PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - EP6DT/S - ANTIPOLLUTION/ DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 61, 62, 63  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Ιούν 2010, 16:06:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΧΡΟΝΙΣΜΑ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
εχεις κανενα κανενα απντειτ στην αντιπροσωπια να σου περασουν κανενα λογισμικο καινουριο?αν οχι τοτε κατα 90% ειναι αυτο,μιας κ το εκανε κ το δικο μου στις αρχες κ τουρμπιζε κ μετα τις 3 παρα τεταρτο Laughing εκανα το απντειτ κ ολα καλα απο τοτε Wink


Οχι δεν έχω κανει τίποτα. Την τελευταια φορά που πήγα ήταν τον Ιανουάριο του 2010 και μου είπαν οτι δεν είχε βγεί τίποτα για το δικό μου..
Και σε εσένα παλια πήγαινε κανονικά και μετά ξαφνικα δεν ανέβαζε πάνω από κάποια χλμ (πχ 170 όπως και εγώ) ?? ή μιλάς μόνο για το ότι δεν σου τούρμπιζε αμέσως όταν το έβαζες μπροστά??


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Ιούν 2010, 17:41:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειχε τυχει να το βγαλω εθνικη κ να ανοιξω αλλα γενικα δε τσουλαγε καθολου.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούν 2010, 15:17:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωδικός σφάλματος P2263: Turbo/super charger boost system:Performance.
Αυτό το σφάλμα μου το έβγαλε με κλιματισμό ανοιχτό και με σταθερό γκάζι ενώ πέρναγα την γέφυρα στο Αντίρριο με καμια 130 km/h.Τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό,μου το έχει βγάλει τόσες φορες.Δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί εντελώς για να μην με ρίχνει σε safe mode?


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούν 2010, 23:41:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΛΕΟΣ το μεσημέρι έσβησα το σφάλμα και τώρα που γύρναγα σπίτι ήρεμα με καμια 90αρα km/h μου ξαναέβγαλε πάλι το ίδιο. Evil Evil Evil
Τι να πω παίζει να είναι κανένα westgate κολλημένο?Μπορώ να το κοιτάξω ?Αν είχε πρόβλημα η τουρμπίνα θα έκανε θόρυβο,οποτε την αποκλείω.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 00:07:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

long term fuel trims τα εχεις δει..???αν ναι ποσο τα % ειναι..??

μπαρομετρο..η καποιο οργανο για να βλεπεις πιεση εχεις..??

αν εχεις μπορεις να τσεκαρεις ρολλ την πιεση σου..και να δεις αν παιζει κατι με την w/g


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 00:17:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
long term fuel trims τα εχεις δει..???αν ναι ποσο τα % ειναι..??

μπαρομετρο..η καποιο οργανο για να βλεπεις πιεση εχεις..??

αν εχεις μπορεις να τσεκαρεις ρολλ την πιεση σου..και να δεις αν παιζει κατι με την w/g


Μπαρόμετρο έχω.
Πεταλουδα 14,5% μου έδειχνε το οργανο και ΠΙΕΣΗ εισερχομενου αέρα 37kpa abs έλεγε.
Τώρα στο μπαρόμετρο κάποιες φορες μου δείχνει μεγαλύτερο overboost αντί 1,2bar μερικές φορες βαράει μέχρι και 1,4bar.Θα προσπαθήσω να κοιτάξω αυτά που μου είπες.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 00:18:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr13 έγραψε:
saikoe_39 έγραψε:
long term fuel trims τα εχεις δει..???αν ναι ποσο τα % ειναι..??

μπαρομετρο..η καποιο οργανο για να βλεπεις πιεση εχεις..??

αν εχεις μπορεις να τσεκαρεις ρολλ την πιεση σου..και να δεις αν παιζει κατι με την w/g


Μπαρόμετρο έχω.
Πεταλουδα 14,5% μου έδειχνε το οργανο και ΠΙΕΣΗ εισερχομενου αέρα 37kpa abs έλεγε.
Τώρα στο μπαρόμετρο κάποιες φορες μου δείχνει μεγαλύτερο overboost αντί 1,2bar μερικές φορες βαράει μέχρι και 1,4bar.Θα προσπαθήσω να κοιτάξω αυτά που μου είπες.


πρεπει να το δεις.....αν ειναι πανω απο 10%....εφυγες για χρονισμα..!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 15:00:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

saikoe_39 έγραψε:
Gr13 έγραψε:
saikoe_39 έγραψε:
long term fuel trims τα εχεις δει..???αν ναι ποσο τα % ειναι..??

