PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

..............Nurburgring!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Ιούν 2008, 19:51:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα τωρα μας γαμησες τακη....κι εγω θα ηθελα πολυ να παω παραπανω απο μια φορες...την εχω τρεξει μονο στο gran turismo και ειναι ολα τα λεφτα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ....και το βιντεακι απο πιτς ειναι τελειο....εχει ο καθενας δικο του τετοιο χωρο οταν πηγαινει????

σκεψου gtcc στο Νurburgring...τροπετα σε καθε στροφη.... Laughing Laughing Laughing Laughing

βασικα εχω διαβασει και εχω δει φωτος απο κατι μ3 και πορσε τροπετακια και γενικα εχς ακουσει και αρκετους θανατους...αλλα αυτη η πιστα ειναι ονειρο....

βεβαια εγω για να τρεξω εκει θελω κορωνοπηνιο 22/84 γιατι θα κοφτιαζα για πλακα....αν ημουν ακομα στην πιστα... Laughing Laughing Laughing


www.apr.gr

Bacci,γαϊδουρια,εκκεντροφόροι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:34:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pappaki έγραψε:
Εμπειρία ζωής...αν ξεμπερδέψω με διάφορα ζητήματα φέτος, προς το τέλος του 09 το σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Nurburgring...ακόμα και με πατίνι, που λέει ο λόγος

Εχεις παρει ηδη την εμπειρια απο Μεγαρα και Σερρες με τις απειρες φορες που εχεις μπει με το 106 σου οποτε εισαι ετοιμος για το ρινγκ.
Ειλικρινα σε νιωθω...

Υγ Βρε ουσττττττττττττττττττττ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:51:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει χωμάτινη πίστα στο ring για το παπί?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:59:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
εχει χωμάτινη πίστα στο ring για το παπί?

Ποια χωματινη?
Νομιζεις οτι εχει οδηγησει χωμα?
Αφου και στα χωματα Ο ΓΑΒΑΝΑΣ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΒΑΤΖΩΝΕΙ!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:11:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
respect...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

πάντως χθες το χε βγαλει βόλτα στην Μαραθώνος...
με αγριες διαθέσεις και ελαφρωμένο.
ειχε αφαιρέσει και τα καπάκια από το κέντρο των ζαντών
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:16:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρακαλω να κρατηθει ενα επιπεδο στο τοπικ...

αναφερομαστε σε ατομα που ειναι εραστες της οδηγησης και εχουν καταφερει να κανουν πραγματικοτητα εκδρομες που εμεις οι υπολοιποι ουτε καν εχουμε ακομα επεξεργαστει στο μυαλο μας ....

δυστυχως απασχολουμαστε με το πως θα βελτιωσουμε τα αμαξια μας βαζοντας αναρτησεις λεντακια καρμπον τιμονια κλπ
και δε κοιταμε να βελτιωσουμε-ασκησουμε τον εαυτο μας και την οδηγηση μας....

φιλικα
τακης φιλος του καταφρακτου


υ.γ. τουλαχιστον ο γαβανας εχει παει και σε μια σχολη οδηγησης εξω ...
ο παπακις μονο κολωνακι-μονακο--κραξιμο Kai facebook ειναι...
αυτα τα χερια που ειναι μαχαιρια και λοιπες μαλ***ες κατα το
''σκυλι που γαυγιζει δε δαγκωνει''
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:22:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορώ να καταλάβω, προς τι τέτοιο μένος...Εγώ είπα ότι θέλω να πάω να οδηγήσω εκεί, απλά για την εμπειρία...απλά για την βόλτα!




