PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βαλβολίνες για κιβώτια με συμβατικά διαφορικά
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimmys (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


308 1.4

Ένταξη: 23 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Μάρ 2017, 20:06:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορώ να τοποθετήσω βαλβολίνες GL5; ή μόνο GL4;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Μάρ 2017, 17:55:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυστηρά και μόνο GL4.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Μάρ 2017, 23:56:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MrPanozzz έγραψε:
Καλησπέρα.. Μετά από αρκετό διάβασμα στο forum σχετικά με τις βαλβολίνες, κατέληξα στις elf nfp 75/80 για το Peugeot 307 1.6 που έχω για να μπουν με την αλλαγή σασμάν από βδομάδα. Ωστόσο ψάχνοντας στο Internet δεν τις βρήκα πουθενά εκτός από ένα κατάστημα στην Πάτρα κι ένα στον Πειραιά. Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να τις βρω στην Αθήνα;

Αν και καθυστερημένα, συνήθως έχει σε στοκ ο Χαραλαμπάκης στη Θηβών.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chrono (Κυριάκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 6sp Alfa Romeo Ar

Ένταξη: 27 Δεκ 2014
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Κομοτηνή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Απρ 2017, 15:46:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έβαλα στο εξατάχυτο 207 THP (BVM 6) τις Elf Nfp 75-80 γιατί τη δεύτερη μια την έπαιρνε και μια γρατζουνούσε ελαφρά.
Δυστυχώς δεν κάνουν. Τα κρύα πρωινά αργούν να ζεσταθούν και γενικά με τις μαμά τις έπαιρνε τις ταχύτητες πιο γλυκά.


Chrono
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tzakos 1 (manthos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 03 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 51
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Απρ 2017, 20:40:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δοκίμασε αυτή,

http://www.yacco.gr/products_view.php?id=227&catid=1070


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Απρ 2017, 02:35:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzakos 1 έγραψε:
Δοκίμασε αυτή,

http://www.yacco.gr/products_view.php?id=227&catid=1070


Απο οτι βλεπω εισαι καινουριος...και δεν εισαι πολυ διαβασμενος επι του θεματος...το 207 rallye φοραει gl-4 βαλβολινες. και εσυ του προτινες μια βαλβολινη gl-5? εσυ φιλε παραπανω μην πας σε gl-5...διαβαστε τι λεει και το μανιουλ συντηρησης του αυτοκινητου εστω. κατι ξερει και ο κατασκευαστης. οταν λεει gl-4, βαζουμε gl-4.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Rallyestas στις Πεμ 06 Απρ 2017, 02:39:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Απρ 2017, 02:39:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Chrono έγραψε:
Έβαλα στο εξατάχυτο 207 THP (BVM 6) τις Elf Nfp 75-80 γιατί τη δεύτερη μια την έπαιρνε και μια γρατζουνούσε ελαφρά.
Δυστυχώς δεν κάνουν. Τα κρύα πρωινά αργούν να ζεσταθούν και γενικά με τις μαμά τις έπαιρνε τις ταχύτητες πιο γλυκά.

Πόσα χιλιομετρα έχει που τις φοράς τις βαλβολινες αυτες? για να εχεις σχετικα σωστη εικονα πρεπει να τις δουλεψεις καμια 500 χιλιομετρα +
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Απρ 2017, 08:38:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κακως τις εβαλες τοτε

ειναι πολυδοκιμασμενες και ειναι γνωστο οτι κρυες οι τοταλ δουλευουν καλυτερα
η διαφορα ειναι οτι οταν ζεσταθουν καλα και σε σκισιμο ειναι καλυτερες οι nfp

για τον ιδιο λογο (κρυα λειτουργια) εγω επελαξα παλι τις τοταλ οταν αλλαξα καθως δεν ειχα και καποιο παραπονο απο αυτες

επισης πολυ σωστα σου ειπαν οτι για να εχεις πραγματικη εικονα πρεπει να δουλεψουν καμποσα χιλιομετρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Απρ 2017, 10:17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια ερώτηση για οσους γνωριζουν: επειδη περσυ που ελεγα να αλλαξω βαλβολινες, τελικα δεν τις αλλαξα καθως μου ειπαν οτι δεν χρειαζονται και ηταν μια χαρα (αφου το αμαξι ειχε λιγα χιλιομετρα) και γενικα ηταν καλες. Φετος επειδη θα κανω μεγαλο σερβις και θελω προληπτικα να τις κανω μια αλλαγη. Ειδα λοιπον αυτες που κοιτουσα και περσυ τις motul motylgear 75w80 οι οποιες περσυ αν θυμαμαι καλα στο site τους και γενικα οπου τις ειχα δει ελεγαν για gl-4, ενω τωρα που μπηκα λενε gl-4/gl-5. Μηπως επειδη λενε και gl-5 να τις απερριπτα? και να εβαζα κατι που ειναι καθαρα gl-4? να ειμαι 100% σιγουρος...?
Σκεφτομουν οτι επειδη κανω λιγα χλμ ετησιως και ισως να θελουν αλλαγη με βαση χιλιομετρων και χρησης περιπου ανα 4 ετία, μηπως παω σε redline 75w80 gl-4? βεβεαια κανουν 22 ευρω τα 946 ml, ενω τις motul τις βρισκω τα 2 λιτρα 17 ευρω. αλλά στις μοτουλ με φοβιζει κυρίως οπως ειπα το gl4/gl-5 και σκεφτομαι οτι οι redline λογικα θα εχουν αισθητη διαφορα απο τις μαμισιες, ενω οι μοτουλ οχι και τρελη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tzakos 1 (manthos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 03 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 51
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Απρ 2017, 17:14:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
tzakos 1 έγραψε:
Δοκίμασε αυτή,

