PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λάστιχα ημισλίκ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 09:38:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alemao_rallye έγραψε:
Αν τα απλά λάστιχα δρόμου κρατάνε 3 χρόνια, αυτά θα κρατήσουν 2, ή είμαι πολύ αισιόδοξος;


ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ???????? Shocked Shocked

Γιά πέστο αυτό στον Pugsang που δεν έχει καταφέρει να σταυρώσει λάστιχο πάνω από 3 μήνες....

Τουλάχιστον εγώ έλεγα ότι μου κρατάνε και ένα χρόνο!.. Confused



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 10:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν οντως κρατήσουν 2 χρόνια αυτά τα λάστιχα εγω θα παραγγείλω την υπόλοιπη παραγωγή της Yokohama.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Johnny (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS 2001

Ένταξη: 23 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 11:55:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alemao_rallye έγραψε:
Μην το αποπαίρνεις βρε το παιδι..
Ορίστε, κοκκίνησε και κλαίει... Very happy

Αυτό που εννοούσε ο Γιάννης είναι ότι μάλλον θα φθαρούν πιο γρήγορα από τα κανονικά λάστιχα, έτσι;

Αν τα απλά λάστιχα δρόμου κρατάνε 3 χρόνια, αυτά θα κρατήσουν 2, ή είμαι πολύ αισιόδοξος;


Μάλλον είσαι αισιόδοξος...Νομίζω ότι πάνω από χρόνο δεν θα σου κρατήσουν...Το πρόβλημα τους είναι η γρήγορη γύρανση και όχι τα χιλιόμετρα (στους περισσότερους οδηγούς φυσικά... Very happy Very happy ). Οι χαμηλές θερμοκρασίες το χειμώνα αλλά κυρίως ο ήλιος και η ζέστη το καλοκαίρι τα καταστρέφουν...Πάντως 400Ε δεν είναι και πολλά για μια καλή δοκιμή 6-9 μηνών... Evil Evil Evil

Αντε και καλές βόλτες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 14:39:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μονο η οδηγικη απολαυση που θα προσφερουν φτανει.Ας κρατησουν και ενα χρονο λιγοτερα απο τα αλλα.

Ντανι περιμενω ακομα να μου πεις την διασταση που σου ζητησα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 20:45:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ μου πέρασε τώρα!!!Εγώ ένα τα μαμα CONTINENTAL τα ελιωσα σε 10 μήνες και 29000χλμ.Τώρα με τα exalto τησ MICHΕLΙN είμαι στα 20000χλμ και πολυ ευχαριστημένος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
danielos (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 400

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 00:20:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Μονο η οδηγικη απολαυση που θα προσφερουν φτανει.Ας κρατησουν και ενα χρονο λιγοτερα απο τα αλλα.

Ντανι περιμενω ακομα να μου πεις την διασταση που σου ζητησα Wink

αυτο για την οδηγικη απολαυση ξαναπεστο νικο!!!!
εχω αρχισει και νοιωθω βαταννεν!!!!εκει που πριν αφηνα γκαζι πριν στροφες 90 μοιρων και προσπαθουσα να τοποθετησω τη μουρη στη στροφη τωρα οχι γκαζι δεν αφηνω αλλα μπαινω με τις πορτες!!!!! αν μου το ελεγες αυτο το πραγμα πριν βαλω τα λαστιχα θα σε εκραζα, τωρα απλα το απολαμβανω.ενα τεραστιο χαμογελο με συνοδευει σε καθε μου εξορμηση.
και ολα αυτα με την αναρτηση που φοραω να ειναι στην μαλακοτερη ρυθμιση!τα κονι ειναι τερμα χαλαρα!!που να σφιξω και τα πισω!!
και σε κανουν και 'χερα' χωρις να εισαι!!σε μαθαινουν να οδηγας αγωνιστικα!!!δεν μπορεις να το πας χαλαρα αυτο το λαστιχο!!!!
οσο για την διασταση δεν εχω ρωτησει γιατι ειναι κλειστος !!απο δευτερα θα εχω νεα παλι!!


