PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - EP6DT/S - ANTIPOLLUTION/ DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 61, 62, 63  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gio_rallye (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye 1.6T

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 148
Τόπος: patras - argyroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Σεπ 2014, 23:13:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι το σφαλμα να δουμε σκεφτομαι δε λεει κατι, αλλοι ξεκινησαν απο μπουζι και εφτασαν να αλλαζουν καταλυτες και αντλιες υψηλης, αφου μου δουλευει μια χαρα σβησημο και ο θεος βοηθος!! Ιδωμεν αυριο..


ολα μεσα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Σεπ 2014, 00:38:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε δες τι σφαλμα βγαζει πριν το σβήσεις, μπορει να σου βγει σε καλό...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gio_rallye (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye 1.6T

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 148
Τόπος: patras - argyroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Σεπ 2014, 13:58:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Βρε δες τι σφαλμα βγαζει πριν το σβήσεις, μπορει να σου βγει σε καλό...

Το σφαλμα που βγαζει ειναι το P 0234... overboost κατι, δεν θυμαμαι καλα, ο φιλος μου που το συνδεσε στην obd μου ειπε οτι κατι τρεχει με την wastegate, οτι θα επρεπε να διωξει τα καυσαερια εξω αλλα στιγμιαια δεν το εκανε και ανεβασε πολυ πιεση.. Τωρα τι φταιει Confused Επισης το ρημαδι το σφαλμα δεν εσβηνε με τιποτα, 4 προγραμματα δοκιμασαμε και τιποτα, σε ενα μαλιστα κατα τη διαγραφη το πεταγε απο τη συνδεση, πως θα σβησει αυτη η παπ@ρια τωρα?


ολα μεσα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Σεπ 2014, 14:57:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίτα τις ασφάλειες όλες μπορεί να έχει κάψει καμία..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Σεπ 2014, 15:06:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το οτι δε το σβήνει δεν ξέρω τι να σου πώ..όσον αφορά το γιατί στο έκανε πιθανώς να άφησες και να ξαναπάτησες απότομα και με 6200στρ τα καυσαέρια είναι πάρα πολλά για αυτή τη τουρμπίνα συνεπώς έκανε spike πίεσης πρίν προλάβει καλά καλά να ανοίξει η wg.

Τι προγράμματα έχεις δοκιμάσει εώς τώρα? και τι ακριβώς σου κάνει? Είσαι Αθήνα?


Πιθανώς εάν βάλεις ένα τέτοιο να διορθωθεί το πρόβλημα* http://www.fuelshark.com/


Y.Γ Αστειεύομαι φυσικά Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gio_rallye (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye 1.6T

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 148
Τόπος: patras - argyroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Σεπ 2014, 17:23:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="reselie-206"]Το οτι δε το σβήνει δεν ξέρω τι να σου πώ..όσον αφορά το γιατί στο έκανε πιθανώς να άφησες και να ξαναπάτησες απότομα και με 6200στρ τα καυσαέρια είναι πάρα πολλά για αυτή τη τουρμπίνα συνεπώς έκανε spike πίεσης πρίν προλάβει καλά καλά να ανοίξει η wg.

Τι προγράμματα έχεις δοκιμάσει εώς τώρα? και τι ακριβώς σου κάνει? Είσαι Αθήνα?


Ναι Αθηνα ειμαι ως επι των πλειστων! Δεν νομιζω να εγινε αυτο γιατι οπως ειπα παραπανω δεν αφησα γκαζι, ημουν στις 6.000 για καμια 20αρια δευτερα με σταθερο γκαζι στην 4η (για να ακουν οι μπροστινοι να κανουν ακρη Laughing ) πεταξε το σφαλμα και μετα εκανα κανονικη αλλαγη σε 5η.

Το αμαξι τωρα ειναι μαμα, πριν 2 μηνες εκανα καθαρισμο βαλβιδων και ειναι λες και πηρε 20 αλογα! Ειχα δοκιμασει πριν 4 χρονια το προγραμμα του κονδωρα με τα 180 για καμια εβδομαδα αλλα δεν το εβαλα τελικα,παει πολυς καιρος ομως.

