PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βαλβολίνες για κιβώτια με συμβατικά διαφορικά
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
jimidero (Dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 HDI 2008

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Μάϊ 2015, 06:33:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά θα ήθελα κάποιος φίλος να μου πει ποιες ακριβως για 8ΗΖ μοτέρ. 75w80,75w85,75w90 GL4 η GL5.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chrono (Κυριάκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye 6sp Alfa Romeo Ar

Ένταξη: 27 Δεκ 2014
Δημοσιεύσεις: 27
Τόπος: Κομοτηνή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2015, 16:37:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας. Για εξατάχυτο 207 THP (BVM 6) τι βαλβολίνη προτείνετε;


Chrono
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούλ 2016, 10:57:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα, ενδιαφερομαι σε κανα μηνα που εχω το ετησιο σερβις για αλλαγη σε βαλβολινες στο 207 rallye μου, και ψαχνομαι λιγο απο τωρα για να μην τα ψαχνω τελευταια στιγμη και δεν τα βρισκω. διαβαζοντας ολες τις σελιδες είδα οτι προτίνετε την elf 75w80... όμως επειδη θελω κατι πολυ καλυτερο απο τις elf και μιας και δεν αλλαζουμε καθε χρονο βαλβολινες λεω να παω σε κατι καλυτερο....εχω διαβασα πολυ καλα σχολια για τις redline mtl 75w80...τις εχει φορεσει ή ακομα καλυτερα τις φοραω τωρα κανεις? για ν μου πει την εμπειρια του με αυτες. μιας και ειναι πανακριβες 22 ευρω το λιτρο και δεν ειναι για πειραματα-δοκιμες και αν δεν κανει να τις πεταω....επισης liqui moly και motul που εχουν πιο προσιτες τιμες...τι λενε? ειναι καλες? εχεις κανεις αυτες? για να μου πει καμαι γνωμη? ευχαριστω προακταβολικα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούλ 2016, 09:03:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
καλησπερα, ενδιαφερομαι σε κανα μηνα που εχω το ετησιο σερβις για αλλαγη σε βαλβολινες στο 207 rallye μου, και ψαχνομαι λιγο απο τωρα για να μην τα ψαχνω τελευταια στιγμη και δεν τα βρισκω. διαβαζοντας ολες τις σελιδες είδα οτι προτίνετε την elf 75w80... όμως επειδη θελω κατι πολυ καλυτερο απο τις elf και μιας και δεν αλλαζουμε καθε χρονο βαλβολινες λεω να παω σε κατι καλυτερο....εχω διαβασα πολυ καλα σχολια για τις redline mtl 75w80...τις εχει φορεσει ή ακομα καλυτερα τις φοραω τωρα κανεις? για ν μου πει την εμπειρια του με αυτες. μιας και ειναι πανακριβες 22 ευρω το λιτρο και δεν ειναι για πειραματα-δοκιμες και αν δεν κανει να τις πεταω....επισης liqui moly και motul που εχουν πιο προσιτες τιμες...τι λενε? ειναι καλες? εχεις κανεις αυτες? για να μου πει καμαι γνωμη? ευχαριστω προακταβολικα!

