PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307- προβλημα με δεικτη βενζινης???

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
outlaw (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 '02

Ένταξη: 04 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Ιούλ 2007, 23:29:52    Θέμα δημοσίευσης: 307- προβλημα με δεικτη βενζινης??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πριν μερικες μερες εβαλα βενζινη απο ενα aegean στα β.προστεια.

ο δεικτης πριν βαλω,ηταν οπως φαινεται στη φωτο,στον κοκκινο δεικτη.

ηθελα να βαλω 15 ευρω επειδη θα εκανα ενα ψιλοταξιδακι,και την ειχε εκει 0,99€/l.

βαζει,ειδα οτι μετραγε κανονικα τα λιτρα,και τελος παντων φευγω.
με το που βγηκα απο το βενζιναδικο προσεξα οτι η βελονα δεν ειχε ανεβει καθολου,αντε κατι λιγα χιλιοστα..

τα παιρνω,γυρναω αμεσως,και του λεω το και το.

μου εξηγεισαι οτι αποκλειεται να εγινε λαθος,τοσα χρονια επιχειρηση κτλ,μου εδειξε που εγραψε και ο υπολογιστης τα λιτρα..

ε ωραια του λεω,και γιατι δεν ανεβηκε ο δεικτης καθολου? και λεει τυχαινει καμια φορα,και σε καποια golf συμβαινει,μπορει λιγο μετα να ξεκολλησει,ή στο επομενο γεμισμα.

φευγω με τις αμφιβολιες μου,και να μην μπορω να αποδειξω κατι αλλο.

εκανα 4-5χλμ ως το σπιτι,και βαζω μετα απο κατι ωρες σε ενα βενζιναδικο κοντα μου,που την ειχε 1.05€, και βαζω 20€.

και ο δεικτης ως εκ θαυματος ανεβηκε εκει που φαινεται κανονικα στη φωτο....

παιζει να κολλησε οντως,και να εδειξε αθροιστικα τα 15+20? ποσα λιτρα περιπου αντιστοιχουν μεταξυ των 2 ενδειξεων??

ή με δουλευε ο αλλος?

ας βοηθησει οποιος ξερει,γιατι εγω μπερδευτηκα,και δεν ειμαι σιγουρος αν οντως ειχε μπει..

Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
outlaw (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 '02

Ένταξη: 04 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Ιούλ 2007, 23:31:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξεχασα τη φωτο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WilDuck (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


sound of boxer

Ένταξη: 02 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Ιούλ 2007, 10:18:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aegean κι εσύ, ε?

Για δες τι λέει το παιδί εδώ:

marduk (mihalis)
Βενζιναδικο aegean στην Πειραως στο ρευμα προς Αθηνα . Επισης μη βαλετε στην Aegean στο μικρολιμανο (ενας φιλος μου επαθε το ιδιο) και στην Aegean
στην Γρηγοριου Λαμπρακη , στην Σπαθας (Πληρωσα 20 Ευρω(20λ) βενζινη και γεμισε σε RAV4 1 νταμακι,ενω την ιδια στιγμη διαμαρτυροταν ενας τυπος για νοθεια μπροστα μου και απειλουσε για καταγγελια) .

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=8164&start=40




Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
outlaw (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 '02

Ένταξη: 04 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 28
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Αύγ 2007, 09:36:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα εχει προβλημα ο δεικτης βενζινης... ηταν σχεδον αδειο,η βελονα τερμα αριστερα, το λαμπακι αναμενο τα τελευταια 20χλμ τουλαχιστον.
βαζω 20ευρω,και εμεινε εκει! εσβησε μονο το λαμπακι,αλλα η βελονα δεν ανεβηκε καθολου.

και το αστειο ειναι οτι συνεχιζε να μετραει ποσα χλμ υπολλειπονται,κανονικα σαν να μην εβαλα καθολου!

εχει παρουσιαστει σε κανεναν?να ξερω ποσο θα παει το μαλλι τουλαχιστον..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Αύγ 2007, 12:59:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωτα απ'ολα να διευκρηνισουμε οτι για καθε νοθεια, κλεψια, απατη ευθηνεται ο πρατηριουχος και οχι η εταιρια πετρελοειδων. Τα περισσοτερα πρατηρια καυσιμων ειναι franchise και ευθηνη για τετοια κολπα εχει ο ιδιοκτητης/πρατηριουχος.

Δευτερον μου εχει τυχει κ'εμενα:

1. Στην Αlfa 147 του πατερα μου οπου απο 1/4 το γεμισα και η βελονα δεν ανεβικε καθολου. Πηγα καπακι σε αλλο βενζιναδικο (πριν αρχισω τους καβγαδες να σιγουρευτω) να δω αν εμπαινε αλλη βενζινη και μου λεει ειναι γεματο. Τελικα ειδα πως σιγα σιγα με την ωρα η βελονα ανεβαινε, μεχρι που πιγε στο αναμενομενο επιπεδο.

2. Στο 206 μου παρα πολλες φορες το φουλαρω και η βελονα δεν παει τερμα πανω, μενει λιγο πιο πανω απο τη μεση του τελευταιου 1/4.

Δεν αντιλεγω οτι οι βενζιναδες δεν κλεβουν, αλλα αυτος ο τροπος ειναι αστειος γιατι ειναι πρωφανες και διαπιστωεται αμεσος. Οσοι κλεβουν, κλεβουν με νοθεια, κατα κυριο λογο στις super-αμολιβδες και στα πετρελαια (στατιστικα καρατσεκαρισμενο).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1192s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on