PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Συντήρηση πίσω άξονα....
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Perastikos (laz)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


xsara 1.8 16v

Ένταξη: 07 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Μάϊ 2007, 08:57:33    Θέμα δημοσίευσης: Συντήρηση πίσω άξονα.... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή την πάτησα μία φορά και άλλαξα τον πίσω άξονα ολόκληρο ορισμένες συμβουλές.
Κάθε φορά που σκέφτεστε να ασχοληθείτε με αλλαγή ράβδων στρέψης η αντιστρεπτικής ή κάθε 80.000 km περίπου.. βγάζετε τους βραχίονες απο τον άξονα και αντικαταστήστε τις τσιμούχες στεγανοποίησης που υπάρχουν μεταξύ τους και του άξονα!!!
Πιθανόν αλλαγή και των ρουλεμάν αν διαπιστωθεί ότι έχουν στεγνώσει πολύ, και καλό γρασαρισμα τους.
Με αυτό το τρόπο αποφεύγετε φθορά του μπράτσου του ψαλιδιού το οποίο αλλάζεται ολόκληρο, δεν βρίσκεται σαν μεταχειρισμένο (παρά μόνο πάνω σε άξονα οπότε αγοράζεις κάτι που μπορει να είναι το ίδιο φθαρμένο με το δικό σου) και σαν καινούργιο εχει γυρω στα 300 ευρώ.
Αυτά για να μη τη πατήσουν κι άλλοι!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Μάϊ 2007, 11:18:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλιστα . . . . .
Λογικά θα πρέπει να το κοιτάνε στα προγραμματισμένα service, δεν μπορεί να το αφήνουν έτσι !!
Ευχαριστούμε Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Perastikos (laz)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


xsara 1.8 16v

Ένταξη: 07 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Μάϊ 2007, 12:59:23    Θέμα δημοσίευσης: Αμ δε που το κοιτανε.... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εάν το δούνε και έχει φτάσει να έχει τζόγο το μπράτσο με δεμέμένες και σφιγμένες τις ράβδους στρεψης την αντιστρεπτικη και το αμορτισέρ, τότε είναι τόσο κατεστραμμένο το μπράτσο που θέλει άλλαγμα σίγουρα!!Οπότε παίξαμε και χάσαμε...Το θέμα είναι να το κάνεις προληπτικά!!!
Να σημειώσω πως άξονες για xsara/306 από δίλιτρα vts gti κλπ..ειναι πανάκριβοι λόγω σπανιότητας στα μεταχειρισμένα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Ιούν 2007, 13:09:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Moνο αν στραβωσει το μπρατσο θα υπαρχει προβλημα με ρουλεμαν-μουαγιε!
Δλδ τοτε θα φαγωνεται το ρουλεμαν στο μπρατσο.
Για αυτο προσοχη στην οδηγηση σας και στα πεζοδρομια!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 01:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Moνο αν στραβωσει το μπρατσο θα υπαρχει προβλημα με ρουλεμαν-μουαγιε!

Εισαι 100% σιγουρος για αυτο?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 09:05:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
sps έγραψε:
Moνο αν στραβωσει το μπρατσο θα υπαρχει προβλημα με ρουλεμαν-μουαγιε!

Εισαι 100% σιγουρος για αυτο?


Eτσι μου ειπε ο μαστορας μου!
Αν ξερεις κατι περισσοτερο πες το για να προλαβουμε το κακο.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 09:15:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αλλα σπυρο το μπρατσο μπορει να στραβωσει και απο κανα πεζοδρομιο γερο και να μη το εχεις παρει χαμπαρι....
οποτε εκει το βλεπεις μονο απο ευθυγραμμιση
οπως ο νικ μαριν που ειχε αν θυμασαι διαφορες πισω χωρις καποιο σοβαρο λογο αν θυμαμαι καλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούν 2007, 10:16:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω την γνωμη μου?
Ο άξονας του 206 δεν στραβώνει τόσο εύκολα...
Τον δικό μου, τον πήρα μεταχειρισμένο με 10000χλμ. Από τότε έχει κάνει 3 χωμάτινα ράλλυ, 2 ασφάλτινα, 3 σπριντάκια και μετακινήσεις στην πόλη και στην ευθυγράμμιση που του έκανα, ήταν πιο ίσιος και από τότε που βγήκε από το εργοστάσιο. Ούτε λεπτό δεν έχανε....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
blue_rallye (Thanasis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 02 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 01:24:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα ειναι πολυ πιο σημαντικο απο οσο ακουγεται!

