PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Η Ελλάδα φλέγεται..και θρηνεί....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 17:36:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...ψηφοφόροι...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 17:53:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και να ηταν μονο αυτο.
Αυριο μεθαυριο παιδια,εδω θα ειμαστε να να λεμε,θα δειτε οτι μολις ο πρωτος εργολαβος θα παει σε μια πολεοδομια να κανει τα χαρτια για να οικοδομισει μεσα στην περιοχη που βρησκοταν μεχρι χθες το δασος θα την παρει την αδεια.
Ειμαι σιγουρος.
Το κρατος θολωνει οταν βλεπει το χρημα.
Δυστυχως.
Δεν υπαρχει ηθικη.Καμια.Ολοι μα ολοι θα θελησουν να τα αρπαξουν αυριο μεθαυριο απο τα οικοπεδα που θα γεννησει ο πνευμονας της Αθηνας.
Ελπιζω οτι καποια στιγμη θα την βρουμε την ακρη και σαν λαος αλλα και γενικα σαν Ελλαδα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 18:45:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickzotos έγραψε:
Miltellas έγραψε:

Δυστυχώς είμαστε πολύ κακοί καταναλωτές, όπως είμαστε κακοί πολίτες, οδηγοί, πεζοί, αφεντικά, υπάλληλοι, κυβερνώντες, βουλευτές κλπ


Arrow = ΕΛΕΙΨΗ ΠΑΙΔΙΑΣ Confused Confused

Και μια που το ανέφερες... Είμαστε και πολύ κακοί υπουργοί και υφυπουργοί παιδείας, διευθυντές σχολείων, καθηγητές, δάσκαλοι, φοιτητές (και όχι μαθητές γιατί είναι πολύ μικροί ακόμη για να τους καταλογιστούν οποιεσδήποτε ευθύνες). Οπότε το να ζητάμε βελτίωση της παιδείας σημαίνει να ξηλωθούν οι πάντες στο σύστημα από πάνω ως κάτω... Κάτι που δεν πρόκειται να γίνει στον αιώνα τον άπαντα. Γιατί δεν θα βρεθεί ποτέ ο κοινά αποδεκτός που θα αρχίσει το ξήλωμα. Γιατί όλη αυτή η σπορά του κακού ενυπάρχει στην ψυχή και στο μυαλό του καθενός μας.
Το καλό που βγαίνει συζητώντας τα είναι ότι έτσι δίνεται κάποιο νόημα ζωής σε όσους ελπίζουν και θέλουν το καλό, ότι έτσι υπάρχει πιθανότητα κάποια καλή ψυχή να μην αισθάνεται ότι κάνει τόσο παράταιρες σκέψεις, ότι έτσι σε κάποιες πιο προσωπικές στιγμές ίσως λειτουργήσει και κάπου-κάπως-κάτι σωστά και δίκαια.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 19:20:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μονο που μενει πλεον ειναι να δουμε ποτε θα εκποιηθουν οι εκτασεις και θα γινου οικοπεδα τα τοσα στρεματα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 19:46:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτην την ωρα βλεπω ειδησεις.
Λενε οτι η αυξηση της θερμοκρασιας απο 1 εως και 2 βαθμους στην αθηνα ειναι πολυ κοντα πλεον.
Καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο?
Ειχατε 40 βαθμους μ.ο τωρα αυτην την βδομαδα και 32 μ.ο ολο το καλοκαιρι.
Ε τωρα θα εχετε 41 με 42 και 33 με 34 αντιστοιχα.
Ωραια πραγματα ετσι.
Καλο ψησιμο.
Δεν πιστευω κανενας να παει να αγορασει οικοπεδο εκει περα.
Εμενα παντως δεν θα μου πηγαινε η καρδια.
Παντως την ωρα που βγηκε ενας επιστημονας και ειπε "Ξεχαστε την Αθηνα που ξερατε,τωρα μονο απο φωτογραφιες".
Συγκλονιστικα παρολο που ξερω οτι δεν θα ξαναγινει ποτε οπως πριν.Μπορει παλι να ηταν χαλια με τοσο τσιμεντο αλλα τωρα ειναι χειροτερα.
Στοιχεια λενε οτι αντιστοιχουσε 2,4 τετραγωνικα μετρα πρασινο για καθε Αθηναιο την ωρα που η Ουαστιγκτον εχει 50 και η Βαρσοβια 25.
Δηλαδη στην Ουασιγκτον εχεις μια γκαρσονιερα πρασινο ενω εδω εχεις 4 πλακακια απο την γκαρσονιερα.
Μαλλον ειχαμε.Τωρα αντισοιχει 1,5 τετραφωνικο μετρο.
Μπραβο σε ολους που τα καταφερνουν τοσο καλα.
Καθε χρονο ριχνουν τον πυχη ακομα πιο χαμηλα.
Μπραβο και παλι μπραβο.
Του χρονου παμε ολοι μαζι να το μηδενισουμε το κοντερ.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 19:55:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα 4 πλακακια δεν ειναι 2.4τ.μ
μη λεμε και οτι θελουμε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Ιούν 2007, 20:18:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας ανεβει....Και μεις οι ψυκτικοι κλεφτες θα γινουμε????? Laughing Laughing Laughing Laughing
Το οτι παμε κατα διαολου ειναι πραγματικα ανησυχητικο και γενικα κατι πρεπει να γινει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 00:26:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
τα 4 πλακακια δεν ειναι 2.4τ.μ
μη λεμε και οτι θελουμε!