Εγώ εχω δοκιμάσει και της 2 και η redline σε πολύ σκληρή χρήση αντέχουν λίγο καλύτερα,της elf της άλλαξα στα 8-9k και την είχαν ακούσει της redline της άλλαξα ίσως λίγο νωρίτερα λόγο αλλαγής setup,και βγήκαν μια χαρά.
Τώρα σε σχετικά νορμάλ χρήση δεν νομίζω να καταλάβεις κάποια διαφορά(κάποια τραγική διαφορά τουλάχιστον) μιας και η elf είναι μια χαρά,επίσης και οι βαλβολινες θα πρέπει να αλλάζονται αναλόγως της συνθήκες χρήσης του αυτοκινήτου σε ποιο τακτικά χρονικά διαστήματα,πχ φίλοι της αλλάζουν καθε 30k εγω max 8-9k.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούλ 2016, 11:18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akis1976 έγραψε:
Rallyestas έγραψε:
καλησπερα, ενδιαφερομαι σε κανα μηνα που εχω το ετησιο σερβις για αλλαγη σε βαλβολινες στο 207 rallye μου, και ψαχνομαι λιγο απο τωρα για να μην τα ψαχνω τελευταια στιγμη και δεν τα βρισκω. διαβαζοντας ολες τις σελιδες είδα οτι προτίνετε την elf 75w80... όμως επειδη θελω κατι πολυ καλυτερο απο τις elf και μιας και δεν αλλαζουμε καθε χρονο βαλβολινες λεω να παω σε κατι καλυτερο....εχω διαβασα πολυ καλα σχολια για τις redline mtl 75w80...τις εχει φορεσει ή ακομα καλυτερα τις φοραω τωρα κανεις? για ν μου πει την εμπειρια του με αυτες. μιας και ειναι πανακριβες 22 ευρω το λιτρο και δεν ειναι για πειραματα-δοκιμες και αν δεν κανει να τις πεταω....επισης liqui moly και motul που εχουν πιο προσιτες τιμες...τι λενε? ειναι καλες? εχεις κανεις αυτες? για να μου πει καμαι γνωμη? ευχαριστω προακταβολικα!

Εγώ εχω δοκιμάσει και της 2 και η redline σε πολύ σκληρή χρήση αντέχουν λίγο καλύτερα,της elf της άλλαξα στα 8-9k και την είχαν ακούσει της redline της άλλαξα ίσως λίγο νωρίτερα λόγο αλλαγής setup,και βγήκαν μια χαρά.
Τώρα σε σχετικά νορμάλ χρήση δεν νομίζω να καταλάβεις κάποια διαφορά(κάποια τραγική διαφορά τουλάχιστον) μιας και η elf είναι μια χαρά,επίσης και οι βαλβολινες θα πρέπει να αλλάζονται αναλόγως της συνθήκες χρήσης του αυτοκινήτου σε ποιο τακτικά χρονικά διαστήματα,πχ φίλοι της αλλάζουν καθε 30k εγω max 8-9k.

εγω μιας και δεν κανω πολλα χιλιομετρα ετησιως δεν το βλεπω με χιλιομετρα σκεφτομαι να τις αλλαζω καθε 3-4 χρονια αναλογα και τη χρηση....γιατι αλλες φορες κανω περισσοτερα χλμ αλλες λιγοτερα...περαν αυτου απλα ψαχνω κατι που να ειναι αισθητα καλυτερα...πιστευω πως οι ελφ δεν θα χουν τρομερη διαφορα απο τις μαμα γιαυτο και θελω κατι καλυτερο....απο motul ή liqui moly που ειναι και φθηνοτερες απο τις redline εχεις υποψη σου τιποτα? εχεις ακουσει απο κανεναν καμια γνωμη γιαυτες ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Αύγ 2016, 15:28:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καμια απαντηση καποιος που να εχει δοκιμασει motul για 207 rallye ή liqui moly?(αν και δεν ξερω αν βγαζει η liqui moly για το 207 ραλλυε, δεν βρηκα gl4 75w80 που εριξα μια ματια). εντομεταξυ καποιος φιλος μου ειπε οτι και οι castrol ειναι καλες. εχει κανεις υποψην για καστρολ για το 207 rallye? εχει δοκιμασει κανεις? ειναι οντως καλες? ή δεν αξιζει να παω σε καστρολ βαλβολινη? και να δω κατι αλλο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Αύγ 2016, 15:52:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το elf nfp75w80 σε σχεση με το castrol Syntrans V FE 75W-80
είναι καλυτερο? χειροτερο? ή το ιδιο?


http://catalog.elf.com/sites/elf/files/product/nodenid/files/ELF%20TRANSELF%20NFP%2075W-80%20062014_EN.pdf

