PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Η Ελλάδα φλέγεται..και θρηνεί....
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούν 2007, 22:28:53    Θέμα δημοσίευσης: Η Ελλάδα φλέγεται..και θρηνεί.... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο από φωτογραφίες πλέον.

Γυρίζοντας από το κλάμπ ανέβηκα στην ταράτσα όπου φαίνεται η
Πάρνηθα να έχει παραδοθεί στις φλόγες. Το μέτωπο είναι πραγματικά
πολλά χλμ κσι οι φλόγες που κινούνται ταχύτατα διακρίνονται πεντακάθαρα.

Πόνος ψυχής το θέαμα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ένα μεγάλο "μπράβο" στους φυσικούς αυτουργούς και ένα μεγαλύτερο στους ηθικούς, αυτούς που θέλουν να χτίζουν τα σπίτια τους μέσα στο δάσος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούν 2007, 23:15:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tο θεαμα απο το σπιτι μου (μενω ψηλα στη Πολητεια) ειναι απιστευτο....
Οπτικα ειναι σχεδον "μαγευτικο" αλλα αυτο ειναι πολυ ειρωνικο αν σκεφτεις τη καταστροφη που γινεται αυτη τη στιγμη. Δεν θελω να φανταζωμαι πως θα ειναι οταν ξημερωσει.
Κριμα και ντροπη που υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι καταφευγουν σε αυτες τις μεθοδους στο βωμο συμφερωντων.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
melpas1013 (Κώστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.4 (16V) EXECUTIVE (6/2007)

Ένταξη: 27 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Ιούν 2007, 23:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρίξτε ένα βλέφαρο στις φώτο που τράβηξαν μερικά παιδιά από το Modelclub, και ελάτε να κλάψουμε όλοι μαζί...

http://www.modelclub.gr/forums/index.php?topic=5253.0

Evil Evil Evil Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 01:01:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να τα κανουμε ολα τσιμεντο να τελειωνουμε.
Τι το θελουμε το πρασινο?
Τι προσφερει?
Αντιθετα με το τσιμεντο που βγαζει και θεσεις εργασιας ετσι.
Μονο που οσοι σκεφτονται ετσι να σκεφτουν και οτι ο πλανητης αιμοραγει χρονο με τον χρονο.Η θερμοκρασια ανεβαινει και παιθενουν ανθρωποι απο την κλιματολογικη αλλαγη που παρουσιαζει η Γη τα τελευταια χρονια.
Και τι κανουν γι'αυτο?
Χτιζουν κι αλλα αντι να γκρεμιζου και να φυτευουν πρασινο.
Αλλα ετσι ειναι οταν εχεις να κανεις με χρημα τα εχεις χεσμενα ολα.
Οσοι επιχειρισουν να χτισουν μεσα σε τετοιο μερος το μονο σιγουρο ειναι οτι με την πρωτη βραχη θα τους παρει το νερο το σπιτι.
Ετσι ειναι βαση νομοτελειας.Δεν το λεω εγω.
Δεν θα λειψει σε κανεναν ενα τετοιο ατομο.Μπορει να φαινετε σκληρο αυτο που λεω αλλα ετσι το νιωθω εγω.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 02:36:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το απογευμα πηρε κατι το αυτι μου για τη φωτια,αλλα νομιζα οτι θα ηταν καμια "μικρη"... (ξερετε...,απο αυτες που βαζουν καθε λιγο και λιγακι Evil )
Καθομουν τωρα το βραδακι λοιπον και διαβαζα στη βεραντα οταν προσεξα οτι το φεγγαρι ηταν ελαφρως κοκκινοπο και θυμηθηκα οτι ετσι ακριβως (και χειροτερα) το ειχα δει στο Ξυλοκαστρο περσυ,που ειχε παρει φωτια η Αιγειρα και πριν καμια 6ατια οταν ειχαν αρπαξει τα Τρικαλα....
Ψιθυριζω "Eχε γουστο..." και γυριζοντας προς τη μερια της Παρνηθας παρατηρησα τα συννεφα απο τη φωτια...
Ανοιξα το χαζοκουτι μπαααας και λεγαν τιποτα και ολα τα καναλια ειχαν "εκτακτες" συνδεσεις για το θεμα....
Καταστεναχωρηθηκα... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Αυτη τη στιγμη σταχτες εχουν φτασει μεχρι και την Καλλιθεα...



ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil Evil Evil

Απο τη μια με τα μουνοπανα που βαζουν τις φωτιες και απο την αλλη η ΜΑΣΤΙΓΑ της Ελλαδας μας, οι πολιτικοι, οι οποιοι το μονο που ξερουν ειναι να τα τρωνε απο παντου, και να αραδιαζουν ασυστολως ψεμματα στον κοσμακι... Evil

Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ, αλλα ειμαι ΠΥΡ και ΜΑΝΙιiIAAΑ!!! Evil
(Λεω να κανονισουμε σαν κλαπμ καααποια στιγμη να παμε για καμια δενδροφυτευση, τι λετε?)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 03:43:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το εχω ζησει 2 φορες πριν μερικά χρόνια οταν καηκε η Πεντέλη...
και τις 2 φορές η φωτιά πέρασε μέσα απ΄το οικόπεδο του σπιτιού μου ευτυχώς φυσαγε τόσο πολύ που πραγματικά δε πρόλαβε να μας κάνει ζημιές.
ομως το δάσος εγινε....
κρανίου τόπος...
το ίδιο και στην Πάρνηθα φαντάζομαι σήμερα.
εβλεπα τις φλόγες όπως πηγαίναμε προς Μάκρη και ήμουν ετοιμος να γυρήσω πίσω αλλα δεν ήθελα να ξενερώσω τα υπόλοιπα παιδιά που ακολουθούσαν.

ειναι πραγματικά αμαρτία αυτό που γίνεται με τα δάση.και δυστυχώς δεν νομίζω να υπάρχει λύση
πάντα κάποιος θα πετάξει ενα τσιγάρο (το ειδα πριν 4 μέρες μπροστά μου στην Πεντέλη γυρνώντας βράδυ προς Αγ.Πέτρο)
πάντα κάποιος θα θέλει να κάνει οικόπεδα
πάντα κάποιος θα εχει πετάξει σε λάθος μέρος σκουπίδα / μπάζα / γυαλιά...

το μονο που ισως να μπορούσε να κάνει κανείς είναι αυτό το γαμημένο Εθνικό Κτηματολόγιο που το παλέυουν τοοοοόσα χρόνια...

τι να πεις... κρίμα...
Crying or Very sad Crying or Very sad

για δεντροφυτευση οποτε γινει εγω ειμαι 100% μέσα


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 08:11:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΟ γα**το ειναι οτι δε θελανε να καψουν τη παρνηθα.....
τουλαχιστον τωρα τα εκαψαν ολα. δεν εχει μεινει τιποτα οποτε μπορουμε να ησυχασουμε ολοι!

απο την αλλη οταν ακουω το πολυδωρα να λεει για επιτυχια του μηχανισμου που καταφεραν μια φωτια απο τα δερβενοχωρια να καψει τη παρνηθα μεσα σε 30ωρες χωρις κανενα ιδιαιτερο αερα και τιποτα επικινδυνα καιρικα φαινομενα μου ερχεται να τον πυροβολησω...
αυτος ο ανθρωπος πρεπει να ειναι Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ μαλ**α
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 08:21:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κρίμα ένα πολύ μεγάλο κρίμα για την Πάρνηθα, είμαι ακριβός απέναντι και ο τόπος έχει γεμίσει αποκαίδια και πολλά άλλα πράγματα.
Για δενδροφύτευση πιστεύω ότι είναι όλο το club μέσα, αλλά πρέπει να περάσει μία χ (ένας χρόνος ?) χρονική περίοδος για να γίνει κάτι τέτοιο !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 08:21:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από μικρό παιδί πήγαινα με τους δικούς μου στην Πάρνηθα, να κάνουμε τις βόλτες μας μέσα στο δάσος να μυρίσουμε τα έλατα, να νιώσουμε και πάλι άνθρωποι.Μεγαλώνοντας μπορεί η επισκέψεις σε αυτό το τόσο θαυμάσιο βουνό να μειώθηκαν αλλά η αγάπη μου ποτέ, πάντα την είχα στην άκρη του μυαλού μου πάντα είχε ένα ξεχωριστό κομμάτι στην καρδιά μου.

Η ιδέα και μόνο ότι δεν υπάρχει πια...

Με τρομάζει!

Ότι και να κάνουμε πια δεν ξαναφυτρώνουν έλατα, δεν ανασταίνεται αυτή η τόσο σημαντική πανίδα, δεν γυρίζει ο χρόνος πίσω!