Καλα και εσυ το πηρες της μετρητοις.
Αν εχεις τα μεγαλα πλακακια(αυτα που εχω σπιτι μου τουλαχιστον)ειναι περιπου 10 πλακακια αν υπολογισεις οτι το καθε πλακακι ειναι 50Χ50.
Απλα στην κουβεντα πανω συγχωριτε και το στοιχειο τις υπερβολης οταν ειναι να πεις κατι πολυ τραγικο.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 01:24:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θέλω να είμαι κακός, αλλά μπορεί να είναι και σχέδιο της τωρινής "Κυβέρνησης" για να ανοίξει οικόπεδα για πλούσιους και επώνυμους....... Thumb Down


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 01:39:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω θα αφιερωσω ενα οραιο στοιχακι.

Πατριδα μου αγαπημενη ποια καταρα σε βαρενει,τοση μοναξια.
Τα παιδια σου διαλεγμενα σε εναν θανατο ταγμενα και στην ξενιτια.

Η Ελλαδα που σταθηκε απεναντι σε κατακτητες,βαρβαρους τωρα κοντευει να γονατισει(αν δεν εχει γονατισει ακομα)στους υπουργους της.
Εβγαλε αγωνιστες και πατριωτες και δεν ανεστησε κανεναν απο αυτους.
Μονο προδοτες εχει αναστησει.Μονο δυστυχως.
Γιατι?
Στην Ελλαδα τον κορφο ως ποτε θα φολιαζουν ηγετες προδοτες?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 01:52:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Δεν θέλω να είμαι κακός, αλλά μπορεί να είναι και σχέδιο της τωρινής "Κυβέρνησης" για να ανοίξει οικόπεδα για πλούσιους και επώνυμους....... Thumb Down


Ολα μπορω να τα περιμενω απο αυτην την κυβερνηση.
Σημερα εβλεπα ειδησεις και σε καποια φαση εδειχνε πλανα απο την αφιξη του υπουργου(του καταδικου γιατι οπως ειχε πει χτιζει ποινη τωρα)και καποιοι τον γουχαραν και τον φαναζαν απατεωνα,λαμογιο και οτι αλλο μπορει να φανταστει ο νου σας.
Τοτε ειπα για πλακα στον ξαδερφο μου:
"Πως και δεν καλεσε τα ματ να τους ριξουν χημικα?"
Εξαλλου μας εχει συνηθησει σε τετοιες πολιτικες.
Οταν καποιος εκφραζει αντιθετη γνωμη απο εμας αποτελει μειοψηφια και πρεπει να εξουδετερωνετε.
Ο Χρυσος κανονας του Βυρων για την δημοκρατια.
Μονο που δεν σκεφτηκε μηπως σιγα σιγα ολες αυτες οι μειοψηφιες ενωθουν και τοτε θα τον παρει και θα τον σηκωσει και αυτον και τα τσιρακια του.

