PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - EP6DT/S - ANTIPOLLUTION/ DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 61, 62, 63  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιούλ 2010, 19:42:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί τον stef τον συμπάθησαν περισσότερο! Laughing

dim , όταν με το καλό δούμε την πρώην σου θα καταλάβουμε τί συνέβη.
Γιατί τα εντόσθιά της δεν τα έχει δει κανένας ποτέ. Δε μπορεί, κάτι θα χαρχαλέψουμε!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 02:01:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Offtopic, αλλά :

όταν πήραμε στα κεντρικά τηλέφωνο για να περάσουμε εγγύηση τον δεύτερο τεντωτήρα καδένας που χρειάστηκε να αλλάξω, και ενώ είχαν περάσει μόνο 11 μήνες από την αλλαγή του προηγούμενου (εντός εγγύησης η πρώτη αλλαγή) μας είπαν το εξής κορυφαίο :

"Εξάρτημα που αλλάζει εντός εγγύησης και δε χρεώνεται στον πελάτη ανταλλακτικό ή εργασία ΔΕΝ έχει εγγύηση."

Άντε βγάλε άκρη Confused


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 02:05:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
...όταν με το καλό δούμε την πρώην σου θα καταλάβουμε τί συνέβη.
Γιατί τα εντόσθιά της δεν τα έχει δει κανένας ποτέ. Δε μπορεί, κάτι θα χαρχαλέψουμε!



Επιστρέφοντας, μάλλον θα τη βρεις να σε περιμένει! Very happy


(Θα σας έφερνα και την τουρμπίνα γιατί δεν επισκευάζεται, αλλά τη θέλω για κειμήλιο! Laughing )


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 15:51:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
Offtopic, αλλά :

όταν πήραμε στα κεντρικά τηλέφωνο για να περάσουμε εγγύηση τον δεύτερο τεντωτήρα καδένας που χρειάστηκε να αλλάξω, και ενώ είχαν περάσει μόνο 11 μήνες από την αλλαγή του προηγούμενου (εντός εγγύησης η πρώτη αλλαγή) μας είπαν το εξής κορυφαίο :

"Εξάρτημα που αλλάζει εντός εγγύησης και δε χρεώνεται στον πελάτη ανταλλακτικό ή εργασία ΔΕΝ έχει εγγύηση."

Άντε βγάλε άκρη Confused


καλα θα κανεις να τους τρεξεις λιγο .Δες εδω:

αναφερει χαρακτηριστικα ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ.
και κατω κατω στο χαρτι της peugeot αναφερεται ξανα ,τα γνησια ανταλλακτικα της peugeot εχουν 12μηνη εγγυηση εφοσον τοποθετουνται σε εξουσιοδοτημενο!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 15:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παλι τα ιδια ρε παιδια ....
190 ... και Antipollution fault !!!
Πηγα συνεργειο και μου παραγκειλε το ανταλακτικο 1922 S 2
Ειναι καποιος αισθητηρας που βρισκεται πισω αποτην πολλαπλη εισαγωγης και ρυθμιζει την πιεση του Turbo κατι τετοιο μου εχει πει αν θυμαμαι καλα.
Αλλα δεν βρισκω το ανταλακτικο αυτο στο διαδυκτιο μπορει να βοηθησει κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2010, 01:39:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν έβαλα σημερα το πρωί βενζίνη 100αρα racing v-power και με το που φεύγω λαμπακι και το γνωστό μυνημα... Το scangauge έβγαλε σφάλμα με κωδικό P2366. Το περίεργο είναι ότι στην αρχή δεν τραβαγε καθόλου και μετά παρατήρησα ότι δεν τουρμπιζε στα χαμηλά όπως πριν... Καταλαβαίνω ότι ξυπνάει μετά τις 3000! Δεν μπορώ να καταλάβω.. Αύριο το πάω στην lion και θα ενημερώσω! Υπάρχει περίπτωση να είναι από αντλία υψηλής η από πολλαπλασιαστη;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2010, 09:02:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAD έγραψε:
Λοιπόν έβαλα σημερα το πρωί βενζίνη 100αρα racing v-power και με το που φεύγω λαμπακι και το γνωστό μυνημα... Το scangauge έβγαλε σφάλμα με κωδικό P2366. Το περίεργο είναι ότι στην αρχή δεν τραβαγε καθόλου και μετά παρατήρησα ότι δεν τουρμπιζε στα χαμηλά όπως πριν... Καταλαβαίνω ότι ξυπνάει μετά τις 3000! Δεν μπορώ να καταλάβω.. Αύριο το πάω στην lion και θα ενημερώσω! Υπάρχει περίπτωση να είναι από αντλία υψηλής η από πολλαπλασιαστη;


P2366: O2 Circuit Fault_


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2010, 00:50:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stefplak έγραψε:
καλα θα κανεις να τους τρεξεις λιγο .

....ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ.
και κατω κατω στο χαρτι της peugeot αναφερεται ξανα ,τα γνησια ανταλλακτικα της peugeot εχουν 12μηνη εγγυηση εφοσον τοποθετουνται σε εξουσιοδοτημενο!!!