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:29:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσα δεν φτανει η αλεπου...
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Φεβ 2009, 10:21:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

afieromeno sto cool alex
ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕΕΕΕ


tony_l έγραψε:
Αρχικά να ζητήσω συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά η εξεταστική και οι τελευταίες μέρες μου στην Πράγα (με ο,τι αυτό συνεπάγεται) έπαιξαν μεγάλο ρόλο. Για όσους δεν γνωρίζουν αυτό το εξάμηνο βρέθηκα για σπουδές erasmus στην Πράγα, έτσι τα σχέδια για επισκέψεις σε κάθε κοντινή ευρωπαϊκή πίστα είχαν γίνει από νωρίς. Δυστυχώς, λόγω χειμώνα τα περισσότερα αναβλήθηκαν μιας και π.χ. η πίστα του Brno κλείνει αρχές Οκτώβρη.
Παρ' όλα αυτά δώθηκε ραντεβού για "πρωτοχρονιά" στο Ring! :drive:



Ο Αλέξης (AlexDesign) ήταν Βέλγιο, επίσκεψη σε συγγενείς. Ο Γιώργος (fotax) με τον Παύλο θα έρχονταν από Πράγα να ταξιδέψουμε μαζί και από Ελλάδα ξεκινούσαν ο Μιχάλης (msamaro) με τον φίλο του Μάκη στο κόκκινο miata ΝΑ με τελικό προορισμό την Αγγλία. Πανευρωπαϊκή καλή παρέα, πολύ όρεξη και 780km να μας περιμένουν μέχρι την "πράσινη κόλαση"... πράσινη είπα?


Ημέρα 1η - 4.1.2009

Μετά από ένα καλό, "λουκούλλειο" γεύμα σε τοπικό τσέχικο εστιατόριο και λίγων ωρών ξεκούρασης, το κίτρινο ραλάκι φορτώθηκε με αποσκευές, εργαλεία, λάδια και φυσικά προμήθειες για τον δρόμο (καφέ και σάντουιτς όπωσδήποτε), ξεκίνησε το ταξίδι προς Nürburg. Η οδήγηση στις ευρωπαϊκές εθνικές οδούς δεν είναι ο,τι πιο συναρπαστικό μπορεί να ζήσει κανείς, οπότε κάθε στροφή, έστω και σε αλλαγές εθνικών οδών, σήμαινε ταυτόχρονα ξεκούραση και διασκέδαση....
Ο Γιώργος προσφέρθηκε μετά από περίπου 400χμ και ένα τε-τα-κέ να με ξεκουράσει στο τιμόνι και ξεκινήσαμε για το τελευταίο κομμάτι της διαδρομής. Μετά από οδήγηση 3,5 ωρών περίπου βρεθήκαμε στο μαγευτικής ομορφιάς Nürburg να ψάχνουμε για τον AlexDesign. Αφού καταφέραμε και βρήκαμε την αλάνα που μας περίμενε, βγήκαν οι αναμνηστικές φωτογραφίες με φόντο την πίστα και ο ενθουσιασμός μας έφτανε σχεδόν σε επίπεδα 5χρονου που πάει πρώτη φορά σε λουνα-πάρκ... Είμαστε στο Nürburgring!!!! Και το καλύτερο, δεν βλέπαμε πάγο/χιόνι στην πίστα!!! :biggrin:





Τελικώς, μετά από σχετική ερώτηση στην ιστορική είσοδο της παλιάς πίστας, ενημερωθήκαμε ότι η πίστα είναι κλειστή για τα αυτοκίνητα καθώς υπήρχαν κομμάτια της με πάγο. Απογοητευτήκαμε μεν, αλλά τα καρτ σε βρεγμένο-παγωμένο οδόστρωμα και η υπόσχεση για την αυριανή βόλτα μας αποζημίωσαν...

Οδικώς προς ανεύρεση ξενοδοχείου ενώ σκοτεινιάζει και το κρύο είναι αρκετό. Καταλήγουμε τυχαία στο Hotel "Am Tiergarten" , το οποίο όπως μαθαίνουμε ανήκει στην Sabine Schmitz, την γνωστή οδηγό της M5 Ring-Taxi και αυθεντίας του Nordschleife. Ντάξει, κακά τα ψέμματα, για γυναίκα καλή είναι... :brrr:
Δυστυχώς, όσο κι αν ψάξαμε δεν την βρήκαμε και έτσι ένα ακόμη επικό δείπνο στο εστιατόριο Pistenklause έλαβε χώρα. Οι γεύσεις πολλές και όπως είναι φυσικό, εύκολα μπερδεύονται και έτσι καταλήγουμε ο ένας να τρώει το φαγητό του άλλου. Η Malzbier αποδυκνείεται πειρασμός και μετά συζητήσεων βρισκόμαστε στα δωμάτια για ξεκούραση μιας και η επόμενη μέρα προβλέπεται δύσκολη...





