PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελατήρια χαμηλώματος για το 207 GT/Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pol 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 gt

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: n.penteli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Απρ 2008, 08:37:48    Θέμα δημοσίευσης: 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σασ οταν του βαζεισ τα ελατηρια η μασκα μπροστα κατεβενει και αυτη γιατι ιδη ειναι πολυ χαμηλη και φοβαμε μη βρισκς στ γκαρασ μου


kap pol
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Απρ 2008, 13:15:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μαυρο λαστιχοπαλτικο ειναι χαμηλο...αυτο βγαινει μονο του ετσι κ αλλιως μια μλκ ειναι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Απρ 2008, 13:19:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pol έγραψε:
γεια σασ οταν του βαζεισ τα ελατηρια η μασκα μπροστα κατεβενει και αυτη γιατι ιδη ειναι πολυ χαμηλη και φοβαμε μη βρισκς στ γκαρασ μου


Τον ίδιο ενδοιασμό έχω και γω. Αν βγει το μαύρο πλαστικό θα φαίνονται τπτ τρύπες ή θα είναι οκ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Απρ 2008, 06:20:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
το μαυρο λαστιχοπαλτικο ειναι χαμηλο...αυτο βγαινει μονο του ετσι κ αλλιως μια μλκ ειναι Laughing


Είσαι σίγουρος πως είναι μια μλκ και δεν παίζει κάποιο ρόλο….??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Απρ 2008, 10:35:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
android έγραψε:
το μαυρο λαστιχοπαλτικο ειναι χαμηλο...αυτο βγαινει μονο του ετσι κ αλλιως μια μλκ ειναι Laughing


Είσαι σίγουρος πως είναι μια μλκ και δεν παίζει κάποιο ρόλο….??


Δηλαδη τι ρολο μπορει να παιζει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Απρ 2008, 10:55:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μικραίνει την απόσταση του προφυλακτήρα από το έδαφος και αναγκάζει των αέρα να κινηθεί ποιο γρήγορα από το κάτω μέρος του αυτοκινήτου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Απρ 2008, 15:11:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Μικραίνει την απόσταση του προφυλακτήρα από το έδαφος και αναγκάζει των αέρα να κινηθεί ποιο γρήγορα από το κάτω μέρος του αυτοκινήτου.


δλδ οταν εσυ το κατεβασεις 3.5cm δεν του μικρενεις την αποσταση?
πρεπει να χει κ αυτο να το αφησεις σε κανα θησειο μερια καλιθεα κτλ?
εχει βγαλει κ η apex 3.5cm ελατηρια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Απρ 2008, 07:10:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρόσεξε να δεις , είχε και το δικό μου τέτοιο πράμα και δεν το έβγαλα ακόμα και χαμηλωμένο που είναι το αμάξι. Ο λόγος , αυτό είναι κουμπωτό στων προφυλακτήρα και αν το βγάλεις εκτός ότι θα δείχνει πολύ άσχημα η εγκοπές που έχει θα διαταράσσουν την ροή του αέρα.
Επίσης αυτή τη στιγμή το δικό μου βρίσκει πολύ ποιο εύκολα από ένα χαμηλωμένο 207 μιας και έχω και το body kit που μείωσε την απόσταση του εμπρός προφυλακτήρα από το έδαφος.
Υπ’ όψει το body kit είναι εργοστασιακό και για να μπει το πρόσθετο κομμάτι εμπρός αυτό πλαστικό βγαίνει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 12:12:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κ εγω που το έχω χαμηλώσει, δεν θα το βγάλω, δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να βγει, ίσα ίσα που όταν το ακούω να βρίσκει, εντείνω την προσοχή μου κ προσέχω μήπως βρει κ ο προφυλακτήρας, κάτι σαν προειδοποιητικό. Άλλωστε δεν παθαίνει τίποτα, είναι πολυ ελαστικό, συν το ότι δείχνει κ πιο όμορφο...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 14:26:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα με τα ελατήρια τι λέει έγινε πιο σκληρό, κοπαναει καθόλου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 14:33:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση, καθώς δεν ξέρω πως ήταν με τα δικά του ελατήρια, το χαμήλωσα στην αντιπροσωπεία πριν το πάρω κ έτσι δεν μπορώ να συγκρίνω.
Πάντως θεωρώ οτι είναι αρκετά σκληρό κ κοπανάει αρκετά όταν ο δρόμος δεν είναι πολύ της προκοπής. Κατα τα άλλα... τρένο!



