PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - EP6DT/S - ANTIPOLLUTION/ DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 61, 62, 63  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2011, 20:25:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kourlis έγραψε:
Μου είχε ανάψει πριν κάμποσο καιρό αυτή η περιβόητη ένδειξη σε ταξίδι...Γυρνώντας στην Αθήνα το διαγνωστικό έδειξε ότι φταίει ο Λ... νομίζω ο δεύτερος... Έσβησα την βλάβη προς το παρόν αλλά εδώ και μήνες δεν μου είχε ανάψει ξανά το λαμπάκι μέχρι σήμερα...
Από την εμπειρία σας από την στιγμή που το διαγνωστικό δείχνει ότι φταίει ο Λ τότε όντως φταίει αυτός ή είναι πολύ πιθανό να φταίει κάτι άλλο και απλά ο Λ να δείχνει λάθος μετρήσεις και να φαίνεται ότι φταίει αυτός???



εχεις αλλο καταλυτη κατω και 2ο λαμδα κανονικα πανω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2011, 23:31:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω άλλο καταλύτη στην θέση του εργοστασιακού... και οι δύο Λ στην θέση τους!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2011, 23:57:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kourlis έγραψε:
Έχω άλλο καταλύτη στην θέση του εργοστασιακού... και οι δύο Λ στην θέση τους!!!


Να ειναι οριακο το φιλτραρισμα του καταλυτη και που κ που να βλεπει καυσαερια και να αναβει?ο 2ος λ παντως αν θες κοβετε απο τον εγκεφαλο απο προγραμματιστη..
απο χρονισμα εισαι οκ?

αν και πολυ πιθανο να ταν απλα απο βενζινη αν εγινε μονο μια φορα απο ταξιδι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Δεκ 2011, 01:07:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι δεν ήταν απλά από βενζίνη γιατί μεν στο ταξίδι είχα ήδη κάνει πολλά χλμ. με το ίδιο καύσιμο και δε τώρα που μου το παρουσιάσε ξανά πάλι είχα κάνει πολλά χλμ. με το ίδιο καύσιμο και ήταν οριακά πριν ανάψει το λαμπάκι... ήμουνα δηλαδή στο δρόμο για το βενζινάδικο...
Επίσης ξέχασα να πω ότι όποτε το βάζω στο διαγνωστικό τον Λ τον βγάζει πάντα ότι έχει πρόβλημα, ακόμα κι όταν το λαμπάκι δεν είναι αναμμένο και μου είπε το παιδί στην αντιπροσωπεία ότι το τσεκ ανάβει αφότου ο εγγέφαλος διαβάσει πολλές φορές μήνυμα λάθους από τον Λ... Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι απλά αν όντως φταίει ο ίδιος ο Λ, ή αν απλά βγαίνει το μήνυμα επειδή διαβάζει ότι να 'ναι ο Λ από καυσαέρια και φταίει κάτι άλλο...
Να πω ότι το αυτοκίνητο έχει και πρόγραμμα και βγάζει κανονικά κάρτα καυσαερίων...
Μην αλλάζω τζάμπα Λ αν δεν φταίει αυτός... απλά να το φτιάξω απ το πρόγραμμα να μην ανάβει...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RaLLaKiaSGT (tasos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 GT

Ένταξη: 30 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 21

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Δεκ 2011, 20:18:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια σημερα βγηκε η ενδειξη και στο δικο μου 5-10 λεπτα αφου εβαλα βενζινη σε ενα απο τα πιο φτηνα βενζιναδικα στην αγ. παρασκευη. τυχαιο?


My 207
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oustampas (Στέφανος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 le mans (χωρίς αυτοκόλητα)

Ένταξη: 14 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 64
Τόπος: Aνοιξη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Ιαν 2012, 20:17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από αρχές του μήνα και μετά έχω βάλει μπλοκέ, λάστιχα, σωληνάκια, υγρά, τακάκια και δισκόπλακες και δεν έχω χαρεί ούτε λίγο το αμάξι Evil Sad . Στο θέμα μας για να μην μακρυγορώ.

