PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 και αναπτηρας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 00:55:31    Θέμα δημοσίευσης: 207 και αναπτηρας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπάρχει τρόπος να μην κλείνει ο αναπτηρας 10 λεπτα μετα και ας εχεις τον διακόπτη ανοιχτό ?

Θεωρώ λογικό αν δεν εχεις κλειδιά επάνω να μην δουλεύει αλά ακόμα και με το διακόπτη ανοικτο Sad θέλω να φορτιζω 3 μπαταριες 12 V 2500 mha οπου θέλουν μια ωρα η καθε μια να έχω να δουλεύει τόσες ώρες το αμάξι ειναι τσάμπα ώρες λειτουργίας .

ο φορτιστής αν πεσει κατω απο 11.8 V η μπαταριά βγαζει alarm οποτε δεν θα μεινω στη μεση του πουθενά Razz .

Πεζει να βγάλω καπάκι απο μπαταριά αλα δεν ξερω μην μου πούνε τίποτα ειναι σε εγγύηση ακομα

Ευχαριστώ


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 01:26:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο περιοδο 30' λεπτων το αυτοκινητο μπαινει σε κατασταση "Economy mode", τουτεστιν δεν λειτουργει τιποτα ηλεκτρικο!!!

Ο λογος ειναι προφανης, προστασια της μπαταριας!!!

Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτο επεμβαινοντας στον εγκεφαλο... Rolling eyes


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 01:29:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό ο Αργύρης μπορεί να το πει μόνο. Αλλιώς θα πρέπει να τραβήξεις καλώδιο με ασφάλεια από την μπαταρία κατευθείαν, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές αυτό. Πρίζα 12V δεν έχεις στον χώρο αποσκευών;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 16:17:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργύρης ποιος ειναι ο Αργύρης ? Να του αναψω λαμπαδα για το καλο που θα μου κανει Smile .

Οσο για μπριζα που θα ειναι αυτη κρυμενη γιατι δεν εχω δει κατι λες να ... :D παω να ψαξω


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 16:55:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και δε τραβας μια γραμη 12v κατευθειαν απο την μπαταρια??Και βασικα ειναι σχετικα ευκολο να γινει.Βασηκα μπορεις να παρεις ρευμα μονημο απο την γραμη που δινει και στο r/cd για να κραταει την μνημη...
Απο θεμα ασφαλειας μπορεις να βαλεις στο καλωδιο που θα εχει το συν μια ασφαλεια γραμμης στα αμπερ που θες...Απο κει και περα δεν θα εχεις προβλημα...Ασε που στελνεις την γραμη μεσα στο ντουλαπακι και βαζεις και την μπριζουλ ακαι εισαι jet.... Laughing Laughing Wink


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giannis307 στις Παρ 14 Σεπ 2007, 16:59:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 16:59:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι και αμα δεν ξέρεις μπορεί να βάλεις φωτιά στο αμάξι για πλάκα...

τουλάχιστον αν το επιχειρήσετε ΟΠΩΣΚΑΙΔΗΠΟΤΕ να βάλετε ασφάλεια ακριβώς δίπλα στην μπαταρία


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Σεπ 2007, 12:52:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορώ να πάρω και αμέσως απο μπαταριά δεν θέλω να το κάνω μη και μου πουνε σε καμία peugeot οτι ελυσα βιδα χανω εγγύηση κτλ κτλ αλλιώς φορτίζω και με ανηχτο καπό :D

όποιος φορτίζει Lipo ξερει να προσέχει το καλωδιο φορτιστης κτλ κτλ ειναι εξω απο το αμαξι σε liposhack

http://www.youtube.com/watch?v=gSgjj6NT5U8


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Angry_Punisher (sotiris)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 29 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Πετρούπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Οκτ 2007, 11:20:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε το μονο που μπωρο να σκεφτω και που εχω κανει ειναι να βαλεις ενα turbo timer, εγω το εχω βαλει να κλεινει το αυτοκινητο μετα απο εναμιση λεπτο,αλλα εχει επιλογη και για δεκα, αξιζει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1063s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on