητα αυτά είναι η γενιά που λέγανε ότι ρίχνουν σε μονόφυσα πρώτου σταδίου και σε μπουμπάκια ενίοτε! Το καλύτερο τέτοιο που μου έχει τύχει έφτασε μετά τη ρύθμιση τα 145 άλογα (είχε φλάντζα 206 και χρόνισμα) και ο Τάσος κουφάθηκε όταν το είδε. Αρχικά έβγαζε 136.


Ξέρεις καθόλου για ποιες χρονιές είχε ακουστεί αυτό?
Εμένα είναι του 2002.

Ακούστε και το άλλο.
Το βράδυ που έκανα τη δυναμομέτρηση μετά τη βελτίωση και είδα ότι δεν πήρα τίποτα, είχε περάσει για μέτρηση και 1 λευκό rallye.Είπαμε λοιπόν να πάμε να μετρηθούμε για να δούμε αν όντως ίσχυαν τα αποτελέσματα.
Λοιπόν τι να σας λέω! Shocked Με σκούπα,εξάτμιση χωρίς καταλύτη μου άνοιγε τρελά!Μάλιστα μου είπε ότι έπαιρνε αρκετά μπουμπάκια και σκόπευε να το πάει στον Σεβδαλή για full 2ο στάδιο με πιστόνια κλπ.Όντως αυτές τις μέρες είναι μέσα, το πέτυχα χτες που πέρασα από εκει.
Έχω περιέργεια να δω τι θα κάνει μετά αυτό το αμάξι.. Smile


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Ιαν 2008, 21:22:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

antonios16V έγραψε:
volvos έγραψε:
επισης αντωνη εγω στο εχω πει και το ειδα και σε φιλο...
βγαλε τα μπουμπακια και βαλε ραλλοεκκεντρα.
φτιαξε ξανα το προγραμμα
αν εχεις λεφτα κοιτα για εισαγωγη C2 vts (αφου το κανω εγω απο αλλη βδομαδα) και θα δεις αλλο μοτερ



Ρε εσυ και τους ραλλοεκκεντροφορους να βαλω τι θα κερδισω?Αφου του Μπουμπη ιδια διαρκεια εχουν με μεγαλυτερο βυθισμα.Αλλοι μου λενε παιξε με το χρονισμα,εγω δεν το κατεχω το θεμα και δεν ρισκαρω περα απο τα μαμα σημαδια.Ενας φιλος μηχανικος που μου τα ρυθμισε με μεγαλη δια τριβη στα σαξοραλλα μου λεει οσο και να παιξου μονο ζημια θα κανουμε.
Το προγραμμα ειναι φολα αλλα εχω βαρεθει να πεταω λεφτα.Εξαλου και να βγαλει 2-3 αλογα ακομα και τι εγινε?


το προγραμμα που εχεις παιζει να ειναι και χειροτερο απο μαμα αποκει που το εβαλες αλλα τεσπα.
χρονισμα επειδη εχω παιξει αρκετα με διαφορες συνεπειες Laughing
αν πας λιγο τον εισαγωγης προς τη μερια του καθρεπτη δηλαδη προς τα πισω θα δεις αρκετη διαφορα στις μεσσαιες.
γενικα τα αλογα που εδειξε το δικο σου και επειδη εχω μετρησει και εγω δικο μου εκει και εχω μετρο συγκρισης ειναι υποπτα χαμηλα και δε μπορω να καταλαβω γιατι Crying or Very sad

διαφορα ραλλοεκκεντρα-μπουμπακια ειναι αρκετη. για αυτο ρωτα με πμ τον σπσ που τα ειχε και τα δυο στο 206 ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιαν 2008, 19:02:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βλεπω λιγο διαγραμματα και προβληματιζομαι.
salex eγω γιατι εβγαλα 16κιλα ροπη με τρυπια εξατμιση και κοψιματα???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 00:16:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί το δικό σου είναι κιτ καρ. Τώρα τί να κάνουμε; Smile


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 08:55:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα χασω κανα κιλο ροπη με την εισαγωγη του c2 εχεις να φας κραξιμο στο λεω απο τωρα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 18:28:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
αμα χασω κανα κιλο ροπη με την εισαγωγη του c2 εχεις να φας κραξιμο στο λεω απο τωρα Laughing


1 αμα χασεις μονο καλα είναι...μετά μπορεις να μου την πουλησεις για μεταχείρω φυσικα...
Υ.Γ. ακους στελιο? καντον να χασει 1 κιλό ροπης και κατι...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 18:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

poylaei enas στο ντραγκστερ μου ειπε ο ιγκνοτικ
480 μεταχειρα...

