PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Συντήρηση πίσω άξονα....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2013, 23:12:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν φθαρει,προκαλειται χαρακια πανω στον αξονα,σκεψου οτι τριβεται μεταλλο με μεταλλο Wink
Τωρα αν εχει κανει μονο θαμπαδα οπως εσενα,δε νομιζω οτι αποτελει προβλημα.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2013, 23:22:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Οταν φθαρει,προκαλειται χαρακια πανω στον αξονα,σκεψου οτι τριβεται μεταλλο με μεταλλο Wink
Τωρα αν εχει κανει μονο θαμπαδα οπως εσενα,δε νομιζω οτι αποτελει προβλημα.


Χμμμμ. Κάπου είχα μια φωτό, αλλά δε θυμάμαι πού... Rolling eyes

Είχε μόνο απ'τη δεξιά πλευρά όχι εντελώς θαμπάδα, ούτε και χαρακιά (χοντρή τουλάχιστον). Σαν σφραγιδοαποτύπωμα όπως είπα των παλιών ρουλεμάν που'χαν θρυμματιστεί κάπως. Αλλά απ'το να τον άλλαζα εντελώς, μου'πανε όταν τον ανοίξανε πώς με λίγο τρίψιμο, γράσσο και νέα ρουλεμάν θα'ναι σε αρκετά καλή κατάσταση. Μετά πάντως με ευθυγράμμιση που έκανα κι ένα χρόνο αργότερα που βγήκαν και καθαρίστηκαν τα πίσω αμορτισέρ, δε μου ανέφερε κάποιος κάτι. Και ΚΤΕΟ πέρασα και δεν το τσιμπήσανε. Πέρυσι είχε πάρει λίγο κάμπερ κι έτσι το αντιληφθήκαμε.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 07:07:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λέω να κάνω κανα φωτορεπορτάζ σήμερα... Razz



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 08:49:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xρήστο, σύμφωνα με τις περιγραφές σου, είσαι σε μιά μέση κατάσταση. Ο άξονας δηλαδή έχει φαγωθεί μεν αλλά σε τέτοιο σημείο που εάν μπει ένα 3ο ρουλεμάν στη μέση ή ένα μπρούτζινο πουκάμισο (όπως iceage) σώζεται η κατάσταση.

Σε περίπτωση που ο άξονας έχει γίνει... γρανάζι, δε νομίζω πως χρειάζεται να το συζητάμε Confused


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 10:22:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψάχνοντας τυχαία στο Google, βρήκα αυτό:



Εμένα, είχε ΜΟΝΟ εκείνο που'χω κυκλωμένο με κόκκινο, ελαφρώς πιο ήπιο, χωρίς κίτρινη θαμπάδα γύρω γύρω, ίσα ίσα τα αποτυπώματα. Δεξιά κι αριστερά του καθόλου αυτά τα καφέ σημάδια (σκουριές είναι;) κι ήταν εντελώς λείο κι ασημένιο σε όλη την επιφάνειά του, εσωτερικά αλλά και εξωτερικά. Αυτά τα ολίγα απ'τη δεξιά πλευρά, η αριστερή ήταν πεντακάθαρη.

Μου το'πε κι ο αμορτισεράς που το κατάλαβε (μόνο που το σήκωσε Surprised ) από πέρυσι, κι ο μηχανικός, ότι δε θα φτιάξει σαν καινούριο καινούριο κι απ'το να μη μπλέξω με νέο άξονα κτλ κτλ, με τα ρουλεμάν θα'ρθει πολύ στα ίσια του. Κι όσο αντέξει. Ούτε στραβό τον βρήκανε. Τα άλλαξα τέτοια εποχή σχεδόν πριν 1 χρόνο, έτυχε να ξαναπάω και στους δύο, δε μου ανέφεραν κάτι ξανά (φαντάζομαι όπως το'χαν μυριστεί τότε, θα έβλεπαν έστω κάτι και τώρα, right? ).


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 13:15:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Στο πρώτο μου post έγραψα κάτι λάθος. Η γωνία camber είναι κανονικά εντός ορίων. Η γωνία κλίσης toe στο αριστερό τροχό μου είναι εκτός ορίων. Πιστεύω πως και αυτό οφείλεται στα ρουλεμάν και όχι σε κάτι άλλο. Έτσι δεν είναι ?? Από εβδομάδα παραγγέλνω τα ανταλλακτικά και ξεκινάω την επισκευή σύμφωνα με τις κατατοπιστικές οδηγίες του Γιάννη. Από ότι έχω διαβάσει στο θέμα επισκευής ο άξονάς μου που δεν είναι δισκοφρενάτος δεν έχει καμιά διαφορά με τον δισκοφρενάτο. Έτσι δεν είναι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 13:30:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SpyrosA έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Στο πρώτο μου post έγραψα κάτι λάθος. Η γωνία camber είναι κανονικά εντός ορίων. Η γωνία κλίσης toe στο αριστερό τροχό μου είναι εκτός ορίων. Πιστεύω πως και αυτό οφείλεται στα ρουλεμάν και όχι σε κάτι άλλο. Έτσι δεν είναι ?? Από εβδομάδα παραγγέλνω τα ανταλλακτικά και ξεκινάω την επισκευή σύμφωνα με τις κατατοπιστικές οδηγίες του Γιάννη. Από ότι έχω διαβάσει στο θέμα επισκευής ο άξονάς μου που δεν είναι δισκοφρενάτος δεν έχει καμιά διαφορά με τον δισκοφρενάτο. Έτσι δεν είναι ?


