PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - ESP off σε 207 GT/RALLYE
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Οκτ 2012, 20:17:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AtastaleiaS έγραψε:
εχουμε κανενα νεο απο το μετωπο?

εχεις πμ ρε.... Laughing Laughing Laughing


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Οκτ 2012, 09:46:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτησω ρε παιδια αυτο το κολπακι με το κουμπι ειναι τοσο κρυφο η προστατευεται απο καμια πατεντα ? Γιατι δε κανει κανεις ενα post πως στο καλο γινεται αλλα αμα διαβασει κανεις πισω πεφτει απο pm σε pm κτλ .... ετσι μηπως το καναμε και μεις Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιαν 2015, 13:06:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τη βοηθεια του μαστρο-reselie εβαλα κουμπακι κι εγω (ελπιζω να μην αναντιναχθει Τασο)

free photo hosting


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιαν 2015, 13:08:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Με τη βοηθεια του μαστρο-reselie εβαλα κουμπακι κι εγω (ελπιζω να μην αναντιναχθει Τασο)

free photo hosting


Tώρα που έβαλα το χεράκι μου εγώ δε σε σώζει τίποτα χαχαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιαν 2015, 23:54:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ανατιναξη ειναι σιγουρη.... Laughing Laughing


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 19:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον τελευταίο καιρό (που έχει χαλάσει το esp) με το που φτάνω 200km/h μου βγαίνει το Turbo εκτός. Χωρίς ένδειξη στο ταμπλό! Μόνο στον υπολογιστή βγάζει το MAP (αισθητήρα θερμοκρασίας αερα) και το esp..

Στο συνεργείο που το πήγα μου είπαν πως "λόγω του Esp που σου έχει χαλάσει στα κάνει αυτά για αυτό και δεν σου ανάβει antipollution fault, Πρεπει να αλλάξεις μοναδα esp".. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντιστοιχο;


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 19:55:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
Τον τελευταίο καιρό (που έχει χαλάσει το esp) με το που φτάνω 200km/h μου βγαίνει το Turbo εκτός. Χωρίς ένδειξη στο ταμπλό! Μόνο στον υπολογιστή βγάζει το MAP (αισθητήρα θερμοκρασίας αερα) και το esp..

Στο συνεργείο που το πήγα μου είπαν πως "λόγω του Esp που σου έχει χαλάσει στα κάνει αυτά για αυτό και δεν σου ανάβει antipollution fault, Πρεπει να αλλάξεις μοναδα esp".. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντιστοιχο;



Μπά δεν είναι απο esp ούτε νομίζω να στο κάνει σε σταθερά χλμ.. για δές τι πίεση σηκώνεις εκείνη την ώρα και τι target έχεις απο πρόγραμμα όπως επίσης δές και το κωδικό σφάλματος που σου βγάζει πχ p0235,p0238 κτλπ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 22:09:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Τον τελευταίο καιρό (που έχει χαλάσει το esp) με το που φτάνω 200km/h μου βγαίνει το Turbo εκτός. Χωρίς ένδειξη στο ταμπλό! Μόνο στον υπολογιστή βγάζει το MAP (αισθητήρα θερμοκρασίας αερα) και το esp..

Στο συνεργείο που το πήγα μου είπαν πως "λόγω του Esp που σου έχει χαλάσει στα κάνει αυτά για αυτό και δεν σου ανάβει antipollution fault, Πρεπει να αλλάξεις μοναδα esp".. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντιστοιχο;



Μπά δεν είναι απο esp ούτε νομίζω να στο κάνει σε σταθερά χλμ.. για δές τι πίεση σηκώνεις εκείνη την ώρα και τι target έχεις απο πρόγραμμα όπως επίσης δές και το κωδικό σφάλματος που σου βγάζει πχ p0235,p0238 κτλπ


Στα σκοτάδια επιταχύνω και όταν φτάσω τα 200 μου το κόβει.. 2 φορές μου το έχει κάνει ακριβώς στα ίδια χιλιόμετρα. Ο κωδικός θερμοκρασίας εισαγωγής είναι όχι ο boost sensor νομίζω ο P0235.. Με την πίεση θα το ελέγξω. Η επιτάχυνση πάντως είναι η ίδια και με πριν δεν έχει αλλάξει κάτι.. Στο πρώτο πάτημα το κάνει δεν το είχα πλακώσει πριν.

Μήπως επειδή είχε ανάψει το check oil level;; Του είχα συμπληρώσει πριν λάδια αλλά δεν είχε σβήσει το λαμπάκι. .


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
doutsis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207gt

Ένταξη: 04 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Μάρ 2017, 20:21:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά. Θα μπορέσει να με βοηθήσει και μένα κάποιος με το κουμπάκι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
Σελίδα 24 από 24

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0924s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on