ευκαιρια ειναι ρε παρτη. δωσε του ανταλλαγη το ρολλμπαρ Laughing Laughing Laughing
αντε πλησιαζει πασχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 21:43:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
poylaei enas στο ντραγκστερ μου ειπε ο ιγκνοτικ
480 μεταχειρα...

ευκαιρια ειναι ρε παρτη. δωσε του ανταλλαγη το ρολλμπαρ Laughing Laughing Laughing
αντε πλησιαζει πασχα


τι ευκαιρία ρε Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes 440 την παιρνω...λεμε μπας και την βγαλουμε φτηνοδουλεια...το ρολ κειτζ δε ξερω αμα το δωσω τελικα,οπως επιησς δεν ξερω και αμα το βαλω...
Αμα δε παρει ο φαδερ κανα καρο να κινείται ώστε να το καβαντζωνω,χλωμό να μπει το κλουβί...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Jim_207GT (Jim)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 12 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 157

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2008, 17:21:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατι επι του θεματος τωρα το αμαξι μου και συγκεκριμενα ενα Peugeot 207GT δυναμομετρηθηκε στον Ανδριανακη 174 αλογα τροχο με 30.5 κιλα ροπη για οσους απιστους ελεγαν οτι δυσκολα ενα GT μπορει να φτασει αυτα τα μαγικα νουμερα και φανταστειτε με απλη βενζινη 95 ΕΚΟ η βελτιωση που εχω κανει περιλαμβανει πογραμμα PLEX εξατμιση με 60αρα σωληνα και ενα ποιο ελευθερο τελικο μαζι με φιλτροχοανη δικιας μου κατασκευης!Φανταστειτε να αλλαξεις downpipe και καταλυτη!Επισης να αναφερω οτι ενα ιδιο GT με το δικο μου που δεν φοραγε καθολου εξατμιση και ειχε ενα ποιο ελευθερο φιλτρο μεσα στον παπα εβγαλε 9 αλογα λιγοτερα αυτο δειχνει οτι η ποιο ελευθερη εισαγωγη με χρηση φιλτροχοανης σωστα τοποθετημενη και οχι κουκουρουκου παιζει σημαντικο ρολο ενω μαζι με ελευθερη εξαγωγη δινει αρκετα αυτα προς το παρον αφου ετοιμαζω κατι που θα μεινουν πολυ εκπληκτοι!Στοχος με απλες λυσεις να ξεπερασω τα 210 τροχο!


207 GT με τρελή πίεση!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2008, 20:01:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τρέμετε 911...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2008, 21:05:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Τρέμετε 911...

Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2008, 21:18:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim_207GT έγραψε:
Κατι επι του θεματος τωρα το αμαξι μου και συγκεκριμενα ενα Peugeot 207GT δυναμομετρηθηκε στον Ανδριανακη 174 αλογα τροχο με 30.5 κιλα ροπη για οσους απιστους ελεγαν οτι δυσκολα ενα GT μπορει να φτασει αυτα τα μαγικα νουμερα και φανταστειτε με απλη βενζινη 95 ΕΚΟ η βελτιωση που εχω κανει περιλαμβανει πογραμμα PLEX εξατμιση με 60αρα σωληνα και ενα ποιο ελευθερο τελικο μαζι με φιλτροχοανη δικιας μου κατασκευης!Φανταστειτε να αλλαξεις downpipe και καταλυτη!Επισης να αναφερω οτι ενα ιδιο GT με το δικο μου που δεν φοραγε καθολου εξατμιση και ειχε ενα ποιο ελευθερο φιλτρο μεσα στον παπα εβγαλε 9 αλογα λιγοτερα αυτο δειχνει οτι η ποιο ελευθερη εισαγωγη με χρηση φιλτροχοανης σωστα τοποθετημενη και οχι κουκουρουκου παιζει σημαντικο ρολο ενω μαζι με ελευθερη εξαγωγη δινει αρκετα αυτα προς το παρον αφου ετοιμαζω κατι που θα μεινουν πολυ εκπληκτοι!Στοχος με απλες λυσεις να ξεπερασω τα 210 τροχο!


τι λες τώρα??? να πουλησω το σαξο αμα ειναι και να παρω ενα 207...οταν και ΑΝ σου περισεψουν 50-60ε, πηγαινε μια βολτα και απτο 0-1000 (το μαχα στα σπατα) και αν εκει δειξει τα ιδια νουμερα,αγοραζω 207 την ιδια μερα...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Επόμενη
Σελίδα 3 από 36

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2673s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on