PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελατήρια χαμηλώματος για το 207 GT/Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 14:08:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aπλά είχα την απορία , καθώς υποτίθεται αγοράζεις κάτι επώνυμο.
Μέρα με την νύκτα δηλ η στενοπιάτελη?


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την milvas7 στις Σαβ 06 Νοέ 2010, 14:06:13, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 14:10:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αλλα
καλο ειναι να κανεις πρωτα μια βολτα με καποιο αμαξι που να φοραει ωστε να δεις αν σου κανει


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 14:11:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το δικο μου κοπαναει ειναι και σε μικρες λακουβες που λες και σε σαμαρακια, γενικα εχει σκληρυνει κατα πολυ και δεν ξερω κατα ποσο θα πρεπε να ειναι τοσο σκληρο.
Στο στριψιμο ειναι ομως οπως πρεπει σφιχτο και δεμενο.
Τωρα επειδη εγω σαν μπακαλης που ειμαι, δεν χρησιμοποιω την εξιδεικευμενη ορολογια σου και τα λεω απλα και λιανα να δωσω εστω την οποια εικονα εχω στο μυαλο μου, λανθασμενη η μη, και για αλλα παιδια που δεν ειναι γεννημενοι σε συνεργεια και μαστορατζες.
Οταν λεει καποιος ενα του προβλημα, σε ολα τα post παντα ρε φιλε καποιος θα πεταχτει να την πει την εξυπναδα του!
Σε ευχαριστω παντως για την απαντηση και διαθεση σου αν τελικα πηγαινε σε μενα..
Οπως και να χει εγω αυτα τα λεφτα διεθετα τοτε που τα εβαλα ολα αυτα στο αμαξι μου και για μενα το μαθητουδι μου αρκουσε και μου αρκει!
Απλα μοιραστηκα μια γνωμη που μου ειπε ενα πιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο και με προβληματισε.
Το αμαξι παντως ωρες ωρες δινει την αισθηση οτι οντως δεν απορροφαει οσους κραδασμους θα πρεπε με τα οσα εχει πανω του, και εννοω αμορτισερ και ελατηρια.
Η γνωμη και η συζητηση που ηθελα να γινει ειναι αν αξιζει να ακολουθησω τη συμβουλη που μου προτειναν αυτοι, δλδ τα 5ποντα και την αναρτηση ως εχει και αν και κατα ποσο εστεκαν τα οσα μου ειπαν περι αυτης.
Αν θελετε να κανετε τον κοσμο να σκεφτεται τι θα γραψει και αν θα πρεπει να μιλαει και να αναφερεται ακρως επιστημονικα και σαν ιδημωνες του ειδους τοτε πειτε το να ξερουμε.
Συγνωμη δε ζηταω απο σενα φιλε μου αλλα απο τα παιδια που καθονται και διαβαζουν τετοιες συζητησεις να ξεφευγουν, με απαντησεις, εμπαιγμους και ειρωνιες αυτου του στυλ, αν παλι κανω λαθος και το ειδα ετσι εγω τελικα γραψε λαθος και τα κανω ολα μου delete.
Και οπως προανεφερα στα λεγομενα μου δεν με νοιαζει το αμαξι να ναι πιτα στο χαμηλωμα και να μην στριβει με την καμια, απλα ειπα αν μπορω να φτασω σε εναν συνδιασμο οσο πιο αξιολογο μπορω και απο τις δυο αποψεις.
Αν με τα 5ποντα το αμαξι ειναι χειροτερο φυσικα και δεν θα τα βαλω η δεν θα τα κρατησω πολυ πανω και θα επιστρεψω σε αυτα τα λιγα κ ταπεινα που ειχα.
Αν παλι υπαρχει καμια φτηνη και αξιολογη λυση που να πλησιαζει τα οσα ζηταω τοτε καλοδεχουμενη.
Λυσεις ξερουμε οτι υπαρχουν πολλες και διαφορες αλλα εγω αναφερθηκα στη δικη μου περιπτωση με τα συγκεκριμενα πραγματα που φοραω τωρα και μπορω να εχω στο αμαξι μου.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 14:56:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν πας απο -35 σε -50 το μονο που θα κανεις ειναι να κοπανας παραπανω...και να στειλεις τα αμορτισερ σου για τσαι πιο νωρις

και ναι θα ναι κατσικι πισω το 207 με ελατηρια...ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΜΑ
σωστα καθετε...
οταν μαμα χωραει μπρωστα μια παλαμι κ πισω...1μιση και συ κατεβαινεις 3,5cm μπρος πισω
λογικο ειναι να δειχνει παλι ετσι...

