PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ιδανική πίστα?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Ιούλ 2007, 15:57:30    Θέμα δημοσίευσης: Ιδανική πίστα? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποία-πώς νομίζετε ότι θα ήταν μία ιδανική πίστα αυτοκινήτου?

Εκτός από την υψηλή ποιότητα τάπητα και προδιαγραφές ασφάλειας που πρέπει να πληρεί, θα ήθελα τι γνώμη και προτίμησή σας για την ''ιδανική'' χάραξη, μήκος και πλάτος αυτής ώστε να σας ελκύει οδηγικά μα και να ''ελένχει'' και εξελήσει οδηγούς και οχήματα σε πλήστες απαιτήσεις.

Ενδεικτυκά η δική μου προτίμηση είναι μια πλατιά χάραξη (δύο φορές των Μεγάρων) ώστε να επιτρέπει άνετα προσπεράσματα στα φρένα και στις καμπές, μήκους τουλάχιστον 6-7 χλμ και άνω, που να συνδιάζει κλειστά- σφιχτά κομάτια με απανωτές καμπές αλλά και πατημένα S με ανοικτές καμπές, με ίδιο μήκος (κομματιών) ώστε να απαιτείται ένα συνολικά καλό όχημα και οδηγικές γνώσεις-εξέληξη.
Εχω επιφύλαξη για υψομετρική διαφορά ''κοματιών''.

Τέλος πιστεύετε ότι μία ''ιδανική πίστα'' με τεχνικές και ψηχαγωγικές παροχές έχει επιχειρηματικό μέλλον στην Ελλάδα?

Ευχαριστώ!!


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Ιούλ 2007, 16:38:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όνειρα θερινής νυχτός... (δυστυχώς Crying or Very sad η Ελλάδα είναι πολύ πίσω σε αυτά κυρίως λόγω γενικής διαπλοκής... και ελάχιστης προβολής... μας έχει φάει το ποδόσφαιρό...)

πάντως κομμάτια με υψομετρικές διαφορές προκαλούν "ελαφρώμματα" στο εμπρός ή πίσω μέρος και τα θεωρώ πολύ απαιτικά (για την ανάρτηση/σασί/μετάδοση κλπ κλπ) και προκλητικά μαζί (για τον οδηγό)...
= σε μια ας πούμε "ιδανική" πίστα θα τα θεωρούσα απαραίτητα...

το θέμα δεν είναι να είναι η πίστα απλά γρήγορη (πχ οβαλ... Puke right )
για εμένα ενδιαφέρον είναι να είναι γρηγορη αλλά μαζί και τεχνική Wink Wink
πχ κομμάτια τέτοια
http://photosnurb4.site.voila.fr/nurburgring24h/images/24h_nurburgring_05_024.jpg
http://photosnurb4.site.voila.fr/nurburgring24h/images/24h_nurburgring_05_181.jpg

by the way... όνειρα...
http://www.oct.zaq.ne.jp/zauber13/Letter/Nurburgring.JPG
http://www.arielmotor.co.uk/04/press/auto_car_track_day_1_big.jpg
http://www.openwheelers.co.nz/newmodel/images/magazines/auto_car_track_day_3_big.jpg

και για να το διασκεδάσουμε λίγο..
τι λέτε για κάτι τέτοιο...
http://techhouse.brown.edu/~dmorris/projects/fitness_racer/images/race.track.jpg
χιχιχιχιχιχι
(αστειέυομαι φυσικά... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing)



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Ιούλ 2007, 17:21:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατα την αποψη μου οι καλητερες πιστες απο αποψη διαμορφωσης ευθειων, στροφων, πλατους, ανηψωσης (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) ειναι δυο: Spa (Bελγιο) και Κωνσταντινουπολη.

Αν κατι τετοιο ειναι καλη επιχειρηματικη προταση για την Ελλαδα, αυτο εξαρταται αποκλειστικα απο τη δυνατοτητα και ικανοτητα να φιλoξενουν ΔΙΕΘΝΗΣ αγωνες (Moto GP, F1, GP2, Sportscars κτλ.).
H εγχωρια οικονομια δεν ειναι ικανη να καληψει τετοιου ειδους επενδυσεις.
Δηλαδη δεν προκειτε να βγαλεις λεφτα απο αυτους που απλα θελουν να βαλουν το αμαξι τους στη πιστα, ουτε απο τον εγχωριο μηχανοκινητο αθλητισμο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 00:09:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ιδανική πίστα είναι η τζάμπα... Razz

Τι να το κάνεις το ρινγκ αν έχεις 75 άλογα (πχ); Σαν χάραξη και η πίστα των Μεγάρων μια χαρά είναι. Λίγο πιο στρωτά κερμπ, και σωστές αμμοπαγίδες στα επικίνδυνα σημεία είναι αυτά που χρειάζετε.

