PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΛΕΩΝ με πυρετό (πρόβλημα στα μπεκ)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 14:30:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alxdr74 έγραψε:
GIANNIS206 έγραψε:
Και είπαν ότι θα κάνιουν αναβάθμιση δωρεάν?Χλωμό το κόβω!
Εαν αναφερεσαι σε μενα και βεβαια θα γινει δωρεαν!!

Εσύ Αλεξ μην ομιλείς!Όλο στην εγγύηση το έχεις βάλεις!
Και καλά κάνεις!

Seridim για ενημέρωσε για τιμή αν το κάνεις αυτό!
ΑΑΑ και με ποιο τρόπο
α)Αναβάθμιση από το τελευταίο cd ή
β)άμεση τηλεφόρτωση από Γαλλία!?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 15:04:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
alxdr74 έγραψε:
GIANNIS206 έγραψε:
Και είπαν ότι θα κάνιουν αναβάθμιση δωρεάν?Χλωμό το κόβω!
Εαν αναφερεσαι σε μενα και βεβαια θα γινει δωρεαν!!

Εσύ Αλεξ μην ομιλείς!Όλο στην εγγύηση το έχεις βάλεις!
Και καλά κάνεις!

Seridim για ενημέρωσε για τιμή αν το κάνεις αυτό!
ΑΑΑ και με ποιο τρόπο
α)Αναβάθμιση από το τελευταίο cd ή
β)άμεση τηλεφόρτωση από Γαλλία!?

Καλα δεν μιλαω...αλλα σε εμενα θα γινει με τηλεφορτωση!




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
seridim (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.4(8V) ΧΤ(2001)

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 290
Τόπος: ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 16:33:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:

Εσύ Αλεξ μην ομιλείς!Όλο στην εγγύηση το έχεις βάλεις!
Και καλά κάνεις!

Seridim για ενημέρωσε για τιμή αν το κάνεις αυτό!
ΑΑΑ και με ποιο τρόπο
α)Αναβάθμιση από το τελευταίο cd ή
β)άμεση τηλεφόρτωση από Γαλλία!?

Γιάννη απ' ότι μου είπαν δε θα στοιχίσει τίποτα. Αλλά θα σας ενημερώσω την Τρίτη το απόγευμα ματά την επέμβαση εεεεε!!! την αναβάθμιση θέλω να πω.


Βελτιώνοντας το........"ΑΒΕΛΤΙΩΤΟ"

ANOTHER MEMBER OF K.R.T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Απρ 2003, 20:20:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ περιμένω νέα και από τους δυο σας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2003, 09:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα εγινε η τηλεφορτωση εχθες! Δεν μου πηρε πανω απο ενα τεταρτο. Μαλιστα ειμασταν και τυχεροι και δεν κλειδωσε ο εγγεφαλος του αυτοκινητου που θα ειχε σαν αποτελεσμα να χρειαζομαστε την καρτα του immombilazer! Τωρα διαφορες μεγαλες δεν υπαρχουν! Απλα μου φενεται οτι ανοιγει καλυτερα το αυτοκινητο,οτι εχει στρωσει παρα πολυ το ρελαντι του καθως επισης και καποιους δισταγμους που ειχε πριν οταν το στροφομετρο ηταν στις 2,000 και κατι (λιγο πριν τη ροπη δηλαδη) εξαφανηστικαν! Η μηχανη μεταβιβαζει πολυ καλυτερα την δυναμη της στο δρομο! Και φυσικα ολα αυτα δωρεαν!! Και απο οτι καταλαβα και στην εγγυηση να μην ηταν το αυτοκινητο παλι δωρεαν θα ηταν!




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2003, 11:22:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alxdr74 έγραψε:
Απλα μου φενεται οτι ανοιγει καλυτερα το αυτοκινητο,οτι εχει στρωσει παρα πολυ το ρελαντι του καθως επισης και καποιους δισταγμους που ειχε πριν οταν το στροφομετρο ηταν στις 2,000 και κατι (λιγο πριν τη ροπη δηλαδη) εξαφανηστικαν!


Εμένα πάντως μετά την αναβάθμιση,παρατήρησα ότι δεν ρίχνει τις στροφές στο ρελαντί μόλις σβήνω το a/c.Όση ώρα και αν περίμενα... Χρειάζεται να κινηθεί το αυτοκίνητο για να "ξεκολλήσει" το στροφόμετρο και να πέσουν οι στροφές.Bug?Ίσως....


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Απρ 2003, 11:25:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
alxdr74 έγραψε:
Απλα μου φενεται οτι ανοιγει καλυτερα το αυτοκινητο,οτι εχει στρωσει παρα πολυ το ρελαντι του καθως επισης και καποιους δισταγμους που ειχε πριν οταν το στροφομετρο ηταν στις 2,000 και κατι (λιγο πριν τη ροπη δηλαδη) εξαφανηστικαν!


Εμένα πάντως μετά την αναβάθμιση,παρατήρησα ότι δεν ρίχνει τις στροφές στο ρελαντί μόλις σβήνω το a/c.Όση ώρα και αν περίμενα... Χρειάζεται να κινηθεί το αυτοκίνητο για να "ξεκολλήσει" το στροφόμετρο και να πέσουν οι στροφές.Bug?Ίσως....
Αυτο δεν ετυχε να το προσεξω γιατι δεν ανοιξα ακομα το a/c! Αλλα τωρα με εβαλες σε σκεψεις..Θα το δοκιμασω και εγω να δω και θα σας πω καλη Δευτερα τωρα!