ο Μανθος απλα σας λεει πως αναρτηση σωστη ετσι δεν φτιαχνετε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 16:30:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργο δεκτα τα οσα λες και τα στα ιδια δισταζω και γω.
Λεω ομως να κανω μια δοκιμη τετοια μιας και τα bilstein αυτα μου, μου ειπαν οτι δεν δουλευουν οπως θα πρεπε να δουλευουν με τα 3,5cm.
Συν οτι στη μετρηση των αμορτισερ ηταν ολα κομπλε εκτος απο το πισω δεξια που λογω ελατηριου δεν μπορουσε να δουλεψει σωστα, κατα την επιτοπου διαγνωση, και εδειχνε χαμηλοτερο ποσοστο απο τα υπολοιπα.
Ισως με τα νεα ελατηρια και το νεο ζευγαρωμα να δουλεψει σωστα κ να πατησει οπως πρεπει και αυτο και ολα τους.
Οποτε ας δοκιμασω και αυτο να δω αν γινουν τα οσα λες και συ.
Και αν δεν δοκιμασω δεν ξερω τι και πως μιας και ως εκει φτανω τωρα να απλωθω και οχι σε κατι αλλο.
Και παντα δεκτη καθε γνωμη απο ολους αλλα οχι ετσι με ατακες τετοιες κτλ.
Οποιος παλι δεν θελει πολυ απλα δεν απανταει και ας μεινω εγω στο σκοταδι μου..
Θα δειξει λοιπον.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vaggelisgr στις Παρ 05 Νοέ 2010, 17:00:09, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 16:51:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο παλι πως γινετε?να μην δουλευει το δεξια κ το αριστερα να δουλευει....και να φταινε τα ελατηρια?μηπως καποιος αλλος σε δουλευει?
αμορτισερ με 5ποντα ελατηρια χαμηλωματος δεν δουλεψε ποτε
εγω στην θεση σου θα κανα ενα πειραμα να βαλω ελατηρια απο rc παρα 5ποντα παντως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 16:59:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτη τη διαγνωση την εκανε το μηχανημα, μπορει και ισως να λενε μπουρδες, τι να σου πω.
Κανα δυο φορες παντως σαν να ακουγα τις σπειρες απο τα ελατηρια σε κατι αποτομα ξεκινηματα, σαν να χτυπανε.
Να παω πισω σε κατι μαμισιο δεν μου λεει και πολλα.
Οποτε ο τολμων νικα η και το αναποδο.
Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις, οταν το κανω θα ενημερωσω αν τελικα εκανα μαλ***α η οχι.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Νοέ 2010, 18:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προσπερναω τα περι παρεξηγησης γιατι ειναι σαν να μην καταλαβαινετε τι σας γραφω - ειλικρινα αν θελετε να παρεξηγηθείτε, ε παρεξηγηθείτε, δεν εχω κατι αλλο να σας πω.