μπαρομετρο..η καποιο οργανο για να βλεπεις πιεση εχεις..??

αν εχεις μπορεις να τσεκαρεις ρολλ την πιεση σου..και να δεις αν παιζει κατι με την w/g


Μπαρόμετρο έχω.
Πεταλουδα 14,5% μου έδειχνε το οργανο και ΠΙΕΣΗ εισερχομενου αέρα 37kpa abs έλεγε.
Τώρα στο μπαρόμετρο κάποιες φορες μου δείχνει μεγαλύτερο overboost αντί 1,2bar μερικές φορες βαράει μέχρι και 1,4bar.Θα προσπαθήσω να κοιτάξω αυτά που μου είπες.


πρεπει να το δεις.....αν ειναι πανω απο 10%....εφυγες για χρονισμα..!!!

Τα νούμερα που είδα σήμερα στο αμάξι μου από το OBD2 δεν υπάρχουν.
long term fuel trims:0,0 % Ελεος
short term fuel trims: -0,8 με +3,2%
Ο λάμδα:0,997 με 1,007
Τα παραπάνω νούμερα τα πήρα αφού έσβησα το σφάλμα

Μέτρηση πριν σβήσω το λαμπάκι του check:
long term fuel trims:1,8% με 3,2%
short term fuel trims: -0,8 με +3,2%
Ο λάμδα:0,997 με 1,007[/b]


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 16:09:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάθε φορά που μηδενίζεις σφάλμα μηδενίζουν και τα fuel trims οπότε.....μπαλίτσες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 17:06:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποτε κρατάω αυτά τα νούμερα που τα μέτρησα πριν σβήσω το σφάλμα.
Μέτρηση πριν σβήσω το λαμπάκι του check:
long term fuel trims:1,8% με 3,2%
short term fuel trims: -0,8 με +3,2%
Ο λάμδα:0,997 με 1,007

Από αυτά βγαίνει το συμπέρασμα ότι δεν τίθεται θέμα χρονισματος από την στιγμή που το Long είναι κάτω του 10%.
Τι άλλο μπορεί να παίζει λοιπόν,westgate μπορούμε να το διαπιστώσουμε εάν έχει πρόβλημα από εκεί η πρέπει να λυθεί.[/b]


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 20:15:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΧΡΟΝΙΣΜΑ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Χτές που γύρναγα από λέσχη άνοιξα το Rallaki στην Εθνική και έφτασα 175km/h με πόλυ ζόρι. Επίσης πριν πάω λέσχη άνοιξα με ένα φίλο που πηγαίναμε παλιά μαζί και ξαφνικά ήμουν σχεδόν μια κολώνα πίσω.. ΑπΆ ότι μίλησα με τα παιδία (στη λέσχη) μάλλον χρόνισμα βέβαια το περίεργο είναι ότι δεν μου έχει ανάψει κανένα περίεργο λαμπάκι όπως ανάβει στους περισσότερους..Είμαι και από service! Το αυτοκ. το πήρα Ιανουαριο του 2008 (άρα είναι μοντέλο του 07 λογικα) και έχει 42000km

Παραθέτω τον προβληματισμό μου πάλι μήπως και κάποιος είχε το ίδια συμπτώματα για να μου πει..


Επίσης παλιά, 2 ήταν οι φορές (σε διάστημα +3 μηνών) που όταν το είχα βάλει μπρός δούλευε σαν τρικύλινδρο και νόμιζα πως ήταν μπουζί και τα άλλαξα και δεν μου έχει ξανασυμβεί. Οταν το σβήσω και το βαλώ μπρός (είτε ζεστό είτε κρύο) δεν τουρμπίζει αμέσως θέλει περίπου ένα λεπτό για να το πατήσω και να τουρμπίσει..
Την Τρίτη έχω ραντεβού με Καντερε για να το δει. Κάνει να τι μετακινώ μέχρι τότε???


Λοιπόν πήγα σήμερα στο συνεργείο (άψογη εξυπηρέτηση) έκανα χρονισμό του κινητήρα και τίποτα(δηλαδή δεν ήταν αυτό το πρόβλημα). Μετά από βόλτα στο δρόμο η πίεση δεν ανέβαινέ όσο θα έπρεπε. Αλλάξαμε την βαλβίδα Ν75, έφτιαξε κάπως αλλά και πάλι σήκωνε 0,15bar λιγότερο απόσο έπρεπε και φυσικά το αυτοκ. να πηγαίνει πολύ χάλια(ίσως και χειρότερα και από μαμά). Παίζει να είναι ο καταλύτης??? Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο???


