PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βαλβολίνες για κιβώτια με ΓΡΑΝΑΖΩΤΑ μπλοκέ διαφορικά
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2009, 11:42:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μετα απο 4000χλμ περιπου με τις σικολεν εχω βγαλει αρκετα συμπερασματα.

σε οδηγηση μεσα στην πολη ειναι αισθητα πιο κατω απο ελφ.
τα κρυα πρωινα το νιωθεις οτι σκαλωνει λιγο το σαζμαν. οχι οτι δε μπαινουν αλλα θελει λιγο προσοχη στο σιφτινκ αφου νιωθεις στο λεβιε το κομπλαρισμα των γραναζιων ενω και η 1η μπαινει λιγο δυσκολα(χαρακτηριστικο στο σαζμαν μου απο τοτε που εβαλα μπλοκε)

ομως σε σκισιμο ειναι σαφως ανωτερη απο ελφ. σε οσες κοντρες το εχω σκισει γρατζουναει λιγοτερο απο τις μισες φορες απο ελφ. ουσιαστικα 2α σε 3η δε θυμαμαι να εχω ακουσει μετα τα 1000χλμ να γρατζουναει ενω με ελφ......
πλεον μονο απο 1η σε 2α στις 7800αλλαγη γρτζουναει (χαχαχα καφτης το ξρω)

θεωρω οτι για καποιον μυημενο που παει και πιστα και λιωνει αρκετα το αμαξι ειναι καλυτερη λυση απο ελφ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2009, 11:52:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραίος Wink

Όταν λες ότι σκαλώνει στο shifting τα κρύα πρωινά, εννοείς περισσότερο από τις MTG? Rolling eyes

Άντε, να μας πει κάποιος και για τις Red Line MTL 70w80 GL-4 καθώς και τις MOTUL MOTYL GEAR 75W90
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2009, 14:46:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εννοει περισσότερο από τις ELF TRP (αν δεις και προυγουμενα ποστ η συγκριση που κάνει ειναι μεταξυ trp και σικολεν)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2009, 16:33:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
εννοει περισσότερο από τις ELF TRP (αν δεις και προυγουμενα ποστ η συγκριση που κάνει ειναι μεταξυ trp και σικολεν)


Καλά το ότι θα σκαλώνει περισσότερο από τις TRP εννοείται μιάς και δε νομιζω να έχουμε βρει μέχρι στιγμής βαλβολίνη που να προκαλεί λιγότερο σκάλωμα από την TRP. Απλά ήθελα να μάθω το ποσοστό σκαλώματος σε σχέση με MTG.

Δηλαδή μιλώντας μαθηματικά όσον αφορά το ποσοστό σκαλώματος πάει κάπως έτσι? :

TRP<SYN5<MTG Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2009, 16:51:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tis mtg δε θελω να τις θυμαμαι Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Φεβ 2009, 18:33:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ποση βαλβολινη χριαζεται το διαφορικο και πχ ποσο κανουν ? ας πουμε οι trp η silkoline
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Μάρ 2009, 21:33:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλλαξα σημερα με κταδρομικη διαδικασία τελευταιας στιγμης... προληπτικα λόγω επισκεψης στη πιστα... τις ELF TRP που ειχα στο 206 εδω και αρκετό (ουτε και θυμαμαι απο πότε...Laughing) καιρό... ουτε επισης θυμαμαι και χιλιόμετρα... αλλα λογικά πάνω από 20000...

παρα το ΑΤΒ... βγηκαν ΜΙΑ ΧΑΡΑ και ο Αργυρης μου ελεγε οτι δεν χρειάζονταν απαραίτητα αλλαγη, αλλα καλό κάνουμε στο σασμάν με την αλλαγη οποτε... γιατί οχι...

εβαλα της Sylcolene που προτινει η quaife για το ΑΤΒ...

στα λιγα χιλιόμετρα που εκανα δεν ειδα καμια ιδιαίτερη διαφορα = μια απ τα ιδια ... ολα καλα... όπως και πριν...

περαιτερω update / σχόλια εν καιρώ Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
rubal 
Μέλος
Μέλος


207 THP

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάρ 2009, 22:58:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τις SVG τις εχει δοκιμασει κανεις?

http://www.amsoil.com/storefront/svg.aspx

σκεφτομαι να τις βαλω γιατι γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο amsoil σε οτι προιον και αν εχω δοκιμασει. Επισης για τα διαφορικα προτεινει και αυτο:

http://www.amsoil.com/StoreFront/ada.aspx
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 15:42:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά μια ερώτηση ρώτησα για "βαλβολινη" και μου είπαν για total 75 m 80 είναι για μπλοκε ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 15:48:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

an δε βρισκεις ελφ ρωτα μανθο να σου στειλει
οι τοταλ ειναι καλες αλλα ενα κλικ πιο κατω Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 15:53:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε ευχάριστο για την άμεση σου απάντηση για το δικό μου την επομενη φορα αυτές θα βάλω τώρα έχω "silkoline" απλά θέλω να μάθω αν αυτή η "βαλβολινη" η total 75m80 είναι για bloke διαφορικό
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 15:58:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sorry αλλα αμα πηρες σικολεν σιν 5 τι ψαχνεις?
αυτες εχω τωρα και ειναι ακομα ανωτερες απο ελφ-τοταλ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 16:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο μηχανικός μου έχει τέτοιες για να μου βάλει την επομενη φορα αλλα απλά πληροφοριακά ρωτάω αν κάνουν για το μπλοκε μου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 16:17:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SIKOLEN SYN 5 μαυρο κουτι τιμη τη παιρνουμ 23ευρω το λιτρο
θες 2 λιτρα. το λεω επειδη απο οτι εχω καταλαβει ο μηχανικος σου ειναι μεγαλο αλανι!

τουλαχιστον το ιδιο και λιγο καλυτερες απο ελφ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 16:23:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξέρω ότι είναι αλάνι

απλά ρωτάω πάλι αν κάνουν οι total 75 m 80 και είναι για μπλοκε αυτό ρωτάω τπτ άλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 16:27:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nai kanoyn
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Απρ 2009, 17:26:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να μας πεί το αλάνι ο μηχανικός σου πού βρήκε και "silkoline" για το quaife σου...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 18:52:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mάνθο θέλω 4 λίτρα "βαλβολινη" να μου στείλεις και αν εχουμε και motul για μιχανη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 20:15:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλήτερα να το εγραφες εδω
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=15009
και αν ησουν επισημο μελος θα το εκανα με ακομα μεγαλητερη "ευχαριστηση"... Rolling eyes Razz


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Απρ 2009, 09:37:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
καλήτερα να το εγραφες εδω
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=15009
και αν ησουν επισημο μελος θα το εκανα με ακομα μεγαλητερη "ευχαριστηση"... Rolling eyes Razz



......δεν το ξερα φιλε ok! καποια στιγμη θα γινω ελπιζω να μπορεσω να ερθω πανω με το 106
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενη
Σελίδα 9 από 12

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1597s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on