PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τρέμουλο κατα την επιτάχυνση
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
KONIORDOS (ΜΑΝΩΛΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 cabrio 1,6 01'

Ένταξη: 05 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 53
Τόπος: SEPOLIA CITY

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 00:43:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη τι μπορει να εχουν παθει και να τρεμει ο λεβιες ? δεν καταλαβαινω


ΛΟΞΑ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 14:36:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο λεβιες συνηθως τρεμει και απο το πολυ χαμηλωμα επειδη αλλαζει η θεση των ημιαξονιων και σταδιακα "παιρνουν κενα". Wink




Λευτερη τα μουαγιε σου τα μετρησες να δεις αν ειναι ισια;
Επισης τσεκαρε και δισκους. Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Λευτέρης (Λευτέρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 1.3 (8v) rallye (1995)

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 333
Τόπος: Βάρη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 15:42:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Λευτερη τα μουαγιε σου τα μετρησες να δεις αν ειναι ισια;
Επισης τσεκαρε και δισκους.


Δεν έχω κοιτάξει τα μουαγιέ να δω αν είναι από αυτό,ούτε τους δίσκους ακόμα.
Ευχαριστώ για την συμβουλή σου,θα πάω να δω και αυτό το σενάριο γιατί με έχει εκνευρίσει το ότι δεν βγάζω άκρη.

Μια ερώτηση μόνο....άμα ήταν οι δίσκοι δεν θα χτύπαγε όμως στο φρένο;[/quote]


1300 8v miniature!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 16:38:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι απαραιτητα...
Αν ειναι πολυ λιγο στραβοι,απλα συντονιζουν.

Εκτος και αν στο φρεναρισμα σταματαει εντελως το τρεμουλο και δεν καταλαβαινεις και τιποτα στο πενταλ οποτε εκει πιθανοτατα να ειναι κατι αλλο. Confused

Γενικα παντως εγω οταν ειχα στραβωσει δισκους,καταλαβαινα τρεμουλο στο πενταλ οταν το "χαιδευα". Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
KONIORDOS (ΜΑΝΩΛΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 cabrio 1,6 01'

Ένταξη: 05 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 53
Τόπος: SEPOLIA CITY

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Φεβ 2008, 00:57:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το τρεμουλο το εκανε απο παλια που ηταν τζιπ.
κατι αλλο???


ΛΟΞΑ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Φεβ 2008, 01:16:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για το 13αρι...
Στο δικο μου εκανε τρεμουλο στα 120 κ πουθενα αλλου, σημερα διαπιστωσα οτι η δεξια ζαντα ηταν ενας τετραγωνισμενος κυκλος, με 25 ευρω τελειωσαν τα βασανα.

Για το 306...
Στο 106 αλλαξαμε ενα ντιζακι επιλογεα κ σταματησαν τα μποσικα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Λευτέρης (Λευτέρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 1.3 (8v) rallye (1995)

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 333
Τόπος: Βάρη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Φεβ 2008, 09:56:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές!!Λογικα απο Δευτέρα ξεκινάω με τις ευθυγραμμίσεις. Very happy


1300 8v miniature!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Λευτέρης (Λευτέρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 1.3 (8v) rallye (1995)

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 333
Τόπος: Βάρη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 10:14:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά δεν έχω πάει ακόμα σε κανέναν λόγο χρόνου.... Crying or Very sad

Εχθες λοιπόν το βράδυ σηκωνω το εργαλείο μια απο δεξιά και μια από αριστερά να δω αν ειναι τιποτα λυμένο.Απο αριστερά τίποτα γύρναγα τροχό τον κούναγα μεσα εξω τίποτα....απο δεξιά ενας ηχος με το που γυρνάω τον τροχό!!!
οχι απο το ρουλεμάν αλλα απο ιμιαξόνιο και σασμάν... κανει ενα κλακ οταν το γυρνάω μπρόστα και πίσω ειτε γρήγορα ειτε αργά σαν να εχει κάποιο κενό.λέτε πάλι ιμιαξόνιο(3η φορα)??? Μήπως παίζει κατι με το διαφορικό και μου χαλάει συνέχεια το δεξιο???
Α και μάλλον πάω πάλι για κρεμαγιέρα...κάνοντας το τιμόνι δεξια αριστερά έχει και εκεί κενό!!!θα πάω να μιλήσω και με αυτόν που τα άλλαξε να δω τι θα πει! Bad talk

υ.γ. δεν την παλεύω άλλο με το θέμα αυτό Shocked


1300 8v miniature!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 12:29:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν. Στο δικό μου 206cc που παρουσίασε το πρόβλημα η λύση ήταν στο ελατήριο που σπρώχνει το μεσαίο μέρος του εμπρός δεξιού ημιαξονίου. Τώρα όλα οκ!! Wink (Thanxs to power boost!)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Λευτέρης (Λευτέρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 1.3 (8v) rallye (1995)

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 333
Τόπος: Βάρη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 12:33:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εεε??? power boost??? λιγο φως κάποιος??


1300 8v miniature!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 12:50:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρης έγραψε:
εεε??? power boost??? λιγο φως κάποιος??

