PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - EP6DT/S - ANTIPOLLUTION/ DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 61, 62, 63  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2011, 00:38:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμένα μου βγαλε αντλια υψηλης στα 13000 Rolling eyes , λογικά ειδαν τον κωδικο που εβγαλε, αν ειναι αντλια κ την αλλαξεις γιατι να στο ξανα κανει?


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
charinio (ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 02 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 20:20:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εσενα τι συμπτωματα ειχε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Νοέ 2011, 18:17:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δικο μου με αντλια υψηλης δεν ειχε δειξει καποιο προβλημα, ξαφνικα ρεταρισε δεν εδινε γκαζι και σταματησα, ειχε βγαλει τη γνωστη ενδειξη μεν. με μαζεψε η οδικη και ηταν αντλια υψηλης 520 ευρώπουλα, περαστικα μου.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Νοέ 2011, 18:19:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πόσα χλμ είχες?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Νοέ 2011, 18:50:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

34000 με προγραμμα Κόνδωρα


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
charinio (ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 02 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Νοέ 2011, 20:42:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα 51000 οσο αφορα την αντλια υψηλης και ολα μαμα στο αμαξι 480 ευροπουλα και μου ειπαν επισησ οτι χτυπαει ο τεντωτηρας της καδενας και οτι θελει αλλαγη. μου ειπαν επισης οτι μπορει να εχει ξεχυλωσει η καδενα και να θελει αλλαγη ειναι δυνατον απο τα 51000 χλμ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Νοέ 2011, 21:47:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν μου ειπαν κατι απο τα παραπανω αλλα πιστευω να τα ειδαν αμα υπηρχε προβλημα γιατι καθαρισαν μεχρι και τα μπουζι επειδη ηταν καινουρια.......χωρις να ειναι πειραγμενο??? Blink δηλαδη πόσο αναξιόπιστη είναι αυτή η αντλία? Εγώ μετάνιωσα που δεν έβαλα κάποια άλλη και όχι της Peugeot......


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
charinio (ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 02 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Νοέ 2011, 21:50:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αντλιας αλλα νοθευμενου καυσιμου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Νοέ 2011, 22:03:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για το θέμα του καυσίμου κόβω το κεφάλι μου, 10 χρόνια βάζουμε οικογενειακός (και συνεχίζουμε ακόμα) σε ένα και μόνο βενζινάδικο.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Νοέ 2011, 13:14:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Για το θέμα του καυσίμου κόβω το κεφάλι μου, 10 χρόνια βάζουμε οικογενειακός (και συνεχίζουμε ακόμα) σε ένα και μόνο βενζινάδικο.

ποτε δεν ξερεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Νοέ 2011, 23:13:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σ'αυτό που λες έχεις δίκιο, ποτέ δεν είσαι σίγουρος, απλα εάν ήταν λόγω βενζίνης πιστεύω οτι κάτι θα είχε πάθει και του αδελφού μου ή του πατέρα μου, όλοι εκεί βάζουμε, και δεν νομίζω να χαλάει η αντλία λόγω νοθευμένης βενζίνης, και αν χαλάει πρεπει να σου βάλει νερό και όχι καυσιμο. Για μένα παντος ενω ήμουν πολύ φανατικός με προγράμματα κλπ δεν νομίζω να κάτσω να ασχοληθώ ξανα (λόγω της βλάβης της αντλίας και άλλων τόσων που απέφυγα), έχω μετανιώσει που δεν πήρα το RC.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Νοέ 2011, 18:19:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Για μένα παντος ενω ήμουν πολύ φανατικός με προγράμματα κλπ δεν νομίζω να κάτσω να ασχοληθώ ξανα (λόγω της βλάβης της αντλίας και άλλων τόσων που απέφυγα), έχω μετανιώσει που δεν πήρα το RC.



Ασφαλώς! Ναι! Το RC θα το άφηνες μαμά! Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Νοέ 2011, 21:01:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Σ'αυτό που λες έχεις δίκιο, ποτέ δεν είσαι σίγουρος, απλα εάν ήταν λόγω βενζίνης πιστεύω οτι κάτι θα είχε πάθει και του αδελφού μου ή του πατέρα μου, όλοι εκεί βάζουμε, και δεν νομίζω να χαλάει η αντλία λόγω νοθευμένης βενζίνης, και αν χαλάει πρεπει να σου βάλει νερό και όχι καυσιμο. Για μένα παντος ενω ήμουν πολύ φανατικός με προγράμματα κλπ δεν νομίζω να κάτσω να ασχοληθώ ξανα (λόγω της βλάβης της αντλίας και άλλων τόσων που απέφυγα), έχω μετανιώσει που δεν πήρα το RC.