Τελος, το αμαξι τωρα λειτουργει κανονικοτατα.. σα να μη συνεβη ποτε! Το μονο που το θυμιζει ειναι αυτο το ηλιθιο μπιπ καθε φορα που βαζω μπρος..

Επομενως χρειαζομαι
1. εναν χακερ επιπεδου NSA και πανω να σβησει το σφαλμα,
2. ενα καλο σερβις τουρμπινας μετα απο 50.000 χλμ. ισως με σωσει?


ολα μεσα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AftPeakTank (Andreas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


308 cc 1.6 150

Ένταξη: 22 Οκτ 2014
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Οκτ 2014, 09:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά και από μένα.

Το ίδιο μήνυμα σε μένα το έβγαλε τον Αύγουστο. Στα μηνύματα λάθους υπήρχαν μηνύματα missfire επίσης και τελικά κατέλληξα να αλλάζω όλο το σύστημα της καδένας.

Το μήνυμα δεν ξαναεμφανίστηκε ακόμη αλλά κάποια κοψίματα που μου έκανε πρίν την αλλαγή, συνεχίζει να μου τα κάνει και τώρα.

Στους δύο μήνες όταν το είχα πρωτοαγοράσει, μου είχε βγάλει το ίδιο μήνυμα και τότε ήταν η αντλία υψηλής.

Πολύ ζόρυ ο κινητήρας αυτός...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Οκτ 2014, 13:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι αντλίες χαλάνε από κακής ποιότητας βενζίνη και βρωμιες που περνούν από φίλτρο.


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AftPeakTank (Andreas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


308 cc 1.6 150

Ένταξη: 22 Οκτ 2014
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Οκτ 2014, 15:13:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί αλλά από την αντιπροσωπία μου είπαν πως ήταν γνςστό πρόβλημα που έβγαζε και για τον λόγο αυτό μου την άλλαξαν με την καινούρια που και καλά δεν είναι ελλατωματική...

Τί να σας πω ρε παιδιά, εγώ πάντως από την αντιπροσωπία της Πεζό είμαι καταδυσαρεστημένος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Νοέ 2014, 16:21:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν... Πήρα σήμερα το αμάξι μια βόλτα, 207 GT, και το άνοιξα λίγο, μιας και έιχα καιρό να το κάνω. Μέχρι εδώ όλα οκ. Παρκάρω για ένα τέταρτο περίπου και από εκεί και πέρα ακούγεται ένας ήχος, έντονο τακ τακ τακ από τον κινητήρα από τη μερία που είναι η καδένα χρονισμού, και η συχνότητα του ήχου ανεβαίνει μαζί με τις στροφές του κινητήρα. Εσβησα, ξανα έβαλα μπροστά, τίποτα, ο ήχος συνεχίζει. Λαμπάκι όμως ΔΕΝ μου έχει ανάψει τίποτα ούτε έχει κόψει το αμάξι από το λίγο που το μετακίνησα μέχρι το σπίτι. Καμία ιδέα για το τι μπορεί να είναι?
Το αμάξι έχει 110.000 χλμ, μαμά απά πρόγραμμα, καινούρια μπουζί-πολλαπλασιαστές-αντλια υψηλής-λάδια, χρόνισμα έχει γίνει πρόσφατα, ΑΛΛΑ δεν έχω καθαρίσει καθόλου βαλβίδες μέχρι τώρα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Νοέ 2014, 23:31:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πετα το Laughing Laughing Laughing Laughing
τι επαθες παλι ρε φιλε?


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2014, 01:37:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για δες τη τροχαλια αντλιας νερου μην εχει σκορπισει....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2014, 12:00:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το έπαθα κι εγώ και παραλίγω να λύσω μέχρι και τις μπιέλες για να δω απο πού έρχεται αυτός ο χτύπος.