Ημέρα 2η - 5.1.2009

To πρωινό βρίσκει το Nürburg καταχιονισμένο και εμάς βουτηγμένους σε φέτες με μαρμελάδες, μερέντα, κέικ, λουκάνικων και αυγών να κανονίζουμε το πρόγραμμα της ημέρας. Είχαμε δίκιο τελικά, που αφήσαμε για την δεύτερη μέρα την οδήγηση των πισωκίνητων quad (ATV) και των τετρακίνητων Subaru Forester 2.0, μιας και η πίστα (παλιά και νέα) βρίσκεται καλυμμένη με αρκετά εκατοστά χιονιού.




Αρχικά, μετά τις κατάλληλες δηλώσεις (θα σας σκίσωωωω) ετοιμαζόμαστε για το παλιό Nürburgring ή αλλιώς Nordschleife φορώντας γάντια, στολή, κράνος και προστατευτικά για την οδήγηση των quad. Η εμπερία, απίστευτη. Η πρόσφυση, μηδαμινή και έτσι απο τα pits το πανυγήρι έχει αρχίσει με ατελείωτα drift και χορευτικά στο χιόνι. Κάπου εκεί, ο υπερβάλλων ενθουσιασμός και η επιθυμία να κρατήσω το drift του quad μετά τη στροφή και κατά τη διάρκεια της ευθείας με οδηγεί στην μπαριέρα και οι συστάσεις του τσαντισμένου, πλέον, οδηγού μας είναι πραγματικότητα.... Embarassed

Η εμπειρία του χιονισμένου ring με ATV είναι απίστευτη. Γλιστράγαμε παντού, ντριφτάραμε όποτε και όπου βρισκόμασταν, οι ταχύτητες ήταν αρκετά χαμηλές (στην καλύτερη 60-70χμ), ώστε να μπορείς να χαζέψεις την πίστα, την διαδρομή, το δάσος που την περιβάλλει και να προσέξεις λεπτομέρειες που αλλιώς θα ήταν αδύνατο. Η πίστα απο μέσα είναι τελικά πολύ στενή και δεν προσφέρεται για λάθη. Εύκολα βρισκόσουν πλάι στις μπαριέρες ακόμα και με τόσο χαμηλές ταχύτητες και με τα quad που είχαν maximum πλάτος το πολύ 1-1,5 μέτρο. Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο τρομακτική μπορεί να είναι σε γρήγορο ρυθμό με αυτοκίνητο. Δυστυχώς, λόγω έλλειψη βάρους (= πρόσφυσης στον πάγο) έμενα κάποιες στιγμές πίσω και πάλευα να βρω ελάχιστη πρόσφυση να ξεπεράσω τα 20χμ. Αυτό ήταν για μένα και το μόνο κουραστικό σημείο σε συνδυασμό φυσικά με το κρύο που έκανε τα χέρια μας να μην αισθάνονται το παραμικρό. Πολλές φορές κοιτούσα το δάχτυλό μου για να δω πόσο δυνατά πατάω τη σκανδάλη μιας και δεν είχα πλέον αίσθηση. Άν και δεν είδα ακριβώς πόση ώρα μείναμε στην πίστα, υπολογίζω η διαδρομή μας με τα quad να διήρκησε περίπου μία ώρα.