Όλα καλά μέχρι εκεί. Συμφωνώ.

Αλλά λέει (εκεί που πήραμε τηλέφωνο) ότι εφόσον το εξάρτημα αλλάχτηκε εντός εγγύησης και δε χρεώθηκα εργασία ή ανταλλακτικό τότε ΔΕΝ έχω δυνατότητα να το αλλάξω πάλι δωρεάν, κι ας μην έχει περάσει ένας χρόνος.
Αν το είχα πληρώσει λέει (38€ ο τεντωτήρας ως ανταλλακτικό) ή την εργασία του (περί τα 200€ μας είπε) ΤΟΤΕ θα είχα εγγύηση 1 έτους.
Και γ@μώ το σκεπτικό.




Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Johngr (John)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC 2010

Ένταξη: 21 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιούλ 2010, 19:47:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για αυτο το ριμαδι το Anti-pollution system faulty δεν εχω αμαξι εδω και ενα μηνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απο αρχες Ιουνιου μεχρι τωρα το αμαξι ειναι μεσα εξω στο συνεργειο (μονο εξουσιοδοτημενο). Συνολικα 5 φορες το εχει βγαλει (1η φορα πριν τα 5.000 χιλιομετρα, 5η φορα πριν τα 7.000) Μου ελεγαν συνεχεια για βαλβιδες-αισθητηρες τουρμπο και χρονισμο κινητηρα.
Χτες μου ειπαν οτι αλλαξαν τα σωληνακια υποπιεσης, εχανε ο χρονισμος 2η φορα (!!!!!), τα φτιαξανε υποτιθεται, το βγαλανε βολτα και ξαναβγηκε το προβλημα. Εντωμεταξυ ειναι μεσα απο δευτερα, 5 εργασιμες δεν φτασανε!!!!
Ρε αδελφια τι παιζει επιτελους ???? Το χειροτερο ειναι οτι μου λενε οτι μιλανε με Γαλλια για ευρεση λυσης...Δηλαδη αν δεν ηταν η Γαλλια να βοηθησει τι γινεται, παει το αμαξι για πεταμα?
Παντως εχω παρατηρησει οτι το βγαζει μονο αν πατησω γκαζι τερμα για αποτομη επιταχυνση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιούλ 2010, 00:58:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

John, όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται υπάρχουν δεκάδες πιθανές αιτίες για το πρόβλημά σου.

Οι αντιπροσωπείες έχουν δει πολλές από αυτές μέχρι σήμερα, αλλά επειδή είναι αδύνατον να βρεις μια λύση όταν δεν έχεις ξανασυναντήσει το πρόβλημα, εμπλέκεται η μητρική εταιρεία.

Η τεχνογνωσία που διαθέτει η ίδια η Peugeot για την εύρεση προβλημάτων και λύσεων είναι μακράν ό,τι καλύτερο μπορείς να περιμένεις για το αυτοκίνητό σου.

Αργά η γρήγορα το πρόβλημά σου θα λυθεί πάντως, γιατί τέτοια περιστατικά έχουν συμβεί πάμπολα.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Johngr (John)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC 2010

Ένταξη: 21 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιούλ 2010, 02:23:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε salex μακαρι τα λεγομενα σου να βγουν αληθινα...
Στην αναμονη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούλ 2010, 15:14:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ... τελος με το ANTIPOLLUTION FAULT !!!
Αλλαχτηκε το ανταλακτικο που ειχα πει εγινε και μια τηλεφορτωση (συνολο περιπου μια ωρα εκανε) και τωρα μια χαρα ...... ελπιζω επ αοριστου !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούλ 2010, 23:56:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα στην κυριολεξία το αμάξι πέταγε ,ειδικά το βραδυ που είχε δροσιά ανέβαζε σφαίρα τα χιλιόμετρα και έδειχνε να έχει πολύ δύναμη στον δρόμο,αλλα επειδή όλα τα ωραία κρατάνε λίγο τώρα που γύριζα σπίτι με τα esp/asr off και πετώντας πάρε το Depollution system faulty λες και το έκανε επίτηδες για να με ξαναεπαναφέρει στην πραγματικότητα.Aντε φτου και από την αρχή ψάξιμο πάλι.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 00:01:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα είχα εκνευριστεί πάρα πολύ με τόσα faults..Άσε που θα είχα ψιλο χεστεί κιόλας μιας και είμαι λίγο άσχετος και δε ξέρω από που μπορεί να προέρχονται..Αφού την παλεύεις εσύ χαράς το κουράγιο σου! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 08:50:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Θα είχα εκνευριστεί πάρα πολύ με τόσα faults..Άσε που θα είχα ψιλο χεστεί κιόλας μιας και είμαι λίγο άσχετος και δε ξέρω από που μπορεί να προέρχονται..Αφού την παλεύεις εσύ χαράς το κουράγιο σου! Smile