Τελικά ήταν από το σύστημα που δίνει κίνηση στην αντλία νερού. Ο τροχός με τη λαστιχιένια επικάλυψη, αυτή η σαχλαμάρα, είχε πιάσει κάτι και έκανε θόρυβο ανάλογο με τις στροφές κινητήρα... Αστα.


piratee έγραψε:
Λοιπόν... Πήρα σήμερα το αμάξι μια βόλτα, 207 GT, και το άνοιξα λίγο, μιας και έιχα καιρό να το κάνω. Μέχρι εδώ όλα οκ. Παρκάρω για ένα τέταρτο περίπου και από εκεί και πέρα ακούγεται ένας ήχος, έντονο τακ τακ τακ από τον κινητήρα από τη μερία που είναι η καδένα χρονισμού, και η συχνότητα του ήχου ανεβαίνει μαζί με τις στροφές του κινητήρα. Εσβησα, ξανα έβαλα μπροστά, τίποτα, ο ήχος συνεχίζει. Λαμπάκι όμως ΔΕΝ μου έχει ανάψει τίποτα ούτε έχει κόψει το αμάξι από το λίγο που το μετακίνησα μέχρι το σπίτι. Καμία ιδέα για το τι μπορεί να είναι?
Το αμάξι έχει 110.000 χλμ, μαμά απά πρόγραμμα, καινούρια μπουζί-πολλαπλασιαστές-αντλια υψηλής-λάδια, χρόνισμα έχει γίνει πρόσφατα, ΑΛΛΑ δεν έχω καθαρίσει καθόλου βαλβίδες μέχρι τώρα..



http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2014, 12:08:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργο άστα να πάνε. Άμα σε θέλει...

Mathana την έχω αλλάξει πριν 6-7.000 χλμ την τροχαλία .

Στέλιο ας ελπίσουμε να είναι από εκεί που λες. Αύριο θα το βάλω μέσα να το κοιτάξουμε και θα ενημερώσω.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2014, 20:00:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ιδιο νομιζω λέμε με το salex.... εκτως και αν λεει για το τεντωτηρα που δινει κινηση στη τροχαλια η οποια βιδωνει στην αντλια νερου... οποτε αν την εχεις αλλαξει τη τροχαλια δες οτι εχει μπει σωστα η οτι δεν εχει πιασει κατι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2014, 21:16:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο Κ εμένα το ίδιο έκανε Κ νόμισα ότι βάρεσε μπιέλα μέχρι να το καταλάβω έπαθα..


1 stage..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 17:52:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα ηταν ο ιμαντας της τροχαλιας νερου. Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisrc (vasilis rc)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207rc

Ένταξη: 09 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιαν 2015, 21:43:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά Καλησπέρα εχω ενα 207rc ειναι φτιαγμένο κ εχθεσ εκει που ηταν ολλα κομπλε μου εβγαλε engine management system faulty.με έκοψε ο εγκεφαλοσ δεν σηκώνει καθόλου πιεση κ δουλεύω μονο με ιποπιεση..Μπορείτε να με βοηθήσετε καπωσ??γνωρίζει καποιοσ κατι η εχει πάθει κανενασ κατι παρόμοιο??


....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Atmovat (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye 1.6T

Ένταξη: 30 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 135
Τόπος: Στοκχόλμη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2015, 23:58:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσέκαρε τα κολάρα του intercooler σου,αν και συνήθως αν σκάσει ή φύγει κάποιο απλώς το κόβει ο εγκέφαλος χωρίς να βγάλει ένδειξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nickgreek (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 1.6 vti 120ps

Ένταξη: 17 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: alexandroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2015, 21:29:53    Θέμα δημοσίευσης: antipollution faulty Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια μου εχει αναψει μηνυμα antipollution faulty,τι ακριβως είναι αυτό?Peugeot 207 120 ps
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 61, 62, 63  Επόμενη
Σελίδα 48 από 63

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3511s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on