PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 207 GT Εξάτμιση
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 107, 108, 109  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Οκτ 2007, 12:38:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

japan look...

cute... Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Οκτ 2007, 12:58:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραίος! Πολύ καλό αποτέλεσμα.

Να έχεις το νου σου όμως, θα μπει καμιά γάτα μέσα! Cool


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Οκτ 2007, 19:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανεστη ειδες διαφορα με την εξατμιση?Ποιος την τοποθετησε?μονο τελικο η cat back?
Απο look σκιζει παντως ετσι μου αρεσει και μενα.Εχεις καμια φωτο με ολοκληρο το πισω μερος του αυτοκινητου?
Thumb Left Thumb Left Thumb Left



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 11:00:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τοποθετηση εγινε στην Βεροια απο ενα δικο μου μαστορα οπου ειναι πολυ καλος,κι το προηγουμενο εκει το πηγαινα οποτε με προσεχει.Ειναι μονο τελικο προς το παρων.Την εξατμιση την πηρα απο Αθηνα,δεν ξερω αν μπορω να πω απο που αλλα θα φανει απο τις φωτο(εγω ομως δν το ειπα Laughing Laughing Laughing ).Απο διαφορα,εκτος απο θορυβο μπασο,νομιζο οτι ανοιγει πιο αγρια,αλλα παλι στεγνωνει στα ψηλα,θελω προγραμμα οεο.Βεβαια στην Βεροια βρεχει πολυ αυτες τις μερες και μ'ανοιγει το εσπ συνεχεια οποτε δεν μπορω να καταλαβω και πολλα.
Σοτο ντιμ και μεμ ευχαριστο για τα καλα σας λογια,θα βαλω φολα μεσα.

http://i29.photobucket.com/albums/c283/yarismania/20102007002.jpg
http://i29.photobucket.com/albums/c283/yarismania/20102007001.jpg
http://i29.photobucket.com/albums/c283/yarismania/20102007.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 11:14:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι και φόλα, βάλε καμιά σίτα καλύτερα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 11:25:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπα μωρε,λεω να το χτισω. Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 12:07:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοστος αν επιτρεπεται(μονο το τελικο).
Σου κανει πολυ θορυβο στην καμπινα??



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 12:15:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

200€
Θορυβο μπορω να πω μετριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 12:18:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb Left



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 12:22:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσυ εχεις βαλει τιποτα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 17:18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προγραμμα απο την K-Tech και ενα μπαρομετρο της Defi+panel fiter BMC.
Αρκετα καλη διαφορα.Πιστευω οτι και με την εξατμιση θα ανασανει αρκετα+ το intercooler που σκεφτομαι γαι αργοτερα..



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2007, 16:35:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλτρο μεσα στο φιλτροκουτι ι εβαλεσ φιλτροχοανα???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2007, 20:24:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μεσα στο φιλτροκουτι(πανελ)..
Με τις φιλτροχοανες προσεχε γιατι δεν πολυεπιδεχεται ζεστο αερα στην εισαγωγη(πτωση αποδοσης στα τουρμπατα



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 09:16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η τουρμπινα σου ακουγεται τωρα?σφυριζει?απο σκαστρα εχεισ βρει τιποτα?κ ποση πιεση δουλευεισ τωρα με το προγραμμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dr_Michael 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 17:10:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Peugeot δίνει καμιά εξάτμιση; Πχ διπλή;
Επιστροφή στην κορυφή
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 19:47:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τουρμπινα θα ακουστει με ελευθερη εξατμιση και ελυθερο down pipe.Επισης αυτη η τουρμπινα ειναι μικρη ωστε να ακουγεται το σπουλαρισμα.Απο πιεση 1 σταθερη απο 0,8 που ηταν πριν αλλα μαπα το καρπουζι με την k-tech.Αμφιβαλλω αν ειναι πανω απο 170-175 αλογα.Τη σκαστρα την εβγαλα γιατι ελιωσαν τα o-ring και εχανε πιεση.Τωρα εχω βρει εναν πολυ καλο προγραμματιστη αντιπρωσωπο μιας Ελβετικης εταιριας για προγραμματα ππου ειναι πραγματικα διαμαντι ο τυπος.185-190 πραγαματικοταατα αλογα τρια χρονια εγγυηση 230 τελικη με μετατοπιση του κοφτη βεβαια αλλα και παλι θα περιμενω.Επισης λανσαρει και η peugeot ενα προγραμμα 175 + ESP off κανα 1000ρικο ομως και αξιοπιστο.
Εξατμιση του RC αλλα ακριβη.Κοντα 300 μονο το τελικο.
Αμα δεν παθεις δε μαθαινεις οπως εγω ο Κωστας και κανα δυο αλλοι αλλα και καποιοι πρεπει να τα δοκιμαζουν για να μαθαινουν και οι υπολοιποι.