μηχανικός αυτοκινήτων....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Λευτέρης (Λευτέρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 1.3 (8v) rallye (1995)

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 333
Τόπος: Βάρη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2008, 14:14:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Λευτέρης έγραψε:
εεε??? power boost??? λιγο φως κάποιος??

μηχανικός αυτοκινήτων....

Αμα μπορέσεις μου στέλνεις π.μ. που ειναι και τι παιζει??


1300 8v miniature!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shark 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 cc (2001)

Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 84

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Φεβ 2008, 16:12:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχεις ΠΜ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 21:35:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παλιο το θεμα αλλα και εγω με βαθυ γκαζι στην επιταχυνση με 2α εχω ενα τρεμουλο του κασωματος και μονο αυτο..με 2α και επιταχυνση η με πρωτη και βαθυ γκαζι..δηλαδη η με 2α και 30χλμ η 1η και 30χλμ κανει το ιδιο η με τριτη και εκει γυρω στα 30 και στο βαθυ γκαζι τρεμει και εκει αλλα λιγοτερο λογω μικρης ροπης μηχανης...ημιαξονιο να ειναι?το κανει περισσοτερο απο τη μερια του οδηγου η εκει το καταλαβαινω..εχω κανει καθαρισμο μπεκ πεταλουδας εισαγωγης γιατι νομιζα απο μηχανη αλλα δεν ειναι απο οτι βλεπω...βασεις μου ειπανε δεν ειναι κομμενες..τι αλλο να κανω...βοηθειαααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 21:37:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τρεμει και ο λεβιες οπως τρεμει και το κασωμα.το τιμονι οχι δε τρεμει και τιποτα αλλο δε τρεμει..μονο κασωμα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 21:48:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε opel agila b με παρόμοιο πρόβλημα στα 70-80 χλμ όμως (τρέμουλο σε όλο το αμάξωμα αλλά ελάχιστο έως καθόλου στο τιμόνι) ήταν όντως ημιαξόνιο.
Παρόμοιο μου ακούγεται και το δικό σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 21:53:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το θεμα ειναι οτι το κανει μονο στα 30χλμ σε πληρης επιταχυνση στα πιο πανω στα 80 στα 100 στα 150χλμ δε κανει τιποτα...μηπως ειμαι στα πρωτα σταδια ημιαξονιου??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 23:29:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
το θεμα ειναι οτι το κανει μονο στα 30χλμ σε πληρης επιταχυνση στα πιο πανω στα 80 στα 100 στα 150χλμ δε κανει τιποτα...μηπως ειμαι στα πρωτα σταδια ημιαξονιου??

Εμένα το έκανε στα 70-80 χλμ, ούτε πιο πριν ούτε πιο μετά.

Έλεγξε πάντως και ζάντες και λάστιχα μην είναι στραβά, αν και δεν νομίζω να προέρχεται από εκεί το πρόβλημά σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 23:38:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο ζαντες και λαστιχα θα ετρεμε και το τιμονι και εκτος αυτου αν παω με σταθερα 30χλμ ασ πουμε δε το κανει..επιταχυνοντας το κανει γι αυτο και μιλαω για πιθανων ημιαξονιο..δε ξερω τι να πω.καθαρισα μπεκ εισαγωγη πεταλοθδα μαπ αλλαξα μπουζι και το ξανακανει παλι..εβαλα και 97αρα σελ και θα βαζω απο εδω και περα για ενα δυο γεμισματα αυτη για να δω μηπως και ειναι θεμα κακης βενζινης..γιατι δε το κανει παντα..ειδωμεν τι να πω.αλλα λεφτα δεν εχω τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Ιούλ 2012, 23:47:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
απο ζαντες και λαστιχα θα ετρεμε και το τιμονι και εκτος αυτου αν παω με σταθερα 30χλμ ασ πουμε δε το κανει..επιταχυνοντας το κανει γι αυτο και μιλαω για πιθανων ημιαξονιο..δε ξερω τι να πω.καθαρισα μπεκ εισαγωγη πεταλοθδα μαπ αλλαξα μπουζι και το ξανακανει παλι..εβαλα και 97αρα σελ και θα βαζω απο εδω και περα για ενα δυο γεμισματα αυτη για να δω μηπως και ειναι θεμα κακης βενζινης..γιατι δε το κανει παντα..ειδωμεν τι να πω.αλλα λεφτα δεν εχω τωρα.

Nα είναι κακή βενζίνη και να στο κάνει μόνο στα χλμ αυτά δεν παίζει.

Πάντως εγώ αν πήγαινα σταθερά με 70-80 χλμ το τρέμουλο δεν έφευγε όπως στην περίπτωσή σου.

Τρέμουλο πάντως από μπουζί κλπ δεν έχω ξανακούσει και μάλιστα σε συγκεκριμένα χλμ μόνο.

Eίναι λίγο περίεργη η περίπτωσή σου πάντως.
Μάλλον κάτι έχει αρχίσει τώρα να χαλάει γι'αυτό δεν στο κάνει μόνιμα. Αυτό όμως δυσκολεύει και το να βρεις τι είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1539s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on