Μάριε, δεν έχεις δίκιο.
Το να χαλάσει μια αντλία ή να πάθεις κάτι από κάποιο άλλο ανταλλακτικό που χάλασε είναι μέσα στο παιχνίδι, είτε έχεις RC είτε έχεις οτιδήποτε άλλο. Γιατί ο έλεγχος των αυτοκινήτων κατά την παραγωγή είναι δειγματοληπτικός. Για αυτό αν κάτι χαλάσει όσο έχεις εγγύηση στο αλλάζουν. Εγγύηση δεν σημαίνει ότι δεν θα χαλάσει!

Επίσης τα αυτοκίνητα τελευταίας τεχνολογίας είναι πάντοτε πιο ευαίσθητα στην ποιότητα βενζίνης.

Αν ο μπαμπάς και ο αδερφός σου έχουν από ένα καρμπυρατέρ και ένα παλιό αυτοκίνητο έμμεσου ψεκασμού, δεν θα μάθουν ποτέ τί σημαίνει να χαλάει η αντλία υψηλής πίεσης επειδή πέρασαν κόκκοι άμμου μέσα της.

Αλλά λογικό δεν είναι; Εν έτι 2011 έχουμε τόσο κακής ποιότητας καύσιμα επειδή τα χαρχαλεύει ο κάθε μπουρτζούβλαχος που αντί να βόσκει πρόβατα αποφάσισε να ανοίξει βενζινάδικο για να λύσει το πρόβλημα της ζωής του. Δεν είναι όλοι έτσι φυσικά, αλλά ελλείψει ελέγχου από το κράτος, είναι οι περισσότεροι!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Νοέ 2011, 22:21:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
marios_207_GT έγραψε:
Σ'αυτό που λες έχεις δίκιο, ποτέ δεν είσαι σίγουρος, απλα εάν ήταν λόγω βενζίνης πιστεύω οτι κάτι θα είχε πάθει και του αδελφού μου ή του πατέρα μου, όλοι εκεί βάζουμε, και δεν νομίζω να χαλάει η αντλία λόγω νοθευμένης βενζίνης, και αν χαλάει πρεπει να σου βάλει νερό και όχι καυσιμο. Για μένα παντος ενω ήμουν πολύ φανατικός με προγράμματα κλπ δεν νομίζω να κάτσω να ασχοληθώ ξανα (λόγω της βλάβης της αντλίας και άλλων τόσων που απέφυγα), έχω μετανιώσει που δεν πήρα το RC.


Μάριε, δεν έχεις δίκιο.
Το να χαλάσει μια αντλία ή να πάθεις κάτι από κάποιο άλλο ανταλλακτικό που χάλασε είναι μέσα στο παιχνίδι, είτε έχεις RC είτε έχεις οτιδήποτε άλλο. Γιατί ο έλεγχος των αυτοκινήτων κατά την παραγωγή είναι δειγματοληπτικός. Για αυτό αν κάτι χαλάσει όσο έχεις εγγύηση στο αλλάζουν. Εγγύηση δεν σημαίνει ότι δεν θα χαλάσει!

Επίσης τα αυτοκίνητα τελευταίας τεχνολογίας είναι πάντοτε πιο ευαίσθητα στην ποιότητα βενζίνης.

Αν ο μπαμπάς και ο αδερφός σου έχουν από ένα καρμπυρατέρ και ένα παλιό αυτοκίνητο έμμεσου ψεκασμού, δεν θα μάθουν ποτέ τί σημαίνει να χαλάει η αντλία υψηλής πίεσης επειδή πέρασαν κόκκοι άμμου μέσα της.

Αλλά λογικό δεν είναι; Εν έτι 2011 έχουμε τόσο κακής ποιότητας καύσιμα επειδή τα χαρχαλεύει ο κάθε μπουρτζούβλαχος που αντί να βόσκει πρόβατα αποφάσισε να ανοίξει βενζινάδικο για να λύσει το πρόβλημα της ζωής του. Δεν είναι όλοι έτσι φυσικά, αλλά ελλείψει ελέγχου από το κράτος, είναι οι περισσότεροι!