ο ραλλος αγριεμενος οσο ποτε!!!!!!!!!!
142 αλογα στον τροχο ειναι............
.....ΠΡΟΚΛΗΣΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2003, 19:28:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ντανι περιμενω νεα απο την διασταση που ειπαμε Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 14:57:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια τα BRIGESTONE A-046 τα εχετε ακουστα Question Question Question

Τετοια φωρανε τα EVO 7. Twisted evil Exclamation Exclamation Exclamation

Ξερει κανενας για τα συγκεκριμενα Question Question Question

Πηρε ενας φιλος εδω Κοζανη EVO 7 (θα αναφερθω ως προς εντυπωσεις Twisted evil )και τα ειδα.Σκεφτωμαι να τα βαλω ή αυτα τα Α 0-46 ή στα Α-032 σαν του ΝΤΑΝΙ.

Ακουω γνωμες..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 15:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι γνώμη μου για την χρήση ημισλικ σε καθημερινές συνθήκες και δημόσιους δρόμους την έχω ξαναπεί.Θεωρώ οτι είναι αρκετά επικίνδυνο να φοράμε σε μη ελεγχόμενες συνθήκες οδήγησης ενα λάστιχο που έχει βέβαια μεγαλύτερο συντελεστή πρόσφυσης αλλα τον διατηρεί για πολύ μικρές γωνιές απόκλισης με αποτέλεσμα το λάστιχο να μην είναι καθόλου προοδευτικό με οτι αυτο μπορεί να συνεπάγεται σε δημόσιους δρόμους.

Εγω θα έβαζα ενα καλό συμβατικό λάστιχο αλλα σε μια πολύ καλύτερη κατηγορία απο την Η που φοράει το Rallye.Θα πήγαινα ας πούμε σε Pilot κατηγορίας V (που σίγουρα βγαίνουν) ή W ή Ζ αν έβγαιναν.

Και μην ακούσω οτι δεν θα ζεσταινόντουσαν.Δεν έχει σχέση η κατηγορία ταχύτητας με το αν ζεσταίνεται το λαστιχο ή όχι.Οσο πιο μεγάλος είναι ο δείκτης ταχύτητας τοσο καλύτερα πλαινά έχει το λάστιχο αρα και πιο στιβαρό σκελετό για να αντέχει τα φορτία απο την μεταφορά βάρους στις στροφές και να μην μαγουλιάζει γρήγορα


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 17:46:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι Μακη στα λαστιχα κολησαμε τωρα... Laughing Το αυτοκινητο ολο δεν ειναι για καθε μερα........Θα το δεις Ριτσωνα και θα καταλαβεις Wink Εσυ τι λαστιχο φορας Question 15αρα ή 14αρα Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 08:19:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

14αρα ζάντα με το τασι της παρακαλώ και 185/55/14 λάστιχο


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2003, 09:19:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραιοοοοςςςςςςς..................... Laughing Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2003, 05:52:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάκης έγραψε:
Δεν έχει σχέση η κατηγορία ταχύτητας με το αν ζεσταίνεται το λαστιχο ή όχι.Οσο πιο μεγάλος είναι ο δείκτης ταχύτητας τοσο καλύτερα πλαινά έχει το λάστιχο αρα και πιο στιβαρό σκελετό για να αντέχει τα φορτία απο την μεταφορά βάρους στις στροφές και να μην μαγουλιάζει γρήγορα


