PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Εισαγωγη-Εξαγωγη για 1.4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2003, 19:12:59    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Εισαγωγη-Εξαγωγη για 1.4 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλοι του Forum εδω και μιαμιση ωρα περιπου διαβαζω σε αυτο το Foroum για εξατμισεις και φιλτρα!Το συμπαιρασμα μου ειναι οτι δεν καταλαβα τιποτα!Και αυτο οχι μονο για εμενα αλλα και για ολο τον κοσμο που διαβαζει το Foroum!Επειδι ενδοιαφερομαι για μια μικροεπεμβασουλα στο 206 μου θα ηθελα να παρω γνωμες!Θα ηταν καλο να λεει ο καθενας τι εχει κανει στο αμαξι του,αν εχει δει αποτελεσματα και ποσο κοστιζει!ε Question
Ετσι θα βοηθηθουν ολοι(και οχι μονο εγω Smile Smile Smile !
Λοιπον ποια ειναι η καταληλη εξατμιση για 206 1.4?Και σε συνδιασμο ποιου φιλτρου θα ειχε πολυ καλα αποτελεσματα?
Question Question Question Question Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mcdmate 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 12 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2003, 20:02:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σου skull.
Έχω και εγώ ένα 1400 χτ και από τα λίγα που έχω καταλάβει είναι ότι σε 8βαλβιδο το θέμα εισαγωγής - εξαγωγής είναι μάλλον θέμα περισσότερο ψυχολογικό παρά κέρδος στην απόδοση του αυτ/του, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αν θέλεις πραγματικά να βελτιώσεις την απόδοση θα πρέπει να βάλεις το χέρι βαθιά στην τσέπη (τόσο που ίσως να μην αξίζει και τον κόπο).
Με την βελτίωση της εισαγωγής – εξαγωγής ίσως να κερδίσεις κάτι λίγα σε απόκριση και ροπή με μεγάλο όμως κόστος, καλύτερα (κατά την γνώμη μου) είναι να βελτιώσεις την ανάρτηση του αυτ/του σου πράγμα που θα το κάνει πιο ευχάριστο στο δρόμο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2003, 21:57:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mcdmate έγραψε:
γεια σου skull.
Έχω και εγώ ένα 1400 χτ και από τα λίγα που έχω καταλάβει είναι ότι σε 8βαλβιδο το θέμα εισαγωγής - εξαγωγής είναι μάλλον θέμα περισσότερο ψυχολογικό παρά κέρδος στην απόδοση του αυτ/του, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αν θέλεις πραγματικά να βελτιώσεις την απόδοση θα πρέπει να βάλεις το χέρι βαθιά στην τσέπη (τόσο που ίσως να μην αξίζει και τον κόπο).
Με την βελτίωση της εισαγωγής – εξαγωγής ίσως να κερδίσεις κάτι λίγα σε απόκριση και ροπή με μεγάλο όμως κόστος, καλύτερα (κατά την γνώμη μου) είναι να βελτιώσεις την ανάρτηση του αυτ/του σου πράγμα που θα το κάνει πιο ευχάριστο στο δρόμο.



75% σωστος!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 00:09:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