Αυτά αν χρειαζόμαστε μόνο μια πίστα για να ξεκαβλαντίζουμε... Αν το πάτε στο F1, motogp κλπ, τότε ότι είπαν και οι παραπάνω. Μια αντιγραφή από μια καλή πίστα F1 αρκεί, αλλά δεν πρόκεται να γίνει ποτέ!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 02:09:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον να ξεκαθαρισω κατι.... Ιδανικη πιστα για τι?
Για ενα 206 1400 8v?
Για ενα Seat Ibiza Cupra?
Για ενα sti?
Για μια Ferrari?
Για ενα Atom?
H μηπως για αγωνες formula 1?

Η ιδανική πίστα είναι καθαρά υποκειμενικό κομμάτι.... Για μένα η καλύτερη πίστα (οδηγικά γιατι απο θεμα ασφάλειας 1000 φορες στα Μεγαρα) ήταν είναι και πιστεύω ότι θα παραμείνει για πάααααρα πολύ καιρό Nordscheife... Απλα τα εχει ολα.. Χασιματα ανηφορες-κατηφορες, πατημένα και σφιχτά κομμάτια και της παναγιας τα ματια..... Απλά θές στην χειρότερη ένα RC για να το ευχαριστηθεις....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 02:36:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ θέλω απανωτά "S".... Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 09:41:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Κατα την αποψη μου οι καλητερες πιστες απο αποψη διαμορφωσης ευθειων, στροφων, πλατους, ανηψωσης (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) ειναι δυο: Spa (Bελγιο) και Κωνσταντινουπολη.



τα ειπες ολα μονος σου...αν σκεφτουμε οτι η πιστα αυτη πλεον ειναι στα προθυρα χρεοκοπιας μεσα σε 3-4? χρονια??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 12:33:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο της εν ενεργεια πίστες δεν πιστευω οτι υπάρχει καλύτερη ααπο
το SPA.....
Βεβαια ο παλίος είναι αλλίώς....Nurburgring.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 12:35:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Κατα την αποψη μου οι καλητερες πιστες απο αποψη διαμορφωσης ευθειων, στροφων, πλατους, ανηψωσης (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) ειναι δυο: Spa (Bελγιο) και Κωνσταντινουπολη.



τα ειπες ολα μονος σου...αν σκεφτουμε οτι η πιστα αυτη πλεον ειναι στα προθυρα χρεοκοπιας μεσα σε 3-4? χρονια??


Eπετρεψε μου να διαφωνησω με ενα quοte απ'το topic "Αρχίζει η F1"

STELIOS έγραψε:
O Bernie Ecclestone ανακοινωσε συμφωνια οπου αναλαμβανει το managment του Istanbul Park (πιστα F1 της Τουρκιας) και με αυτο το τροπο διασφαλιζει το μελλον του αγωνα για τα επομενα 15 χρονια (μεχρι το 2021).


Oχι πως εχει καποια σχεση με την παρουσα κουβεντα, αλλα απλα επιβεβαιωνει οτι ΔΕΝ θα χρεοκοπησει σε 3-4 χρονια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 18:47:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε καταλαβες ισως τι ηθελα να πω.
η πιστα της κωσταντινουπολης ηταν στα ορια χρεοκοπιας αφου περα απο φ1 και μερικους αγωνες ευρωπαικων πρωταθληματων δε χρησιμοποιειται για τιποτα αλλο...
ο μπερνι την ανελαβε εξασφαλιζοντας οτι θα εχει αγωνα φ1 για τοσα χρονια και οτι θα μεινει ανοιχτη για αυτα τα χρονια+ οτι ανελαβε και τα χρεη που ειχαν συσσωρευτει αν καταλαβα καλα απο αυτα που ειχαν γραφτει...