Το οτι δεν φοραμε ακομα κουκουλες ειναι για να μας γνωριζει η οικογενια μας.
Αυτο το εχουν σκεφτει?
Και κατι ακομα.Αυτοι γιατι περνουν λεφτα εφοσον δεν γνωριζουν τιποτα για καμια κατασταση στην ελλαδα?
Ουτε και εγω γνωριζω.Γιατι να μην περνω και εγω τοσα οσα περνουν αυτοι?
Το ιδιο δεν ειμαστε?Γιατι τα περνουν αυτοι και οχι εμεις?
Τι καλυτερο κανουν?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 04:50:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Εκ της MOD Team
MEMsound



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 07:16:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://i56.photobucket.com/albums/g179/touristas_gr/P6280008.jpg
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 07:26:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Εγω θα αφιερωσω ενα οραιο στοιχακι.

Πατριδα μου αγαπημενη ποια καταρα σε βαρενει,τοση μοναξια.
Τα παιδια σου διαλεγμενα σε εναν θανατο ταγμενα και στην ξενιτια.

Η Ελλαδα που σταθηκε απεναντι σε κατακτητες,βαρβαρους τωρα κοντευει να γονατισει(αν δεν εχει γονατισει ακομα)στους υπουργους της.
Εβγαλε αγωνιστες και πατριωτες και δεν ανεστησε κανεναν απο αυτους.
Μονο προδοτες εχει αναστησει.Μονο δυστυχως.
Γιατι?
Στην Ελλαδα τον κορφο ως ποτε θα φολιαζουν ηγετες προδοτες?

Salute

Μάνθε, απλώς δεν θα πολιτικολογήσω σεβόμενος του κανόνες του forum που καλώς μας τους θύμισες.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 09:37:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb right Nod




............



Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 11:03:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηρα και μια ανταποκριση απο Αθηνα σημερα.
Ο ξαδερφος της γυναικας μου μου ειπε οτι η κατασταση ειναι τραγικη στην Αθηνα.
Μαζευουν απο τις βεραντες σταχτη.
Ποναγανε τα ματια του και ισως ηταν απο την φωτια.
Η τελευταια φωτο τα λεει ολα.Εκτος απο τα δεντρα πηρε μαζι της και ποσα ζωα.Μεγαλη η καταστροφη.
Χθες ακουγα και για αναδασωση.Για να γινει πρεπει να μην βρεξει για ενα μεγαλο διαστημα ωστε να μην παρει το χωμα η βροχη.
Οποτε θα περασει καμποσος καιρος για να γινει κατι τετοιο.
Τελος θα συζητησω συγνωμη για τον πολιτικο λογο αλλα ολα εγιναν αφθορμιτα.
Με επνιγε εκεινη την ωρα και επρεπε να το πω.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 11:28:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο ολη αυτήν την ιστορία υπάρχει και ένα καλό..
Του χρόνου και για 2 χρόνια θα έχουμε πάρει 9 αεροπλάνα
εποχιακούς πυροσβέστες καμία 50 πυροσβεστικά και πάει λέγοντας.
Μόλις όμως περάσουν 2 με 3 χρόνια όπως στην Πεντέλη
τότε ως δια μαγειας δεν θα υπάρχει τίποτα.
Ουτε ένα πυροσβεστικό.....
Πάντος η 1η φωτιά ξεκίνησε από υποσταθμό
της ΔΕΗ. Οι υπόλοιπες 4 ξεκίνησαν από κάτι άλλο...
Πάντος είμασταν τυχεροί που δεν φύσαγε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
micra_iro (Ηρω)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 403
Τόπος: αλλού γι' αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 13:17:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχτες το βραδυ ετυχε να εχω βγει για ποτο σ΄ενα αρκετα ψηλο σημειο της πολης και απεναντι μου ειχα την Παρνηθα, παντου κοκκινα φωτα απο τα πυροσβεστικα και λιγο πιο περα μια κοκκινοκιτρινη φλογα να φωτιζει τον βραδυνο αττικο ουρανο, το θεαμα ηταν συγκλονιστικο πραγματικα ηξερα μονο απο τις ειδησεις τι συνεβαινε μεχρι που το ειδα κι απο "κοντα".
Το μονο που εχω να πω ειναι ΚΡΙΜΑ Thumb Down