Εαν τη πατησετε (το απευχομαι)θα καταλαβετε.Εγω πηρα ενα 106 rallye 2002 και πηγα στο συνεργειο για κατι αλλο και στο γενικο ελεγχο μονο το πισω δεξι μπρατσο κουναει σα τρελο-->με αλλα λογια εχει φαγωθει ο αξονας.
Ο μηχανικος μου ειπε πως εαν εκανε σωστα τα service ο προηγουμενος δε θα υπηρχε προβλημα(για αυτο αλλαζετε τα ρουλεμαν μουαγιε και τη τσιμουχα στεγανοποιησης εγκαιρα).Αποφυγετε εντελως χειροφρενα και αποτομο ανεβασμα σε πεζοδρομια.
Τωρα αναγκαστηκά ψαχνω για αξονα(αν βρειτε κατι σωστο πμ) ή να βρω την αντιπροσωπεια της peugeot που διαβασα οτι φτιαχνει σε τορνο τον ηδη υπαρχοντα με πρεσαριστα δαχτυλιδια κλπ
Εαν γνωριζεται κατι ενημερωστε ολα τα παιδια να μη τη πατησουν και αλλοι.

Υ.Γ.Καντε ενα προληπτικο ελγεγχο ολοι(10 λεπτακια υποθεση ειναι).


I want Nos!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 01:55:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοείται πως ο πίσω άξονας είναι ένα απο τα πιο αδύναμα σημεία των 106 και πάντα αναρωτιόμουν πως δεν υπάρχει σχετικό τοπικ για ένα τόσο συχνό πρόβλημα. Είναι ακριβώς όπως τα λέει ο Θανάσης, έτσι δεν τον είχα προλάβει και εγώ τον άξονά μου στο 106 μου και στο τέλος έφτασε να έχει πάρει τόση κάμπερ ο τροχός απο την πλευρά που είχε πρόβλημα ο άξονας που αρχισε να ξίνει ο τροχός το φτερό!
Ένας φίλος συνεργειάς, κάτοχος 106 rallye, λέει ότι κάθε 50000χμ πρέπει να αλλάζονται οι τσιμούχες του άξονα προληπτικά, γιατί αν περάσει νερό στο ρουλεμάν και δεν το αντιληφθείς έγκαιρα, τότε αρπάζει ο άξονας και πας για αλλαγή.
Πάντα είχα την απορία, γιατί αυτός ο αξονας κατασκευάστηκε κατα τέτοιο τρόπο ώστε τα ρουλεμάν του να έχουν μόνο έναν δακτύλιο αντί για δύο, δλδ αυτό που είναι πάνω στο μπράτσο, ενώ απ την άλλη τρίβει απ΄ευθείας πάνω στον άξονα, με αποτέλεσμα μόλις αρπάξει λίγο αυτό το σημείο, πετιέται όλος ο άξονας, καθώς είναι πλέον μη επισκευάσιμος. Τόσο δύσκολο ήταν να βάλουν ένα κανονικό ρουλεμάν με δύο δακτυλίδια Question Question Rolling eyes



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
blue_rallye (Thanasis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 02 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 14:13:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω την ιδια απορια ειχα!
Το ειπα στο μηχανικο και μου λεει για αυτο πια δε βγαζουν με τετοιο αξονα αλλα αυτοκινητα!
Παντως το φταιξιμο κατα την αποψη μου ειναι του ιδιοκτητη και μονο ή μηπως εγω ειμαι πολυ ψηρας? Smile


I want Nos!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lyciferakos (Lyciferakos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


-

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Μάϊ 2009, 16:40:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΟΟΟΟΟΟπς. Μαγκες τοτε την πατησα. Το πισω μπρατσο του 106 μου εχει ελαχιστο τζογο, ηθελα να αλλαξο το ρολεμαν, αλλα τορα μ αυτα που διαβασα μαλλον θα χρειαστει αλλαγη αλο το μπρατσο. Μεγαλη απαγοητευση, μακαρι να μιν δαβαζα το τοπικ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Μάϊ 2009, 17:54:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lyciferakos έγραψε:
ΟΟΟΟΟΟΟπς. Μαγκες τοτε την πατησα. Το πισω μπρατσο του 106 μου εχει ελαχιστο τζογο, ηθελα να αλλαξο το ρολεμαν, αλλα τορα μ αυτα που διαβασα μαλλον θα χρειαστει αλλαγη αλο το μπρατσο. Μεγαλη απαγοητευση, μακαρι να μιν δαβαζα το τοπικ.