αυτο που ηθελα εγω να πω εν τελει ειναι οτι οσο καλη και να ειναι μια πιστα δεν αρκει απο μονο του για να εξασφαλιστει τη μακροβιοτητα της κλπ κλπ κλπ κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Ιούλ 2007, 22:23:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ο μπερνι την ανελαβε εξασφαλιζοντας οτι θα εχει αγωνα φ1 για τοσα χρονια και οτι θα μεινει ανοιχτη για αυτα τα χρονια+ οτι ανελαβε και τα χρεη που ειχαν συσσωρευτει αν καταλαβα καλα απο αυτα που ειχαν γραφτει...


Θα διαφωνησω γιατι αυτος ο ανθρωπος δεν αναλαμβανει κατι το οποιο ΔΕΝ θα του αποφερει κερδος. Ειναι επιχειρηματιας οχι ερανος.
H μονη αλλη πιστα που εχει ασχοληθει ειναι η Paul Rickard στη Γαλλια την οποια αγορασε και αναβαθμισε (με τεραστια επενδυση) και ειναι πλεον πηγη εσοδων γιατι εκτως οτι την ειχε κλεισει αποκλειστικα η ΤΟΥΟΤΑ για δοκιμες (στο ξεκινημα της ως ομαδα F1), ειναι πλεον επισημη πιστα δοκιμων (σχεδον ολο το χρονο) για ΟΛΕΣ τις ομαδες F1.
Για να ασχολειται και με το Istanbul Park, καποιο σημφερον θα εχει.
(Αποψη μου ειναι πως θελει να την κανει επισημη πιστα δοκιμων για ολο το χρονο, για 2 λογους:
1. Ειναι ουσιαστικα εντος εμβελειας για τις ομαδες
2. Εχει ευνοϊκο κλημα για δοκιμες (ζεστη + ελαχιστες βροχες)
)

volvos έγραψε:
αυτο που ηθελα εγω να πω εν τελει ειναι οτι οσο καλη και να ειναι μια πιστα δεν αρκει απο μονο του για να εξασφαλιστει τη μακροβιοτητα της κλπ κλπ κλπ κλπ


Πραγματι, ετσι ειναι...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 12:51:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απότι έμαθα για να δημιουργηθεί-κατασκευαστεί μια νέα πίστα-αυτοκινητοδρόμιο πρέπει να πληρεί τις προδιαγραφές της FIA και να πάρει την ανάλογη άδεια.

Κατεπέκτασην δεν μπορεί ''κάποιος'' να κατασκευάσει-σχεδιασει ανάλογα με τις προτιμήσεις του...

Επίσης τηρώντας ΄τις όποιες προδιαγραφές απαιτείται μεγάγη μελέτη και ανάλογο κόστος το οποίο + το κόστος λειτουργίας με τραγική-απαγορευτική απόσβεση για Ελλάδα.

+ Για να γίνουν αγώνες F1 προφανώς απαιτείται να γίνεις μέλος μιας παγκόσμιας κλικας......


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 14:58:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ έγραψε:
Απότι έμαθα για να δημιουργηθεί-κατασκευαστεί μια νέα πίστα-αυτοκινητοδρόμιο πρέπει να πληρεί τις προδιαγραφές της FIA και να πάρει την ανάλογη άδεια.

Κατεπέκτασην δεν μπορεί ''κάποιος'' να κατασκευάσει-σχεδιασει ανάλογα με τις προτιμήσεις του...

Επίσης τηρώντας ΄τις όποιες προδιαγραφές απαιτείται μεγάγη μελέτη και ανάλογο κόστος το οποίο + το κόστος λειτουργίας με τραγική-απαγορευτική απόσβεση για Ελλάδα.

+ Για να γίνουν αγώνες F1 προφανώς απαιτείται να γίνεις μέλος μιας παγκόσμιας κλικας......


To οτι πρεπει να πληρει τις προδιαγραφες τις FIA δεν σημαινει οτι σε περιοριζει στη χαραξη της διαδρομης.
Απλα πρεπει να ικανοποιοει τα στανταρ ασφαλειας που θετει η FIA, αναλογος και με το ειδος των αγωνων που σχεδιαζει να φιλοξενησει η πιστα.
ΑΝ εχεις ενα επιχειρηματικο σχεδιο που να βεβαιωνει οτι θα μπορεις να διεξαγεις τον αγωνα χωρις προβλημα και πως θα μπορεις να πληρωνεις την FOM (Formula One Management) το αναλογο τιμημα, τοτε γινεσαι μελος αυτης της παγκοσμιας κλικας.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 15:50:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ έγραψε:
Απότι έμαθα για να δημιουργηθεί-κατασκευαστεί μια νέα πίστα-αυτοκινητοδρόμιο πρέπει να πληρεί τις προδιαγραφές της FIA και να πάρει την ανάλογη άδεια.

