PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

..
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Μάϊ 2009, 20:23:00    Θέμα δημοσίευσης: τελικα ηταν το βολαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπέρα

πριν λίγες μέρες έκανα μια επισκευή το οποίο χρειάσθηκε να αλλάξω το σετ συμπλέκτη και το βολαν αυτή την στιγμή έχω 42.000χλμ (πάλι ειχα αλλάξει σετ συμπλέκτη στα 15.000χλμ) το πρόβλημα ήταν στο βολάν γι αυτό χάλασε και τον πρώτο δίσκο. Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια σε αυτόν που μου έκανε τώρα την επισκευή μόλις του είπα το πρόβλημα κατευθείαν μου ότι φταίει το βολάν κάτι το οποίο σε αρκετά συνεργεία άκουσα τελείως διαφορετικά πράγματα όπως βάση μηχανής με ΑΠΛΑ λόγια ο τύπος ήταν μάστορας και όχι κάστορας.
Θα ήθελα να δώσω τα συλλυπητήρια μου στο πρώτο συνεργείο που μου έκανε την διάγνωση και την επισκευή όπου θα έπρεπε να αναρωτηθούν μα τι φταίει και χάλασε δίσκος στα 15.000 (και νέος να είσαι δεν χαλάει ο δίσκος τόσο νωρίς) αλλά βέβαια επειδή είχα της κατάλληλες διασυνδέσεις και είχα περάσει κατά 6 μήνες την εγγύηση μου το φτιάξανε δωρεάν.
Επειδή μερικοί αναφέρανε εδώ μέσα (δεν κατηγορώ κανένα) για τον τρόπο οδηγήματος καλό είναι να μην βγάζουν συμπεράσματα χωρίς να έχουν στοιχεία.
Επειδή κάποιοι μπορεί να πούνε και που ξέρεις τι σου αλλάξανε και εάν ήταν τελικά αυτό το πρόβλημα επειδή ήμουνα μπροστά σε όλοι την επισκευή ο μάστορας μου έδειξε πως πρέπει να είναι το κανονικό βολάν και πως ήταν το δικό μου.
Αυτά όλα τα λέω είναι για να βοηθήσω εδώ συναδέλφους πεζακηδες εάν έχουν το ίδιο σύμπτωμα.
Έχω ξανά αναφέρει το σύμπτωμα παλιά θα το ξανά πω όταν βάζω πρώτη ή όπισθεν μου σκορτσάρει. Ο δίσκος ήταν άψογος όταν τον λύσαμε για προληπτικούς λόγους τον αλλάξαμε. ΚΟΣΤΟΣ για όλοι αυτοί την υπόθεση είναι σετ συμπλέκτη και βολάν 350 ευρω.



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάϊ 2009, 07:08:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι πρόβλημα ακριβώς είχε το βολάν?
Καλό θα ήταν να μην είχες αλλάξει σετ συμπλέκτη για να έβλεπες αν όντως είχε πρόβλημα γιατί τώρα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος από τι στιγμή που όλα είναι καινούργια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάϊ 2009, 10:21:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Τι πρόβλημα ακριβώς είχε το βολάν?
Καλό θα ήταν να μην είχες αλλάξει σετ συμπλέκτη για να έβλεπες αν όντως είχε πρόβλημα γιατί τώρα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος από τι στιγμή που όλα είναι καινούργια.


Οντως...το μπορει να επαθε το βολαν ημαλλον να ειχε λαθος ωστε να σου φαει 2 σετ συμπλεκτη..?
Επισης συμφωνω με τον Αργυρη οτι αν ηταν μαστορας και οχι καστορας θα δοκιμαζε το σετακι δισκοπλατου με καινουριο βολαν...με οτι συνεπαγεται αυτο σε περιπτωση που κανει λαθος...

Απο πρωσωπικη αμπειρια παντως το πρωτο μου δισκοπλατο βαρεσε στα 65.000
Και τωρα στα 90.000 απου το αλλαζουμε αναγκαστικα λογο αλλαηγης γενικοτερης στο μηχανοστασιο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν 2009, 09:04:10    Θέμα δημοσίευσης: βολαν επισκευη Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

θα μπορουσε να γίνει και αυτο που λέτε αλλα επειδη μιλαμε για μια επισκευη που δεν απλη για να κανεις δοκιμες.
Ο τεχνικος μου ειπε οτι αμα θέλω μπορω να αφησω επανω τον δικο μου δισκο αφου δεν ηταν πολυ ταλαιπωρημενος αλλα επειδη δεν μιλαμε για μεγαλο κοστος του ειπα να τον αλλαξει δεν νομιζω οτι θα μου εδεινε αυτη την επιλογη εαν ηθελε να βγαλει χρηματα απο τον δισκο.



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0958s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on