PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τεννις...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάϊ 2007, 15:37:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ηθελα κι εγω να μαι μέσα κι απο ρακέτες πινκ πονκ λαστιχα κόλεες και καθε είδους ξυλα υπάρχουν σε μεγάλες ποσότητες (κάνει ο αδερφός μου πρωταθλητισμό). Έχω κι εγώ τραπέζι στο εξοχικό αλλά αυτή τη στιγμή δεν επαρκεί ο χώρος για να παίξεις.

Αλλά είμαστε οφ τοπικ Off Topic εδώ είναι για τέννις!

Αν μπορεί κάποιος μοντ να τα μεταφέρει καλό θα ηταν.

Επι του θέματος και την αρχική ερωτηση του βολβου περα απο το Νικόλα δεν εχει απαντήσει κανείς!

Νικόλα Παναγιώτη σε ποιον όμιλο ήσασταν - είστε? Παίζατε σε τουρνουά?


ΥΓ. Είναι μια καλή ευκαιρία τώρα που ο καιρός θα ξαναφτιάξει μιας και πολλοί εκδήλωσαν ενδιαφέρον για ρακέτες θαλάσσης να κανονίσουμε να πάμε για μπάνιο - ρακέτες. Προσωπικά ξέρω παραλία με καλή άμμο κατω που προβλέπεται για ρακέτες και με λίγο κόσμο ωστε να μην ενοχλούμε αν τυχόν κανονιστεί. Μιλάω για την παραλία του Σχοινιά στο ύψος των Δικαστικών. Είναι πιο μετά το καράβι κτλ για όσους ξέρουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάϊ 2007, 22:48:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στη Λεσχη κανα τραπεζακι πινγκπονγκ θα μπορουσαμε να βαλουμε ; (εστω κανα μεταχειρ) ;
μαλλον οχι ...ε; Embarassed


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάϊ 2007, 23:16:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
στη Λεσχη κανα τραπεζακι πινγκπονγκ θα μπορουσαμε να βαλουμε ; (εστω κανα μεταχειρ) ;
μαλλον οχι ...ε; Embarassed


Ωραία θα ήταν αλλά και θα έκλεινε τον χώρο και βέβαια κοστίζει.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιαν 2014, 00:18:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με αφορμή μια αγγελία, διαπίστωσα ότι υπάρχουν κρυφά ταλέντα!

Φανερωθείτε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιαν 2014, 01:32:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρον! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιαν 2014, 10:41:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

me too.


να ρωτησω κατι. ψαχνω για μαθηματα καπου βορεια ΦΤΗΝΑ εως ΤΣΑΜΠΑ...
δε παιζει φραγκο.

τεννις επαιζα αρκετα χρονια μικρος αλλα εχω να πιασω ρακετα δεκαετια...
το κυριο προβλημα μου ειναι οτι δεν εμαθα ποτε σοβαρο σερβις.....

εχουμε τπτ υποψη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιαν 2014, 11:38:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην ευρύτερη περιοχή σου έχει αρκετά clubs και ακαδημίες τέννις, νομίζω όμως πως είναι αρκετά ακριβά.

Προσωπική μου άποψη είναι αν ξαναρχίσεις τα μαθήματα να βεβαιώθεις οτι σου μαθαίνουν σωστά, αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω και να έχεις μια σωστή τεχνική. Παίχτες που δεν έχουν μάθει σωστά αφενός δεν το ευχαριστιούνται και δεν εξελίσσονται, αφετέρου έχουν πολλούς τραυματισμούς.

Τέλος αν ψάξεις στο διαδίκτυο ισως βρεις δωρεάν γήπεδα, συμπαίκτη μπορείς να βρεις κι εδώ http://www.gotennis.gr/ . Η κατάταξη των παικτών γίνεται με βάση NTRP rating system οπότε θα βρεις και κάποιον στο επίπεδό σου.