welcome to micra zone
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 14:51:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr@lly έγραψε:
Απο ολη αυτήν την ιστορία υπάρχει και ένα καλό..
Του χρόνου και για 2 χρόνια θα έχουμε πάρει 9 αεροπλάνα
εποχιακούς πυροσβέστες καμία 50 πυροσβεστικά και πάει λέγοντας.
Μόλις όμως περάσουν 2 με 3 χρόνια όπως στην Πεντέλη
τότε ως δια μαγειας δεν θα υπάρχει τίποτα.
Ουτε ένα πυροσβεστικό.....
Πάντος η 1η φωτιά ξεκίνησε από υποσταθμό
της ΔΕΗ. Οι υπόλοιπες 4 ξεκίνησαν από κάτι άλλο...
Πάντος είμασταν τυχεροί που δεν φύσαγε...

Κοίτα που φτάσαμε να λέμε ότι είναι καλό που θα πάρουμε 9 αεροπλάνα κλπ επειδή κάηκε η Πάρνηθα...
Μου θυμίζει ένα άλλο περιστατικό που έγινε πριν 10-15 χρόνια περίπου στα σύνορα. Σε μία συμπλοκή μεταξύ συνοριοφυλάκων και Αλβανών μία σφαίρα μπήκε από το μπροστινό τζάμι του τζιπ και σκότωσε έναν συνοριοφύλακα (τα δελτία ειδήσεων δεν ασχολούνται με φονευμένους αστυνομικούς...). Ευθύς αμέσως βγήκε διαταγή να γίνουν αλεξίσφαιρα τα μπροστινά τζάμια των τζιπ (κάτι που δεν έγινε σε όλα τα τζιπ). Οι συνοριοφύλακες ζητούσαν από πριν το συμβάν να τοποθετηθούν γύρω-γύρω αλεξίσφαιρα αλλά ποιός τους άκουγε τότε... Δηλαδή, εάν κάποτε μπει σφαίρα -και σκοτώσει- από το εμπρός δεξί φινιστρίνι θα βάλουν αλεξίσφαιρο εμπρός δεξί φινιστρίνι. Τρομάρα μας...
Έτσι και τώρα, κάηκε η Πάρνηθα οπότε στο εξής (δηλ. σε 2 χρόνια!) θα προστατεύουμε τα καμμένα δένδρα και τα πεθαμένα ζώα με 9 αεροπλάνα, επιπλέον προσωπικό και 50 πυροσβεστικά... Αυτό στην Ελλάδα λέγεται πρόληψη.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Ιούν 2007, 15:24:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα γι'αυτο λενε μαθαινουμε απο τα λαθη μας.
Μονο που αυτο ξεφευγει απο καθε λογικη.
Γιατι να κανεις λαθος ή να μην προβλεψεις μια περιπτωση ενος περιπλοκου συμβαντος παει και ερχετε.
Αλλα οταν το ξερεις οτι ετσι θα γινει,γιατι και οι βλακειες εχουν ενα οριο,δεν γινετε να ακουω οτι και καλα "δεν φανταζομασταν οτι η Παρνθηθα θα αρπαξει φωτια".
Δεν στεκει αυτο.Εφοσον εχει συμβει σε αλλα δαση της χωρα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να συμβει και εκει.
Καποια πραγματα στην ζωη κατω απο καποιες συνθηκες(αρρωστημενα μυαλα,κακο ηλεκτρολογικο δικτυο κ.α)ειναι αυτονοητα οτι θα συμβουν.
Τωρα τι να το κανεις?
Αντε και παει καποιος αυριο και επιχειρει να βαλει φωτια,τι θα γινει?
Τι θα αρπαξει?Τα αρπαγμενα?
Τωρα περασε.
Τωρα δεν θα χριαστει ουτε αεροπλανα ουτε πυροσβεστες.
Τωρα θα χριαστει να μην αφησουν κανεναν να χτυσει εκει και να κανουν εργα για να επουλωσει το κοκομοιρικο βουνο τις πληγες του.
Αλλα παντα σπαταλουν τα χρηματα σε αλλα αντι αλλων.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 2 από 28

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1467s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on