Και όλοι μας σαν άβουλα όντα τι θα κάνουμε Question Question Question

Θα γκρινιάξουμε λιγάκι θα λυπηθούμε ελάχιστα και στο τέλος θα τους πούμε και ευχαριστώ με την ψήφο μας Exclamation

Λυπάμαι αλλά εγώ θα απέχω τα αποκαϊδια στα χέρια μου δεν μου αφήνουν άλλη επιλογή Mad


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 10:35:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέσα σε 10 χρόνια ο μέσος Έλληνας ξεχνάει τα πάντα.
Μπα... μέσα σε 10 μήνες λέω εγώ... μην είπα και πολύ πάλι... Το επιβεβαιώνουμε κάθε φορά που έχει εκλογές. Από την Σκύλα στην Χάρυβδη και τανάπαλιν. Η ευκολία που μας κατευθύνουν μέσω της TV δεν έχει επανάληψη στην ιστορία των ανθρώπων.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 11:06:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Για δενδροφύτευση πιστεύω ότι είναι όλο το club μέσα, αλλά πρέπει να περάσει μία χ (ένας χρόνος ?) χρονική περίοδος για να γίνει κάτι τέτοιο !!


Kαι γιατι να περιμενουμε την χ χρονικη περιοδο (κατι απο φυσικη μου φερνει Puke right ) και να μην αρχισουμε απο κανα αλλο δασακι απο "τωρα" κι'ολας?? (νομιιιιζω οτι υπαρχουν αρκετα Rolling eyes )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
micra_iro (Ηρω)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 403
Τόπος: αλλού γι' αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 11:20:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια οτι και να λεμε η ζημια εχει γινει το θεμα ειναι να βρεθουν τροποιγια να μην ξαναγινει κατι τετοιο αλλα δυστυχως θα γινει και παντα θα βρισκεται ενας λαλακας που θα κανει τον μαγκα και θα θελει πσινα και τρια γκαραζ αλλα εγω σας το λεω με την πρωτη κολωνα που θα δω να πεφτει στην παρνηθα θα κανω καταγγελια και οτι συνεπεια αν εχει αυτο.
Μεσα κι εγω για την δενδροφυτευση Thumb Left


welcome to micra zone
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 11:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν λέω ΑΝ αφήσεις την φύση μπορεί να γιατρέψει από μόνη της τις πληγές της Exclamation

Αν θέλουμε να κάνουμε κάτι το πιο σωστό είναι μια ομάδα περιφρούρισης που δεν θα επιτρέπει την παραμικρή δραστηριότητα για πάντα Exclamation Exclamation Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 11:35:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποια ομαδα περιφρουρησης ρε αλεξη?
εδω η φωτια ξεκινησε απο του διαολου τη μανα και εφτασε παρνηθα...

οπως και μαιναλο πριν 3χρονια...εκαιγε ο τσοπανης χορτα 20χλμ μακρυα και με τον αερα τελικα καηκε το 20% του μαιναλου...

επισης η δεντροφυτευση ειναι μια πολυ σοβαρη και επικινδυνη για τη φυση διαδικασια...πολλες φορες βλαχαρες δημαρχοι πανε με καμερες και φυτευουν δεντρα εμποδιζοντας την αναδημιουργια του δασους που γινεται με σταθερα και συγκεκριμενα βηματα..............

στο ελατοδασος π.χ πρεπει πρωτα να γινει ενα κανονικα δασος στον ισκιο του οποιου θα αναπτυχθουν τα ελατα (θελουν ισκιο)
αρα μιλαμε για 60+χρονια για να ξαναγινει ενα τετοιο ελατοδασος!
κοινως δε θα προλαβουμε τη παρνηθα ξανα πρασινη ποτε!


υπαρχουν και αλλα πιο απλα πραματα..... π.χ πεντελη τα σπιτια στα καμμενα ποιος εδωσε αδεια να γινουν? τι λεγανε το 98 ?