Δεν χορτάσαμε, όμως, τόσο εύκολα και έτσι τα "Ζουμπαγού" μας περίμεναν γουργουρίζοντας ευχάριστα για μια βόλτα στη νέα πίστα (GP Strecke), ζεσταίνοντας επιτέλους το τοπίο. Μπήκαμε ανα ζεύγη, ο Παύλος με τον Αλέξη και ο Γιώργος με εμένα. Ο Γιώργος ανέλαβε να ρυθμίσει τα πάντα στο Forester συμπεριλαμβανομένης της λειτουργίας των διαφορικών έως του θερμαινόμενου καθίσματος. Ο οδηγός μας (ευτυχώς άλλος αυτή τη φορά) μπροστά σε ρόλο πλοηγού, μιας και δεν μπορούσες να διακρίνεις την πίστα από το χιόνι, στη μέση εμείς και πίσω τα παιδιά με το έτερο Forester. Άν και το ESP έδειχνε να απενεργοποιείται πλήρως, ήταν τελικά "μερικώς απενεργοποιούμενο", αποτρέποντας μεγάλες γωνίες drift και κατά συνέπεια μεγαλύτερης απόλαυσης στο χιόνι. Για μένα, ήταν αρκούντως απολαυστικό αφού έψαχνα συνεχώς να βρω το σημείο που βολεύει εμένα και το ESP ώστε να έχω όσο μεγαλύτερης διάρκειας πλαγιολίσθηση γινόταν. Με τη νέα πίστα να είναι αρκετά πλατιά και με το Forester να μην ανησυχεί για τον αν βρίσκεσαι σε άσφαλτο, κερμπ η χώμα τα σκανδιναβικά φλικ ήταν μια ευχάριστη "ρουτίνα". Μετά από 2 γύρους κατάφερα να βρώ σε καλό βαθμό το σημείο ισορροπίας και έκανα μερικά ωραία περάσματα. Βέβαια, κάθε γύρος που περνούσε σήμαινε σιγά σιγά το τέλος της "βόλτας" μας...





Πρίν φύγουμε για το ξενοδοχείο, ανακαλύψαμε τυχαία το "κρυσφήγετο" της Zakspeed, φορτωμένο με διάφροα μονοθέσια, dodge viper, αγωνιστικές jaguar μέχρι και Civic Type-R FN2 προετοιμασμένα από την ίδια και ικανά να χαρίσουν συγκινήσεις στον εκάστοτε οδηγό τους στα μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης στο Ring!!!




Τέλος της δεύτερης ημέρας και βρισκόμαστε για μια ακόμη φορά στο εστιατόριο της Sabine δίπλα στο ξενοδοχείο δοκιμάζοντας τα πάντα και συζητώντας για μια από τις ωραιότερες οδηγικές εμπειρίες που ζήσαμε. Μιλώντας με τα παιδιά (Μιχάλη και Μάκη) στο κινητό, μαθαίνουμε ότι θα φτάσουν αργά τη νύχτα έτσι οδεύουμε προς τα δωμάτιά μας για ξεκούραση περιμένωντας την άφιξη των τελευταίων οδοιπόρων.

Mini συγκέντρωση όλης της παρέας αργότερα στο ξενοδοχείο, αφού κατέφθασε και το κόκκινο miata και κουβεντούλα - προετοιμασία των παιδιών γι' αυτό που θα ζούσαν την επόμενη μέρα. Ο καιρός έδειχνε άσχημος με τάσεις χειροτέρευσης για την επόμενη μέρα, οπότε πέσαμε για ύπνο με ένα μικρό άγχος για το πως θα καταφέρουμε να ταξιδέψουμε οι δικίνητοι της παρέας.


3η και τελευταία μέρα... - 6.1.2009

Πλέον στο εστιατόριο μας έχουν μάθει και δεν προβληματίζονται τόσο που 4-5 άτομα καταφέρνουν και αδειάζουν τον μπουφέ. Αντί αυτού, η μητέρα της Sabine χαζοτσιμπάει σαλαμάκια στα κρυφά υπό τον φόβο να μείνει νηστική μετά το πρωινό μας. Ο πάγος και το χιόνι αρκετό, έτσι το miata δυσκολεύεται να κινηθεί και επιστρατεύεται σύσσωμη η παρέα για το καθιερωμένο σπρώξιμο. Ευτυχώς είχαμε προβλέψει και αφήσει το rallye στο πάρκινγκ του ring και σε λίγο βρισκόμαστε στο fan shop για τα απαραίτητα "ψώνια". Αφήνω τους υπόλοιπους και βγαίνω μια τελευταία βόλτα στην είσοδο της πίστας και αναλογίζομαι πως περάσαμε... Μπορεί να μην οδήγησα τελικά το rallye στην άσφαλτο της "πράσινης κόλασης" αλλά αυτό που ζήσαμε τις 2 μέρες στο ring ήταν μοναδικό. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το πότε μπορώ να ξαναέρθω και πώς... Ήδη αρχίζει να μου λείπει.





