PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Μηχανικα ρυθμιζόμενες αναρτησεις για 206???

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 19:01:29    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Μηχανικα ρυθμιζόμενες αναρτησεις για 206??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω καπως με καποιο τροπο να βρω αναρτησεις ρυ8μιζομενες απο χειρηστηρια που θα ειναι στην καμπινα αλλα οχι αεραναρτησεις απλα μηχανικες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 19:18:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπάρχουν από την ΤΕΙΝ αλλά μόνο για εμπρός και αυτό αφορά την ρύθμιση σκληρότητας και όχι και την ρυθμιση ύψους (αν δεν κάνω λάθος)

και αυτό με την χρήση του extra EDC της TEIN (500κάτι ευρώ)

πίσω στο 206 (106/205/309 κλπ κλπ) λόγω της θέσης των αμορτισερ δεν υπάρχει τρόπος να μπει το μοτεράκι του EDC ενώ λόγω της διάταξης με τις ραβδους στρέξης ούτως ή άλλως δεν γίνεται να υπάρξει τέτοια ρυθμιση για το ύψος, παρά μόνο αλλάζοντας την θέση των ραβδων.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Σεπ 2007, 14:22:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικα ομως η τελευταια που ειπες θα ειναι μια μετατροπη που θα αλλαζει ολη τη γεωμετρια του αυτοκινιτου και εκτος απο αυτο θα υπαρχει μαστορας που θα μπορει να κανει κατι τετοιο????Εχω τρελαθει. εχω βρει ενα body kit και εχω πει οτι αν δεν βαλω μηχανικες αναρτησεις για να γινει μια σωστη δουλεια στο λιονταρακι μου δεν θα βαλω το κιτ αυτο γιατι θα σε καθε λακουβα θα φευγει και ενα κομματι.........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ....ΚΩΣΤΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Σεπ 2007, 13:04:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

poyla to Και παρε κατι αλλο.
ειναι πιο φτηνο απο το να αλλαξεις τη διαταξης της πισω αναρτησης ενος αυτοκινητου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baby_On_Board (Babis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 Gti 1.6

Ένταξη: 23 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 215

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Οκτ 2007, 12:34:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
πίσω στο 206 (106/205/309 κλπ κλπ) λόγω της θέσης των αμορτισερ δεν υπάρχει τρόπος να μπει το μοτεράκι του EDC ενώ λόγω της διάταξης με τις ραβδους στρέξης

....με ένα κολιέ περασμένο στο αμορτισέρ θα μπορούσε να δουλεύει και πίσω το μοτερακι,απλά θέλει πατέντα για την καλωδίωση.

Όμως ο φίλος ψάχνει για ύψος λογικά.
Υπάρχει ανάρτηση που να αυξομειώνει το ύψος από μέσα?(όχι υδραυλική)

Παράθεση:
ούτως ή άλλως δεν γίνεται να υπάρξει τέτοια ρυθμιση για το ύψος, παρά μόνο αλλάζοντας την θέση των ραβδων.

¨εχει δίκιο ο πάνος λοιπόν..


rfactor
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 17:47:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα υπαρχει κατι απο αυτο που ζητησα σε καποιο μαγαζι της αθηνας η μπορουμε καπως να το βρουμε γιατι εδω στην πατρα ολοι μα ολοι μασσανε τα λογια τους....ΔΕΝ θελω να αλλακσω τη διαταξη της πισω αναρτησης του αυτοκινιτου... υπαρχει καποιο κιτ που θα μπορω να ρυθμιζω απο την καμπινα μου το υψος του αυτοκινιτου??? αν ναι περιπου σε τι τιμη παιζει κατι τετοιο???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 18:01:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κώστα δεν υπάρχει μηχανική ανάρτηση που να μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο.
Πιθανόν να μπορούσε να γίνει με υδραυλικό τρόπο (με πατέντα της ανάρτησης) ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ.
Πίσω το αμορτισέρ ΔΕΝ καθορίζει το ύψος του άξονα, αλλά η θέση των ράβδων που για να αλλάξει κάτι τέτοιο πρέπει να βγούν.