Προσοχη λοιπον τι σας πουλανε για μεταξωτα.Πολλες φορες μπορει και να ειναι φυκια.... Wink



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 19:53:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ειναι τα o-ring ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Dr_Michael 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 20:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:

Εξατμιση του RC αλλα ακριβη.Κοντα 300 μονο το τελικο.


Μπαίνει αυτή η εξάτμιση στο 150ιππο, ή είναι μόνο για το 175ιππο; Θα έχει δηλαδή καμιά επίπτωση;
Επιστροφή στην κορυφή
106 T16 (BΑΓΓΕΛΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 4x4 Τ16...

Ένταξη: 25 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 245
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 20:09:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:
Η τουρμπινα θα ακουστει με ελευθερη εξατμιση και ελυθερο down pipe.Επισης αυτη η τουρμπινα ειναι μικρη ωστε να ακουγεται το σπουλαρισμα.Απο πιεση 1 σταθερη απο 0,8 που ηταν πριν αλλα μαπα το καρπουζι με την k-tech.Αμφιβαλλω αν ειναι πανω απο 170-175 αλογα.Τη σκαστρα την εβγαλα γιατι ελιωσαν τα o-ring και εχανε πιεση.Τωρα εχω βρει εναν πολυ καλο προγραμματιστη αντιπρωσωπο μιας Ελβετικης εταιριας για προγραμματα ππου ειναι πραγματικα διαμαντι ο τυπος.185-190 πραγαματικοταατα αλογα τρια χρονια εγγυηση 230 τελικη με μετατοπιση του κοφτη βεβαια αλλα και παλι θα περιμενω.Επισης λανσαρει και η peugeot ενα προγραμμα 175 + ESP off κανα 1000ρικο ομως και αξιοπιστο.
Εξατμιση του RC αλλα ακριβη.Κοντα 300 μονο το τελικο.
Αμα δεν παθεις δε μαθαινεις οπως εγω ο Κωστας και κανα δυο αλλοι αλλα και καποιοι πρεπει να τα δοκιμαζουν για να μαθαινουν και οι υπολοιποι.

Προσοχη λοιπον τι σας πουλανε για μεταξωτα.Πολλες φορες μπορει και να ειναι φυκια.... Wink
Την Plex Tuning την έχεις ακουστά?


www.kanteres.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Νοέ 2007, 21:36:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εσυ μηπως εχεις ακουσει τη πεζο σπορτ?

ποσο ειπαμε χρεωνει ο φιλαρακος σου το προγραμμα ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΕΓΓΥΗΣΗ και δεν σε εξασφαλιζει σε τυχον μηχανικο προβλημα και δε δινει και παραπανω αλογα απο το προγραμμα της πεζο σπορτ?????????????


αντε γιατι πολυ τσουρεκια μας τα εχεις κανει με το ανδριανακη.
και ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ. επειδη εχω σε παρα πολυ μεγαλη υποληψη τον ανδριανακη και τη δουλεια του.
ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΚΥΡΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?
ξερει οτι σπηλωνεις το ονομα που με τοσο κοπο εχει φτιαξει αυτος ο εξαιρετος μηχανολογος τοσα χρονια τωρα?
ειδικα ο ανδριανακης δεν εχει αναγκη κανενα για να διαφημισει τη δουλεια του για αυτο σε παρακαλω να εισαι πιο προσεκτικος .

και αν δε μπορεις να καταλαβεις (επειδη θα το πεις ειναι σιγουρο) οτι με τις κινησεις σου αυτες, που ως τωρα που εχουν καταγραφει στο φορουμ, κανεις κακο αντι για καλο, αυτο εχει να κανει καθαρα με το διανοητικο σου επιπεδο και οχι με τον ανδριανακη.


υ.γ. αρη ή καποιος αλλος σας παρακαλω επικοινωνηστε με τον ανδριανακη και ξεκαθαριστε τι ακριβως συμβαινει ΑΜΕΣΑ πριν γινει μεγαλυτερο κακο στο ονομα και την υποληψη αυτου του ανθρωπου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 107, 108, 109  Επόμενη
Σελίδα 2 από 109

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1756s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on