για να καταλαβετε την μαλ***α τη δικια μας γιατι απο εμας ξεκινανε ολα...
στο λουσιο κατω απο χωριο μου προσπαθει το λαμογιο ο πρωην δημαρχος να φτιαξει υδροηλεκτρικο εργοστασιο!
η περιοχη ειναι και απο αρχαιολογια και απο δασαρχειο καρακλεισμενη και δεν επιτρεπεται ουτε πετρα να κουνησεις....
αυτος πηγε και περασε το σκοπελο και εβγαλε αδεια παρουσιαζοντας οτι το φτιαχνει στο ρεμα της καρκαλους που ειναι ενα κομματι του ποταμου 10χλμ πριν............ αυτη τη στιγμη αυτος ο ανθρωπος θα επρεπε να τον φτυνουν στα μουτρα οταν περναει απο τη περιοχη περα απο το να τον μποικοταρουν οι ιδιοι οι κατοικοι πρωτα απο ολους...και ομως κυκλοφορει ελευθερος και ανετος! δεν ειναι θεμα να παρουμε το νομο στα χερια μας αλλα να σαμποταρουμε τα αποτελεσματα αυτων των πραξεων!
εχουμε ακομα τη δυνατοτητα αυτη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 12:58:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χριαζομαστε επανιδρυσει Κρατους παιδια.
Πρεπει να ξαναγινουμε ανθρωποι και να μας νιαζουν καποια πραγματα.
Να μην τα αφηνουμε ολα στο ελεος τον μεγαλων ηλιθιων.
Μαθαμε τωρα.Κλεινουν τις παραλιες οι μεγαλοι μαγαζατορες,καινε τα δαση παλι οι μεγαλοι μαγαζατορες και ολοι η νεοπλουτοι που θελουν ενα οικοπεδο εκει,μηπως να τα κατεβαζουμε κιολας οταν οι γυναικες τους δεν τους καθονται?
Μηπως?Γιατι μεχρι τωρα μας εχουν γα**σει την ψυχολογια.
Καθαρο αερα δεν μπορουμε να αναπευνσουμε,για να κατσουμε στην ακτη πρεπει να πληρωσου λες και ειναι το χωραφι τους.
Αλλα βεβαια οταν υπαρχει ο μεγαλο-ηλιθιος που κανει και αγκαρια μιας και εχει το αξιωμα του Υπουργου δημοσιας ταξης τι περιμενεις καλο?
Η μεγαλοι γινονται μεγαλυτεροι γιατι κανεις δεν τους ελενχει.Η αστυνομια εχει αλλη δουλεια να κανει(να βαραει καποιους που τολμισαν να ζητησου μια καλυτερη ζωη)
Μηπως λοιπον πρεπει να κανουμε κατι εμεις?
Ο λαος εχει δυναμη.Εβλεπα πριν μερες καποιοι ανθρωποι πηγαν και καθαρισαν τις παραλιες και στην Αθηνα αλλα και σε αλλα μερη της Ελλαδος.
Αυτο ειναι καλο.Ειναι ενα βημα να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι.
Ενα βημα για να προστατεψουμε τους εαυτους μας και οτι μας αφησαν οι προγωνοι μας.
Αυριο μεθαυριο θα γινει μια αναδασωση σε ολα τα καμενα τοπια.
Παρενθεση:Η ιδια της αναδασωσης μου αρεσε πολυ και πραγματικα πιστευω οτι ολοι θελουμε κατι τετοιο.Επισης καλο θα ηταν μια τετοια κινηση να οργανωθει απο ολα τα κλαμπ αυτοκινησης.Να ριξουμε μια ιδεα σε ολους.
Μια φωτια δεν κανει ποτε καλο,ουτε σε καποιον που θα παρει ενα μετρο γης για να κανει 3 γκαραζ για τα cayenne του και 2 πισινες ετσι για να υπαρχουν(γιατι τετοιοι ειναι αυτοι που θα πανε εκει,τετοιοι ειναι αυτοι που κανουν αυτες τις ενεργιες,και τα κανουν αυτα γιατι δεν ξερουν τι αλλο να κανουν μιας και εχουν λυσει ολα τους τα προβληματα,ενω ενας συνταξιουχος δεν προλαβαινει να σκεφτει κατι τετοιο)
Αλλα και αυτος δεν την εχεις καλα γιατι στην πρωτη βροχη θα γινει πισινα ολο το σπιτι του.
Και μακαρι να γινει αυτο γιατι τετοια μυαλα ειναι καλυτερα να μην υπαρχουν.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 13:14:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια, η φωτιά δεν ξεκίνησε από ανθώπινο λάθος... Μια εκρηξη σε υποσταθμό της ΔΕΗ εγινε στο χωριο Στεφανι στα Σκούρτα... Δεν εχει καμια σχεση με Παρνηθα. Όπως τα λέει ο Παναγιώτης είναι...Δεν μπορεί να κατηγορηθέι κάποιος για το συγκεκριμένο... Στον μόνο που ΙΣΩΣ μπορούν να αποδωθούν κάποιες ευθύνες είναι σε αυτον της πυροσβεστικης που διέταξε όλες οι δυνάμεις να μεταφερθούν στην Ελευσίνα όπου υπήρχε ήδη μέτωπο, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ουτε ενα πυροσβεστικό στην περιοχή, το οποίο θα μπορούσε να σβήσει εγκαιρως την αρχικά μικρής έκτασης φωτιά...