82% σωστος!!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 01:14:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποια εξατμηση δηλαδη ειναι καλη!Εγω αυτο ρωταω!Καλα δεν θελω και με το που αλαξω εξατμιση να απογειωθω! Laughing Laughing Laughing
Απλα θελω λιγο νευρο παραπανω(οχι τωρα που δεν εχω Laughing Laughing ),λιγο θορυβο,ισως, και καπως καλητερη τελικη!
Μηπως ζηταω πολλα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mcdmate 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 12 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 07:27:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς παρεξήγηση στο προηγούμενο post δεν ήθελα να σε απογοητεύσω, αλώστε όλοι (οι τουλάχιστο οι πιο πολλοί ) 1400αρηδες θα ήθελαν περισσότερο νεύρο και σίγουρα πιο πολλούς ίππους Sad Sad Sad , τώρα όσο για το θόρυβο αυτό είναι προσωπική επιλογή.
Όσο για το τι είναι καλύτερο για να βάλεις ισχύει και εδώ ο κανόνας του ότι πληρώσεις παίρνεις με τη διαφορά όμως να την κάνει το αποτέλεσμα που θα δεις και αυτό δεν είναι θέμα υλικών αλλά κατασκευής του κινητήρα, κατά την δική μου πάντα γνώμη απόφυγε τις φιλτροχοάνες, ίσως μια σκούπα σου δώσει το ακουστικό αποτέλεσμα και κάποιο ρεπριζ, το ιδανικό για την περίπτωση είναι να αλλάξεις απλά το φίλτρο σου με κάποιο καλύτερο (πχ από την green), τώρα για την εξάτμιση πιθανόν κάποιος άλλος από το forum σου δώσει πιο μια πιο κατάλληλη γνώμη, και σίγουρα ένας καλός μάστορας σου δώσει την κατάλληλη συμβουλή, όπως και κάποια παιδιά από το forum (όπως ο DimiP , ο Miltellas και αρκετοί άλλοι) που έχουν κάνει διατριβή.

Και χωρίς παρεξήγηση πάλι στο ξανάλεω καλύτερα να βελτιώσεις την ανάρτηση, πιο μεγάλο ίσως το κόστος αλλά πιο αποδοτικό Evil Evil Evil

Καλές μετατροπές…
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 07:37:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω προτεινω ενα ελευθερο τελικο και ενα ελευθερο φιλτρο στο φιλτροκουτο το οποιο φιλτροκουτο συνιστω να το μονωσετε εξωτερικα με καποιο μονωτικο ωστε να μην ζεσταινεται αυτο αλλα και ο σωληνας που παει προς πεταλουδα..
Κοστος: οχι πανω απο 80.000 στο συνολο (βασικα αναλογα ποσο ακριβη ειναι η εξατμιση)
Ωφελος: "Λιγο παραπανω νευρο"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 11:02:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mcdmate έγραψε:
Χωρίς παρεξήγηση στο προηγούμενο post δεν ήθελα να σε απογοητεύσω, αλώστε όλοι (οι τουλάχιστο οι πιο πολλοί ) 1400αρηδες θα ήθελαν περισσότερο νεύρο και σίγουρα πιο πολλούς ίππους Sad Sad Sad , τώρα όσο για το θόρυβο αυτό είναι προσωπική επιλογή.
Όσο για το τι είναι καλύτερο για να βάλεις ισχύει και εδώ ο κανόνας του ότι πληρώσεις παίρνεις με τη διαφορά όμως να την κάνει το αποτέλεσμα που θα δεις και αυτό δεν είναι θέμα υλικών αλλά κατασκευής του κινητήρα, κατά την δική μου πάντα γνώμη απόφυγε τις φιλτροχοάνες, ίσως μια σκούπα σου δώσει το ακουστικό αποτέλεσμα και κάποιο ρεπριζ, το ιδανικό για την περίπτωση είναι να αλλάξεις απλά το φίλτρο σου με κάποιο καλύτερο (πχ από την green), τώρα για την εξάτμιση πιθανόν κάποιος άλλος από το forum σου δώσει πιο μια πιο κατάλληλη γνώμη, και σίγουρα ένας καλός μάστορας σου δώσει την κατάλληλη συμβουλή, όπως και κάποια παιδιά από το forum (όπως ο DimiP , ο Miltellas και αρκετοί άλλοι) που έχουν κάνει διατριβή.

Και χωρίς παρεξήγηση πάλι στο ξανάλεω καλύτερα να βελτιώσεις την ανάρτηση, πιο μεγάλο ίσως το κόστος αλλά πιο αποδοτικό Evil Evil Evil

Καλές μετατροπές…


επειδη ειναι λογικο να χανεται κανεις στα απειρα posts, επαναφερω εδω αυτα που ειχα γραψει για την sebring που εχω φορεσει.