Αν προλάβεις να αλλάξεις νωρίς το ρουλεμάν πριν κάνει ζημιά στον άξονα, τότε ίσως το γλιτώσεις... Αν όχι, δεν αλλάζεις μπράτσο, αλλα άξονα Exclamation



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos68 (Νίκος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Μάϊ 2009, 18:30:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο εν λόγω άξονας έχει περί τα 700 με 800 ευρώ.Υπάρχει τρόπος να τα γλιτώσεις αν θέλει ο μάστοράς σου.Ανοίγει τον άξονα και βλέπει τη φθορά.Αν έχει ζημιά τότε μπορεί να τον στείλει σε τόρνο και να τον ενισχύσει και μετά να βάλει καινούρια ρολεμάν.Η δουλειά του τόρνου είναι περί τα 80 ευρώ και κανά 50άρι τα ρολεμάν.Το έπαθα στο saxo μου στα 100.000 κι ευτυχώς για μένα άλλαξα μόνο ρολεμάν γιατί ο άξονας ήταν εντάξει.Αν ο τζόγος είναι μικρός τότε την έχει γλιτώσει ο άξονας.Τα πάντα είναι θέμα σωστού μηχανικού.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Μάϊ 2009, 18:51:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos68 έγραψε:
Ο εν λόγω άξονας έχει περί τα 700 με 800 ευρώ.Υπάρχει τρόπος να τα γλιτώσεις αν θέλει ο μάστοράς σου.Ανοίγει τον άξονα και βλέπει τη φθορά.Αν έχει ζημιά τότε μπορεί να τον στείλει σε τόρνο και να τον ενισχύσει και μετά να βάλει καινούρια ρολεμάν.Η δουλειά του τόρνου είναι περί τα 80 ευρώ και κανά 50άρι τα ρολεμάν.Το έπαθα στο saxo μου στα 100.000 κι ευτυχώς για μένα άλλαξα μόνο ρολεμάν γιατί ο άξονας ήταν εντάξει.Αν ο τζόγος είναι μικρός τότε την έχει γλιτώσει ο άξονας.Τα πάντα είναι θέμα σωστού μηχανικού.

Συνήθως δεν πολυασχολούνται οι μάστορες, σου λένε χάλασε, δεν φτιάχνει, αλλαγή. Κατα τα άλλα, όντως γίνονται παρεμβάσεις, δεν έχω ακούσει βέβαια για ξαναγέμισμα σε τόρνο, καθώς ο άξονας δε γίνεται να περιστραφεί για να τορναριστεί. Έχω ακούσει όμως για διπλά ρουλεμάν, ή αντικατάσταση των ρουλεμάν με δακτυλίδια...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Μάϊ 2009, 21:23:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτή την περίοδο ασχολούμαι με τον πίσω άξονα του 106 μου (ρύθμιση, συντήρηση, βάψιμο, αλλαγή ρουλεμάν, αλλαγή σινεμπλόκ κλπ).

Πρεσάρω προληπτικά 3 ρουλεμάν μέσα σε κάθε βραχίονα ώστε το εμβαδό επαφής να είναι μεγαλύτερο.

Κάντε λίγη υπομονή κ θ'ανεβάσω φώτος Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallye1294 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 106 1.3 (8v) Rallye '94

Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 83
Τόπος: Γερακας (Αθηνα)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Μάϊ 2009, 22:31:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Αυτή την περίοδο ασχολούμαι με τον πίσω άξονα του 106 μου (ρύθμιση, συντήρηση, βάψιμο, αλλαγή ρουλεμάν, αλλαγή σινεμπλόκ κλπ).

Πρεσάρω προληπτικά 3 ρουλεμάν μέσα σε κάθε βραχίονα ώστε το εμβαδό επαφής να είναι μεγαλύτερο.

Κάντε λίγη υπομονή κ θ'ανεβάσω φώτος Wink


Ακουγεται πολυ ενδιαφερον. Wink

Αναμενουμε φωτο! Thumb Left


Be quick or be dead...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Μάϊ 2009, 09:41:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallye1294 έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Αυτή την περίοδο ασχολούμαι με τον πίσω άξονα του 106 μου (ρύθμιση, συντήρηση, βάψιμο, αλλαγή ρουλεμάν, αλλαγή σινεμπλόκ κλπ).

Πρεσάρω προληπτικά 3 ρουλεμάν μέσα σε κάθε βραχίονα ώστε το εμβαδό επαφής να είναι μεγαλύτερο.

Κάντε λίγη υπομονή κ θ'ανεβάσω φώτος Wink


Ακουγεται πολυ ενδιαφερον. Wink

Αναμενουμε φωτο! Thumb Left


+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Μάϊ 2009, 18:06:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποσο ειναι το κοστος για μια καλη συντηρηση του αξονα, ξερει κανεις?


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Μάϊ 2009, 21:35:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Αυτή την περίοδο ασχολούμαι με τον πίσω άξονα του 106 μου (ρύθμιση, συντήρηση, βάψιμο, αλλαγή ρουλεμάν, αλλαγή σινεμπλόκ κλπ).

Πρεσάρω προληπτικά 3 ρουλεμάν μέσα σε κάθε βραχίονα ώστε το εμβαδό επαφής να είναι μεγαλύτερο.

Κάντε λίγη υπομονή κ θ'ανεβάσω φώτος Wink
άνετα μπορείς να βάλεις τρία ρουλεμάν σε κάθε ψαλίδι και από ένα γρασαδόρο


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 1 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3665s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on