PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot RCZ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 39, 40, 41
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Φεβ 2016, 13:10:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με κανει να νιωθω ακομα πιο τυχερος που προλαβα και το πηρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Φεβ 2016, 15:31:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Blue Cub έγραψε:
http://www.autoblog.gr/2016/02/27/giati-den-petyxe-emporika-to-peugeot-rcz/


Σε μια χώρα που η πλειοψηφία πιστεύει ότι "τα γαλλικά χαλάνε", δε γινόταν να πουλήσει περισσότερο ένα peugeot των (σχεδόν) 30 χιλιάδων ευρώ.

Σε παγκόσμιο επίπεδο, μια χαρά τα πήγε. Το ΤΤ είναι χρόνια στο κουρμπέτι και κατάφερε να πάρει ένα καλό ποσοστό από την πίτα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Φεβ 2016, 16:53:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα το περιεργο δεν ειναι που πιστευουν οτι τα γαλλικα χαλανε
Το περιεργο ειναι που πιστευουν οτι ολα τα αλλα δε χαλανε

Θεωρω καθαρα για την ελλαδα οτι ηταν κακο ταιμινγκ καθως κθκλοφορησε το 2010 που ειχε ηδη χτυπησει η κριση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Φεβ 2016, 19:28:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το οτι δεν χαλασε το "γαλλικο" καποιου δε σημαινει οτι δεν χαλανε γενικως
οπως και το αναποδο φυσικα

οποιος ομως εχει καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι ...λενε

και επειδη εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεμε ... εγω μπηκα στο χορο

η προσωπικη μου εμπειρια απο το γαλλικο αλλα και το γιαπωνεζικο που κατεχω, λεει πως για το 206 εχω δωσει πανω απο 3500 ευρω σε ανταλλακτικα εκτος εγγυησης φυσικα (μαζι με τις εργασιες) και παλι χαλασμενο "ειναι"
ενω για το mps εχω δωσει κανα 300αρι ολο κιολο (ενα θερμοστατη και ενα ζευγαρι αμορτισερ πορτμπαγκαζ)

τουλαχ. προσωπικα δικαιουμαι να λεω οτι τα "γαλλικα" χαλανε


Cool

ελπιζω τα μεταγεννεστερα των 206,307 μοντελα να απεκτησαν καλυτερη αξιοπιστια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Φεβ 2016, 19:40:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως ετσι για να υπαρχει και ο αντιλογος ολοι εχουμε τα τυχερα μας και τις ατυχιες μας με τα μηχανοκινητα.
Η προσωπικη μου εμπειρια με τα γαλλικα μαλλον οχι με τα γαλλικα μετα πεζω συγκεκριμενα ειναι διαφορετικη.
Και το λεω αυτο γιατι τα ρενω τουλαχιστον μεχρι και πριν μια δεκαετια-δεκαπενταετια χαλουσαν και ειχαν ιδιατερα θεματα με σασμαν και ηλεκτρικα.
Εγω εχω περασει απο 106,306,207 1,4 και 207 rc τα αδερφια μου εχουνε 206,306,307 με μηδενικες ζημιες και πολλα χλμ εξαιρωντας βεβαια δουλειες συντηρησης.
Ολα ειναι σχετικα παντως και αν ρωτησετε ποια κουβαλανε περισσοτερο γιατι εχω φιλους 2 αδερφια με οδικη βοηθεια θα σας πουνε group wag,mercedes.
Τωρα για τα γιαπωνεζικα μιας και τα ανεφερε ο φιλος απο πανω ειναι γνωστα για την αξιοπιστια τους δεν τιθεται θεμα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Φεβ 2016, 20:52:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παλι ειχα για 4 χρονια μεγκαν του 2000.
Εχω εδω και 1.5 χρονο γιαρις του 2006.

Το γιαρις μου χει βγαλει τα παντα απο ηλεκτρολογικα το μεγκαν τιποτα.
Και τα δυο μεταχειρισμενα αγοραστηκαν.

Τα συμπερασματα δικα σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Φεβ 2016, 23:36:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί δεν έπιασε το RCZ, προσωπικά θεωρώ ότι του έλειπε η πρωτοτυπία-χαρακτήρας (βλέπε ΤΤ). Βέβαια, ποιος ξέρει, πιθανότατα σε καμιά 20αρια χρόνια από τώρα να το εκθειάζουν και να το θεωρούν ως τον μεγάλο αδικημένο της γενιάς του (βλέπε 406 coupe).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Μάρ 2016, 08:41:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως για το ποια μαρκα κανει τα "καλυτερα" αυτοκινητα, βγηκε μια λιστα αλλα και παλι ειναι βασει βαθμολογιας και προσωπικης αξιολογησης, μα στο τελος μετραει η γνωμη του καθενος μιας και οπως αναφερει το αρθρο αλλο οι επιδοσεις, αλλο η αξιοπιστια που μονο μια μαρκα πετυχε την "Αριστη" και αλλο η καταταξη στις επιλογες. Για καποιο λογο η Peugeot δεν εχει συμπεριληφθει στην κριτικη.

http://www.autoblog.gr/2016/02/24/poia-marka-kanei-ta-kalytera-autokinhta/


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Μάρ 2016, 11:47:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα αυτοκηνητα δοκιμαζονται σε επαγκελματικη δουλεια , ταξι κ.α.Εχω ακουσει ιστοριες για κατι τρελα προβληματα σε ταξι μερσεντες , vw , skoda .... αλλο πραμα...


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Μάρ 2016, 14:45:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει μια βάση αυτο που λες αλλά σε ταξί με 1.5εκατ χλμ τι περιμένεις να ακούσουμε;Αστο.....αξιοπιστία=ιαπωνικό κυρίως στα παλαιότερα μοντέλα,δυστυχώς γιατι και εγω δεν τα παω τα ιαπωνικά για αμάξια βόλτας μονο στην δουλεια τα έχω και φυσάνε όντως.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Μάρ 2016, 15:14:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα τα παλια Ιαπωνικα ηταν πιο...Ιαπωνικα.
Δε με εκπλησει οτι το Yaris του 06 βγαζει προβληματα μιας και η Toyota τα τελευταια 10+ χρονια κατασκευαζει τα μοντελα της σε Τουρκια και Βελγιο (ασε που νομιζω το καλυτερο Yaris ηταν και το πρωτο).
Εδω ειχα παρει στην εταιρια Flamiatos για ανταλλακτικο, πισω φαναρι για Yaris του 02, μου λεει ο υπαλληλος "πες μου αριθμο κινητηρα" και την στιγμη που λεω τα πρωτα ψηφια μου λεει "αυτο δεν ειναι αριθμος κινητηρα". Του λεω οτι το διαβαζω απο την αδεια μπροστα μου και οταν τον πληκτρολογησε τοτε πειστηκε επειδη του τον επιβεβαιωσε το συστημα. Ηταν διαφορετικος απ οτι ειχε συνηθισει να ακουει λογο χωρας προελευσης. Γενικα πλεον οταν μιλας για μοντελα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος γιατι θα βρεις διαφορες ακομη και μεταξυ των ιδιων μοντελων αναλογως το εργοστασιο παραγωγης τους.

Βεβαια τωρα ξεφευγω απο το τοπικ του rcz.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 39, 40, 41
Σελίδα 41 από 41

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,205s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on