Καμια,απολυτως Smile


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 19:18:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SpyrosA έγραψε:
...Στο πρώτο μου post έγραψα κάτι λάθος. Η γωνία camber είναι κανονικά εντός ορίων. Η γωνία κλίσης toe στο αριστερό τροχό μου είναι εκτός ορίων. Πιστεύω πως και αυτό οφείλεται στα ρουλεμάν και όχι σε κάτι άλλο. Έτσι δεν είναι ??...

Σπύρο, είτε θέμα toe (σύγκλισης/απόκλισης) είτε camber, οφείλεται ακριβώς στον ίδιο λόγο μιάς και στην ουσία πρόκειται για την ίδια γωνία αλλά σε διαφορετικό επίπεδο (toe στο οριζόντιο ενώ camber στο κάθετο).

Καλή επιτυχία Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 46

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2013, 23:30:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κυριοι καλησπέρα σας, διαβαζοντας τα γρφόμενα από όλους σας σήμερα πήγα στον μάστορα το 206 μου κια του είπα να ελεγξει τον πίσω αξονα. Να πώ εδω ότι το αυτοκίνητο ειναι 1.4 του 2000 μοντέλο και το πήρα μεταχειρισμένο τον φετινό Αύγουστο με 128.000 χλμ. Μου είπε λοιπόν ότι ο άξονας οπτικά φαινεται καλός ομως μου ειπε προτείνω με 40 ευρω να βάλουμε γρασαδορακια ώστε να τον λιπαίνεις όσο πιο συχνα μπορείς για να του τραβήξουμε την ζωη του όσο παρει. δεν το βλέπω ασχημη ιδέα, εσεις τι λέτε; Η απορία μου είναι ότι τα μπροστινα ζαμφορ τα έχει φαει κ τα 2. Είναι δυνατόν να μην έχει φαει άξονα; Σε ένα picasso που έχω τα ζαμφορ τα εφαγε στις 180.000χλμ αρα το 206 στα 128.000 τα ειχε φαει ηδη. Συμπερασμα το 206 εχει φαει γ@@@@ια και εφαγε ζαμφορακια αρα σιγουρα εχει φαει και πισω αξονα. Στο picasso ίδια κατασταση και ζημια μπορει να συμβει στον πισω αξονα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 12:49:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγέλη, τα γρασσαδοράκια από μόνα τους, δεν είναι κακή ιδέα.

Όμως, θεωρώ πως είναι τουλάχιστον μισή δουλειά να τοποθετηθούν χωρίς να αλλαχτούν τα ήδη φθαρμένα ρουλεμάν.

Ακόμα, μου φαίνεται λίγο ύποπτο το ποσό για μάστορα... διευκρίνησε σε παρακαλώ εάν θα αφαιρέσει τον βραχίονα για να στα τοποθετήσει. Όλα τα χουμε δει... αν εννοεί να στα ξετρυπίσει και ανοίξει πάσο επιτόπου δε θα μου κάνει εντύπωση Mad

Επιπλέον, απάντησέ μου το εξής: πρεσσάρεις φρέσκο γράσο στο εσωτερικό του βραχίονα οκ; Το παλιό που θα πάει; Η περίσσεια γράσου από που θα βγει; Μήπως απ'τις τσιμούχες σκίζωντάς τες;;; Scratch


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 46

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 14:51:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη Καλησπέρα. Λοιπόν φιλε μου ο μαστορας μου είπε οτι θα τα βάλει επάνω χωρίς να λύσει τον άξονα. Θα ξετρυπησει και θα τα βιδωσει επί τόπου. Τωρα τι θα γινει το παλιο γρασσο δεν εχω ιδέα. Εν τω μεταξύ ψάχνοντας για τον πισω αξονα σε ενα πικασοπου εχω ββρήκα στην Αττική σε ενα κατάστημα ενα σετ επισκευης που στοιχιζει 100 ευρω. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω γιατί θέλουν μαζεμα και τα δυο μου αυτοκίνητα. Σήμερα παραγγειλα ζαμφορρ για το πεζω για να τα αλλαξω αυριο μονος μου. Αυταααα τα λεμε ξανά θα ανεβασω φωτο και οδηγιες απο την αλλαγη ζαμφορ του 206 ...ετσι για να δειχνουμε τα ελαχιστα ξερουμε σε οσους δεν κατεχουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vagelis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 46