1ο post

εμενα ο "ζαπατινας" και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι δεν μου το συνεστησε ο ιδιος ο ζαπατινας αλλα το παιδι που ασχολειθηκε με το αυτοκ/το μου, μου ειπε πως βαζοντας ενα λιγο μεγαλυτερο σωληνα κερδιζεις κατι λιγο.
για το μεσαιο καζανακι μου ειπε αν ηθελα να το βαλω με +25-30.000 δρχ αλλα ουτως η αλλως δεν το ηθελα (για να μην κοψει αυτα τα λιγα που θα κερδιζα με την ολη κατασκευη) απο την αρχή.
τωρα για εντυπωσεις, απο θόρυβο σκίζει (σε ενοχλητικο βαθμό καμια φορα)
αμα τον συνηθίσεις δε σε πειραζει τοσο, στο ταξίδι ...θα σας πω μετα το καλοκαιρι, απο επιδοσεις οντως κέρδισε λιγο χαμηλα και ειμαι με το ιδιο μαμισιο φιλτρο , αν μπει ελευθερο η σκουπα φανταζομαι θα παει καλυτερα.
γενικο συμπερασμα : την πληρωσα λιγο ακριβα αλλα δεν το μετανιώνω γιατι αξιζει τα λεφτα της, αν ηταν να φαω 6 μηνες ψαχνοντας που θα κερδισω 20 χιλιαρικα θα έβαζα μια στον "ΘΕΟΦΙΛΟΣ" με 60 χηνες και θα τελειωνε η δουλεια.
εμενα μ'αρεσει τωρα τι αλλο να πω...
ΥΣ. Εμενα δεν μου εκανε ουτε λογο για "χωτη" εξατμηση δηλαδη οχι κολλημα, ισα ισα που μου ειπε "ετσι τις βαζουμε ολες και δεν υπάρχει προβλημα" καταλαβα οτι βαριοταν να κατσει να την φτιαξει με "βραχιολια" για να μπαινο-βγαινει και ηθελε να την κολησει να τελειωνει αλλα μου αρεσε η συγκεκριμενη και ηθελα να τη βαλω φοβομενος πως αν εφευγα και πηγαινα αλλου μπορει και να επεφτα σε χειρότερη κατασταση και να χτυπιομουν μετα. Την παταω συνήθως οταν γκρινιάξω για κατι και μετα που θα το παρω αλλου καταλαβαινω πως εκει που γκρινιαξα τελικα ηταν καλυτερα.!!!!


αυτα απο μενα , να παρατηρησω μονο οτι ο θορυβος πια ειναι ανεπαισθητος σε εμενα , δηλ. τον εχω συνηθησει και δε με πειραζει καθολου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 14:48:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: Εισαγωγη-Εξαγωγη για 1.4 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
Φιλοι του Forum εδω και μιαμιση ωρα περιπου διαβαζω σε αυτο το Foroum για εξατμισεις και φιλτρα!

Φίλε Skull...
Σε μιαμιση ωρα δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις τίποτα!!!
Όλα έχουν συζητηθεί άπειρες φορές σε διάφορα posts.

Skull έγραψε:

Το συμπαιρασμα μου ειναι οτι δεν καταλαβα τιποτα!Και αυτο οχι μονο για εμενα αλλα και για ολο τον κοσμο που διαβαζει το Foroum!

Από την στιγμή που ο καθένας εκφράζει την υποκειμενική του άποψη, κάτι τέτοιο είναι αναμενόμενο. Στο χέρι σου είναι να απομονώσεις αυτά που σε ενδιαφέρουν.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Φεβ 2003, 23:04:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια thx καταρχας για τα post!
Επειτα απο ερωτησεις σε ειδικους για το θεμα του αυτοκινητου(μαστορες) νομιζω οτι κατελειξα καπου:σε μια εξατμιση Powerful μεσσαιου τυπου!Το κοστος ειναι στα 50000δρχ περιπου 150ευρω!Νομιζω ειναι καλη λυση!
Οσο για τον Dimip μου ειπαν πως η sebring δεν εφαρμοζει καλα και αν θες να βαλεις και κανα poiler,με τιποτα!Και εγω για sebring ξεκινησα!Ετσι?
Για να κλεισω μου προτειναν για καλητερες αποδωσεις μια σκουπα ή καλητερα ενα βαρελακι!Για την ακρειβια μου ειπαν για την σκουπα (δεν θυμαμε μαρκα) που εχει πανω το σημα του 206(μονο για 206)!Και αυτη στοιχιζει καπου στα 150ευρω!Δεν ξερω αν υπαρχει κανεις απο το club που να το εχει δοκιμασει για να μας πει τις εντυπωσεις του!