Γύρω στον Αύγουστο depollution faulty με όλα τα σχετικά (παραπάνω πίεση, safe mode κλπ.). Το αγνοώ και το σβήνω 2-3 φορές που μου βγήκε και δεν ξαναβγήκε. Υποθέτω ότι είχε κολήσει η βαλβίδα, λόγω μεγάλου χρονικού διαστήματος που ήταν σταματημένο, υγρασίες κλπ.

Τον Νοέμβριο μου χε βγάλει check oil, αφού δεν το χα παρακολουθήσει κι όλας. (τα γράφω όλα γιατί, ποτέ δεν ξέρεις...Μπορεί όλα να συνδέονται.) Άλλαξα λάδια στα 16500χλμ περίπου και στα 20και κάτι μου ξανάβγαλε check oil. Είχε κάψει ένα λίτρο. Περίεργο, αλλά τέλος πάντων.

Συμπληρώνω και πάω για μπλοκέ και γρανάζι μακρύτερο.

Όταν παίρνω το αμάξι από το συνεργείο μου λέει "έχεις κοιτάξει χρονισμό"
-"όχι"
-"θέλει χρόνισμα οπωσδήποτε, μην τ αφήσεις, ακούγεται πολύ κλπ."

Εγώ δεν το χα ακούσει, αλλά λέω καλά, θα μιλήσουμε για να το κανονίσουμε. (είχε και μπόλικο καπνό από την εξάτμιση, ήταν και τα λάδια, λέω αυτό θα ναι)

Την ίδια ή την επόμενη μέρα depollution με τα ίδια συμπτώματα.(υπερβολική πίεση). Μετά από 3-4 μήνες από την τελευταία φορά.

Τον παίρνω τηλ και κανονιζουμε να κατέβω Δευτέρα για χρονισμό και βαλβίδα ν74, αφού συμφωνούμε ότι μάλλον αυτό είναι. Μέχρι να κατέβω, ένα πρωι έκανε και έντονο κροτάλισμα τ αμάξι).

Πάω για χρονισμό, βαλβίδα και ότι έιπα παραπάνω από φρένα. Το παίρνω και πάω κυρία σπίτι για να στρώσω και τα φρένα.

Τρίτη πρωί πάω για ευθυγράμμιση πουπάκη. Λέω τελευταία λεφτα, αφού τα κανα όλα.Στν δοκιμή με το παλικάρι(ο Ν. Δρόσος πρέπει να ναι ο νέος εκεί, έτσι δεν είναι?) πετάει depollution και τα ίδια πράγματα. Πάω κατευθείαν συνεργείο και βλέπουμε πάλι υψηλή πίεση. Τα παρακάτω δεν έχουν σημασία μιας και δεν έγινε καμία επέμβαση στ αμάξι.

Τι μπορεί να ναι? Μου λέει ότι μπορεί να ναι πρόγραμμα και έχω κανονίσει να πάω να το δούμε με τον Στέλιο, αλλά σκέφτομαι να το ακυρώσω μιας και μου φαίνεται ψιλοαπίθανο να ναι από πρόγραμμα.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Το αμάξι είναι μαμά στον κινητήρα και εγώ δεν ήμουν μπροστά σε ΚΑΜΙΑ εργασία που έγινε στο αμάξι μιας και δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο αυτές τις μέρες και το αμάξι μ εχει ήδη πετάξει απ το παράθυρο από άποψη χρόνου.

Σόρρυ για το μεγάλο και κακογραμμένο ποστ. Είμαι πολύ κουρασμένος και εκνευρισμένος όλη μέρα και αντί να κάνω εργασία που πρέπει να παραδώσω αύριο κάθομαι και γράφω εδώ. Όποιος έχει καμιά ιδέα ας βοηθήσει.