+1
και να προσθεσω πως και νερο να εχει μεσα ειναι αρκετο για να την ακουσει η αντλια.
Κατσε να δεις τι εχει να γινει αργοτερα με τα dieselaκια που εχουν και αυτα την ηδια αρχη λειτουργιας στο συστημα ψεκασμου (αλλα ακομα ποιο ευαισθητα στις λαλακιες των βενζηνοπωλων η των βυτιοφορεων)...

Εκει να δεις ποσα "προβληματικα" θα βγουν
ηδη καποιες αντιπροσωπιες εχουν βαλει σαν ορο στα ψιλα γραμματα των εγγυησεων, οτι δεν θα καλυπτουν ζημιες που οφειλωνται σε κακη ποιοτητα καυσημου.
ειχαν περασει τον ορο "κακη χριση"
τωρα θα εχουμε και "κακα καυσιμα"
αντε να δουμε τι θα καλυπτουν στο τελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Νοέ 2011, 17:51:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν αντιλεγω σε οτι λετε με βενζινες απλα, να πω οτι το ενα απο τα 2 αυτοκινητα της οικογενειας ειναι Eos με το τον TSi (160) πρωτο σταδιο κι αυτο, και ρωτω εγω, γιατι αυτο το μαμημενο δεν εβγαλε προβλημα (μακαρι να μην βγαλει φυσικα) που τρωει και σκισιμο απο τον αδελφο μου, και το δικο μου εβγαλε? Βασικα επειδη εχουμε βγει off topic κατα την αποψη μου(μπορει να λεω και χαζομαρα,διορθωστε με) τα μοτερ μας δεν σηκωνουν ασφαλη βελτιωση λογω των περιφερειακων του κινητηρα.Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι ακομα οι πιο πολλοι ειμαστε με λιγα km αντε να δουμε στα 100.000km τι θα εχει γινει.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Νοέ 2011, 18:08:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ουτε σαχλαμαρες λες ουτε τιποτα,
ειναι σωστες και ευλογες οι αποριες σου...


Δεν ξερω απο κοντα το αμαξι σου, ωστε να σου πω τι ακριβως εχει
παντως να ξερεις οτι δεν ειναι ζημιαρικο, το να βγαλει καποια αστοχια υλικου δεν ειναι απιθανο, αλλα το ξαναλεω οτι δεν ειναι ζημιαρικο μοτερ.
Και πριν (τα παιδια που τους εχουν σκασει στα προβληματα) αναρωτηθουν τι χαζομαρες ειναι αυτες που λεω... Very happy
Θα σου πω το εξης γεγονος...
καποτε στη δουλεια και οταν ειχαμε δοκιμασει και στο τελος σπασει ενα ΤΗΡ μοτερ, ενα απο τα πραγματα που ειχαμε ξεκαθαρα αναφερει στην εκθεση μας
ηταν οτι τα λαδια/φιλτρο και μπουζι πρεπει να αλλαζωνται καθε 300 ωρες, σε καθε σερβις πρεπει να γινεται προληπτικος ελεγχος χρονισμου και καδενας χρονισμου για πιθανες απωλειες, σε καθε δευτερο σερβις προληπτικος καθαρισμος της διαδρομης του "καθαρου αερα" και διαφορα αλλα που δεν εχω δει ουτε καν να τα αναφερουν στις αντιπροσωπιες...
Το "γιατι" βεβαια ειναι ευλογο, μιας και αν γινοντουσαν ολα αυτα το κοστος συντηρισης θα ηταν διπλασιο απο τωρα, το καταλαβαινω αυτο...
Απλα το αναφερω για να εχετε μια εικονα του τι πραγματικα χρειαζεται σαν συντηριση αυτο το μοτερ και τι του γινεται πραγματικα.

