PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - EP6DT/S - ANTIPOLLUTION/ DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 61, 62, 63  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάρ 2015, 09:44:17    Θέμα δημοσίευσης: Re: depollutio system faulty Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

liakalex έγραψε:
Είμαι κάτοχος 207 rc μοντέλο 2008.Το αμάξι το έχω 5 1/2 χρόνια περίπου 92000km.Το γνωστό σε όλους μας πρόβλημα (DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY) με ταλαιπωρούσε περίπου 3 μήνες.Στην αντιπροσωπεία άλλαξα ένα σωρό πράγματα και έδωσα ένα κάρο χρήματα και το αποτέλεσμα το αυτοκίνητο να μην <<πηγαίνει>> καθόλου.Αρχικά μου είπαν ότι έχουν πρόβλημα ο πολλαπλασιαστής 2 & 4, τους αλλάξαμε, και μετά από 3 μέρες πάλι εμφανίζεται το ίδιο μνμ.Το ξαναπηγαίνω στην αντιπροσωπεία και μου λένε θα αλλάξουμε τα μπουζί,άλλα 40euros και πάλι τπτ. Μετά από μία εβδομάδα πάλι αντιπροσωπεία μου λένε αντλία υψηλής γύρω στα 400 euros.Αφού άλλαξα και αντλία ναι μεν η ένδειξη δεν ξαναεμφανίστηκε,όμως το αμάξι δεν πήγαινε καθόλου,λές και ήταν 1400cc, και πότε τούρμπιζε πότε δεν τούρμπιζε.Ξανά πάλι πίσω και μου λένε έχει πρόβλημα ο αισθητήρας map επειδή δεν μετρούσε σωστά στις σωστές μονάδες που θα έπρεπε να μετράει, άλλα 75 euros για τον αισθητήρα και πάλι το αμάξι δεν πήγαινε βήμα..Πάλι πίσω στην αντιπροσωπεία σαν τον μ@λ@κ@ και αυτή τη φορά μου λένε θέλει χρόνισμα η καδένα και αλλαγή τεντωτήρα.Κάνω αυτη τη φορά ένα σαματά στην αντιπροσωπεία της PEUGEOT,λέγοντας τους πώς δεν ξέρουν τι κάνουν,και τελικά με πείθουν πως αυτή τη φορά είναι αυτό και θα λυθει το θέμα μα δυστυχώς και πάλι τπτ. Αφού πηγαινοερχόμουν για πάνω από 2 μήνες στην αντιπροσωπεία, ξαφνικά εντελώς τυχαία,έμαθα πως υπάρχει στον Βόλο ένας πραγματικός μηχανικός guru στο αντικείμενο και πολύ διαβασμένος στα Γαλλικά και όχι μόνο.Ο άνθρωπος όχι μόνο δεν μου έλυσε το πρόβλημα αλλά το αυτοκίνητι πηγαίνει καλύτερα από ότι πήγαινε την πρώτη μέρα που το αγόρασα καινουριο.Το συνεργείο του (επωνυμία) είναι Patseas Performance Team.Ψάξτε τον και θα σας λύσει το πρόβλημα σίγουρα και θα σας απαλλάξει απο το άγχος σίγουρα, γιατί εγω΄για 3 μήνες είχα χάσει τον ύπνο μου και μάλιστα σκεφτόμουν να πουλήσω το αμάξι γιατι πίστευα ότι δεν γίνεται. http://patseas-perfomance.blogspot.gr/p/blog-page_1072.html



Κι εγω εκεί πήγα... καθαρισμό κεφαλής θα κάνει 2 μέρες μέσα το όχημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickgreek (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 1.6 vti 120ps

Ένταξη: 17 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: alexandroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάρ 2015, 23:32:37    Θέμα δημοσίευσης: antipolution faulty Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια εμενα μου αναψε το antipollution faulty πριν δυο βδομάδες,παραλληλα δουλευε κ το βεντιλατερ.την επομενη μερα εσβυσε από μονο του ως δια μαγειας.τι να πω,μακαρι να μη ξανα αναψει και να ηταν τυχαιο το γεγονος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Μάρ 2015, 09:59:50    Θέμα δημοσίευσης: Re: antipolution faulty Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickgreek έγραψε:
παιδια εμενα μου αναψε το antipollution faulty πριν δυο βδομάδες,παραλληλα δουλευε κ το βεντιλατερ.την επομενη μερα εσβυσε από μονο του ως δια μαγειας.τι να πω,μακαρι να μη ξανα αναψει και να ηταν τυχαιο το γεγονος