Το έχω συνηθίσει πια,με το να εκνευρίζομαι δεν κέρδισα κάτι.Κάνω υπομονή να περάσει το καλοκαίρι και οι διακοπές και μετά βλέπω.Πιθανόν να πάω να κοιτάξω για κανένα καινούριο αμάξι οποτε να το αφήσω και στην αντιπροσωπεία που θα πάρω αν είναι νέο.Αν πω για κάμπριο μάλλον θα πάρω ένα mx5,αν επιλέξω σε κάτι μικρό μου αρέσει πολύ το 500σαράκι Abarth αλλα θα δω όταν έρθει η ώρα.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 11:04:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr13 έγραψε:
ironman02 έγραψε:
Θα είχα εκνευριστεί πάρα πολύ με τόσα faults..Άσε που θα είχα ψιλο χεστεί κιόλας μιας και είμαι λίγο άσχετος και δε ξέρω από που μπορεί να προέρχονται..Αφού την παλεύεις εσύ χαράς το κουράγιο σου! Smile


Το έχω συνηθίσει πια,με το να εκνευρίζομαι δεν κέρδισα κάτι.Κάνω υπομονή να περάσει το καλοκαίρι και οι διακοπές και μετά βλέπω.Πιθανόν να πάω να κοιτάξω για κανένα καινούριο αμάξι οποτε να το αφήσω και στην αντιπροσωπεία που θα πάρω αν είναι νέο.Αν πω για κάμπριο μάλλον θα πάρω ένα mx5,αν επιλέξω σε κάτι μικρό μου αρέσει πολύ το 500σαράκι Abarth αλλα θα δω όταν έρθει η ώρα.


Την βαλβιδα Ν75 την αλλαξες?
Αλλαξε την και θα ησυχασεις!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 11:35:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμάν ρε παιδιά με αυτό το antipollution...
είναι τεράστιος αποτρεπτικός παράγοντας για εμάς που κοιτάμε για κανά 207...
δηλαδή το παίζεις 50-50 να τρέχεις μονίμως στο συνεργείο;

δεν υπάρχει πια μετά από τόσο καιρό μια σίγουρη 100% λύση διόρθωσης αυτής της παπαριάς;


2 γρήγορες απορίες...

- το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο σε gt/rallye ή παίρνει η μπάλα και τα rc/lemans;
- το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιάζεται στα παλιά 207 ή κ στα facelift;

τα φώτα σας....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Johngr (John)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 RC 2010

Ένταξη: 21 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 11:45:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αυτοκίνητο είναι μια χαρά εδώ και μια εβδομάδα, έχω κάνει αρκετά πατήματα και ευτυχώς δεν έχει βγάλει Antipollution fault. Από την αντιπροσωπεία τα τελευταία χαρτιά που μου έδωσαν ανέφεραν τα εξής :

Φλάντζα βαλβίδων EP6DT
Τσιμούχα Καπακ. Βαλβιδ. EP6-DT
Βαλβίδα 207/ EP6DT
Σωλήνας αντλίας νερού 207cc
Ε/Τ Σωληνοειδούς βαλβίδας ρύθμισης
Ε/Λ Συστήματος χρονισμού
Α/Κ Συνδέσμου υποπίεσης του σεβρο
Διάγνωση και αναζήτηση βλάβης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 11:50:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
αμάν ρε παιδιά με αυτό το antipollution...
είναι τεράστιος αποτρεπτικός παράγοντας για εμάς που κοιτάμε για κανά 207...
δηλαδή το παίζεις 50-50 να τρέχεις μονίμως στο συνεργείο;

δεν υπάρχει πια μετά από τόσο καιρό μια σίγουρη 100% λύση διόρθωσης αυτής της παπαριάς;


2 γρήγορες απορίες...

- το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο σε gt/rallye ή παίρνει η μπάλα και τα rc/lemans;
- το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιάζεται στα παλιά 207 ή κ στα facelift;

τα φώτα σας....


Τι να σου πω ,εμενα άλλος ένας φίλος που έχει το 207cc τουρμπατο και μαμά κιόλας έχει και αυτός προβλήματα.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούλ 2010, 12:16:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr13 έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
αμάν ρε παιδιά με αυτό το antipollution...
είναι τεράστιος αποτρεπτικός παράγοντας για εμάς που κοιτάμε για κανά 207...
δηλαδή το παίζεις 50-50 να τρέχεις μονίμως στο συνεργείο;

δεν υπάρχει πια μετά από τόσο καιρό μια σίγουρη 100% λύση διόρθωσης αυτής της παπαριάς;


2 γρήγορες απορίες...

- το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο σε gt/rallye ή παίρνει η μπάλα και τα rc/lemans;
- το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιάζεται στα παλιά 207 ή κ στα facelift;

τα φώτα σας....


Τι να σου πω ,εμενα άλλος ένας φίλος που έχει το 207cc τουρμπατο και μαμά κιόλας έχει και αυτός προβλήματα.


του φιλου σου τι του λενε στην αντιπροσωπεια ρε Chris?
λεω γι αυτον γιατι φανταζομαι εσενα θα σου λενε οτι φταιει το προγραμμα Confused

εμενα παντως που ειναι μαμα και κατασκευης μεσα 2008 δεν εχει βγαλει τετοιο προβλημα (ακομη) Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 61, 62, 63  Επόμενη
Σελίδα 18 από 63

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2882s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on