PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - βοηθεια ο συναγερμος μου τα παιξε

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
manjokos (Κώστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 gt 09'

Ένταξη: 27 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιούλ 2009, 17:49:41    Θέμα δημοσίευσης: 207 - βοηθεια ο συναγερμος μου τα παιξε Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω εναν συναγερμο μαρκας hpb σε γτ που ηταν εξτρα και εδο και 5 ωρεσ χτυπαει ασταματητα...και με την πορτα ανοιχτη αυτος χτυπαει και μονο του οταν κλειδωνει τα ιδια...αυτην την στιγμη εχω βγαλη τον πολο της μπαταριας μη ξερωντας τι αλλο να κανω helppppppppppppp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιούλ 2009, 18:29:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώστα το ίδιο είχα πάθει κι εγώ όταν πρωτοαγόρασα το αυτοκίνητο. Σήμερα έγινε το ίδιο λόγω της βροχής!

Το πιθανότερο να έχει πάρει υγρασία ο συναγερμός σου και να χτυπάει ασταμάτητα - αυτό έπαθα μετά απο πλυντήριο αυτοκινήτων.

Με τη βοήθεια του Τουρίστα τότε αποσυνδέθηκε και ησύχασα. Λίγες μέρες μετά τον ξανασύνδεσα και όλα ήταν καλά.

Αν βγάλεις το αριστερό πορτάκι κάτω από τους υαλοκαθαριστήρες στο μηχανοστάσιο προς την καμπίνα, θα βρεις ότι εκτός από το φίλτρο καμπίνας έχει και τον συναγερμό σου - τη σειρήνα σίγουρα.

Βγάλε του τη μπρίζα και θα σταματήσει να χτυπάει. Όταν στεγνώσει τον ξανασυνδέεις - αν έχει επιβιώσει. Ο συναγερμός έχει και μέσα στην καμπίνα μπρίζα, στο δικό μου 207 ήταν μέσα σε μια πλαστική τάπα που φαίνεται δεξιά όταν ανοίξει το ντουλαπάκι του συνοδηγού. Την τραβάς προς τα έξω και αποκαλύπτεται.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
manjokos (Κώστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 gt 09'

Ένταξη: 27 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιούλ 2009, 18:47:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks για το ενδιαφερον..
λοιπον τι ειναι ο τουριστας και ανοιξα το σημειο που μου ειπες πισω απο το δοχειο με το νερο για τα τζαμια δεν υπαρχει τιποτα αλλο εκτος απο το φιλτρο τουλαχιστον απο οσο μπορω να διακρινω...υπαρχει περιπτωση να παιζει τπτ με το υπερκλειδωμα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιούλ 2009, 19:35:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικά με το τι είναι τουρίστας μπορώ να βοηθήσω .
http://www.psclub.gr/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1074


Αλλά για την ουσία οχι Sad


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manjokos (Κώστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 gt 09'

Ένταξη: 27 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Ιούλ 2009, 21:50:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον σημερα πηρα τηλ την αντιπροσ. και ακουστε τι bomba εφταιγε....επειδη ειχα βαλει το φως της καμπινας στο off χτυπουσε ο συναγερμος...αντε γεια!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Ιούλ 2009, 21:56:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία απάντηση. Πηγαίνει σίγουρα στο Hall of fame...


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,12s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on