ΥΓ:Μπορει μια εξατμιση και μια σκουπα να μην δεινει πολλους ιππους αλλα δινει μεγαλη ροπη!Και δεν το λεω εγω:μαστορας μου το ειπε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Φεβ 2003, 00:05:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
Παιδια thx καταρχας για τα post!
Επειτα απο ερωτησεις σε ειδικους για το θεμα του αυτοκινητου(μαστορες) νομιζω οτι κατελειξα καπου:σε μια εξατμιση Powerful μεσσαιου τυπου!Το κοστος ειναι στα 50000δρχ περιπου 150ευρω!Νομιζω ειναι καλη λυση!
Οσο για τον Dimip μου ειπαν πως η sebring δεν εφαρμοζει καλα και αν θες να βαλεις και κανα poiler,με τιποτα!Και εγω για sebring ξεκινησα!Ετσι?
Για να κλεισω μου προτειναν για καλητερες αποδωσεις μια σκουπα ή καλητερα ενα βαρελακι!Για την ακρειβια μου ειπαν για την σκουπα (δεν θυμαμε μαρκα) που εχει πανω το σημα του 206(μονο για 206)!Και αυτη στοιχιζει καπου στα 150ευρω!Δεν ξερω αν υπαρχει κανεις απο το club που να το εχει δοκιμασει για να μας πει τις εντυπωσεις του!

ΥΓ:Μπορει μια εξατμιση και μια σκουπα να μην δεινει πολλους ιππους αλλα δινει μεγαλη ροπη!Και δεν το λεω εγω:μαστορας μου το ειπε!


poiler οταν λες , μαλλον εννοεις spoiler. δεν ξερω που δεν εφαρμοζει καλα, μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος ;;;
και τι εννοεις πως δεν θα μπαινει spoiler ;;
τι spoiler και που θα το βαλεις; ;;;
εννοεις αν θες να βαλεις spoilers πισω στον πισω προφυλακτηρα ;;;
για πες , γιατι δεν ξερω και θελω να μαθω τι ακουσες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Φεβ 2003, 03:18:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
ΥΓ:Μπορει μια εξατμιση και μια σκουπα να μην δεινει πολλους ιππους αλλα δινει μεγαλη ροπη!Και δεν το λεω εγω:μαστορας μου το ειπε!


Ο μάστοράς σου Κρανίε μου, σου φουσκώνει τα μυαλά!
Θα τα βάλεις (όπως είπε και αλλού ο Ντιμίπης, αυτό δεν μπορεί να αλλάξει...) και μετά έλα να μας πεις τί κατάλαβες στο δρόμο (και όχι στα αυτιά και στα μυαλά).
Έχω γράψει για δύο 14άρια που οδήγησα με φιλτροχοάνες, καζανάκια, χταπόδια, ελεύθερους καταλύτες.... Ένα σωρό λεφτά, και τζάμπα τα λεφτά!

Σύντομα θα οδηγήσω ένα 14άρι με φιλτροχοάνη, χταπόδι Supersprint, ελεύθερο καταλύτη Americat, τελικό Supersprint, πρόγραμμα και εκκεντροφόρο!! Αναμείνατε...

Ο μοναδικός που γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι πέτυχε κάτι αισθητά βελτιωμένο στην πράξη (με απλές υπολογισμένες επιλογές), είναι ο Πολίτης. Και δεν τελείωσε, κι αυτός ακόμη ψάχνεται. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όπως θέλουν να ακούσουν τα αυτιά μας (και όπως τα λένε μερικά-πολλά μαστόρια.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Φεβ 2003, 18:52:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Skull έγραψε:
ΥΓ:Μπορει μια εξατμιση και μια σκουπα να μην δεινει πολλους ιππους αλλα δινει μεγαλη ροπη!Και δεν το λεω εγω:μαστορας μου το ειπε!