στο προκειμενο τωρα
υπαρχει περιπτωση ενα αμορτισερ να δουλευει καλητερα με ενα πιο κοντο ελατηριο ΑΝ και μονο αν το καλαμι του αμορτισερ ειναι κοντυτερο (σε σχεση με το εργοστασιακο αμορτισερ)

παρολα αυτα
οταν ενα καλαμι ειναι κοντυτερο τοτε (προκειμενου να μην τερματιζει - εστω και σε ακραία* συμπιεση) γινεται και σφικτοτερο - με οτι συνεπαγετε αυτο
ΔΕΝ ξερω ποσο πιο κοντο ειναι το αμορτισερ Β8 σε σχεση με ενα μαμα αμορτισερ
αν μαθουμε αυτο θα βγουν καμποσα συμπερασματα

δεν εχω υποψιν μου καποιον εδω μεσα (τουλαχιστον δεν θυμαμαι κατι γραμμενο) που να εχει μετρησει μαμα αμορτισερ ή/και καποιο Β8 (συνολικο υψος μπουκαλας + καλαμι σε πληρη εκταση και συμπιεση, υψος μπουκαλας, υψος καλαμιου, θεση πιατελου πανω στο αμορτισερ) καθως και αντιστοιχα ελευθερο μηκος και σκληροτητα εργοστασιακο ελατηριου και τα ιδια και για τα χαμηλώματος 3αρια και 5μισαρια αντιστοιχα

οσους θυμαμαι να χουν δοκιμασει ελατηρια χαμηλώματος μεχρι στιγμης ηταν με μαμα αμορτισερ και με αυτα οσο περισσότερο χαμηλωμα προκαλουσε το ελατηριο τοσο πιο οριακα (και ασχημα) δουλευε η αναρτηση (σε δημοσιο ελληνικο "κατσικο"δρομο...)





*το "ακραία" δεν σημαινει απαραιτητα "επιτηδες", μπορει και απο λαθος σε αγνωστη διαδρομη να φερεις την αναρτηση στα ορια συμπιεσης της και εκει (με την βοηθεια και λιγο του Μερφι) να γινει μαλ***α...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Νοέ 2010, 17:54:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο ευχαριστώ για την πληροφορία... αν την ήξερα την gaz πιο πριν ,ισως να την έβαζα..αλλα που μίλησα κ με άτομο που την έβαλε μου πε χαρακτηριστικα ότι ειναι σκληρή πολυ, γενικότερα
πληροφοριακά οι λιβρες των ελατηρίων του rc είναι 265, κ των αντίστοιχων eibach 285, αυτά..


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Νοέ 2010, 20:31:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενδιαφεροντα στοιχεια Thumb right Thumb right
τσεκαρε το τοπικ περι ρυθμιζομενης

να σε ενημερωσω επισης οτι την gaz μιας και ειναι custom (και ρυθμιζομενης συμπιεσης επαναφορας) μπορεις καλιστα να την παραγγειλεις με οτι ελατηριο θες
= αν θες με 265 λιμπρες ελατηριο (για να ειναι πιο "μαλακη" αλλα ΠΟΤΕ να μην τερματιζει) την παραγγελνεις με τοσο (και αντιστοιχα με αναλογο μηκος ελατηριου - αυτο ειναι αναλυτικη συζητηση σε αλλο τοπικ) και ρυθμιζεις την επαναφορα αντιστοιχα οπου σου αρεσει.



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 00:23:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια ενημέρωση σχετικά με τα μπιλστάιν χαμηλώματος:
η εταιρεία αναφέρει οτι επιτρέπεται χαμήλωμα μέχρι το πολύ 4 ποντους!
ο νοών νοείτω Wink


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 02:13:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wink Cool Whistling Whistling


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 13:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω ξερω ατομο που τα χει ζευγαρωσει ετσι και ειναι πολυ ευχαριστημενος..
δεν πειραζει ας κανω εγω τα λαθος και σεις να σφυρατε και γραφετε μπιχτουλες σε αλλα topics.
Ας δοκιμασει και κανεις αλλος κατι αλλο λοιπον και οχι ολοι τα ιδια.
Τα ματια μας ανοιχτα τα χουμε πριν καν εμφανιστουμε εδω και το παιξουμε περαστικοι για σας.
Ευχαριστω πολυ.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 14:09:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οτι να ναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 14:25:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

FAQ //ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ //ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ //




Η εταιρεία μαςΗ Ιστορία της BilsteinΗ Electra HellasΠροϊόνταBilstein B4 GasBilstein B6 SportBilstein B8 SprintBilstein B12 Tuning KitBilstein B14 PSSBilstein B16 PSS9ΕπικοινωνίαΕπικοινωνίαNewsletterPhotogalleryRally Acropolis 2009Aπονομή κυπέλλων της ΕΘΕΑWalter RoehrlBilstein TourΈκθεση 2005SchumacherAthens Tuning Show 2007Ράλλυ Τατοϊου 2008Athens Tuning Show 2008Έκθεση 2007Η Bilstein στο γήπεδο ΚαραϊσκάκηAthens Motoshow Live 2009ΑρχείαVideosΉχοιWallpapersNέα




Press (Ctrl+D) to add the page!You have to do this manually!








1. Ποιος είναι ο ρόλος του αμορτισέρ;

2. Ποιες είναι οι επιπτώσεις ενός χαλασμένου αμορτισέρ;

3. Θέλω να αλλάξω τα αμορτισέρ μου αλλά δεν θέλω να πειράξω το ύψος. Tι επιλογές έχω και ποιες οι διαφορές μαύρου και κίτρινου;

4. Τι είναι το κίτρινο sprint χαμηλώματος;

5. Τι είναι το Bilstein tuning kit B12;

6. Που μπορώ να ενημερώνομε για τα προϊόντα BILSTEIN;

7. Ποιο αμορτισέρ να διαλέξω για το αυτοκίνητο μου;

8. Μπορώ να επιτύχω πιο καλό φρενάρισμα ( μικρότερη διαδρομή) με ένα αμορτισέρ αερίου;

9. Τα BILSTEIN σηκώνουν το αμάξωμα;

10. Ποια Ελατήρια προτείνει η ΒILSTEIN;

11. Μπορούμε να κόψουμε τον περιοριστή διαδρομής ( μπάμ στόπ );

12. Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στο B14 PSS and B16 PSS9;

13. Τα B14 PSS και τα B16 PSS9 παραδίδονται με ελατήρια;

14. Που μπορώ να έχω σέρβις στα αγωνιστικά Bilstein motor sports
ή να κατασκευάσω κάτι ποιο ειδικό;



ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

1. Ποιος είναι ο ρόλος του αμορτισέρ;
Άνεση
Ασφάλεια
Για να :
μη χάνουν οι τροχοί την πρόσφυση !
έχουμε ασφάλεια στις στροφές και να ελέγχουμε τις κλείσεις του αμαξώματος!
φρενάρει καλύτερα και να υπακούσει στις εντολές του τιμονιού το αυτοκίνητο!
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ




2. Ποιες είναι οι επιπτώσεις ενός χαλασμένου αμορτισέρ;

Ελλειπής πρόσφυση του τροχού!


Ανομοιόμορφη φθορά στα ελαστικά!


Μεγάλες ταλαντώσεις του αμαξώματος !


Μεγάλες κλήσεις του αμαξώματος!
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ




























3. Θέλω να αλλάξω τα αμορτισέρ μου αλλά δεν θέλω να πειράξω το ύψος.
Tι επιλογές έχω και ποιες οι διαφορές μαύρου και κίτρινου;

Bilstein B4 Gas
Αμορτισέρ αντικατάστασης σε ποιότητα πρώτης τοποθέτησης για μια αλλαγή αμορτισέρ χωρίς προβλήματα.

Τεχνολογία αερίου!

Πολύ καλή απόσβεση λόγω της μικρής τριβής

Η καλή λειτουργία των αμορτισέρ αυξάνει την πρόσφυση και την σταθερότητα του οχήματος

Βελτιωμένα κρατήματα στις στροφές και βελτιωμένη πορεία στην ευθεία.


Bilstein B6 Sport and Off-Road
Το αμορτισέρ για την βελτίωση της ανάρτησης και την αναβάθμιση της οδικής συμπεριφοράς.

