PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελατήρια χαμηλώματος για το 207 GT/Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Μάρ 2008, 23:36:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά...
βαλτε καμια ανάρτηση της προκοπής και θα δειτε οτι δεν σας φταίει το λάστιχο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2008, 00:04:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
καλά...
βαλτε καμια ανάρτηση της προκοπής και θα δειτε οτι δεν σας φταίει το λάστιχο...


Δηλαδή τι, τόσο χάλια ανάρτηση έχει το 207?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2008, 00:15:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια χαρα ΜΑΜΑ (αναλώσιμα φθηνή) ανάρτηση έχει... πολιτικού αυτοκινήτου
αυτό δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχουν κι αλλες λύσεις... για κάποιον που ζητάει κάτι παραπάνω από "μαμά"... Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Μάρ 2008, 16:55:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
καλά...
βαλτε καμια ανάρτηση της προκοπής και θα δειτε οτι δεν σας φταίει το λάστιχο...

οτιδιποτε αλλο θα χτυπαει πιο πολυ στις λακουβες....εμενα μια χαρα μου ναι στην ανεση ειναι κ παρα πολυ ανετο μαλιστα για μενα Laughing στην ουσια δεν κανει κ κατι τραγικο μην τρελαθουμε για αυτο που ειναι στριβει κτλ η ανεση που χει ειναι μεγαλη μαλλον κ πιο μαλακο απ οτι θα πρεπε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spiros_z (Σπύρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207cc

Ένταξη: 04 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Κέρκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 13:44:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες μια ερωτηση:τα συγκεκριμενα hr 3.5mm ταιριαζουν και σε 207 cc?αν ναι ποια η τιμη τους?Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 15:56:40    Θέμα δημοσίευσης: amortiser RC vs. GT Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαγκες μολις χτες παριγκιλα το 207 RC και ειναι 3 ποντους ποιο χαμιλο απο το GT. μαμα και τα διο Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 16:35:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς να σε στεναχωρήσω έχουν ακριβώς το ίδιο ύψος (RC kai GT). Άλλα ελατήρια και άλλα αμορτησέρ αλλά ίδιο ύψος. Επίσης έχουν ίδιες αντιστρεπτικές αλλά διαφορετικό πίσω άξονα(30% ποιο σκληρό) τέλος έχουν και κάποιες μικροδιαφορές στα ψαλίδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 19:02:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
Χωρίς να σε στεναχωρήσω έχουν ακριβώς το ίδιο ύψος (RC kai GT). Άλλα ελατήρια και άλλα αμορτησέρ αλλά ίδιο ύψος. Επίσης έχουν ίδιες αντιστρεπτικές αλλά διαφορετικό πίσω άξονα(30% ποιο σκληρό) τέλος έχουν και κάποιες μικροδιαφορές στα ψαλίδια.


δηλαδή?
θες να μου το εξηγήσεις γιατί πίσω αν τα ελατήρια ειναι ίδια
και οι αντιστρεπτικές επίσης ίδιες... ποιος πίσω άξονας είναι πιο σκληρός?!?!?!?!? Shocked Shocked Shocked Shocked


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 19:32:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Jim207GT έγραψε:
Χωρίς να σε στεναχωρήσω έχουν ακριβώς το ίδιο ύψος (RC kai GT). Άλλα ελατήρια και άλλα αμορτησέρ αλλά ίδιο ύψος. Επίσης έχουν ίδιες αντιστρεπτικές αλλά διαφορετικό πίσω άξονα(30% ποιο σκληρό) τέλος έχουν και κάποιες μικροδιαφορές στα ψαλίδια.


δηλαδή?
θες να μου το εξηγήσεις γιατί πίσω αν τα ελατήρια ειναι ίδια
και οι αντιστρεπτικές επίσης ίδιες... ποιος πίσω άξονας είναι πιο σκληρός?!?!?!?!? Shocked Shocked Shocked Shocked


το οτι τα ελατηρια εχουν το ιδιο υψος κ τα αμορτισερ το ιδιο μεγεθος δεν λεει πως δεν ειναι πιο σκληρα απο του gt...μονο κ μονο αν ειναι πιο σκληρα αυτα... φτιαχνει αρκετα ετσι...αλλα ο αξονας δεν ειναι αμορτισερ κ ελατηρια οπως ειμαι σιγουρος οτι ξερεις ...κ το ιδια αντριστρεπτικη σε μεγεθος δεν εχει να λεει οτι δεν μπορει να ναι πιο ακαμπτη του rc...αυτα τα χει ψαξει κανεις?παντως ετυχε να καβαλησω σε rc κ πραγματικα εχει μια καποια αρκετη διαφορα σε θεμα σκληροτητας που περνεις σαν οδηγος σε σχεση με το gt...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 19:43:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η απορία μου αφορά τον άξονα
ποιο τμήμα του άξονα είναι πιο σκληρό ή διαφορετικό????
μήπως αναφέρεστε στα συνεμπλόκ?
μήπως κάπου εχετε μπερδευτεί?

όταν λέω πιο πάνω "ίδια" (συμφωνα με αυτά που αναφέρθηκε σε προυγούμενα πόστ) εννοείται ότι δεν αναφέρομαι σε ίδια εμφάνιση αλλά σε λειτουργία...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 23:20:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
η απορία μου αφορά τον άξονα
ποιο τμήμα του άξονα είναι πιο σκληρό ή διαφορετικό????
μήπως αναφέρεστε στα συνεμπλόκ?
μήπως κάπου εχετε μπερδευτεί?