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 08:31:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alxdr74 έγραψε:
teoman έγραψε:
alxdr74 έγραψε:
Απλα μου φενεται οτι ανοιγει καλυτερα το αυτοκινητο,οτι εχει στρωσει παρα πολυ το ρελαντι του καθως επισης και καποιους δισταγμους που ειχε πριν οταν το στροφομετρο ηταν στις 2,000 και κατι (λιγο πριν τη ροπη δηλαδη) εξαφανηστικαν!


Εμένα πάντως μετά την αναβάθμιση,παρατήρησα ότι δεν ρίχνει τις στροφές στο ρελαντί μόλις σβήνω το a/c.Όση ώρα και αν περίμενα... Χρειάζεται να κινηθεί το αυτοκίνητο για να "ξεκολλήσει" το στροφόμετρο και να πέσουν οι στροφές.Bug?Ίσως....
Αυτο δεν ετυχε να το προσεξω γιατι δεν ανοιξα ακομα το a/c! Αλλα τωρα με εβαλες σε σκεψεις..Θα το δοκιμασω και εγω να δω και θα σας πω καλη Δευτερα τωρα!
Λοιπον το δοκιμασα και ακριβως το ιδιο κανει και σε μενα! Και το γκαζι να πατησω ενω ειμαι στο ρελαντι τιποτα οι στροφες θα πεσουν παλι εκει που ηταν με το a/c ανοιχτο! Μονο εαν κουνηθει λιγο το αυτοκινητο επανερχεται στο κανονικο! Να ειναι καποιο ειδος προστασιας? Confused




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
seridim (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.4(8V) ΧΤ(2001)

Ένταξη: 31 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 290
Τόπος: ΦΛΩΡΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 14:10:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν η αναβάθμιση λογισμικού έγινε σήμερα το πρωί με τηλεφόρτωση από Γαλλία. Περίμενα 30 λεπτά περίπου. Ευτυχώς ο εγκέφαλος δεν κλείδωσε όπως ανέφερε και ο Alxdr74.Παρατηρήσεις; τις ίδιες και εγώ.
Ομαλότερη λειτουργία, ο θόρυβος από την μηχανή μειώθηκε, οι στροφές ανεβαίνουν λίγο καλύτερα και γενικά περισσότερο πολιτισμένη λειτουργία του κινητήρα.
Και κάτι άλλο. Το κιβώτιο ταχυτήτων δουλεύει πολύ καλύτερα(έχει καμιά σχέση αυτό με την αναβάθμιση;Wink
Η αναβάθμιση έγινε ΔΩΡΕΑΝ!!


Βελτιώνοντας το........"ΑΒΕΛΤΙΩΤΟ"

ANOTHER MEMBER OF K.R.T
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2003, 07:00:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

seridim έγραψε:
Λοιπόν η αναβάθμιση λογισμικού έγινε σήμερα το πρωί με τηλεφόρτωση από Γαλλία. Περίμενα 30 λεπτά περίπου. Ευτυχώς ο εγκέφαλος δεν κλείδωσε όπως ανέφερε και ο Alxdr74.Παρατηρήσεις; τις ίδιες και εγώ.
Ομαλότερη λειτουργία, ο θόρυβος από την μηχανή μειώθηκε, οι στροφές ανεβαίνουν λίγο καλύτερα και γενικά περισσότερο πολιτισμένη λειτουργία του κινητήρα.
Και κάτι άλλο. Το κιβώτιο ταχυτήτων δουλεύει πολύ καλύτερα(έχει καμιά σχέση αυτό με την αναβάθμιση;Wink
Η αναβάθμιση έγινε ΔΩΡΕΑΝ!!
Εαν σου ειναι ευκολο, παρατηρησε και εσυ να δουμε τι γινεται με τις στροφες οταν εχεις το a/c ανοιχτο! Να ειναι γενικο το κακο η απλα να ετυχε σε 2 αυτοκινητα?




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2003, 15:24:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγκατέστησα το νέο λογισμικό (έτσι μου είπε ο Στόικος) και έχω να επισημάνω τα εξής : Στο ρελαντί είναι πολύ ήσυχο το αυτοκίνητο, ενώ σχεδόν εξαλείφθηκε το τρέμουλο...Αν έχεις κλειστά παράθυρα νομίζεις πως ο κινητήρας είναι σβηστός.
Το air - condition προκαλεί την άνοδο των στροφών μέχρι τις 1000 περίπου αλλά μετά την απενεργοποίησή του πέφτουν σχετικά γρήγορα πάλι στις 750.
Επίσης η ροπή στα πολύ χαμηλά βελτιώθηκε, καθότι με την σύμπλεξη (άφημα του συμπλέκτη) το αυτοκίνητο φεύγει πολύ πιο απότομα απ' ότι πριν...Ο συμπλέκτης δεν πειράχθηκε ποτέ.


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δημήτριος στις Πεμ 17 Απρ 2003, 13:03:30, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Απρ 2003, 00:34:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aπο δω και πέρα να ξέρετε ότι το συνεργείο της Peugeot-Μπακανιάρη είναι συνεργάτης μας. Όποιος τιμά και στηρίζει την προσπάθειά μας τον τιμούμε κι εμείς.

"Το ένα χέρι νίβει τ΄άλλο και τα δυο το πρόσωπο" Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1916s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on