Τεχνολογία αερίου

Μονοσωληνιο-/Upside-Down-τεχνολογία

Έχει δοκιμαστεί επάνω στο εκάστοτε αυτοκίνητο από τους μηχανολόγους μας για καλύτερα αποτελέσματα.
Πιο σφιχτή ρύθμιση με αποτέλεσμα την καλύτερη απόκριση στο τιμόνι και βελτιωμένα κρατήματα στις στροφές!
Ακόμη και σε ακραίες συνθήκες οδήγησης το κίτρινο δείχνει τις ικανότητες του !!!
Έχει έγκριση του TUV Γερμανίας.
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ















































4. Τι είναι το κίτρινο sprint χαμηλώματος;

Bilstein B8 Sprint
Τα αμορτισέρ ΧΑΜΗΛΩΜΑΤΟΣ

Τεχνολογία αερίου
Mονοσωλήνια-/Upside-Down-τεχνολογία
\Σεταρισμένα μέσα από πολύωρες δοκιμές στο εκάστοτε αυτοκίνητο από τους μηχανολόγους μας
Δοκιμασμένα με ελατήρια χαμηλώματος
Η μειωμένη διαδρομή εξασφαλίζει άριστα αποτελέσματα για χαμηλώματα έως το πολύ 4 πόντους!!!
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 14:25:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
οτι να ναι...

Παρομοιως...


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 14:28:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω μιλτο για την ενδιαφερουσα παραθεση αλλα η αποφαση εχει παρθει με οποιο κοστος.
Μιας και μιλησα με ατομο που τα χει ετσι ζευγαρωμενα και ειναι απολυτα ευχαριστημενος.
Aν δεις και σε μια ερωτοαπαντηση ομως λενε και τα εξης :
10. Ποια Ελατήρια προτείνει η ΒILSTEIN;
Απ. : Για χαμήλωμα προτείνουμε ελατήρια υψηλής ποιότητας όπως τα H&R.
Τωρα αν θα ναι πεντε και οχι 4 ποντους θα το δω στην πραξη το ποσο κακο θα ναι η οχι.
Οπως και να χει σε ευχαριστω και για τον κοπο και για τον τροπο.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 14:44:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάλτα ρε βαγγελάκο να μας πείς κ μας, αφού θα σαι κ ο πρώτος που θα μας γράψει κ εντυπώσεις Smile απλώς μερικα παιδια απο εδω μέσα τυχαίνει να έχουν εμπειρία ,είτε απο αγώνες ,ειτε απο πολύωρες συζητήσεις κ διαφόρων ειδών αναβαθμίσεις , κ έτσι γράφουν την αποψή τους..'οταν κάποιος είναι σε δίλλημα

γι αυτο είμαστε εδώ ,για να ανταλλάσουμε απόψεις κ εμπειρίες


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 15:05:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μιλτο ουτε μηδενισα κανενος τις γνωσεις, ουτε ψοφαω να τσακωνομαι σε forum οπως εδω, για αυτο και επιλεγω πλεον ποτε και που θα γραψω εδω.
Απλα δεν ειμαι και κανα παιδαρελι να πεταγετε οποιος θελει και να γραφει μια ατακα και να φαινεται εξυπνακιας, οποιος και αν νομιζει οτι ειναι εδω μεσα.
Δεχομαι καθε γνωμη ακομα και τις αρνητικες.
Την τελικη επιλογη ομως για το αμαξι μου εγω την εχω οποτε και θα το δοκιμασω φιλε και θα σου πω και αν θες εντυπωσεις, και αν θες θα σου στειλω και φωτος να το δεις κιολας.
Τωρα με αυτα που εχω με αυτα θα πορευθω στο αμαξι μου μεχρι να βγουν off και αυτα και να δω και αλλες λυσεις.
Αυτα τα λιγα και απο μενα.


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Νοέ 2010, 16:17:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε βαγγελη περνα μια μερα απο την λεσχη να γνωριστουμε και να τα πουμε...και θα δεις τι κλιμα υπαρχη,πως συζηταμε και πολλα αλλα που δεν εχουν να κανουν με παρεξηγησεις κ οτιδιποτε αλλο αναφερεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Επόμενη
Σελίδα 11 από 17

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1476s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on