PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

306 - 17άρες σε 306 1,4lt??
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Long-Island (Αλέξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8V) (1999)"

Ένταξη: 11 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούλ 2007, 02:53:05    Θέμα δημοσίευσης: 306 - 17άρες σε 306 1,4lt?? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παίδες! Ψάχνω γαι ζάντες για το 306 μου (είναι 1.4). Ήθελα να ρωτησω αν θα σερνεται πολυ με τις 17αρες και για αυτο να βαλω 16''αρες αλλα ψαχνω για χρώμιο και δεν βγαινουν σε 16''αρες και πολλα μοντέλα!!

Help Plz?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούλ 2007, 10:56:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά και οι 17άρες και οι 16άρες είναι υπερβολή για 1,4.......
Απο εκεί και πέρα γούστα είναι αυτά...
Ότι θα σέρνεται πάντως είναι δεδομένο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Long-Island (Αλέξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8V) (1999)"

Ένταξη: 11 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιούλ 2007, 07:28:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το φανταζομουν οτι θα σερνεται αλλα θα ειναι πολυ ομορφουερο απο τις 14αρες που φοραει τωρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nightmaire (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 cabrio 1.6

Ένταξη: 16 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιούλ 2007, 16:30:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλαρακι απο 15αρα σε 17αρα κοβει τρελλα στα 1600.... Δεν νομιζω να αντεξει το 1400 αρι σου Rolling eyes




www.club306c.gr

http://www.youtube.com/watch?v=8R1w_Zv_pEE
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιούλ 2007, 16:59:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το περισσότερο που αξίζει να βάλεις είναι 16άρα με 195/46-16


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tzitzopower (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEYGEOT 206 1.6 (16V) (2005)

Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιούλ 2007, 22:32:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια κ εγω στο 306 μ εχω βαλει 16αρια κ δεν τραβαει καθολου!!
πιο παλια που ειχα 1,4 παλι 306 αστο δεν τραβαγε καθολου!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 09:50:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κ εκτος οτι το αμαξη δεν θα τραβαει θα χριαστεις κ αγκυρα για να φρεναρεις εχω δει πολλα αυτοκινητα με μαμα φρενα να μενουν απο φρενα λογο μεγαλου ζαντολαστιχου κ βαρους των τροχων φαντασου οτι 8α ειναι σαν να εχεις μεσα 4 ατομα αυτα κ απο μενα σε ξενεροσαμε λιγο αλλα ειναι το σωστο συμφωνω με το μανθο 16 με 195/45/16


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 13:38:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mikerrgp έγραψε:
κ εκτος οτι το αμαξη δεν θα τραβαει θα χριαστεις κ αγκυρα για να φρεναρεις εχω δει πολλα αυτοκινητα με μαμα φρενα να μενουν απο φρενα λογο μεγαλου ζαντολαστιχου κ βαρους των τροχων φαντασου οτι 8α ειναι σαν να εχεις μεσα 4 ατομα αυτα κ απο μενα σε ξενεροσαμε λιγο αλλα ειναι το σωστο συμφωνω με το μανθο 16 με 195/45/16

+1! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KONIORDOS (ΜΑΝΩΛΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 cabrio 1,6 01'

Ένταξη: 05 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 53
Τόπος: SEPOLIA CITY

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Ιούλ 2007, 16:52:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η γνωμη μου βαλε τα 17αρια (205/40/17) το αμαξι θα δειξει τοσο ομορφο που δεν θα σε νιαζει αν πηγαινει <μηπως>


ΛΟΞΑ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Timour21 (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 GTI-6

Ένταξη: 28 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Ιούλ 2007, 08:42:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μούρλια θα είναι οι 17άρες με τα ταμπούρα. Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Long-Island (Αλέξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8V) (1999)"

Ένταξη: 11 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 03:53:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γελασαμε παλι ExclamationQuestionExclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 11:12:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρα από την πλάκα, θα φαίνεται κάπως η 17αρα με το ταμπουράκι μέσα. Βέβαια, όπως έχω ξαναπεί, δικό σου το μαχαίρι δικό σου και το καρπούζι.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tzitzopower (ΓΙΩΡΓΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEYGEOT 206 1.6 (16V) (2005)

Ένταξη: 08 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: ΑΛΙΒΕΡΙ ΕΥΒΟΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 14:27:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Πέρα από την πλάκα, θα φαίνεται κάπως η 17αρα με το ταμπουράκι μέσα. Βέβαια, όπως έχω ξαναπεί, δικό σου το μαχαίρι δικό σου και το καρπούζι.