Κι όμως έχει σχέση, δεδομένου όπως λες κι εσύ του ότι το βάρος του αυτοκινήτου σε συνδυασμό φυσικά με την σκληρότητα της ανάρτησης (και τον τρόπο οδήγησης) είναι καθοριστικής σημασίας για το πότε ένα λάστιχο θα ζεσταθεί. Γι αυτό και ένα λάστιχο για υψηλές ταχύτητες ζεσταίνεται δυσκολότερα. Όπως έχω πει και αλλού δεν πειράζει να πάρεις λάστιχο με μεγάλο δείκτη ταχύτητας όταν η ίδια η εταιρία δεν το βγάζει με μικρότερο, γιατί προφανώς θα χρησιμοποιεί γόμα που αποδίδει κρύα ή και που αντέχει στις υψηλές θερμοκρασίες ή και με υψηλό δείκτη αποβολής θερμότητας, γι αυτό και δεν προέβηκε και σε έκδοση του ελαστικού με χαμηλότερο δείκτη.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2003, 15:24:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για οσους ενδιαφερονται ,απο 4Τ/forum,πωλουνται ημισλικ yokohama σε 14" και 15" αντιστοιχα.
Εγω ηταν να κλεισω τα 15αρια yokohama και σε 195-55/15 παρακαλω,αλλα καλυτερα να τα δωσω για τις ζαντες που ερχονται οσονουπω.
Τεσπα,αν ενδιαφερεστε κοιταξτε εδω-->
http://www.4troxoi.gr/forum/viewtopic.php?t=2649

Αν δεν ανοιγει το λινκ,καντε register στο forum για να μπειτε και μετα ψαξτε στις μικρες αγγελιες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 06:40:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μίλτο,

Η διαφορά είναι στα πλαινά μόνο.Απλα τα λάστιχα με μεγαλύτερο δείκτη ταχύτητας εχουν πιο στιβαρό πλαινό σκελετό.Δεν νομίζω οτι υπάρχει αλλη διαφορά στη γόμα.

Τσεκαρισε το λίγο και πες μου.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Απρ 2003, 08:43:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έγραψα-έγραψα. Είπα να στείλω και ένα image και *πουφ* όλα χαθήκανε... Crying or Very sad

Τέλος πάντων, Μάκη, προφανώς μιλάς για τον δείκτη φορτίου (Load Index) που αναγράφεται δίπλα στον δείκτη ταχύτητος και που προφανώς έχει άμεση σχέση και με το ζέσταμα του ελαστικού. Έχω έναν πίνακα να σας στείλω (αλλά δεν ξέρω πώς - δεν κατέχω από Java) με τους Δείκτες Φορτίου, αλλά μπορείτε να βρείτε τέτοιο πινάκιο στο site της Yokohama, της Avon ή και αλλού. Υπάρχουν και ελαστικά με την ένδειξη RF (Reinforced=Ενισχυμένα) με ακόμη πιο ενισχυμένα πλαϊνά.
Υπόψιν ότι ο Δ.Φ. δεν πρέπει να είναι χαμηλότερος του προτεινόμενου από το εργοστάσιο (αν και τα ελαστικά που έβαλα έχουν χαμηλότερο δείκτη, αλλά αυτό είναι αποδεκτή εξαίρεση λόγω της πρόσφατης "ιδιοτροπίας" της Peugeot στο βήμα των νέων 206 1.6 XS).


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2003, 07:44:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά τι λένε αυτά τα Α032?Πως συμπεριφέρονται στο βρεγμένο?Ποια γόμα κάνει για τους δρόμους μας η S ή η SS?Σε τι δείκτη ταχύτητας να τα πάρω Η ή V?


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2003, 08:33:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Τελικά τι λένε αυτά τα Α032?Πως συμπεριφέρονται στο βρεγμένο?Ποια γόμα κάνει για τους δρόμους μας η S ή η SS?Σε τι δείκτη ταχύτητας να τα πάρω Η ή V?