Τεσπα το σταματαω εδω γιατι ειμαστε ηδη εκτος θεματος
(σορρυ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 14:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
καποτε στη δουλεια και οταν ειχαμε δοκιμασει και στο τελος σπασει ενα ΤΗΡ μοτερ, ενα απο τα πραγματα που ειχαμε ξεκαθαρα αναφερει στην εκθεση μας
ηταν οτι τα λαδια/φιλτρο και μπουζι πρεπει να αλλαζωνται καθε 300 ωρες, σε καθε σερβις πρεπει να γινεται προληπτικος ελεγχος χρονισμου και καδενας χρονισμου για πιθανες απωλειες, σε καθε δευτερο σερβις προληπτικος καθαρισμος της διαδρομης του "καθαρου αερα" και διαφορα αλλα που δεν εχω δει ουτε καν να τα αναφερουν στις αντιπροσωπιες...
Το "γιατι" βεβαια ειναι ευλογο, μιας και αν γινοντουσαν ολα αυτα το κοστος συντηρισης θα ηταν διπλασιο απο τωρα, το καταλαβαινω αυτο...
Απλα το αναφερω για να εχετε μια εικονα του τι πραγματικα χρειαζεται σαν συντηριση αυτο το μοτερ και τι του γινεται πραγματικα.



Θανάση μου, σόρρυ κιόλας αλλά αν είναι κάθε 300 ώρες ή κάθε σέρβις να πρέπει να κάνουμε όλα αυτά τα πράγματα, τότε ορθώς ήμουν ο καλύτερος φίλος της αντιπροσωπίας εδώ και 4μιση χρόνια και να μην παραπονιέμαι κιόλας για τις ζημιές μου.
Προσωπικά, αλλά νομίζω και αρκετοί από εμάς τους -εντέλει- "άτυχους" κατόχους 207, θα προτιμούσαμε να πλήρωναμε λίγο ακριβότερα το -ήδη ακριβό- σέρβις του αυτοκινήτου μας παρά να έχουμε δώσει ο καθένας από μια μικρή περιουσία για να επισκευάσουμε το "διαμάντι" που προώθησε στην αγορά η Peugeot για να μας αφήσει με το στόμα ανοιχτό από επιδόσεις και οικονομία.
Για όσα λες δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι ευσταθούν. Αλλά δε μπορώ να διανοηθώ ότι πρέπει ή να είσαι μηχανικός ή να μην κινείς το αυτοκίνητό σου για να μπορείς να αποφεύγεις τις τόσο σοβαρές ζημιές που προκύπτουν από τη χρήση του.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 22:09:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σώπα βρε Δημοσθένη μου.

Σήμερα το είδα με τα μάτια μου και δεν το πίστευα:
4 στα 4 πιστόνια (το παλιό μοτέρ σου) σε τέλεια κατασταση.
Πριν τα βγάλουμε βάζαμε στοίχημα ποιό θα είναι σπασμένο. Εν τέλει, όλα καλά! Ούτε τα έδρανα είχαν φαγωθεί καλά καλά...


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Νοέ 2011, 11:29:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Σώπα βρε Δημοσθένη μου.

Σήμερα το είδα με τα μάτια μου και δεν το πίστευα:
4 στα 4 πιστόνια (το παλιό μοτέρ σου) σε τέλεια κατασταση.
Πριν τα βγάλουμε βάζαμε στοίχημα ποιό θα είναι σπασμένο. Εν τέλει, όλα καλά! Ούτε τα έδρανα είχαν φαγωθεί καλά καλά...



Με μια-δυο επισκέψεις το μήνα στο συνεργείο, κρατήθηκαν σε καλή κατάσταση! Laughing

Ίσως ήμουν τυχερός που δεν είχα ξεφύγει ποτέ από χρόνισμα, τί να πω.
Συντηρήσεις κλπ ήταν πολύ προσεγμένες, ανέκαθεν.
Αλλά, γενικότερα, το είδες το μοτέρ εσωτερικά πως κατάντησε... Confused


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2011, 20:04:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου είχε ανάψει πριν κάμποσο καιρό αυτή η περιβόητη ένδειξη σε ταξίδι...Γυρνώντας στην Αθήνα το διαγνωστικό έδειξε ότι φταίει ο Λ... νομίζω ο δεύτερος... Έσβησα την βλάβη προς το παρόν αλλά εδώ και μήνες δεν μου είχε ανάψει ξανά το λαμπάκι μέχρι σήμερα...
Από την εμπειρία σας από την στιγμή που το διαγνωστικό δείχνει ότι φταίει ο Λ τότε όντως φταίει αυτός ή είναι πολύ πιθανό να φταίει κάτι άλλο και απλά ο Λ να δείχνει λάθος μετρήσεις και να φαίνεται ότι φταίει αυτός???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 61, 62, 63  Επόμενη
Σελίδα 31 από 63

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2673s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on