Αυτή η σκέψη νομίζω συνόδευσε όλους μας στο ταξίδι του γυρισμού. Χαιρετούμε τον Αλέξη και τον Γιώργο που οδεύουν προς Βέλγιο και πέρνουμε τον δρόμο προς την Τσεχία έχοντας να διανύσουμε περίπου 800χμ... Μπορεί αυτή η συνάντησή μας να τελείωσε κάπου εδώ, αλλά το ραντεβού ανανεώθηκε για το συντομότερο δυνατό.

Για μένα, ευτυχώς υπάρχει ακόμη παρηγοριά, μιας και μεθαύριο ξεκινάμε για την επιστροφή οδικώς στην Ελλάδα με ενδιάμεσες στάσεις το Monte Carlo, τη Νίκαια, τη Γένοβα μαζί με ένα κομμάτι από τις Ιταλικές Άλπεις και φυσικά Maranello και Bologna. Ήτοι 2.000 km σε 2 μέρες! :win:

Και στα δικά σας λοιπόν!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Φεβ 2009, 15:54:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτα ειναι τα ωραια........αυτα ειναι............
οχι τοσο η οδηγηση μεσα στην πιστα οσο ολο το σκηνικο (παρειστικο κλιμα,εκδρομη,γελια,χαβαλες,πειραγματα) ........
πολυ οργανωμενοι οι μαγκες....... αυτα τα μικρα πραγματακια ειναι που σου μενουν απο μια εκδρομη που δεν μπορεις να την κανεις πολλες φορες στη ζωη σου........

ΜΠΡΑΒΟ.......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Φεβ 2009, 16:30:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξενερώνωωωωωωωωωωω
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Φεβ 2009, 16:44:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό πάει να πεί επιχείρηση... Ακόμα και με χιόνια, θα σου χαρίσει εμπειρία Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Φεβ 2009, 16:46:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Ξενερώνωωωωωωωωωωω
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


νικολα μην κλαις κατσε να παρουμε πτυχιο πρωτα και μετα βλεπουμε


Tease Tease Tease Tease
Silly Silly Silly Silly


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Μάρ 2009, 21:24:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanassis έγραψε:
Τελικά το κανονίσαμε. Ταξίδι αστραπή ...

Μικρή παρέα - 10 άτομα από το alfisti & το alfa club - φεύγουμε με αεροπλάνο Παρασκευή μεσημέρι στις 15 Μαίου, νοικιάζουμε βανάκι για να πάμε στην πίστα, κάνουμε την εκπαίδευση μας το απόγευμα και όλο το Σάββατο γυρίζουμε μέσα στην πράσινη κόλαση (όσο αντέξουμε δηλαδή). :drive: :drive:
Επιστροφή την Κυριακή.

Κόστος ~ 850 € ΟΛΑ : αεροπορικά εισητήρια, το βανάκι, βενζίνες, ξενοδοχείο, φαγητό, είσοδο στην πίστα, ενοικίαση Α75 για την πίστα (ανα δύο) κλπ.
Not bad ... Smile

Έχουμε ήδη κλείσει εισητήρια κλπ, αλλά αν θελήσουν φίλοι να μεγαλώσουν την ελληνική παρέα εκείνου του Σαββατοκύριακου, δεν νομίζω ότι θα έχουν πρόβλημα να κλείσουν με ανάλογο κόστος.
Αν χρειαστείτε λεπτομέρειες, πείτε μου ... Smile



aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife206 (Φώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi Blue-Black