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 20:22:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΧΡΟΝΙΣΜΑ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Χτές που γύρναγα από λέσχη άνοιξα το Rallaki στην Εθνική και έφτασα 175km/h με πόλυ ζόρι. Επίσης πριν πάω λέσχη άνοιξα με ένα φίλο που πηγαίναμε παλιά μαζί και ξαφνικά ήμουν σχεδόν μια κολώνα πίσω.. ΑπΆ ότι μίλησα με τα παιδία (στη λέσχη) μάλλον χρόνισμα βέβαια το περίεργο είναι ότι δεν μου έχει ανάψει κανένα περίεργο λαμπάκι όπως ανάβει στους περισσότερους..Είμαι και από service! Το αυτοκ. το πήρα Ιανουαριο του 2008 (άρα είναι μοντέλο του 07 λογικα) και έχει 42000km

Παραθέτω τον προβληματισμό μου πάλι μήπως και κάποιος είχε το ίδια συμπτώματα για να μου πει..


Επίσης παλιά, 2 ήταν οι φορές (σε διάστημα +3 μηνών) που όταν το είχα βάλει μπρός δούλευε σαν τρικύλινδρο και νόμιζα πως ήταν μπουζί και τα άλλαξα και δεν μου έχει ξανασυμβεί. Οταν το σβήσω και το βαλώ μπρός (είτε ζεστό είτε κρύο) δεν τουρμπίζει αμέσως θέλει περίπου ένα λεπτό για να το πατήσω και να τουρμπίσει..
Την Τρίτη έχω ραντεβού με Καντερε για να το δει. Κάνει να τι μετακινώ μέχρι τότε???


Λοιπόν πήγα σήμερα στο συνεργείο (άψογη εξυπηρέτηση) έκανα χρονισμό του κινητήρα και τίποτα(δηλαδή δεν ήταν αυτό το πρόβλημα). Μετά από βόλτα στο δρόμο η πίεση δεν ανέβαινέ όσο θα έπρεπε. Αλλάξαμε την βαλβίδα Ν75, έφτιαξε κάπως αλλά και πάλι σήκωνε 0,15bar λιγότερο απόσο έπρεπε και φυσικά το αυτοκ. να πηγαίνει πολύ χάλια(ίσως και χειρότερα και από μαμά). Παίζει να είναι ο καταλύτης??? Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο???


Έχει συμβεί σε τουλάχιστον ένα να λιώσει καταλύτης και να στουμπώσει... Shocked Confused

Τι να σου πώ για ρίξτου μια ματιά και εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 20:41:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για χαλαρωμενη η χαλασμενη waste gate το κοιταξατε?



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
106PT52.5 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 17 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 20:55:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχα ταλαιπωρηθει και εγω παλιοτερα με τετοια περιπου σφαλματα αλλα τοτε οσο κια αν ρωταγα εδω απαντηση δεν επερνα ολα τοτε δουλεθαν τελεια και νομιζα οτι τελικα κατι γινεται με το δικο μου αυτοκινητο τελικα μετα απο 1.5 χρονο και αφου τελικα τα προβληματα μου μου λυθηκαν ευτυχως σσχετικα συντομα βλεπω οτι υποφερουν κι αλλοι απο παρομοιου τυπου προβληματα το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι θελει αρκετο χρονο και αρκετο ψαξιμο και αρκετα logarismata ωστε να βγαλεις ακρη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 21:36:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
για χαλαρωμενη η χαλασμενη waste gate το κοιταξατε?


Και όμως κοιτάξαμε και ήταν μία χαρα..


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 21:40:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

106PT52.5 έγραψε:
Ειχα ταλαιπωρηθει και εγω παλιοτερα με τετοια περιπου σφαλματα αλλα τοτε οσο κια αν ρωταγα εδω απαντηση δεν επερνα ολα τοτε δουλεθαν τελεια και νομιζα οτι τελικα κατι γινεται με το δικο μου αυτοκινητο τελικα μετα απο 1.5 χρονο και αφου τελικα τα προβληματα μου μου λυθηκαν ευτυχως σσχετικα συντομα βλεπω οτι υποφερουν κι αλλοι απο παρομοιου τυπου προβληματα το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι θελει αρκετο χρονο και αρκετο ψαξιμο και αρκετα logarismata ωστε να βγαλεις ακρη.