ΥΓ. Λείπει ένας για να κανονίσουμε διπλό! Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιαν 2014, 11:50:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

basika tha psakso dimo kifisias giati lefta de paizoyn.
edo pano nomizoun oti i krisi einai sto kentro tis athinas mono
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιαν 2014, 17:38:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη το πιο φθηνό που βρήκα εδώ πάνω ήταν στα 25€ το μήνα μιλώντας για τα ιδιωτικά

τα δημόσια παίζουν στα 15-20€ το μήνα αλλά δύσκολα μπορείς να βρείς θέση γιατί παίρνουν πρώτα αυτούς που ήδη πήγαιναν την προηγούμενη χρονιά...


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιαν 2014, 18:45:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
ΥΓ. Λείπει ένας για να κανονίσουμε διπλό! Razz Razz

Να φωνάξω τον bro που είναι του αθλήματος? Smile


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιαν 2014, 20:44:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρών κι εγώ! Μένω Μαρούσι και παίζω από τα 40 μου (τώρα είμαι 47).

Αφού έσπασα επί χρόνια τα πόδια μου στα "τσιμέντα" των γύρω περιοχών (τα δημοτικά γήπεδα που λέμε), ξεκίνησα από πέρσι το Μάιο να παίζω στον Α.Ο.Κ. (Αθλητικό Όμιλο Κηφισιάς). Τα καλύτερα γήπεδα που έχω παίξει - χώμα εννοείται - και η συνδρομή, παρόλο που φαίνεται τσουχτερή, τελικά αν την ανάγεις ανά παιχνίδι, είναι φθηνότερη από τα δημοτικά!


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιαν 2014, 23:37:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι όμιλοι έχουν ακριβές συνδρομές και δυστυχώς πρέπει να προκαταβάλλεις το ποσό. Αν έχεις δημιουργήσει ήδη τον κύκλο σου και ξέρεις ότι θα 'χεις 2-3 εναλλακτικές για να παίξεις νομίζω αξίζει. Πολλοί όμιλοι έχουν και σύστημα ladder.

Γιάννη ο αδερφός σου είναι ακόμα στο Ηράκλειο? Αν παίζει στον όμιλο ίσως τον έχω δει! Πες του να κανονίσουμε άμα θέλει!

Στέφανε 25€ το μήνα για ομαδικά πόσων ατόμων και πόσες ώρες την εβδομάδα?

Σχετικά με τις επιφάνειες κι εμένα το χώμα είναι η αγαπημένη μου, ίσως γιατί από εκεί ξεκίνησα. Σχετικά φιλικά για τα πόδια είναι και τα carpet. Πλέον και τα hard λόγω την πολλαπλών στρώσεων μπορούν να γίνουν εξίσου φιλικά, στην Αττική υπάρχουν αρκετά! Αν κάποιος πάρει συνδρομή να υπολογίσει πως τα carpet & clay παίζουν και με βροχή ... ενώ τα hard για να στεγνώσουν θέλουν τον χρόνο τους!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Ιαν 2014, 11:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη συμφωνούμε (σχεδόν) σε όλα.
Μοναδική διαφωνία: εξίσου φιλικά hard courts με τα χωμάτινα ΔΕΝ υπάρχουν! Κι έχω παίξει και στου ΟΑΚΑ που είναι μάλλον τα καλύτερα εν Ελλάδι... Απλώς κάποια είναι πιο φιλικά (π.χ. ΟΑΚΑ) από άλλα που είναι τσιμέντο (π.χ. Λυκόβρυση κάτω από το Ηλιακό χωριό και Κηφισιά κάτω από τις εργατικές).

