PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - EP6DT/S - ANTIPOLLUTION/ DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 61, 62, 63  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Οκτ 2015, 16:27:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giwrgos207GT έγραψε:
μπηκα και εγω στην λιστα Very happy Very happy Very happy
βαζω μπροστα το πρωι,ανεβαζει στροφες παει να σβησει κρατει ρελαντι παει να σβησει παλι και μετα ανεβαζει παλι στροφες 1100rpm....πεφτουν οι στροφες ξεκιναω να φυγω βγαζει το γνωστο λαμπακι.....ωραια λεω,πατησαμε γατο πρωινιατικα....μεχρι να φτασω στην δουλεια εκανε κατι κοψιματα μικρα μεν,το εσβησα και το πηγα συνεργειο....αντλια βενζινης μου ειπανε...εχει κανενας αλλαξει?ποσο παει?


Αν ειναι η αντλια υψηλης πιεσης το ανταλλακτικο απο peugeot εκανε περυσι που την αλλαξα εγω 420ε αλλα σε καποια ποστς διαβασα οτι το μινι κουπερ φοραει την ιδια και σαν ανταλακτικο ειναι πιο φθηνο! οποτε ψαχτο λιγο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Οκτ 2015, 20:32:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρε κ ενα τηλ. Γκαγκασταθη Θεσσαλονικη κ ρωτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
piratee (vasilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 07 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Τρίκαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Οκτ 2015, 20:32:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρε κ ενα τηλ. Γκαγκασταθη Θεσσαλονικη κ ρωτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giwrgos207GT (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Μέλος
Μέλος


207 GT 2009 TUNING BY E-TUNERS

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 109
Τόπος: ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Οκτ 2015, 18:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb Left Thumb Left Thumb Left
θα παρω τηλεφωνο μπιλ....θα τα πουμε και απο κοντα..


ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 00:40:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποια στιγμη οταν εστριβα σε ενα στενο ακουσα ενα προειδοποιητικο μπιπ και προλαβα να δω στην οθονη να γραφει ενα "FAULTY". Δεν εβγαλε check ή τριγωνο στο καντραν και ολα δουλευουν σωστα. Τι μπορει να ηταν αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 00:44:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν προλαβες να δεις τι ....FAULTY ήταν, δε νομιζω να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε, εκτος και αν εχει κρατησει κατι και το δειξει το διαγνωστικο.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 09:14:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν κοιταξα την οθονη εγραφε μονο FAULTY και μετα εσβησε. Δεν ξερω αν πριν ειχε δειξει antipollution ή esp.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 09:48:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
Οταν κοιταξα την οθονη εγραφε μονο FAULTY και μετα εσβησε. Δεν ξερω αν πριν ειχε δειξει antipollution ή esp.


μηπως ήταν error απο καμια λάμπα?


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Downhill (Θανάσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 Gt

Ένταξη: 09 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 256
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 14:15:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η κεντρική οθονη που ειναι πανω στο ταμπλό οταν μπαινεις στο μενου δεν εχει επιλογή diagnostic?
αν ειναι θα βλεπεις επιλογες ραδιοφώνου διπλα διαγνωστικο παραδίπλα επιλογες για το αυτοκίνητο

αλλιώς δεν εχεις καποιον να βαλετε το τορκ να δειτε τι κρατησε?


Careful What You Wish You may Regret It
Careful What You Wish You Just Might Get It
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 16:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ θοδωρης Το σκεφτηκα και κατεβηκα αμεσως να τσεκαρω και αναβαν ολες. Εκτος αν καποια λαμπα εκανε ενα στιγμιαιο τσαφ και αναψε παλι.

@ θανασης Δεν εχω το εργοστασιακο rcd οποτε δεν εχω προσβαση στο menu. Αλλα και παλι το rallye εχει την απλη οθονη οποτε δεν πρεπει να υποστηριζει αυτη τη λειτουργια. Ισως μονο το gt.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 16:17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
@ θοδωρης Το σκεφτηκα και κατεβηκα αμεσως να τσεκαρω και αναβαν ολες. Εκτος αν καποια λαμπα εκανε ενα στιγμιαιο τσαφ και αναψε παλι.

@ θανασης Δεν εχω το εργοστασιακο rcd οποτε δεν εχω προσβαση στο menu. Αλλα και παλι το rallye εχει την απλη οθονη οποτε δεν πρεπει να υποστηριζει αυτη τη λειτουργια. Ισως μονο το gt.


ένα obd δεν έχεις η κάποιος φίλος σου?να μπεις να δεις αν έχει αποθήκευση κάποια βλάβη?


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GStavrak (γιωργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Δεκ 2015
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Δεκ 2015, 17:54:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παίδες και καλώς σας βρήκα,

Είμαι κάτοχος ενος 308gt.Χθες μέτα που έβαλα βενζίνη άρχισε να εμφανίζει μήνυμα antipollution system faulty, σήμερα λοιπόν το ξαναεμφάνισε και άρχισαν να δουλεύουν τα βεντιλατερ και εμφανισε μηνυμα για θερμοκρασία το οποίο μετα απο δευτερόλεπτα εξαφανίζεται και ο δείκτης θερμοκρασίας επανέρχεται στο φυσιολογικό. Μια βοήθεια παιδιά γιατι είμαι στο τσακ να το πετάξω. Εχει 78.000 με το service ολα στην ωρα τους

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Δεκ 2015, 18:58:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είναι για ενα τσεκ να πεταξουμε τα αυτοκίνητα μας δεν θα ειχαμε τώρα! Razz

Εν πρώτης ακούγεται για δυσλειτουργία του θερμοστάτη σου αλλά αν δεν το βάλεις στο διαγνωστικό μη περιμένεις να λύσεις το πρόβλημα σου..