Ο μάστοράς σου Κρανίε μου, σου φουσκώνει τα μυαλά!
Θα τα βάλεις (όπως είπε και αλλού ο Ντιμίπης, αυτό δεν μπορεί να αλλάξει...) και μετά έλα να μας πεις τί κατάλαβες στο δρόμο (και όχι στα αυτιά και στα μυαλά).
Έχω γράψει για δύο 14άρια που οδήγησα με φιλτροχοάνες, καζανάκια, χταπόδια, ελεύθερους καταλύτες.... Ένα σωρό λεφτά, και τζάμπα τα λεφτά!

Σύντομα θα οδηγήσω ένα 14άρι με φιλτροχοάνη, χταπόδι Supersprint, ελεύθερο καταλύτη Americat, τελικό Supersprint, πρόγραμμα και εκκεντροφόρο!! Αναμείνατε...

Ο μοναδικός που γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι πέτυχε κάτι αισθητά βελτιωμένο στην πράξη (με απλές υπολογισμένες επιλογές), είναι ο Πολίτης. Και δεν τελείωσε, κι αυτός ακόμη ψάχνεται. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όπως θέλουν να ακούσουν τα αυτιά μας (και όπως τα λένε μερικά-πολλά μαστόρια.


Με εκκεντροφορους κατι μπορει να γινει αλλα με ολα τα αλλα και εγω πιστευω ειναι πεταμενα λεφτα.Για μενα ριξε χρημα στην αναρτηση.Βαλε μια επιπεδου GROUP N ή και GROUP A αν εχεις την δυνατοτητα και πανε στροφες.Εκει θα το χαρεις παραπανω.Οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι τα μοναδικα χρηματα που βλεπεις αποτελεσμα σε ολα τα οχηματα ανεξαρτητου κυβικων και ιπποδυναμεων Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Φεβ 2003, 19:06:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
poiler οταν λες , μαλλον εννοεις spoiler. δεν ξερω που δεν εφαρμοζει καλα, μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος ;;;
και τι εννοεις πως δεν θα μπαινει spoiler ;;
τι spoiler και που θα το βαλεις; ;;;
εννοεις αν θες να βαλεις spoilers πισω στον πισω προφυλακτηρα ;;;
για πες , γιατι δεν ξερω και θελω να μαθω τι ακουσες.


Λοιπον,οταν λεω poiler εννοω spoiler(μου ξεφυγε Very happy )!
Δεν εφαρμοζει καλα και στο υπαρχων soilerακι του 206 δηλαδη στην καμπυλη που εχει πανω απο την τελικη της εξατμισης!Πιστευω τωρα να καταλαβες?Ε δεν ειναι και πολυ πολυπλοκο! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Φεβ 2003, 19:10:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Με εκκεντροφορους κατι μπορει να γινει αλλα με ολα τα αλλα και εγω πιστευω ειναι πεταμενα λεφτα.Για μενα ριξε χρημα στην αναρτηση.Βαλε μια επιπεδου GROUP N ή και GROUP A αν εχεις την δυνατοτητα και πανε στροφες.Εκει θα το χαρεις παραπανω.Οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι τα μοναδικα χρηματα που βλεπεις αποτελεσμα σε ολα τα οχηματα ανεξαρτητου κυβικων και ιπποδυναμεων Wink


Δηλαδη φιλε Νικο, τι κερδιζω με τις αναρτησεις?Μπορεις να μου πεις,ακομα,και το χρηματικο ποσο που θα διαθεσω για την αναρτηση?Να τα συγκρινουμε αν ειναι με αυτα που λεω εγω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Φεβ 2003, 00:49:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
[Δηλαδη φιλε Νικο, τι κερδιζω με τις αναρτησεις?Μπορεις να μου πεις,ακομα,και το χρηματικο ποσο που θα διαθεσω για την αναρτηση?Να τα συγκρινουμε αν ειναι με αυτα που λεω εγω?