Ρωτα τον glf.Αυτος κυκλοφορουσε με τετοια χωρια απο τους αγωνες και για βολτα.Τελικα την ζυγαρια την κρατησες ή την εδωσες Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2003, 09:07:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την έδωσα την ζυγαρια.Μια χαρα είναι και έτσι αναρτησιακά.Μαμα ελατήρια ράβδοι στρέψης και Peugeot sport usage routier αμορτισερ.Με τα λάστιχα έχω πρόβλημα.Τα Exalto είναι πολυ ωραία λάστιχα δουλευουν χωρις καθόλου ζέσταμα αλλα ενω εχουν πολυ ωραία μαλακη γόμα εχουν και πολυ ωραίο μαλ***α σκελετο.Μαγουλιαζουν πολυ ευκολα αμα τα ζορίσεις.Το χειροτερο τους είναι οτι λογω μαλακου σκελετου αμα βρουν ανωμαλια επανω σε στροφή ενω είναι ήδη πιεσμένα κανουν ενα απότομο δίπλωμα - τιναγμα που βγάζει το αμαξι τελειως εκτος γραμμων.Αυτο που ψάχνω είναι ενα μαλακο λάστιχο με σκληρό σκελετο.Εχοντας δοκιμασει pirelli P700Z bridgestone RE720 Yokohama A539 Michelin Exalto και κανενα δεν ήταν αυτο που ήθελα κατεληξα να βαλω 4 ημισλικ και οσο αντέξουν.Απλα με προβληματιζει η συμπεριφορα των ημισλικ στην βροχή καθως και το σε τι γομα και δείκτη ταχύητας να καταλήξω


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν 2003, 09:19:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Την έδωσα την ζυγαρια.Μια χαρα είναι και έτσι αναρτησιακά.Μαμα ελατήρια ράβδοι στρέψης και Peugeot sport usage routier αμορτισερ.Με τα λάστιχα έχω πρόβλημα.Τα Exalto είναι πολυ ωραία λάστιχα δουλευουν χωρις καθόλου ζέσταμα αλλα ενω εχουν πολυ ωραία μαλακη γόμα εχουν και πολυ ωραίο μαλ***α σκελετο.Μαγουλιαζουν πολυ ευκολα αμα τα ζορίσεις.Το χειροτερο τους είναι οτι λογω μαλακου σκελετου αμα βρουν ανωμαλια επανω σε στροφή ενω είναι ήδη πιεσμένα κανουν ενα απότομο δίπλωμα - τιναγμα που βγάζει το αμαξι τελειως εκτος γραμμων.Αυτο που ψάχνω είναι ενα μαλακο λάστιχο με σκληρό σκελετο.Εχοντας δοκιμασει pirelli P700Z bridgestone RE720 Yokohama A539 Michelin Exalto και κανενα δεν ήταν αυτο που ήθελα κατεληξα να βαλω 4 ημισλικ και οσο αντέξουν.Απλα με προβληματιζει η συμπεριφορα των ημισλικ στην βροχή καθως και το σε τι γομα και δείκτη ταχύητας να καταλήξω


Λοιπον...Υπαρχουν και τα Yoko A-540 αυτα που φορανε τα CUP 106.Τετοια ειχε ο glf και με επιπλεον χαραξη που κανουν και για βροχη.Βεβαια με αυτα βγηκε στο σπριντ του ΑΟΘ αλλα αυτα συμβαινουν.
Ακου τωρα.....Απο οτι μου ειπε ο Ντινος περνουν 100% πανω οι τιμες σε ολα περιπου τα αξεσουαρ της PEUGEOTSPORT.Και αυτος εχει παθει πλακα αλλα και τι να κανεις.Γιαυτο λεω Μακη οτι για 140 Ευρο δεν αξιζε τον κοπο να την δωσεις Wink Πανε λιγο στο Τοπικ λιβαδι και εχει ο glf μια διευθυνση που εχει το βιντεακι INCAR απο την εξοδο του.Κατεβασε το και ριξε μια ματια για το πως ξεκολησε το 106 στην κλειστη αριστερη.Βεβαια η γραμμη του ηταν τελειος λαθος και τα χιλ πολλα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 2 από 19

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1487s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on