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GStavrak (γιωργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Δεκ 2015
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Δεκ 2015, 20:51:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το πάω αύριο αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το κουνήσω ή όχι...επίσης να σημειωθεί οτι στις επιδόσεις του αυτοκινήτου δεν έχω δει καμία απολύτως απώλεια.Παίζει το antipollution fault να σχετίζεται με θερμοστάτη;;;επίσης είναι ακριβή ζημιά; Σόρρυ αν ρωτάω βλακείες αλλά απο μηχανολογικά δεν έχω ιδέα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis207 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 193
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Δεκ 2015, 22:13:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου κατα 99% μαπα καυσιμο.
Ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα και ηταν απο καυσιμο.
Πηγαινε το συνεργειο βεβαια για να σου πουνε σιγουρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
M1llaaN0 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 405 1.9 (16V) mi16 (1990)

Ένταξη: 26 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Δεκ 2015, 06:00:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα.
Είμαι κάτοχος ενός 207 gt (2007). Εδώ και αρκετό καιρό έχω απώλεια ισχύος.
Μου φαίνεται ότι δεν ανεβάζει πολλή πίεση ενώ νομίζω ότι κρεμάει το μοτέρ μετά τις 3500 στροφές. Εννοείται ότι έχω και την εν λόγω ένδειξη(DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY).
Το αυτοκίνητο είναι μαμά με 170000 χλμ. Καμία ιδέα πριν πάω και με ξυρίσουν??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Δεκ 2015, 08:42:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

M1llaaN0 έγραψε:
Καλημέρα.
Είμαι κάτοχος ενός 207 gt (2007). Εδώ και αρκετό καιρό έχω απώλεια ισχύος.
Μου φαίνεται ότι δεν ανεβάζει πολλή πίεση ενώ νομίζω ότι κρεμάει το μοτέρ μετά τις 3500 στροφές. Εννοείται ότι έχω και την εν λόγω ένδειξη(DEPOLLUTION SYSTEM FAULTY).
Το αυτοκίνητο είναι μαμά με 170000 χλμ. Καμία ιδέα πριν πάω και με ξυρίσουν??

Αν δεν δεις τον κωδικό σφάλματος με κάποιο διαγνωστικό κανένας δεν μπορεί να σε βοηθήσει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Downhill (Θανάσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 Gt

Ένταξη: 09 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 256
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 14:40:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ελα μωρε αν δεν εχεις αλλαξει κιτ χρνισμου μαλλον θα το αλλαξεις. Και μήν λυπηθείς τα λεφτα. αν αλλαξεις κατι απο το κιτ χρονισμου αλλαξε το ολο μια και καλη.

ολο το κίτ χρονισμου παει καμία 400άρα με τα εργατικα


Careful What You Wish You may Regret It
Careful What You Wish You Just Might Get It
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Δεκ 2015, 18:42:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχεις κανει ποτε καθαρισμό βαλβίδων;; :/


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
leonidas79 (Λεωνιδας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Δεκ 2015
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Δεκ 2015, 10:02:47    Θέμα δημοσίευσης: antipollution catalytic fault Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας και απο μένα.
Εδώ και 1 μήνα μετά απο service έχω πρόβλημα στο peugeot 307 (μεταχειρισμένο 110.000χλμ).
Μου βγάζει ένδειξη το παραπάνω μήνυμα. Το αυτοκίνητο σκορτσάρει στις χαμηλές και τρέμει σαν τρακτέρ. Χτες ήταν τελείως ψόφιο. Δυο-τρεις φορές δεν έδινε δύναμη, νόμιζα θα σβήσει, είχα τέρμα γκάζι και δεν τραβούσε.
Sto service το πηγαμε 2 φορές στον ηλεκτρολόγο και η ένδειξη έδειξε πρόβλημα στον τρίτο κύλινδρο. Μου είπαν οτι έπιασε βρωμιά και ανιχνέυει βρωμιά το σύστημαμ για αυτό το κάνει. Μάλλον δεν ξέρανε κατάλαβα.
Στην αρχή όταν μου έσβησαν τις ενδείξεις πήγαινε κανονικά για λίγο αλλά μετά πάλι τα ίδια.
¨Εβαλα υγρό καθαρισμού αντλίας και κινητήρα, βενζίνη V-power το άνοιξα στην εθνική αλλά πάλι τα ίδια μέσα στη πόλη στις χαμηλές.
¨Εχω και μωρό μέσα και φοβάμαι μην σβήσει στην μέση του δρόμου και με χτυπήσουν απο πίσω..
Απο τα σχόλια που διάβασα για τρίτο κύλινδρο υποθέτω οτι είναι προβλημα στην πεταλούδα, πολλαπλασιαστής ή μπεκ.
Δεν έχω και πολλή ιδέα αο αυτοκίνητα και αγχώθηκα με το κόστος και αν αξίζει να το επιδιορθωσω (τιμή αγοράς με έξοδα δικά μου 3000€)
Αν μπορέιτε να μου προτείνετε κάτι και να με συμβουλέωετε θα είμουν ευγνώμων.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 61, 62, 63  Επόμενη
Σελίδα 51 από 63

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4235s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on