Η βλαβη υπαρχη στον εγκεφαλο,καλο θα ηταν να δεις τι ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Μάρ 2015, 18:52:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η βλάβη p0444 ξέρει κανείς τι είναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάρ 2015, 18:39:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: antipolution faulty Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickgreek έγραψε:
παιδια εμενα μου αναψε το antipollution faulty πριν δυο βδομάδες,παραλληλα δουλευε κ το βεντιλατερ.την επομενη μερα εσβυσε από μονο του ως δια μαγειας.τι να πω,μακαρι να μη ξανα αναψει και να ηταν τυχαιο το γεγονος


...Ομοίως !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
peugeot207cc 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Ιούλ 2014
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάρ 2015, 13:27:16    Θέμα δημοσίευσης: Re: antipolution faulty Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickgreek έγραψε:
παιδια εμενα μου αναψε το antipollution faulty πριν δυο βδομάδες,παραλληλα δουλευε κ το βεντιλατερ.την επομενη μερα εσβυσε από μονο του ως δια μαγειας.τι να πω,μακαρι να μη ξανα αναψει και να ηταν τυχαιο το γεγονος


Τσέκαρε την τρόμπα βενζίνης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάρ 2015, 13:49:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Η βλάβη p0444 ξέρει κανείς τι είναι?


Ηλεκτροβαλβιδα αναθυμιασεων βενζινης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2015, 14:02:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσο κάνει αυτή εάν ξέρει κανένας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2015, 14:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανα 30αρι είχα δώσει πριν 1μιση χρόνο περίπου, αν θυμάμαι καλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάρ 2015, 23:53:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου το έχει βγάλει σαν βλάβη εδώ και 2 βδομάδες αλλά το αμάξι δουλεύει κανονικά. Τί παίζει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2015, 00:07:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοείται πως θα δουλεύει κανονικά...το ότι είχε μια σποραδική βλάβη δε σημαίνει πως δε θα ανάψει...θα σε προειδοποιήσει αρκετά πριν το μπαμ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2015, 00:09:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Μου το έχει βγάλει σαν βλάβη εδώ και 2 βδομάδες αλλά το αμάξι δουλεύει κανονικά. Τί παίζει?


Οποτε κολαει αυτη η βαλβιδα το ντεποζιτο σου δεν μπορει να κλασει,οποτε προσοχη τι το ταιζεις, κομμενοι οι γιγαντες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2015, 00:21:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή τι ζημιά μπορεί να κάνει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Μάϊ 2015, 17:33:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπηκα και εγω στο κλαμπ πλεον για ταλαιπωρια...χαχαχαχαχ
μετα απο 10 ακινησιας,μιας και κινουμαι με το παπακι πλεον,λεω να παω το λιονταρακι μια βολτα να ξεσκασει το βαζω μπροστα και μου βγαζει depollution system faulty και κωδικο βλαβης p0087 αν θυμαμαι καλα ρυθμιση μπεκιερας εγραφε.....το αυτοκινητο εκοψε πολυ δεν τραβουσε δεν τουρμπιζε καθολου.....


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Μάϊ 2015, 18:18:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργο, μάλλον αντλία υψηλής είναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Μάϊ 2015, 16:03:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα ολα καλα...εβαλα διαγνωστικο αλλα τιποτα...καμια ενδειξη βλαβης..σαν να μην εγινε τιποτα....περιεργοι αυτοι οι γαλλοι!!!!


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Μάϊ 2015, 23:21:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ματιασμενο θα ταν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Μάϊ 2015, 15:24:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπα, το πιθανότερο είναι να πέρασε κανένα σκουπίδι από το ρεζερβουάρ στην εμπρός αντλία και έγινε το έλα να δεις.

Το νου σας γιατι έτσι χαλάνε οι αντλίες υψηλής συστηματικά.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2015, 00:19:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα θεματάκι και θέλω λίγο βοήθεια.Μου έχει τύχει αρκετές φορές 4-5 αν θυμάμαι καλά να σταματάει να τουρμπίζει,να ανάβει λαμπάκι της μηχανής και να δουλεύει σαν 3κύλινδρο.Στην αρχή είχα αλλάξει πολλαπλασιαστές αλλά το ξανά έκανε.Κάποιες φορές αν άφηνα το αμάξι για κάποια ώρα μετά όταν άναβα δούλευε κανονικά,άλλες φορές έπρεπε να το σβήσω μέσω διαγνωστικού.Χαρακτηριστικά το κάνει όταν έχω κάποια μεγάλη ταχύτητα με λίγες στροφές.Αυτό το έχω πάθει και χωρίς πρόγραμμα αλλά και με πρόγραμμα που έβαλα αργότερα.Τα φώτα σας παρακαλώ.Σόρρυ για το μεγάλο πόστ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Atmovat (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye 1.6T

Ένταξη: 30 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 135
Τόπος: Στοκχόλμη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2015, 12:29:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν οι πολλαπλασιαστές σου είναι σίγουρα ΟΚ κοίτα την ηλεκτροβάνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 61, 62, 63  Επόμενη
Σελίδα 49 από 63

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3035s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on