PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελατήρια χαμηλώματος για το 207 GT/Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 15:03:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έτσι μπράβο.... Και αν είσαι κάνγκουρας έχει μπόλικα στην μαμα vag μοντέλα...

Ξέρεις η συνταγή είανι γνωστή....βάzεις φρένα από το 2 λιτρο, εξάτμηση από το 2 μισαρη, αμορτησερ από το τρίλιτρο κοντερ από το R και δεν ξέρω εγώ τι άλλο....

Και να το βάψεις όλο πορτοκαλί, με μαύρο καπό....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GGiannis (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 17 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 110

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 16:45:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
SAKIS-LEMANS έγραψε:
makis106 έγραψε:

Το RC χαμηλωμένο με μαμα αμορτισερ είναι απλά ανυπόφορο... Confused

μέγιστη κανγκουριααααααα! σε τόσο καλα στημένο αμάξι.

Lol Lol Lol
Ξέρεις τι γίνεται ρε Κώστα, κ γω για την εμφάνιση τα 'βαλα γιατί ειδικά τα GT/Rallye είναι πολύ κατσίκια, αλλα το αμάξι δεν έχασε κάτι τρομερό απο άνεση, ενώ απο κράτημα, θεωρώ οτι βελτιώθηκε κάπως, ειδικα στο θέμα κλήσεων, αλλα στο RC απλά δεν αξίζει, 1ον γιατί είναι κάπως χαμηλώτερο, 2ον έχει ήδη πολυ καλά στημένη ανάρτηση για να την χαλάσεις κ 3ον με το χαμήλωμα το μόνο που κάνεις είναι να το υποβαθμίζεις πλέον και να το κάνεις πολύ κουραστικό, οπότε το μόνο που μένει... είναι η καγκουριά!


Δεν ξερω πως το βλεπετε εσεις το θεμα , το δικο μου rc ειναι χαμηλωμενο 35μμ και εχω δει αρκετη διαφορα σε κρατημα ειδικα σε υψηλες ταχυτητες λογω πιο χαμηλου κεντρου βαρους, δευτερον , ειναι πιο ωραιο χωρις να ειναι τοσο χαμηλο ωστε να κατανταει αστειο ( βλ miata , nissan almera ) και τριτον απο μαμα το rc ειναι πολυ σκληρο και δεν υπαρχει ιδιαιτερη διαφορα σε ανεση, εκτος αν πεφτεις επιτηδες σε ολες τις λακουβες που υπαρχουν στον δρομο. Αρα γιατι καποιος να μην το κανει ? Συμφωνω οτι ειναι παρα πολυ καλα στημενο εξ αρχης αλλα επισης πολυ μεγαλο ρολο παιζει και η χρηση που του κανεις , επισης αν βαλω billstein b8 sprint και χαμηλωσει 45μμ παλι θα εχω καλυτερο κρατημα απο αυτο που εχω τωρα, αλλα θα πρεπει να αγορασω και τρειλερ για να το μετακινω απο τις σερρες στα μεγαρα.Αλλωστε η καθε εταιρεια προσπαθει να βρει μια χρυση τομη στα αυτοκινητα παραγωγης για εμπορικους και νομικους λογους, επομενως λογικο ειναι να υπαρχουν και προοπτικες βελτιωσης σε διαφορους τομεις.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την GGiannis στις Παρ 20 Μάϊ 2011, 17:17:35, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 17:11:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τιμη για φουλ μετατροπη αναρτησης απο ραλλυ σε ρψ παιζει ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 17:14:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για πραγματικα "φουλ" (και οχι απλα 4 αμορτισερ + 4 ελατηρια) θες και 2 αντιστρεπτικες = και εμπρος (αν δεν κάνω λάθος ) και πισω (εκ των οποίων η πισω πάει πακετο με τον πισω αξονα)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GGiannis (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 17 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 110

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 17:16:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Τιμη για φουλ μετατροπη αναρτησης απο ραλλυ σε ρψ παιζει ?


Εξαρταται τι περιλαμβανει το φουλ , Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 17:28:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Τιμη για φουλ μετατροπη αναρτησης απο ραλλυ σε ρψ παιζει ?