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 14:40:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι μαρκα εβαλες?
Τιμη μαζι με περαστικα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Απρ 2008, 14:51:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έβαλα αυτά που προτείνει η Peugeot, τα οποία κ καλά είναι Peugeot Sport, όπως θα δεις κ στη διαφήμιση του Κόνδωρα, http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11375
άλλα στην πραγματικότητα είναι Eibach! Η αντιπροσωπεία μου τα χρέωσε 160€, όσο τα χρεώνει κ ο Κόνδωρας. Η τοποθέτηση δεν ξέρω πόσο ακριβώς πήγε γιατί την πέρασα στα 500€ εξοπλισμού που αντάλλαξα με το ποδήλατο.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos75x (Thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 30 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: Βόλος - Μαγνησία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2008, 15:03:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγω στο RC το οποιο παρελαβα εχθες ειχα παραγγειλει τα ΗR και μου τα περασαν με το που ηρθε το αμαξι δωρο ~280€ εχουν λιανικη.
Το εβγαλα και στην εθνικη και σε επαρχιακο και σε στροφες και ειδα οτι παταει τελεια εκανα 90km απο εχθες το απογευμα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2008, 19:17:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλορίζικο κ καλά χιλιόμετρα. Είμαι σίγουρος οτι είσαι πολύ ενθουσιασμένος! Thumb Left



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
myth (Γιαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 GT

Ένταξη: 25 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 382
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2008, 12:44:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδες λεω τωρα εγω..μηπως τα ελατηρια την ξεσκισουν την αναρτηση???...γιατι και γω τα ψηνω τα ελατηριακια αλλα καινουργιο αμαξι ειναι μην την διαλυσω μπαμ μπαμ την αναρτηση!!!! Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2008, 15:55:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά κάποιος που έχει φορέσει τα ελατήρια μπορεί να μας πει αν βρίσκει αβέρτα ο προφυλακτήρας ή είναι οκ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2008, 22:20:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

power έγραψε:
Βασικά κάποιος που έχει φορέσει τα ελατήρια μπορεί να μας πει αν βρίσκει αβέρτα ο προφυλακτήρας ή είναι οκ?


Δεν μπορώ να πω οτι βρίσκει σε τέτοιο σημείο που να μου δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα, θέλει λίγο προσοχή σε απότομα σημεία, αλλά δεν το έχω μετανοιώσει που τα έβαλα. Άλλωστε το μόνο που βρίσκει καμια φορά είναι το λαστιχένιο κομμάτι που βρίσκεται στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα, το οποίο δεν παθαίνει και τίποτα, ο προφυλακτήρας δεν έχει βρει ποτέ.

myth έγραψε:
ρε παιδες λεω τωρα εγω..μηπως τα ελατηρια την ξεσκισουν την αναρτηση???...γιατι και γω τα ψηνω τα ελατηριακια αλλα καινουργιο αμαξι ειναι μην την διαλυσω μπαμ μπαμ την αναρτηση!!!!


Δεν ξέρω αν την επιβαρύνουν, το μόνο που με απασχολεί, είναι ότι τα πίσω αμορτισέρ δεν έχουν πολύ καλή απόδοση κ δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο χαμήλωμα. Και το λέω αυτό, επειδή έχω τη δυνατότητα να τα μετράω, καθώς δουλεύω σε Ιδ. ΚΤΕΟ. Εκεί δηλαδή που τα καινούργια αμορτισέρ βγάζουν μια μέτρηση 80-85% maximum, αυτά βγάζουν 40-45%. Τα μπροστινά, είναι ok...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2008, 22:22:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα πίσω αμορτισέρ σου τα μέτρησες όσο ήταν ολοκαίνουρια;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2008, 22:26:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Tα πίσω αμορτισέρ σου τα μέτρησες όσο ήταν ολοκαίνουρια;


Το γνωρίζω οτι όταν τα αμορτισερ είναι καινούργια, μεχρι να στρώσουν δεν βγάζουν καλά ποσοστά, αλλα ακόμη κ μετά απο 3000 χιλ, έχουν ακόμη την ίδια απόδοση... Πιστεύω οτι θα έπρεπε να είχαν βελτιωθεί...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 4 από 17

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1761s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on