όταν λέω πιο πάνω "ίδια" (συμφωνα με αυτά που αναφέρθηκε σε προυγούμενα πόστ) εννοείται ότι δεν αναφέρομαι σε ίδια εμφάνιση αλλά σε λειτουργία...


μωρε εσυ δικιο εχεις αλλα ποιος ειναι 100% σιγουρος να τα πει αυτα...να κανουμε τις σωστες αλλαγες οταν ερθει η ωρα? κ να μην βαλουμε κατι που ναι ιδιο Laughing
ναι ναι η κατασκευη το υλικου του αξονα αλλο?να κανω παρτυ?κ ποσο παει ενας αξονας απο rc?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την android στις Πεμ 27 Μάρ 2008, 23:21:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 23:21:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:


δηλαδή?
θες να μου το εξηγήσεις γιατί πίσω αν τα ελατήρια ειναι ίδια
και οι αντιστρεπτικές επίσης ίδιες... ποιος πίσω άξονας είναι πιο σκληρός?!?!?!?!? Shocked Shocked Shocked Shocked


Πρώτον όπως είπα είναι διαφορετικά τα ελατήρια-αμορτησερ μόνο οι αντιστρεπτικές είναι ίδιες. Όσο για τον άξονα προφανός είναι ίδιος οπτικά αλλά 30% πιό άκαμπτος στο RC σε σχέση με το GT και ναι και τα συνεμπλόκ είναι διαφορετικά στο RC.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 23:23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το "ίδιο" που είπα πρίν αναφέρετε στο ύψος των αυτοκινήτων και όχι στην λειτουργία της ανάρτησης.(Για το παλικάρι που έλεγε ότι το RC είναι 3εκ χαμηλότερο από το GT)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PAVLOS_207RC (PAVLOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC (2009)

Ένταξη: 27 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 81
Τόπος: Κατερινη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Μάρ 2008, 00:17:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου δεν μπορω να πω τιποτα πρως το παρον. απλα στο σινεργιο της πεζο αντιπροσοπιας μου ηπαν ετσι επιδι μετρισαν τα ελατιρια τοθ GT & RC τιν ορα ποθ τα χαμιλοναν και ιδαν τι διαφορα μεταξη τον ελατιριον. τορα ναμε που ψεματα δεν εχουν λογω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2008, 12:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιμένω απο μέρα σε μέρα το καινούργιο μου Rallάκι και έχω παραγγείλει μαζί κ τα ελατήρια χαμηλώματος που προτείνει η Peugeot -τα Eibach δηλαδή- για άμεση τοποθέτηση πριν το πάρω.
Τα έχει βάλει κανείς? Απο σκληρότητα τι λένε? Ακούγεται πολύ στις ανωμαλίες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
booster (θανάσης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 15 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 167

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Απρ 2008, 01:28:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγω θέλω να τα βάλω γιατί όντως είναι ψηλό και λίγο ατσούμπαλο. Αλλά τι δρόμοι είναι αυτοί...Σήμερα όπως το έπλενα είδα στο μπροστά αριστερό pzero nero ένα καρούμπαλο ΝΑ..πάει για πέταμα το λαστιχάκι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Απρ 2008, 12:57:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ τα έβαλα τελικά, πριν το πάρω στα χέρια μου. κυρίως λόγω ύψους, ήταν πολύ ψηλό.
Καταρχήν έδειξε πάρα πολύ εμφανισιακά.
Όσον αφορά την ανάρτηση, δεν ξέρω πως ήταν η δική του, αλλα αυτή είναι αρκετά σκληρή, δεν κουνιέται το αμάξι στη στροφή.
Απ την άλλη ακούγεται αρκετά στις ανωμαλίες του δρόμου και αν οι δρόμοι που κινείσαι είναι χάλια, θα σε κουράσει λίγο. Πάτως πιστεύω γενικά οτι αξίζει τον κόπο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zaf (Antonis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) sport pack

Ένταξη: 18 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Απρ 2008, 13:54:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Εγώ τα έβαλα τελικά, πριν το πάρω στα χέρια μου. κυρίως λόγω ύψους, ήταν πολύ ψηλό.
Καταρχήν έδειξε πάρα πολύ εμφανισιακά.
Όσον αφορά την ανάρτηση, δεν ξέρω πως ήταν η δική του, αλλα αυτή είναι αρκετά σκληρή, δεν κουνιέται το αμάξι στη στροφή.
Απ την άλλη ακούγεται αρκετά στις ανωμαλίες του δρόμου και αν οι δρόμοι που κινείσαι είναι χάλια, θα σε κουράσει λίγο. Πάτως πιστεύω γενικά οτι αξίζει τον κόπο.


Μπορεις να μου πεις μια τιμουλα για τα ελατηρια?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Απρ 2008, 07:07:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

160 €, όλες οι αντιπροσωπείες μάλλον το ίδιο τα χρεώνουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zaf (Antonis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) sport pack

Ένταξη: 18 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: Περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Απρ 2008, 11:18:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 3 από 17

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2368s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on