φουλ ανάρτηση (ανταλλακτικά): αμορτισέρ, ελατήρια, στοπ ανάρτησης, αντιστρεπτική εμπρός, πίσω άξονας: 1408€

μόνο αμορτισέρ, ελατήρια: 610€



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 17:44:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η διαφορες ρψ και ραλλυ ειναι ολο το σετ ανταλακτικων που μου πες? Δλδ εχουν διαφορετικες αντιστρεπτικες, στοπ αναρτησεις κλπ? ή μονο με ελατηρια/αμορτισερ κανω την δουλεια μου ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 19:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλο το σετ. Αλλιώς ποιός ο λόγος να αλλάξεις αντιστρεπτική και άξονα Question



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GGiannis (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 17 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 110

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 22:32:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Όλο το σετ. Αλλιώς ποιός ο λόγος να αλλάξεις αντιστρεπτική και άξονα Question


Συμφωνω, και δεν νομιζω οτι εχουν διαφορετικη αντιστρεπτικη , αλλα και εστω οτι εχουν δεν υπαρχει λογως αλλαγης τους και παρολα αυτα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να μπει σετ απο rc εφοσων υπαρχουν πολλες αλλες επιλογες στην αγορα , βλ billstein , h&r
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 22:59:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το rallye εχει 22αρα αντιστρεπτικη, κ το αρσι 23mm


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2011, 23:00:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να το κανεις rc το πουλας ,βαζεις αυτα τα λεφτα και περνεις rc ..παραπερα απο αμορτισερ και ελατηρια rc δεν αξιζει να πας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μαριάνα (Mariana)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 GT ('08)

Ένταξη: 22 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 10:01:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KW3 ;
( λέω εγώ τώρα!... Wink Laughing )

Το σκέφτομαι σοβαρά πάντως.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 10:05:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν εχεις διαθεσιμα τα χρηματα, γιατι οχι...
εννοειται οτι ειναι 1000....000000 φορες καλητερα...

αλλα υπαρχει αλλο τοπικ περι αναρτησης = μην το μπλεξουμε εδω μαζι με τα "σκετα ελατηρια"...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Αύγ 2011, 18:37:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μία σβέλτη ερώτηση πρός όποιον γνωρίζει, συγνώμη που τη κάνω σε αυτό το topic αλλά δέν βρήκα άλλο: Τα top mounts (των εμπρός αναρτήσεων) αλλάζουν εύκολα σε 207 (gt για την ακρίβεια). Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Αύγ 2011, 01:56:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Μία σβέλτη ερώτηση πρός όποιον γνωρίζει, συγνώμη που τη κάνω σε αυτό το topic αλλά δέν βρήκα άλλο: Τα top mounts (των εμπρός αναρτήσεων) αλλάζουν εύκολα σε 207 (gt για την ακρίβεια). Question


οπως σε ολα τα αμαξια...με λιγο θεμα στον θολο ..θελει συνεργειο.αποσυμπιεση συμπιεση ελατηρια... μαμα αναρτηση μιλαμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2012, 10:59:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερωτηση κρισεως: οσοι εχετε βαλει ελατηρια eibach (-3mm) σε rc τι παρατηρησατε;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
saikoe_39 (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207

Ένταξη: 27 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1008
Τόπος: Στο στόκολο.!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2012, 17:57:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε στα Rc δεν αλλάζεις ελατήρια.- Mad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούν 2012, 18:26:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manosm3 έγραψε:
Ερωτηση κρισεως: οσοι εχετε βαλει ελατηρια eibach (-3mm) σε rc τι παρατηρησατε;


Καγκουράκο τι ετοιμάζεσαι να κάνεις..........? Laughing Laughing Laughing Laughing


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AtastaleiaS (Σάκης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 41

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Οκτ 2012, 20:02:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω τοποθετησα τα eibach -3cm και το αμαξι εκατσε πολυ σωστα.κανενα προβλημα προς το παρον και η συμπεριφορα προς το καλυτερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Μάρ 2013, 18:11:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας! Smile
Έχω ένα 207 1.6HDI αλλά έχει τα αμορτισέρ του gt (απ' όσο μου έχουν πει σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο peugeot) με κωδικό 7113 μπροστά και 7118 πίσω . Το αμάξι το πήρα μεταχειρισμένο με ελατήρια APEX 5,5 πόντους (λογικά) και θέλω να περάσω κάποια eibach 3 πόντους ελαφρώς μεταχειρισμένα από κάποιο rallye που έχω βρει..
Το θέμα είναι θα κάνουν για μένα που είμαι ντιζελάς και συνεπώς πιο βαρύς μπροστά σε σχέση με ένα gt/rallye ή θα κάτσουν και αυτά λόγω βάρους και θα τερματίζει η ανάρτηση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 15 από 17

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2777s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on