Κατεπέκτασην δεν μπορεί ''κάποιος'' να κατασκευάσει-σχεδιασει ανάλογα με τις προτιμήσεις του...

Επίσης τηρώντας ΄τις όποιες προδιαγραφές απαιτείται μεγάγη μελέτη και ανάλογο κόστος το οποίο + το κόστος λειτουργίας με τραγική-απαγορευτική απόσβεση για Ελλάδα.

+ Για να γίνουν αγώνες F1 προφανώς απαιτείται να γίνεις μέλος μιας παγκόσμιας κλικας......


To οτι πρεπει να πληρει τις προδιαγραφες τις FIA δεν σημαινει οτι σε περιοριζει στη χαραξη της διαδρομης.
Απλα πρεπει να ικανοποιοει τα στανταρ ασφαλειας που θετει η FIA, αναλογος και με το ειδος των αγωνων που σχεδιαζει να φιλοξενησει η πιστα.
ΑΝ εχεις ενα επιχειρηματικο σχεδιο που να βεβαιωνει οτι θα μπορεις να διεξαγεις τον αγωνα χωρις προβλημα και πως θα μπορεις να πληρωνεις την FOM (Formula One Management) το αναλογο τιμημα, τοτε γινεσαι μελος αυτης της παγκοσμιας κλικας.


Θαρρώ πως πρέπει να ακολουθήσεις πιστά τις υποδείξεις σε μήκος-πλάτος καθώς έχουν γενικότερη διαδικασία στην κατασκευή και όχι μόνο στην ασφάλεια.. αλλά και να πάρεις τελική έγκριση άδεια από τη FIA, κάτι που μάλιστα μπορεί να απαιτεί και μετατροπές στο σχέδιο....

Εχεις ψάξει καθόλου στο site ή σε ανάλογες ανακοινώσεις-θεσμοθετήσεις??

Βασικά είμαι πολύ περίεργος που δεν μπορεί να γίνει ένα περιποιημένο ''πιστάκι''( δεν είναι ανάγκη να έχει υψηλές προδιαγραφές)
για τοπική κατανάλωση από αυτό το απαράδεκτο και βαρετό ''πραγμα'' που λέγεται Μέγαρα.
Ακόμη και αυτά(ΜΕΓΑΡΑ) θα μπορούσαν με λίγο μεράκι να ήταν αξιοπρεπέστερα, σε ένα πολύ πιο ελκυστικό και όμορφο περιβάλλον.
Μια επένδυση σε φαίνεσθαι, ποιότητα τάπητα, παροχή υπηρεσιών και διαφήμιση νομίζω θα αύξανε άρδην τα έσοδα αλλα θα συντελούσε και στην αυτοκινητιστική παιδεία....


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Αύγ 2007, 11:50:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

... τι να πεις...

magny cours...

Παράθεση:


Voilà enfin les photos de Magny Cours

http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo148.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo147.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo146.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo150.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo153.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo152.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo154.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo155.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo156.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo151.jpg

La voiture du médecin de course Eek

Une 206 RC (tout y est : jantes, moteur, intérieur, carbone, double sortie ... ) mais avec de feux phase 1

