PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελατήρια χαμηλώματος για το 207 GT/Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2016, 08:55:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kwstas1.1 έγραψε:
alexandros 207 Rallye έγραψε:
Το gt δεν γέρνει πολυ στις στροφες
Εντυπωση μου κανει αυτο που λες


Ενταξει προφανώς κ είναι πολύ καλό στο στριψιμο δεν το υποβιβασα ίσα ίσα, απλά συγκριτικά με το μίνι π είχα πριν μ φαίνεται ότι παίρνει παραπάνω κλήσεις,γ αυτό θέλω ρσοελατηρια ώστε να καλυτερευσει το αμαξι κ να γινει καλύτερο από πριν !

Ποιο πολλές πιθανότητες να πετύχεις αυτό που θες θα είχες αν έλεγες,θελω την αντιστρεπτική του rc παρα τα ελατήρια. Επίσης δεν ξερω κατά πόσο το ολο πράγμα δουλεύει με bilstein και gt ελατήρια…


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2016, 12:04:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kwstas1.1 έγραψε:
Ενταξει προφανώς κ είναι πολύ καλό στο στριψιμο δεν το υποβιβασα ίσα ίσα, απλά συγκριτικά με το μίνι π είχα πριν μ φαίνεται ότι παίρνει παραπάνω κλήσεις,γ αυτό θέλω ρσοελατηρια ώστε να καλυτερευσει το αμαξι κ να γινει καλύτερο από πριν !

Κωστα εννοω οτι δεν παιρνουν μεγαλες κλισεις τα rallye/gt , γι αυτο παραξενευτηκα που παραπονεθηκες για μεγαλη κλιση.
Μηπως φταιει κατι αλλο? Μηπως ειναι τελειωμενα τα αμορτισερ?



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2016, 13:29:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι βαλε μαμα ρψ ελατηρια ειναι πιο σκληρα.με bilstein sport καθοντε τζαμι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kwstas1.1 (Kwninos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT & Peugeot 106 xr 1.1 (

Ένταξη: 08 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 94
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2016, 14:25:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros 207 Rallye έγραψε:
kwstas1.1 έγραψε:
Ενταξει προφανώς κ είναι πολύ καλό στο στριψιμο δεν το υποβιβασα ίσα ίσα, απλά συγκριτικά με το μίνι π είχα πριν μ φαίνεται ότι παίρνει παραπάνω κλήσεις,γ αυτό θέλω ρσοελατηρια ώστε να καλυτερευσει το αμαξι κ να γινει καλύτερο από πριν !

Κωστα εννοω οτι δεν παιρνουν μεγαλες κλισεις τα rallye/gt , γι αυτο παραξενευτηκα που παραπονεθηκες για μεγαλη κλιση.
Μηπως φταιει κατι αλλο? Μηπως ειναι τελειωμενα τα αμορτισερ?


Βάση στοιχείων τα μπιλστειν τοποθετήθηκε να στα 52.000χλμ και αυτή την στιγμή το αμάξι έχει 70.000χλμ ακριβώς! Οπότε δεν νμζω να έχουν πεσει τόσο πολύ! Η αλήθεια είναι πως το έγραψα λίγο υπερβολικά δεν το εννοούσα έτσι ακριβώς το αμάξι μια χαρά είναι απλά θέλω κάτι ώστε να παίρνει λιγότερες κλισεις!Wink


It don't matter if you win by an inch or a mile..Winning's winning....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kwstas1.1 (Kwninos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT & Peugeot 106 xr 1.1 (

Ένταξη: 08 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 94
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2016, 14:26:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Ναι βαλε μαμα ρψ ελατηρια ειναι πιο σκληρα.με bilstein sport καθοντε τζαμι.


Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Το έχεις δει το αποτέλεσμα?!Smile) είτε βόλτα είτε να το έχεις κάνει εσύ στο δικό σου?! Μακάρι να κάτσουν καλά!


It don't matter if you win by an inch or a mile..Winning's winning....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2016, 14:56:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kwstas1.1 έγραψε:
android έγραψε:
Ναι βαλε μαμα ρψ ελατηρια ειναι πιο σκληρα.με bilstein sport καθοντε τζαμι.


Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Το έχεις δει το αποτέλεσμα?!Smile) είτε βόλτα είτε να το έχεις κάνει εσύ στο δικό σου?! Μακάρι να κάτσουν καλά!
το χει φιλος σε gt κανα 3αρη χρονια.το θεμα ειναι να μην εχεις τπτ βουτηρα 215/45 η χαμηλη πιεση στα λαστιχα και περνεις απο εκει χαλαρη αισθηση.το 37/ 38psi το θελουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kwstas1.1 (Kwninos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT & Peugeot 106 xr 1.1 (

Ένταξη: 08 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 94
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2016, 20:05:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
kwstas1.1 έγραψε:
android έγραψε:
Ναι βαλε μαμα ρψ ελατηρια ειναι πιο σκληρα.με bilstein sport καθοντε τζαμι.


Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Το έχεις δει το αποτέλεσμα?!Smile) είτε βόλτα είτε να το έχεις κάνει εσύ στο δικό σου?! Μακάρι να κάτσουν καλά!
το χει φιλος σε gt κανα 3αρη χρονια.το θεμα ειναι να μην εχεις τπτ βουτηρα 215/45 η χαμηλη πιεση στα λαστιχα και περνεις απο εκει χαλαρη αισθηση.το 37/ 38psi το θελουν.


Αχα κατάλαβα κατάλαβα! Όχι όχι 205-45-17 έχω με λάστιχα του 2012....άμεσα θα τα άλλαξω να βάλω τα uniroyal rainsport 3! Όσο για ην πίεση το έχω μέσα πόλη καθαρά κ δεν ήξερα πόσο να του βάλω κ του βάλα 35-33! Τώρα θα δω μήπως του βάλω όσο μ είπες και αν κοπαναει πολύ του βγάζω λίγο...όσον αναφορά το φίλο σου με το gt που έχει ρσοελατηρια ρώτησε γ καμία παραπάνω πληροφορία αν βελτιώθηκε αρκετά το αμάξι 😀😀 ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!


It don't matter if you win by an inch or a mile..Winning's winning....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Σελίδα 17 από 17

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1481s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on