εγω εβαλα δικοφρενα φαινεται πολυ πιο ωραιο!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
KONIORDOS (ΜΑΝΩΛΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 cabrio 1,6 01'

Ένταξη: 05 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 53
Τόπος: SEPOLIA CITY

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 16:16:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν βαλεις μια ζαντα που δεν ειναι πολυ ανοικτη δεν θα κανουν μπαμ τα ταμπουρα!!!! Cool


ΛΟΞΑ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
micra_iro (Ηρω)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 403
Τόπος: αλλού γι' αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 21:11:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιταξε φιλαρακι ειναι καθαρα δικο σου θεμα αλλα εγω θα σου πω την δικη μου ιστορια και απο εκει αποφασιζεις μονος σου.
Εγω εχω το micra k12 1.2cc και απο την μανα του φοραγε 14αρες ζαντες η τελικη του τοτε εφτανε τα 180χλμ. , μετα αλλαξα κι εβαλα 15αρες με την ιδια ακριβως τελικη και αφοθ ψαχτηκα και ειδα οτι για να το βλεπτιωσω μηχανικα υπαρχουν λιγες λυσεις και πολυ ακριβες ειπα να κοιταξω την εξωτερικη του βελτιωση και εβαλα 17αρες. Βεβαια πισω εχω ταμπουρα αλλα εχω βρει πισω αξονα με δισκοφρενα που ταιριαζει απο clio 2.0 οπως και ο μπροστα του.Την τελικη του δεν την χασει καθολου το μονο μειον για μενα ειναι η μεγαλη καταναλωση που πλεον εχει αλλα... μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος λεει ο σοφος λαος μας, και απο καλλη αλλο τιποτα ρωτα οποιον θες κι απο το κλαμπ σας να σου πει οσοι το εχουν δει εχουν πει τα καλυτερα.
Αυτα κι απο μενα και μην ξεχνας εσυ αποφασιζεις


welcome to micra zone
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 21:16:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά Ηρώ, θα μας δείξεις καμία φωτογραφεία Question
Για το αυτοκίνητο σου λέω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
micra_iro (Ηρω)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 403
Τόπος: αλλού γι' αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Ιούλ 2007, 22:12:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οριστε και μερικες φωτο απο το μικρο μου μην το βλεπετε ετσι δεν ειναι τοσο ψηλο οσο δειχνει 3 ποντους χαμηλωμενο αλλα δεν του φαινεται

http://s181.photobucket.com/albums/x163/micra_iro/?action=view&current=nissanownerclub009.jpg
http://s181.photobucket.com/albums/x163/micra_iro/?action=view&current=nissanownerclub008.jpg
http://s181.photobucket.com/albums/x163/micra_iro/?action=view&current=nissanownerclub007.jpg


welcome to micra zone
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Long-Island (Αλέξης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8V) (1999)"

Ένταξη: 11 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιούλ 2007, 04:38:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanx παιδες για το ενδιαφερον. Το ξερω οτι δεν θα φρεναρει καλα, το ξερω οτι δεν θα πηγαινει οπως πριν, το ξερω οτι θα διψαει πιο πολυ,αλλα ολα αυτα θα ειναι "ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ" (καλως εχοντων των πραγματων Very happy Very happy Very happy)

Σκεφτομαι να βαλω την παρακατω ζαντουλα

http://www.tuningblue.com/tienda/images/llanta_avus_7x17_ac-mo1.jpg

Δεν νομιζω να φαινονται παρα πολυ τα ταμπουρα !!??!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
micra_iro (Ηρω)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 403
Τόπος: αλλού γι' αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιούλ 2007, 10:50:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ ωραια η επιλογη και οντως δεν θα πολυφαινονται τα ταμπουρα οπως στην δικη μου που ειναι πολυ ανοιχτη και απο την στιγμη που λες οτι τα μειονεκτηματα θα κρατησουν για λιγο καιρο μονο (αρα κατι πονηρο εχεις στο μαλο σου Wink ) γιατι να μην τις βαλεις?


welcome to micra zone
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
peugeot306 (Διαμαντής)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.6 (16v) Champion (1999)

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Φεβ 2010, 19:59:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα τι διασταση θελει σε 17αρα.?
205/40/17 οπως αναφερθηκε πιο πανω
η πρεπει να μπει 35αρι προφιλ.?
και τελος η ζαντα εχει 40 οφσετ. τι αποστατες χρειαζεται.?
ο αξονας απο το 306 ρυθμιζει στο μεσα - εξω, αν ανοιξει τερμα μηπως
διορθωσει το πατημα.? και το οφσετ.?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,125s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on