Κάτσε ρε μεγάλε τι λες τι θα κερδίσω με την ανάρτηση!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Φεβ 2003, 16:19:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Κάτσε ρε μεγάλε τι λες τι θα κερδίσω με την ανάρτηση!!!!!!


Και όμως από εκεί θα πρέπει να ξεκινήσει μια σωστή "βελτίωση".Το στήσιμο είναι το Α και το Ω.
Προσωπικά θα είναι το πρώτο μου βήμα-και θα γίνει και σύντομα...
Τα άλογα μπορούν να περιμένουν (στον στάβλο).


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Φεβ 2003, 21:25:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την Powerful, την οποία φοράω εγώ, μου την συνέστησαν σαν μια από τις καλύτερες λύσεις.
Ομολογώ οτι μετά από δυο χρόνια συνύπαρξης, δεν μπορώ να πώ οτι με έχει ενθουσιάσει, ούτε με έχει απογοητεύσει...
Στο θέμα του ήχου, με άριστα το 10, παίρνει 5 και αυτό στις ψηλές στροφές.
Βέβαια, η φιλτροχοάνη που φοράω, είναι αμφιβόλου ποιότητας και απόσοσης και για αυτό προσανατολίζομαι στην τοποθέτηση σκούπας, αν και ακόμα πιστεύω οτι θα είναι πεταμ’ενα λεφτά...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Φεβ 2003, 22:59:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
DimiP έγραψε:
poiler οταν λες , μαλλον εννοεις spoiler. δεν ξερω που δεν εφαρμοζει καλα, μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος ;;;
και τι εννοεις πως δεν θα μπαινει spoiler ;;
τι spoiler και που θα το βαλεις; ;;;
εννοεις αν θες να βαλεις spoilers πισω στον πισω προφυλακτηρα ;;;
για πες , γιατι δεν ξερω και θελω να μαθω τι ακουσες.


Λοιπον,οταν λεω poiler εννοω spoiler(μου ξεφυγε Very happy )!
Δεν εφαρμοζει καλα και στο υπαρχων soilerακι του 206 δηλαδη στην καμπυλη που εχει πανω απο την τελικη της εξατμισης!Πιστευω τωρα να καταλαβες?Ε δεν ειναι και πολυ πολυπλοκο! Laughing Laughing


Η SEBRING ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ στην καμπυλη αυτη που λες.
δες και τις φωτογραφιες μου στο site http://www.206club.gr/site/pages/gallery/images/dimip/dimip2.jpg
για να πεισθεις και μονος σου.
Ti αλλο να πω ; δεν καταλαβαινω τι εννοουσε αυτος που στο ειπε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2003, 02:16:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:

Δηλαδη φιλε Νικο, τι κερδιζω με τις αναρτησεις?


Τίποτα! Άστο όπως είναι το αμαξάκι σου. Μια χαρά δεν κρατάει;


Skull έγραψε:

Μπορεις να μου πεις,ακομα,και το χρηματικο ποσο που θα διαθεσω για την αναρτηση?Να τα συγκρινουμε αν ειναι με αυτα που λεω εγω?


Ας προσπαθήσω... Confused Rolling eyes
Με 200Ε θα δεις αισθητή διαφορά. Με 350Ε θα δεις τη μέρα-νύχτα. Με 500Ε θα δεις τη μέρα, μια άλλη μέρα. Με περισσότερα πας για πλήρη συμμετοχή σε αγώνες (και αλλάζεις και μοτέρ φυσικά). Τόσο απλά, τόσο φτηνά! Μακάρι με τόσα λεφτά σε μοτέρ να έβλεπες τόσο μεγάλες και απολαυστικές αλλαγές στο αυτοκίνητό σου. Και με δυνατότητα αλλαγής γνώμης..
Αν θέλεις περισσότερα πήγαινε στο τμήμα αναρτήσεων του Forum!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3937s (PHP: 39% - SQL: 61%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on