"Στην πρωτη στροφή μπήκα τρένο..
Στη δεύτερη στροφή μπήκα πόρτες γιατί τσίμπησα το φρένο..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2012, 14:37:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες καθώς πήγαινα ωραία και καλά ξαφνικά βλέπω για πρώτη φορά το μήνυμα antipollution faulty...το αμάξι μπάινει αυτόματα σε safe mode και άρχισε να ρετάρει...σβήνω περιμένω κανα 10 λεπτο...και πάλι τα ίδια...με αποτέλεσμα να πάω συνεργείο με οδική βοήθεια...Στο διαγνωστικό έδειξε σφάλμα κάυσης και στους 4 κυλίνδρους. Η διάγνωση, αντλία υψηλής πίεσης βενζίνης...Τα έχω πάρει στο κρανίο διότι το αμάξι είναι μαμα, έχει μόλις 38.000χλμ και βάζω αποκλειστικά και μόνο 100αρα V-power racing ακριβώς για να μην είμαι ευάλωτος στις κακές βενζίνες...Απ'οτι διάβασα και εδώ δε τη γλιτώνω με λιγότερο απο 500 αφού το αμάξι είναι 5/2009 και είναι πλέον εκτός εγγύησης. Τελικά το μόνο σίγουρο είναι ότι το 207 rallye/GT/RC οσο διασκεδαστικό είναι στο δρόμο..άλλο τόσο σπαστικό είναι με τα προβλήματα που βγάζει...Μόλις έχω νεα απο το συνεργείο θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2012, 15:30:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε στεφανε,μιλα με σαλεξ να ριξει μια ματια στο προγραμμα,θα μπορεσει να σου πει αν ειναι ο.κ απο χρονισμα,κ αν εχεις μπαρομετρο,ριξε μια ματια στο σωληνακι κοντα στον ανταπτορα.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2012, 10:14:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια επειγόντως...τελικά δεν είναι αντλία βενζινης...ακόμα το ψαχνουνε.Μου είπαν ότι βρήκαν λάδι στα μπεκ.Τι μπορεί να σημαίνει αυτο και για ποσο σοβαρή ζημιά μιλάμε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
4nikos1986 (nikolaos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye

Ένταξη: 19 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 42

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Φεβ 2012, 12:01:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα κι'απο μένα.οταν έφτασε ο δείκτης της βενζίνης στη ρεζέρβα,έβγαλε το αμάξι "antipollution faulty system" και δεν έπαιρνε μπροστά τη στιγνή που έβγαζε το μνμ στην οθόνη.Εβαλα βενζίνη,το αμάξι πάει κανονικά αλλα το μνμ συνεχίζει να το βγάζει.Γνωρίζει κάποιος πιθανή αιτία?


ΓΑΛΛΙΚΗ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Φεβ 2012, 19:21:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαλλον απο βενζινη(κακη ποιοτητα)μιας κ το αφησες τοσο χαμηλα κ να διαβασε ο καταλυτης οτι ναναι.τραβα σε ενα διαγνωστικο να το δεις,αλλα κατα 90% ειναι μνμ απο τον καταλυτη για κακη βενζινη Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
4nikos1986 (nikolaos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye

Ένταξη: 19 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 42

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Φεβ 2012, 20:11:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ελπίζω και να μην εχει γίνει καμια ζημιά.δευτέρα πρωι θα πάω στη λαιον να δω


ΓΑΛΛΙΚΗ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
oustampas (Στέφανος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 le mans (χωρίς αυτοκόλητα)

Ένταξη: 14 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 64
Τόπος: Aνοιξη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Φεβ 2012, 19:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
φιλε στεφανε,μιλα με σαλεξ να ριξει μια ματια στο προγραμμα,θα μπορεσει να σου πει αν ειναι ο.κ απο χρονισμα,κ αν εχεις μπαρομετρο,ριξε μια ματια στο σωληνακι κοντα στον ανταπτορα.


Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά πρέπει να βρήκα τη λύση. Χρόνισμα ούτως ή άλλως όπως γράφω έχω μόλις κάνει.

Έβγαλα από το σωληνάκι της ανακούφισης που φεύγει από τη βαλβίδα τη ανεπίστροφη που είχε στο τέλος του μαζί με το φιλτράκι και δεν μου χει βγάλει τίποτα 3 μέρες τώρα και τουρμπίζει κανονικά. Κανενα πρόβλημα δηλαδή. Μένει να το καθαρίσω καλά και να το ξαναβάλω για να μην πάρει, άλλες βρώμες μεσα η βαλβίδα. Αν δεν δουλέψει, θα πάρω μια ανεπίστροφη και τέλος...


"Στην πρωτη στροφή μπήκα τρένο..
Στη δεύτερη στροφή μπήκα πόρτες γιατί τσίμπησα το φρένο..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 15:35:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αntipollution και σε μένα χθες στις 25000 χλμ...είχα δει στο διαγνωστικό εδώ και κανένα μήνα να έχει κρατήσει κάποια βλάβη, χωρίς λαμπάκι βέβαια, που μία έσβηνε μία την έδειχνε το διαγνωστικό...κωδικός p0443...

Σωστά μου είπε ο Στέλιος, όπως αποδείχθηκε, για τη βαλβίδα αναθυμιάσεων βενζίνης πως είναι στα τελευταία της και χθες τελικά παρέδωσε πνεύμα με λαμπάκι...τούρμπιζε κανονικά, δεν είχε χάσει πίεση απλώς είχα λαμπάκι...

Κόστος περίπου 30 ευρώ...φθηνά τη γλυτώσαμε.... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 22:34:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιος,τζαμπα την εβγαλες!παντα τετοια Clapping



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 23:21:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι πάντα τέτοια...με σκοτώνεις τώρα.... Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 23:58:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

driver7 έγραψε:
Όχι πάντα τέτοια...με σκοτώνεις τώρα.... Razz


ΠΑΝΤΑ ΦΤΗΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ!!!!!! Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Φεβ 2012, 03:51:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAD έγραψε:
driver7 έγραψε:
Όχι πάντα τέτοια...με σκοτώνεις τώρα.... Razz


ΠΑΝΤΑ ΦΤΗΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ!!!!!! Laughing Laughing Laughing


Αλλοι πληρωνονται να τη βγαζουν. Και στα δικα μας Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Φεβ 2012, 16:18:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RaLLaKiaSGT έγραψε:
παιδια σημερα βγηκε η ενδειξη και στο δικο μου 5-10 λεπτα αφου εβαλα βενζινη σε ενα απο τα πιο φτηνα βενζιναδικα στην αγ. παρασκευη. τυχαιο?


Φίλε ακριβώς στο 10 λεπτο μου έβγαλε και εμενα...αν και εγω τη πάτησα απο racing...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Φεβ 2012, 16:26:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν...εμένα η δική μου ιστορία με το antipollution faulty τελειωσε ως εξής...αφου το αμάξι ήταν επι 2 εβδομάδες στο συνεργείο και το διαγνωστικό έβγαζε βλάβη στην αντλια υψηλής πίεσης βενζίνης, αλλαχτήκαν οι πολλαπλασιαστές και το πρόβλημα παρέμενε...και μετά απο αρκετές ώρες παραμετροποίησης απο Γαλλία...έβαλαν τους μηχανικούς να αδειάσουν όλο το ρεζερβουάρ 40 litr. V power racing και το αμαξι δούλεψε άψογα...συμπέρασμα, νοθευμένη και η racing ή πήρε νερά η δεξαμενή του βενζινάδικου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 61, 62, 63  Επόμενη
Σελίδα 32 από 63

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1819s (PHP: 58% - SQL: 42%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on