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/0CCB1A11A6336B9F80257E37003254B9/$File/BPXE-9WS77P.pdf

απο τα δυο αρχεια αυτων των βαλβολινων αν και δεν παρατειρω τρομερη διαφορα....ποιο θεωρειτε καλυτερο???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2016, 12:35:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα, μετα απο ψαξιμο βρηκα τις motul 75w80 motylgear που προτινει η motul για το 207 rallye. τις βρισκω 16 ευρω τα 2 λιτρα, σε καλυτερη τιμη απο την nfp 75w80 της elf που την βρισκω 24 ευρω τα 2 λιτρα.
εχει κανεις χρησιμοποιησει ή χρησιμοποιει ακομα την 75w80 motylgear της motul?? θα ηθελα γνωμες...είναι εξισου καλη? ή καλυτερη ή χειροτερη απο την elf? τι λετε? ευχαριστω προκαταβολικα... ειμαι αναμεσα σε motul, ελφ και της καστρολ που ρωτησα παραπανω....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2016, 18:47:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
καλησπερα, μετα απο ψαξιμο βρηκα τις motul 75w80 motylgear που προτινει η motul για το 207 rallye. τις βρισκω 16 ευρω τα 2 λιτρα, σε καλυτερη τιμη απο την nfp 75w80 της elf που την βρισκω 24 ευρω τα 2 λιτρα.
εχει κανεις χρησιμοποιησει ή χρησιμοποιει ακομα την 75w80 motylgear της motul?? θα ηθελα γνωμες...είναι εξισου καλη? ή καλυτερη ή χειροτερη απο την elf? τι λετε? ευχαριστω προκαταβολικα... ειμαι αναμεσα σε motul, ελφ και της καστρολ που ρωτησα παραπανω....


Εγω προσωπικα δεν εχω δουλεψει τις elf αλλα εχω δουλεψει τις motylgear και μαλιστα με μπλοκε (quaife) στο παλιο rc και ειναι αψογες.
Τις ιδιες παρηγγειλα κι εγω για το καινουργιο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2016, 18:51:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
Rallyestas έγραψε:
καλησπερα, μετα απο ψαξιμο βρηκα τις motul 75w80 motylgear που προτινει η motul για το 207 rallye. τις βρισκω 16 ευρω τα 2 λιτρα, σε καλυτερη τιμη απο την nfp 75w80 της elf που την βρισκω 24 ευρω τα 2 λιτρα.
εχει κανεις χρησιμοποιησει ή χρησιμοποιει ακομα την 75w80 motylgear της motul?? θα ηθελα γνωμες...είναι εξισου καλη? ή καλυτερη ή χειροτερη απο την elf? τι λετε? ευχαριστω προκαταβολικα... ειμαι αναμεσα σε motul, ελφ και της καστρολ που ρωτησα παραπανω....


Εγω προσωπικα δεν εχω δουλεψει τις elf αλλα εχω δουλεψει τις motylgear και μαλιστα με μπλοκε (quaife) στο παλιο rc και ειναι αψογες.
Τις ιδιες παρηγγειλα κι εγω για το καινουργιο.

λεω και γω να παρειγγειλω τις 75w80 motylgear πιστευω θα ειναι αψογες οντως οπως λες.... σιγουρα απο τις μαμισιες θα ειναι καλυτερες παντως...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Οκτ 2016, 21:02:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα Ομαδα.!!

Λοιπον μετα απο μια συνεργασια που εχω, μπορω να προμηθευτω τις παρακατω βαλβονιες, το κακο ειναι πως ειναι αποκλειστικα συγκεκριμενοι τυποι, σας τους παραθετω:

1) Total SYN FE 75w90
2) Total TM 80w90
3) Total EP GL-4 85w90

-Διαβαζωντας το ποστ ειδα τα χειροτερα για τις BV. Ο προβλημματισμος ειναι αυτες οι προδιαγραφες ειναι σωστες για ΜΑ σαζμαν χωρις μπλοκε.?