Κατά τ΄άλλα αν πληρώνει κάποιος 25-30 Ευρώ σε ένα δήμο για 2 φορές την εβδομάδα (που το χειμώνα επειδή είναι συγκεκριμένες οι ώρες και hard courts, μπορεί λόγω καιρού να χάσει τις μισές φορές), καταλήγει να πληρώνει πιο ακριβά το παιχνίδι απ' ότι σε ένα όμιλο που θα δίνει 40-60 Ευρώ, σε χωμάτινα, με αποδυτήρια, ντους κτλ και θα παίζει 4-5 (ή και παραπάνω) φορές την εβδομάδα, ΚΑΘΕ εβδομάδα και στην ώρα που τον βολεύει κάθε φορά. Κάποιες φορές το φθηνό είναι (τελικά) πιο ακριβό...

Βεβαίως αν δεν μπορείς να προκαταβάλεις εγγραφή (εφάπαξ) και συνδρομή, δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Κι εγώ δυσκολεύομαι πολύ, αλλά είναι η ψυχοθεραπεία μου εν μέσω κρίσης. Αν δεν το είχα κι αυτό, ή οι γιατροί θα μου τα τρώγανε ή ο νεκροθάφτης...


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Ιαν 2014, 11:41:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χάρη, σε ότι αφορά τα την σκληρή επιφάνεια έχεις δίκιο, ήμουν υπερβολικός.
Στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ που έχει τύχει να παίξω κι εγώ και μάλιστα με παπούτσια running τα γήπεδα είναι αρκετά σκληρά! Αν τύχη δοκίμασε αυτά στην Παλλήνη, είναι αισθητά πιο μαλακά! Θα έλεγα ότι ζήτημα κραδασμών δεν τίθεται όμως επειδή δεν γλιστράς με την ίδια ευκολία όπως στο χώμα είναι αρκετά κουραστικά για τα γόνατα.

Δίνουμε αρκετά χρήματα για περιττά πράγματα, νομίζω πως για τον αθλητισμό αξίζει να δώσουμε ίσως και κάτι παραπάνω κάποιες φορές. Το περιβάλλον, οι εγκαταστάσεις, τα μέλη παίζουν επίσης σημαντικό ρόλο στην επιλογή και αναμφισβήτητα είναι παράγοντες που διαμορφώνουν την τιμή.

Για το τελευταίο που είπες ... + 10^ν Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Ιαν 2014, 12:47:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως με το χώμα έχω βρει την υγειά μου. Όντας "βαρύ σασί" (1,91 ύψος και 101 κιλά), έπαψα να τιμωρώ το σώμα μου (γόνατα κυρίως) μέσα στα σκληρά γήπεδα.

Επίσης, η συνδρομή σε ένα καλό όμιλο, στην ουσία δεν σου αγοράζει μόνο γήπεδα, αλλά ένα "πακέτο" που σου αλλάζει (σε κάποιο βαθμό) τη ζωή...

Κι επιπλέον, επειδή παίζω οπωσδήποτε 4 φορές ΚΑΘΕ εβδομάδα, τελικά μου βγαίνει φθηνότερα από τα κοντινά δημοτικά γήπεδα!


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 16:20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάκη, αν ακόμα δεν βρήκες κάτι οικονομικό ... τσέκαρε κι αυτό. Είναι κοντά σου, σχεδόν τσάμπα Razz Razz , κι άμα βρέχει θα κάνεις στο κλειστό!
http://tennis24.gr/content/view/13012/84/lang,el/


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 16:56:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xaxaxxa ο ανεμιστηρας δεξια δε δουλευει ...


Καναμς μελετη επιβλεψη στο γραφειο στο τατοι κλαμπ...
5500 ετησια αν θυμαμι καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 17:04:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρω μόνο για 1000€ το μήνα και προαπαιτούμενη γραπτή σύσταση απο υπάρχοντα μέλη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 17:20:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pistepse me epeidi perasa ena xrono ekei mesa
Kai o aok pou epaiza mikros mia xara itan.
Sto kleista anamesa exei pleon k cigar bar...lol
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Φεβ 2014, 17:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρομαι, ελπίζω μόνο να έχουν Black Dragon Gurkha, γιατί μόνο αυτά καπνίζω. Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on