Εκτός και αν και στον πίσω άξονα βρεις τρόπο να πιέζεις με υδραυλικό έμβολο όλο τον άξονα (καραπατεντάρα) ώστε να ανασηκώνεται η καρότσα κατα κάποιους πόντους (όπως είναι δηλαδή σηκωμένο το αμάξι). Αυτό όχι λειτουργικά, αλλά να αλλάξεις στιγμιαία το ύψος για να περάσεις π.χ. κάποιο εμπόδιο



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 18:15:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όπως ειχα γραψει και πιο πάνω...
με μηχανικό τρόπο (για πίσω) δεν υπάρχει κάτι

υπάρχει όμως (τρελή) πατέντα τύπου αερανάρτησης...
το χω πετύχει σε κάποιο site του εξωτερικού
θα κοιτάξω να το ξαναβρω

υ.γ. ξεχνάς τον χώρο αποσκευών ή τον χώρο της ρεζέρβας γιατί κάπου πρέπει να μπει και το μοτερ/κομπρέσσορας


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Παρ 01 Φεβ 2008, 19:37:23, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:03:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν με πολυνοιαζει ο χωρος των αποσκευων....δεν τον χρησιμοποιω σχεδον κα8ολου.... αυτο που με νοιαζει ειναι να μπορω να βαλω το αυτοκινιτο στο γκαραζ μου κ να μην ειμαι εμπα ψυχη εβγα ψυχη μην βρει κατω αλλα δυστυχως δεν υπαρχει κατι για πισω Sad οποτε κοιταμε μονο για μπροστα τωρα ε??????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:09:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ή τον χώρο της ρεζέρβας

Καινούριο αμάξι είναι βρε, πότε ψώριασε η ρεζέρβα? Laughing

memsound το διορθωσα


steve σβήσε και το post τότε
Razz



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Steve στις Παρ 01 Φεβ 2008, 23:16:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 22:46:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
υπάρχουν από την ΤΕΙΝ αλλά μόνο για εμπρός και αυτό αφορά την ρύθμιση σκληρότητας και όχι και την ρυθμιση ύψους (αν δεν κάνω λάθος)

και αυτό με την χρήση του extra EDC της TEIN (500κάτι ευρώ)

πίσω στο 206 (106/205/309 κλπ κλπ) λόγω της θέσης των αμορτισερ δεν υπάρχει τρόπος να μπει το μοτεράκι του EDC ενώ λόγω της διάταξης με τις ραβδους στρέξης ούτως ή άλλως δεν γίνεται να υπάρξει τέτοια ρυθμιση για το ύψος, παρά μόνο αλλάζοντας την θέση των ραβδων.



Worthy Worthy ΤΕΙΝ Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Φεβ 2008, 03:29:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι να κανω ρε γα**το εχω τρελαθει με αυτο το θεμα απο τη μια εχω το γκαραζ μου κ απο την αλλη φοβαμαι για το αυτοκινιτο...για να μην βρει κατω κανω απιστευτεσ μανουβρες κ αυτο ειναι που με ταλαιπωρει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Φεβ 2008, 08:16:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν διαμορφώσεις το γκαράζ (ακόμα και με τσιμέντο) πιο φθηνά θα σου βγεί από 1000 ευρώ που έχει η ανάρτηση... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Φεβ 2008, 21:34:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χχχχαχχαχαχαχ το εχω σκεφτει και αυτο αλλα απαγορευεται απο το νομο γιατι αν γινει αυτο που λεσ το γκαραζ μου θα βγει στο δρομο κ αν το δει αυτο καποιος υπευθυνος θα με βαλουν μαζι με τον καπετανακη και θα τραγουδαμε xD...........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Φεβ 2008, 21:43:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή τυγχάνει να τελειώνω πολιτικός μηχανικός και έχω βοηθήσει αρκετά άτομα φίλους με γκαράζ που είχαν το ίδιο πρόβλημα και την ίδια λάθος αντίληψη με εσένα, πες μου αν θέλεις με πμ για να σε βοηθήσω Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1175s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on