Ένταξη: 30 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 229
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάρ 2009, 00:23:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όνειρα απατηλά... Sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Αύγ 2009, 11:40:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Mitsos έγραψε:
Τα 1000€ ειναι για καθε ατομο με ΟΛΑ ΜΕΣΑ, δηλαδη απο τη στιγμη που θα φυγεις απο το σπιτι σου μεχρι να γυρισεις, συμπεριλαμβανομενου και του αεροποικου εισιτηριου Αθηνα-Γερμανια-Αθηνα. Φυσικα περιλαμβανει ξενοδοχειο, νοικιαρικο αυτ/το απο αεροδρομιο στο Ring και πισω, φαγητο κλπ, οπως επισης και τα εξοδα πιστας και βενζινες. Οι 75 ειναι γυμνες με πληρη κλουβα, 2 μπακετ, ζωνες, μεγαλα φρενα και αναρτηση RSR φυσικα, αφου εκει εξελιχθηκε. Τα σανζμαν ειναι ταλαιπωρημενα βεβαια, αλλα 2η δεν μπαινει πουθενα!

Μπαινουμε (εμεις οι πελατες) στα αυτ/τα ανα δυο. Στο πρωτο αυτ/το ειναι ο εκπαιδευτης και ακολουθουμε ολοι κομπολοϊ. Σε καθε γυρο αλλαζουμε θεση (οδηγος/συνοδηγος) και καθε γυρος (21χλμ) ειναι και πιο γρηγορος. Ο εκπαιδευτης μας μιλαει μεσω one-way radio. Μετα απο μερικους γυρους, γινονται δυο γκρουπ αργοι/γρηγοροι και συνεχιζεται η ιστορια. Μετα το μεσημερι, δεν υπαρχει μπροστα εκπαιδευτης και το καθε πληρωμα κανονιζει μονο του....Δεν ειναι παιχνιδι, πρεπει να βλεπεις πιο πολυ πισω παρα μπροστα...δεν μπορεις να κλεισεις τη GT3RS, την Corvette ή τη M3 που ερχονται με 1000! Κατα μεσο ορο, για πρωτη φορα οδηγειτε 6-8 γυρους ο καθενας. Αν ξαναπαει κανεις, δεν ακολουθει τη διαδικασια και πληρωνει το αυτ/το με δικα του εξοδα πιστας και βενζινης και εξαφανιζεται. Ετσι, μπορουν να βγουν και 12-13 γυροι αλλα πιστεψτε με, ειναι κουραστικο!

Ξεχασα να πω οτι η αναχωρηση απο Αθηνα ειναι Παρασκευη πρωί και η επιστροφη Δευτερα απογευμα. Το Σαββατο, συνηθως γινεται ο αγωνας του πρωταθληματος VLN, με περισοτερες απο 150 (!) συμμετοχες απο....Seicento μεχρι Viper, καθε ειδους Porsche και Aston Martin. Απο δε Μ3 καθε χρονολογιας...βρωμαει ο τοπος! Περπαταμε γυρω-γυρω την πιστα στα καλυτερα σημεια και χαζευουμε με το παραπανω.

Για πληροφοριες κυτταξτε εδω: http://rsrnurburg.com/index.php?option=com_content&task=section&id=6&Itemid=29

Λογω της αριστης σχεσης με τον Ron Simons, υπαρχει η πιθανοτητα -οπως καθε χρονο μεχρι τωρα- για καποια εκπτωση στο Ελληνικο γκρουπ (αλλα δεν ειναι και σιγουρο βεβαια).

Αυτα για τωρα, οποιος εχει αποριες ρωταει.





τελικα εισιτηριο βγηκε 138 πηγαινε ενα
και τα συνολικα εξοδα 800-900


3-4-5 οκτωβριου θα ειμαι εκει...
http://vimeo.com/2268398
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Αύγ 2009, 12:36:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε μλκ Τακη, παρακολουθεις ολα τα φορουμ αυτοκινητιστικου ενδιαφεροντος... Χαθηκε να το γραψεις πιο νωρις γα** την πουτανα μου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Αύγ 2009, 12:49:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

exei graftei sto trackday special
και ειναι λιγες οι θεσεις (μαξιμουμ 10) εγω ημουν τελευταιος που εκλεισα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Αύγ 2009, 13:53:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φακ γιου μπιτς

Τουλαχιστον θα μου φερεις αυτοκολλητακι του ρινγκ Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Αύγ 2009, 07:31:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη δώσε μου τα εισητήρια σου... ξανά...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Επόμενη
Σελίδα 2 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2571s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on