http://www.yacco.gr/products_view.php?id=227&catid=1070


Απο οτι βλεπω εισαι καινουριος...και δεν εισαι πολυ διαβασμενος επι του θεματος...το 207 rallye φοραει gl-4 βαλβολινες. και εσυ του προτινες μια βαλβολινη gl-5? εσυ φιλε παραπανω μην πας σε gl-5...διαβαστε τι λεει και το μανιουλ συντηρησης του αυτοκινητου εστω. κατι ξερει και ο κατασκευαστης. οταν λεει gl-4, βαζουμε gl-4.


Εννοείς εδω μέσα?
Γιατί με 26 χρόνια δουλειάς στα λιπαντικά,με πάνω απο 5.000.000 χλμ,με δύο αγωνιστικές δεκαετίες στην πλάτη μου,δεν θα το έλεγα.
Στο ξαναλέω και εδώ,η 200άρα βγαίνει και σε Gl4.


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chrono (Κυριάκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 6sp Alfa Romeo Ar

Ένταξη: 27 Δεκ 2014
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Κομοτηνή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Απρ 2017, 17:22:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις φοράω εδώ κι ένα χρόνο περίπου κι έχω κάνει 8.000 χμ.(αλλαγή στα 42.000 χμ). Ο επιλογέας απέκτησε πιο κοκκάλινη αίσθηση. Στα πρώτα χμ είχε καλύτερη αίσθηση από πριν αλλά πολύ γρήγορα είχα την εντύπωση ότι είχαν χάσει τις ιδιότητές τους.


Chrono
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Απρ 2017, 19:28:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν λεει gl4/gl5 κανουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Απρ 2017, 15:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Οταν λεει gl4/gl5 κανουν

αρα η μοτουλ η συγκεκριμενη κανει αφοβα για το 207 rallye? με ψαρωσε λιγο το gl5 που ελεγε...αν και παιζει τελικα να βαλω κατι παραπανω και να παρω τις redline 75w80 mtl gl-4. εχω ακουσει καλα λογια και λογικα θα ναι οντως κατι ανωτερο απο τις elf, motul...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chrono (Κυριάκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 6sp Alfa Romeo Ar

Ένταξη: 27 Δεκ 2014
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Κομοτηνή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Απρ 2017, 10:31:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μισό λεπτό για να βγάλουμε μια άκρη. Το εξατάχυτο 207 THP (BVM 6) ( και γενικά τα 6τάχυτα της Psa ) έχει προδιαγραφή για gl 4 ή για gl 5 ;


Chrono
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Απρ 2017, 10:33:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι μαμα τοταλ γραφουν gl-4+ που τις εβαλα εγω που εχω 6αρι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Απρ 2017, 09:42:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στις 46.705 χλ. αλλαξα.Οι παλιες ηταν κεχριμπαρι , δλδ μια χαρα χαρουλα.Εβαλα 2 λιτρα TOTAL Gear 8 75w-80 . Επιδη ειμαι πολλες ωρες στο τιμονι ειδα μια διαφορα στη ροπη , καπως ποιο ανεγο στο περπατημα , κατ" αλλα δεν αλλαξε τιποτα , οπως μπαιναν οι ταχυτητες μπακνουν κακ τωρα...


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pezakias207 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 Rallye

Ένταξη: 06 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 66

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Απρ 2017, 18:32:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η συγκεκριμενη βαλβολινη της motul κανει για 207 rallye? Λεει gl4/gl5

http://www.autotec.gr/motul-motyl-gear-75w-80-gl5-2l.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tzakos 1 (manthos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 03 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 51
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Απρ 2017, 19:20:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάνει.


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pezakias207 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 Rallye

Ένταξη: 06 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 66

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2017, 15:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσα λιτρα περνει το 207 rallye? εχω παραγγειλει 2 λιτρα motul motylgear 75w-80. Φτανουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2017, 17:28:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pezakias207 έγραψε:
Ποσα λιτρα περνει το 207 rallye? εχω παραγγειλει 2 λιτρα motul motylgear 75w-80. Φτανουν?


http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=12047
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Επόμενη
Σελίδα 24 από 25

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2335s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on