Μπορείς φίλε μου να μου πεις συγκεκριμένα τι προβλήματα σου παρουσίασε. Για να ψάξω και για αυτά!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
106PT52.5 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 17 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 21:46:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Safe mode κοψιματα,πεταγε μια βλαβη σε σχεση με την πιεση του τουρμπο αυτα θυμαμαι γιατι εχει περασει και καιρος απο τοτε αμετρητες ωρες ψαξιματος και δοκιμων. Ευτυχως ομως ολα λυθηκαν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 21:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagosgt έγραψε:
για χαλαρωμενη η χαλασμενη waste gate το κοιταξατε?


Βαγγέλη μπορώ να το κοιτάξω μόνος για westgate?Το προβλημα που βγάζει εμένα ειναι πάντα συγκεκριμένω ,για την τουρμπίνα πάντα λέει και κάποιεσ φορες συνδιάζεται και με πρόβλημα στον τέταρτο κύλινδρο.
Εμενα αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι αν μπορώ να βρω την λύση και φτιαχτεί εντελώς άμεσα έχει καλός,δεν θέλω να μπω στο τρυπάκη άντε συνεργείο και ψάξε το ένα άλλαξε το άλλο,που και θα στοιχίσει σε χρόνο,σε κόπο αλλα και σε χρήμα.Προτιμώ αν είναι να γίνει αυτό να το κρατήσω όσο είναι για το καλοκαιράκι,να κάνω τα μακρυνά μου ταξίδια με το Astra και από Σεπτέμβρη-Νοέμβρη να το στείλω και να αγοράσω κάτι πιο αξιόπιστο.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
106PT52.5 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 17 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούν 2010, 22:02:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να τσεκαρεις την wastegate αν θυμαμαι καλα πρπει να λυσεις τις ασπιδες για την θερμοτητα αν θυμαμαι καλα 13-14 σπειρες πρπει να ειναι ελευθερες απο το σπειρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούν 2010, 15:43:04    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΧΡΟΝΙΣΜΑ??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Χτές που γύρναγα από λέσχη άνοιξα το Rallaki στην Εθνική και έφτασα 175km/h με πόλυ ζόρι. Επίσης πριν πάω λέσχη άνοιξα με ένα φίλο που πηγαίναμε παλιά μαζί και ξαφνικά ήμουν σχεδόν μια κολώνα πίσω.. ΑπΆ ότι μίλησα με τα παιδία (στη λέσχη) μάλλον χρόνισμα βέβαια το περίεργο είναι ότι δεν μου έχει ανάψει κανένα περίεργο λαμπάκι όπως ανάβει στους περισσότερους..Είμαι και από service! Το αυτοκ. το πήρα Ιανουαριο του 2008 (άρα είναι μοντέλο του 07 λογικα) και έχει 42000km

Παραθέτω τον προβληματισμό μου πάλι μήπως και κάποιος είχε το ίδια συμπτώματα για να μου πει..


Επίσης παλιά, 2 ήταν οι φορές (σε διάστημα +3 μηνών) που όταν το είχα βάλει μπρός δούλευε σαν τρικύλινδρο και νόμιζα πως ήταν μπουζί και τα άλλαξα και δεν μου έχει ξανασυμβεί. Οταν το σβήσω και το βαλώ μπρός (είτε ζεστό είτε κρύο) δεν τουρμπίζει αμέσως θέλει περίπου ένα λεπτό για να το πατήσω και να τουρμπίσει..
Την Τρίτη έχω ραντεβού με Καντερε για να το δει. Κάνει να τι μετακινώ μέχρι τότε???


Λοιπόν πήγα σήμερα στο συνεργείο (άψογη εξυπηρέτηση) έκανα χρονισμό του κινητήρα και τίποτα(δηλαδή δεν ήταν αυτό το πρόβλημα). Μετά από βόλτα στο δρόμο η πίεση δεν ανέβαινέ όσο θα έπρεπε. Αλλάξαμε την βαλβίδα Ν75, έφτιαξε κάπως αλλά και πάλι σήκωνε 0,15bar λιγότερο απόσο έπρεπε και φυσικά το αυτοκ. να πηγαίνει πολύ χάλια(ίσως και χειρότερα και από μαμά). Παίζει να είναι ο καταλύτης??? Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο???


Μπορεις να μας πεις το κοστος ... ?
Και που βρισκεται αυτη η περιφημη Ν75 ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 61, 62, 63  Επόμενη
Σελίδα 16 από 63

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3533s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on