-Εχει δοκιμασει καποιος τις παραπανω, να μας πει εντυπωσεις, γιατι δεν ειδα αντιστοιχο ποστ.?

Ευχαριστω.!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MrPanozzz 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16v) (2002)

Ένταξη: 23 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 03:33:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.. Μετά από αρκετό διάβασμα στο forum σχετικά με τις βαλβολίνες, κατέληξα στις elf nfp 75/80 για το Peugeot 307 1.6 που έχω για να μπουν με την αλλαγή σασμάν από βδομάδα. Ωστόσο ψάχνοντας στο Internet δεν τις βρήκα πουθενά εκτός από ένα κατάστημα στην Πάτρα κι ένα στον Πειραιά. Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να τις βρω στην Αθήνα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 11:51:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MrPanozzz έγραψε:
Καλησπέρα.. Μετά από αρκετό διάβασμα στο forum σχετικά με τις βαλβολίνες, κατέληξα στις elf nfp 75/80 για το Peugeot 307 1.6 που έχω για να μπουν με την αλλαγή σασμάν από βδομάδα. Ωστόσο ψάχνοντας στο Internet δεν τις βρήκα πουθενά εκτός από ένα κατάστημα στην Πάτρα κι ένα στον Πειραιά. Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να τις βρω στην Αθήνα;


http://www.trade-wind.gr/car/gearboxoil/ixodes/75w-80/elf-tranself-nfj-75w-80-1842.html


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MrPanozzz 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16v) (2002)

Ένταξη: 23 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 12:58:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
MrPanozzz έγραψε:
Καλησπέρα.. Μετά από αρκετό διάβασμα στο forum σχετικά με τις βαλβολίνες, κατέληξα στις elf nfp 75/80 για το Peugeot 307 1.6 που έχω για να μπουν με την αλλαγή σασμάν από βδομάδα. Ωστόσο ψάχνοντας στο Internet δεν τις βρήκα πουθενά εκτός από ένα κατάστημα στην Πάτρα κι ένα στον Πειραιά. Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να τις βρω στην Αθήνα;


http://www.trade-wind.gr/car/gearboxoil/ixodes/75w-80/elf-tranself-nfj-75w-80-1842.html


Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά αυτό είχα δει κι εγώ που είναι στον Πειραιά.. Απλά επειδή δεν με βολεύει και τόσο έλεγα μήπως υπάρχει πουθενά αλλού..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
2g106 (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 1.6 16v (2002)

Ένταξη: 02 Φεβ 2014
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 13:50:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν σε νοιάζει η τιμή ρώτα σε συνεργεία της περιοχής σου που ασχολούνται με renault
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 16:37:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεις να παρηγγειλεις απο www.rpc.gr παλια ηταν και συνεργατης του κλαμπ απο Θεσσαλονικη, αν δεν σε πειραζουν τα μεταφορικα. Τουλαχιστον θα εισαι 1000% σιγουρος οτι θα ειναι γνησια τα λιπαντικα, σε αντιθεση με αυτα που ακουγωνται κατα καιρους κατασκευασμενα απο Ασπροπυργο μερια...........

Επισης οι βαλβολινες που επελεξες να βαλεις να ξερεις οτι ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για το σασμαν μας.!! Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 20:00:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MrPanozzz έγραψε:
TopGear έγραψε:
MrPanozzz έγραψε:
Καλησπέρα.. Μετά από αρκετό διάβασμα στο forum σχετικά με τις βαλβολίνες, κατέληξα στις elf nfp 75/80 για το Peugeot 307 1.6 που έχω για να μπουν με την αλλαγή σασμάν από βδομάδα. Ωστόσο ψάχνοντας στο Internet δεν τις βρήκα πουθενά εκτός από ένα κατάστημα στην Πάτρα κι ένα στον Πειραιά. Ξέρει κανείς που αλλού μπορώ να τις βρω στην Αθήνα;


http://www.trade-wind.gr/car/gearboxoil/ixodes/75w-80/elf-tranself-nfj-75w-80-1842.html


Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά αυτό είχα δει κι εγώ που είναι στον Πειραιά.. Απλά επειδή δεν με βολεύει και τόσο έλεγα μήπως υπάρχει πουθενά αλλού..