Une pré-série peut-être

http://images.forum-auto.com/mesimages/222412/Photo149.jpg



μην χάσετε την τελευταία φώτο Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Αύγ 2007, 16:50:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και υπρχει το θεμα ,ας αναφερω και εγω τι ειδαν τα ματια μου στην εκδρομη που πηγα στην παλια f1 πιστα της jarama στη Μαδριτη, ο λογος που πηγα ηταν για να οδηγησω ενα αυτοκινητο αλλα και να δω τι σημαινει ιδανικη πιστα ή πιο απλα ΠΙΣΤΑ!
Θα σας περιγραψω λοιπον τι σημαινει πιστα γιατι η ιδανικη πιστα ειναι στο μυαλο του καθενος μας με διαφορετικη μορφη.
Πιστα λοιπον σημαινει οργανωμενος χωρος με χτιστα pits που εχουν παροχη φωτος νερου αναβατοριων κλπ.
Σημαινει 3 ασθενοφορα ιδιοκτητα και ας μην εχει αγωνα
Σημαινει 2 πυροσβεστικα
Σημαινει 2 αυτοκινητα ασφαλειας που σε τραβανε απο την πιστα σε περιπτωση ατυχων ηρωίσμων
Σημαινει πυργο ελεγχου που φαινεται ολη η πιστα με παρατηρητη που ειδοποιει σε περιπτωση ατυχηματος
Σημαινει πισταρχες που βοηθανε ασχολιωνται και γουσταρουν
Σημαινει 4απλη (τετραπλη Laughing ) μπαριερα σε ολο το μηκος της πιστας
Σημαινει αχυρομπαλες σωστα τοποθετημενες
Σημαινει σωστες αμμοπαγιδες
Σημαινει σωστα κερμπς
Σημαινει 3,8 χλμ με ανηφορα κατηφορα και οτι στροφη τραβαει η ψυχη σου
Σημαινει οδοστρωμα πισσοχαρτο
Σημαινει οτι το γαμοχαρτο που υπογραφω πριν μπω λεει οτι ειμαι απολυτα καλυμμενος απο πλευρας νοσοκομειακης περιθαλψης αν κανω χοντρη κουταμαρα μεσα στην πιστα και οχι οτι "η safetrack Α.Ε δεν φερει καμια ευθυνη"
Σημαινει οτι με 100 ευρω βολταρω ολη μερα και νιωθω οτι με σεβονται ρε γα**το μου και αγαπανε αυτο που αγαπαω και στερευει η τσεπη μου καθε λιγο και λιγακι για να το στηριξω
Σημαινει και παρα πολλα αλλα και καημο και θλιψη καταθλιψη απογοητευση και στενοχωρια που για να δω κατι τετοιο πρεπει να φυγω απο την Ελλαδα, κατι για το οποιο οι Ισπανοι "διαμαρτυρονται" που το τρεχουν 30 σχεδον χρονια τωρα και ζητανε κατι καινουργιο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Αύγ 2007, 10:41:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

... Laguna seca raceway...
http://www.laguna-seca.com/generalinfo/index.cfm?FuseAction=TrackMap




η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Ιαν 2009, 13:32:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξαναγραφω υπαρχουν 2 καηγοριες ατομων που πανε μεγαρα.
οι τουριστες και οι βλαμενοι.

εγω παλι δε δινω 60 για να μπω με αλλα 80ατομα και να παιζω συγκρουομενα εκει μεσα να καθομαι να προσπερναω 5αμαξια στο γυρο
να τσακωνομαι με αλλους 5 που δε κανουν ακρη. τι θακανεις εκει μεσα μανθο το τροχονομο? θυμασαι κατι φωτα τι γινοταν εκει μεσα?
ειναι σα να μου λετε οτι θα μπειτε καρτοδρομο με 8 αμαξια ταυτοχρονα...

με τοσα αμαξια ουτε καθαρες φωτο για το facebook σας δε θα προλαβετε να βγαλετε.
και σας προτεινω να μη το αργειτε πολυ γιατι δε τη βλεπω μακρυα την ωρα που θα κλεισει οριστικα η πιστα..........

τα 90-100ευρω ειναι το ανωτατο οριο που μπορει να βγει πιστευω για λιγους και καλους ωστε να το χαρεις και να εχει νοημα. προσοχη μιλαω για ατομα που εχουν παει τουλαχιστον αλλες 5++φορες και ξερουν τι θελουν να κανουν εκει μεσα.

τετοια τρακντει θα διοργανωθουν και για τις 2 κατηγοριες θεωρω αρκετα μεχρι να κλεισει οριστικα το χωραφι...οποτε διαλεχτε και παρτεεε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Ιαν 2009, 13:34:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να κλείσει μπας και βάλουν μυαλό Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Ιαν 2009, 13:54:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστό κι αυτό που λες Παναγιώτη, δεν το ειχα σκεφτεί ετσι

οντω κατα καιρούς εχουμε βιώσει "μποτιλιάρισμα" μέσα στα μέγαρα
ειχε βεβαια κι αυτό τον χαβαλέ του...

... αλλά σιγουρα δεν ειχε νόημα για μετρηση γυρου πιστας...

οπότε βλέπουμε... Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3347s (PHP: 92% - SQL: 8%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on