Τώρα επειδή τυχαίνει να μένω πολύ κοντά στην πάρνηθα και στο σημείο που κάηκε, ηταν ένα απίστευτο τοπίο. Είχα πάει αρκετες φορες στο "πισω" μέρος της πάρνηθας, όπου το τοπίο ήταν φανταστικό. Με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναανέβω να δω το μέγεθος της καταστροφής...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 13:55:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ειδα εικονες στην τηλεοραση.
Δεν αντεχα να το βλεπω το θεαμα.
Ειδατε τι κανει το απερχαιομενο δικτυο της ΔΕΗ.
Καθε καλοκαιρι σπαμε ρεκορ καταναλωσης και καθε χρονο ημαστε απροετοιμαστοι.
Γιατι?
Να σας πω εγω.Γιατι οταν ειναι να τα αρπαξουμε το κανουμε χωρις σκεψη ενω οταν ειναι να δωσουμε κατι να κανουμε κανενα εργο τοτε εχει καβουρακια η τσεπη.
Αυτη ειναι η αληθεια.
Περασε ενας ολοκληρος χειμωνας και τιποτα.
Τωρα που θα ερθει ο χειμωνας με το πρωτο χιονι θα πουμε παλι ειμαστε απροετοιμαστοι.
Παντα ετσι θα παει το παιχνιδι.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 15:02:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρά είναι η πάρνηθα...
Δεν έπαθε τίποτα το Μον Παρνες..
Γιατι χθές μόνο αυτό κοιτάξαμε να σώσουμε...
Αρα Πάρνηθα υπάρχει....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 15:34:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν πολλές ανατινάξεις σε υποσταθμούς δεν είχαμε; Στον υποσταθμό Ωραιοκάστρου Θεσσαλονικης ακούστηκαν 5 εκρήξεις πριν δούμε την φωτιά και μείνει από ηλεκτρικό ρεύμα για μερικές ώρες η Κεντρική Μακεδονία (Θεσσαλονίκη, Κιλκίς και ένα μέρος της Χαλκιδικής και του νομού Σερρών).

Μήπως ταιριάζει με την περίοδο καύσωνα που οι πωλήσεις των φτηνών κλιματιστικών κάκιστης ενεργειακής απόδοσης εκτινάχθηκαν σε άνευ προηγουμένου ύψη (άκουσα ότι φέτος διπλασιάστηκαν οι κάτοχοι κλιματιστικών συσκευών - όμως δεν μπορώ να το διασταυρώσω);
Φταίνε τα ίδια τα κλιματιστικά για τα blackout ή οι αρμόδιοι που επιτρέπουν την εισαγωγή κινεζικών ηλεκτρικών συσκευών κακίστης ποιότητας;
Ο μόνος που κερδίζει από τις πωλήσεις αυτών των συσκευών είναι η ΔΕΗ από τους αυξημένους λογαριασμούς και το Κράτος από τον αυξημένο ΦΠΑ των λογαριασμών αυτών. Το αναφέρω επειδή είναι τραβηγμένο να ισχυριστούμε ότι φταίει ο κόσμος που δεν γνωρίζει το βασικότερο μειονέκτημα των φτηνών συσκευών (που βγαίνουν πάντα οι ακριβότερες λόγω υπερκατανάλωσης ρεύματος σε σχέση με την αποδοτικότητά τους - είτε μιλάμε για κλιματιστικά, είτε για ψυγεία, κουζίνες, ηλεκτρικά σίδερα, σκούπες, ανεμιστήρες κλπ) ή επειδή δεν έχει 1000Ε για να πάρει σωστό κλιματιστικό (ή σωστό ψυγείο, κουζίνα, σίδερο, σκούπα, ανεμιστήρα κλπ). Ίσως φταίει κι ο καταναλωτής που όταν του λένε ότι τα 9000BTU δεν φτάνουν κι ούτε συμφέρουν για να ψύξει ολόκληρο το σπίτι του κι αυτός επιμένει να το αγοράσει επειδή κοστίζει 150Ε (και πληρώνει στην ΔΕΗ τα λεφτά που γλύτωσε και ακόμη περισσότερα με όριο την ζωή του κλιματιστικού).

Δυστυχώς είμαστε πολύ κακοί καταναλωτές, όπως είμαστε κακοί πολίτες, οδηγοί, πεζοί, αφεντικά, υπάλληλοι, κυβερνώντες, βουλευτές κλπ


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 17:29:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:

Δυστυχώς είμαστε πολύ κακοί καταναλωτές, όπως είμαστε κακοί πολίτες, οδηγοί, πεζοί, αφεντικά, υπάλληλοι, κυβερνώντες, βουλευτές κλπ


Arrow = ΕΛΕΙΨΗ ΠΑΙΔΙΑΣ Confused Confused








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 1 από 28

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2982s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on