Έχει κατάστημα στη Φρατζή αδερφέ και ένα άλλο 50-100 μέτρα, από γωνία Καλλιρόης-Φρατζή. Γι'αυτό στο έστειλα.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 20:03:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Μπορεις να παρηγγειλεις απο www.rpc.gr παλια ηταν και συνεργατης του κλαμπ απο Θεσσαλονικη, αν δεν σε πειραζουν τα μεταφορικα. Τουλαχιστον θα εισαι 1000% σιγουρος οτι θα ειναι γνησια τα λιπαντικα, σε αντιθεση με αυτα που ακουγωνται κατα καιρους κατασκευασμενα απο Ασπροπυργο μερια...........

Επισης οι βαλβολινες που επελεξες να βαλεις να ξερεις οτι ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για το σασμαν μας.!! Very happy Very happy


Αν πάρει μόνο 2 λίτρα, θα πάνε μεταφορικά ανά κούτα, περίπου 3-3,50 ευρώ με την εταιρεία που τα στέλνει. Μπροστά στην πόρτα σου φυσικά. Γενικότερα, στέλνουν συνήθως κούτες 40x40x40 (ή κοντινές διαστάσεις) και χρεώνεται περίπου κάπου τέτοιο ποσό. Παίρνω τα τελευταία 5-6 χρόνια, τουλάχιστον μια φορά το χρόνο και πληρώνω τόσα πάνω κάτω.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MrPanozzz 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 (16v) (2002)

Ένταξη: 23 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Μάρ 2017, 15:35:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά ξεκινώντας να κάνω μια παραγγελία απο tradewind και βάζοντας την περιοχή μου ως σημείο αποστολής μου βγάζει μεταφορικά 0€ και εχει αποστολές την Δευτέρα για εντός Αττικής οπότε λογικά βολεύει να πάρω απο κει. Ωστόσο με κολλησε λιγο αυτο που ειπε ο christos_99. Υπάρχει δηλαδη περίπτωση τα λιπαντικα απο tradewind να μην ειναι τα γνησια;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάρ 2017, 11:47:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MrPanozzz έγραψε:
Τελικά ξεκινώντας να κάνω μια παραγγελία απο tradewind και βάζοντας την περιοχή μου ως σημείο αποστολής μου βγάζει μεταφορικά 0€ και εχει αποστολές την Δευτέρα για εντός Αττικής οπότε λογικά βολεύει να πάρω απο κει. Ωστόσο με κολλησε λιγο αυτο που ειπε ο christos_99. Υπάρχει δηλαδη περίπτωση τα λιπαντικα απο tradewind να μην ειναι τα γνησια;


Έχουν ακουστεί διάφορα για tradewind, ωστόσο νομίζω κάποιος ότι είχε γράψει εδώ μέσα, πώς τελικά δεν απεδείχθη ότι ευθύνεται το κατάστημα. Τι να σου πω, εγώ βαλβολίνες από κει πήρα, ως τώρα δεν είχα κάποιο θέμα (τις έχω από 7/2011 και για περίπου 45.000-50.000 χλμ), αν και λιπαντικό κινητήρα και αναλώσιμα παίρνω από Ντίνο. Απλά τότε που ήθελα να κάνω αλλαγή βαλβολίνων, δεν είχε ο Ντίνος να μου στείλει, οπότε πήρα όσα χρειαζόμουν από κει και τις NFP από το Λαμπριανίδη.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Επόμενη
Σελίδα 23 από 25

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1703s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on