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 14:53:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη Καλησπέρα. Λοιπόν φιλε μου ο μαστορας μου είπε οτι θα τα βάλει επάνω χωρίς να λύσει τον άξονα. Θα ξετρυπησει και θα τα βιδωσει επί τόπου. Τωρα τι θα γινει το παλιο γρασσο δεν εχω ιδέα. Εν τω μεταξύ ψάχνοντας για τον πισω αξονα σε ενα πικασοπου εχω ββρήκα στην Αττική σε ενα κατάστημα ενα σετ επισκευης που στοιχιζει 100 ευρω. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω γιατί θέλουν μαζεμα και τα δυο μου αυτοκίνητα. Σήμερα παραγγειλα ζαμφορρ για το πεζω για να τα αλλαξω αυριο μονος μου. Αυταααα τα λεμε ξανά θα ανεβασω φωτο και οδηγιες απο την αλλαγη ζαμφορ του 206 ...ετσι για να δειχνουμε τα ελαχιστα ξερουμε σε οσους δεν κατεχουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 15:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και τα γρεζια απο τρυπημα ?........... Rolling eyes


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 15:24:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
και τα γρεζια απο τρυπημα ?........... Rolling eyes


Θα κολλήσουν με το παλιό γράσσο, με σκοπό να το βοηθήσουν να σκίσει ευκολότερα τις τσιμούχες και να βγει έξω.

Κάνεις και εσύ κάτι ερωτήσεις... Rolling eyes Very happy


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 16:12:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
z@ck! έγραψε:
και τα γρεζια απο τρυπημα ?........... Rolling eyes


Θα κολλήσουν με το παλιό γράσσο, με σκοπό να το βοηθήσουν να σκίσει ευκολότερα τις τσιμούχες και να βγει έξω.

Κάνεις και εσύ κάτι ερωτήσεις... Rolling eyes Very happy


Μπρρρρ...ανατριχιλα! Shocked


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 46

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 17:12:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλιστααααααα...σαφέστατοι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2013, 19:50:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
και τα γρεζια απο τρυπημα ?........... Rolling eyes

Μας δουλεύεις ρε Ζάχο? Εδώ τρυπάνε επιτόπου αλουμινένια πολλαπλή εισαγωγής για να βιδώσουν μπεκ LPG... στα γρεζάκια της ανάρτησης κόλλησες? Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickterc (Nikos)
Μέλος
Μέλος


206 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 137

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Οκτ 2013, 19:17:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρατηρησα τελευταια κατι τριξιματακια απο πισω μερος του RC.Κανει το θορυβο που κανει ενας παλιος σουμιες.Οταν ειναι σταματημενο το αυτοκινητο κ κατσεις καθως φορτιζεται η πισω αναρτηση τριζει,κ στο δρομο περνωντας απο μικρο ανωμαλιες ακουγεται ενα συνεχες τριξιμο η καλυτερα κατι που μια σαν ''κελαηδισμα''πουλιων.Αν πισω το πισω μερος κ το ανασηκωσω η πιεσω ελαφρα ακουγεται κ παλι.Επεσα απο κατω εριξα σπρει στις συνδεσεις που μπορεσα να διακρινω αλλα παλι ακουω τριξιμο.Τι παιζει?


One mans fun is anothers hell...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 18:10:16    Θέμα δημοσίευσης: τριξιματακια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα
Διαβάστε λίγο τα πρώτα ποστ και θα καταλάβετε τι γίνετε
Όλα φτιάχνονται
Αν κάνετε και μια προληπτική συντήρηση δεν θα φτάνεται σε αυτά τα σημεία


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 23:42:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickterc έγραψε:
Παρατηρησα τελευταια κατι τριξιματακια απο πισω μερος του RC.Κανει το θορυβο που κανει ενας παλιος σουμιες.Οταν ειναι σταματημενο το αυτοκινητο κ κατσεις καθως φορτιζεται η πισω αναρτηση τριζει,κ στο δρομο περνωντας απο μικρο ανωμαλιες ακουγεται ενα συνεχες τριξιμο η καλυτερα κατι που μια σαν ''κελαηδισμα''πουλιων.Αν πισω το πισω μερος κ το ανασηκωσω η πιεσω ελαφρα ακουγεται κ παλι.Επεσα απο κατω εριξα σπρει στις συνδεσεις που μπορεσα να διακρινω αλλα παλι ακουω τριξιμο.Τι παιζει?
Φαγωμένα άκρα του άξονα από ρουλεμάν που τρίβονται και κάνανε πατούρες Sad


Στη χειρότερη περίπτωση πρέπει να αλλάξεις άξονα... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενη
Σελίδα 11 από 14

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1657s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on