PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αλλαγή συμπλέκτη, λόγω θορύβου ρουλεμάν?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vasilis106 (vasilis106)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάρ 2009, 19:58:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

valeo 130e luk 100e k sucks 170e τιμες απο πατρα.εβαλα βαλεο με αυτα τα λεφτα που γραφω οποτε τα 160 για βαλεο ειναι αρκετα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alexis22 (Aλεξανδρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 RC

Ένταξη: 17 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 251
Τόπος: Σερρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάρ 2009, 22:10:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτες οι τιμες ειναι για 207rc??και περιλαμβανουν ολο το σετ(δισκο πλατο ρουλεμαν)??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
JohnieXXX 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Μάϊ 2009, 22:46:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα... Very happy
είμαι νέος στο forum αλλά εδώ και 7 χρόνια οδηγάω ένα 307 8βάλβιδο με τα 75 άλογα, που φτάνει φέτος τα 135.000 χλμ.

τις τελευταίες μέρες νιώθω μία δόνηση στο πετάλι του συμπλέκτη και κάνει ένα περίεργο ήχο, σαν χρόησμα, όταν πατάω συμπλέκτη.
τον χειμώνα μου είχαν πει στην lion ότι θέλω δίσκο/πλατώ (δεν έχω αλλάξει μέχρι τώρα) και μου φαίνεται ότι έχει έρθει η ώρα.

Arrow με μια γρήγορη ματιά στο forum είδα να λέτε για τα LUK.

Arrow γνωρίζετε κάνα καλό συνεργείο στην αθήνα (περιστέρι βολεύει ακόμα καλύτερα) να το πάω γιατί δεν θέλω να μπλέξω με αντιπροσωπείες που χρεώνουν αβέρτα...

Arrow πόσο παίζει να κοστίσει η αλλαγή?

Arrow υπάρχει περίπτωση να θέλει αλλαγή και σασμάν?

Arrow ααα.. επειδή θέλω να του κάνω και ένα γερό service πριν το παραδώσω στους γονείς μου (περιμένω ένα auris σε 15 μέρες..) έχετε να μου συστήσετε κάνα καλό μάστορα να μου το κάνει περδίκι?

ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα και πάλι Cool Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JohnieXXX 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2009, 09:47:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα και sorry για τα συνεχόμενα posts, αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι..
σύμφωνα με την lion που το είχα πάει (307, 8βάλβιδο, 75 άλογα, 135.000 χλμ.) για χειμερινό έλεγχο μου έβγαλαν την παρακάτω εκτίμηση:

Ανταλλακτικά 552.93 € :
- Παρέμβυσμα Κεφαλής Κυλίνδρου
- Στηρ. Τοποθέτησης
- Ντίζα αναρτησης
- Δίχαλο μίζας
- Κιτ συμπλέκτη
- Δακτ. Οδηγού
- Jeu balais peug
- Βούρτσα
- Λάδι
- Παρέμβυσμα
- Παρέμβυσμα
- Στηρ. Τοποθέτησης

Εργασίες 450,30 € :
- Depose – pose culasse – P16
- Revision embrayage – P16
- Remplacement bielletes barre anti devers 2 cotes –P01
- Depose – pose support moteur av droit – P16

Από τα ανταλλακτικά το πιο ακριβό είναι το σετ συμπλέκτη – 221,44 € (δίσκος/ πλατώ είναι αυτό ή τίποτα άλλο?) και μετά πάει το στηρ.τοποθέτησης – 73,83 € και το δίχαλο μίζας – 68,80 €.
Από εργασίες το Depose – pose culasse – P16 – 209,80 € (τι πράγμα είναι αυτό ρε??) και το Revision embrayage – P16 – 179,09 €...
Σα πολλά δεν είναι ρε παιδιά 1.000+ € ???

Σήμερα παρατήρησα ότι όταν βάζω μπρος μου κρατάει το ρελαντί γύρω στις 1.100 στροφές και κάνει ένα τραχύ θόρυβο στην μηχανή που μετά από λίγο σταματάει και επανέρχεται το ρελαντί στις 900 στροφές.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Μάϊ 2009, 11:13:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JohnieXXX έγραψε:
Σα πολλά δεν είναι ρε παιδιά 1.000+ € ???
Σαν πολλά δεν είναι ρε φίλε και τα 135.000 χλμ που έχεις κάνει?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 10:16:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε αυτα τα 135.000 km Service εχει γινει στο αμαξι ? καθως αν το παει οπως εγω καθε 10κ για λαδια + ελεγχο και στα 20κ για service τοσα πολα δεν μαζευονται .

Αν και ειχα φτασει πριν 4 χρονια 500 -600 ευρω για service σε citroen ax αλλα αλαξα ημαντες χρονισμου + δισκο πλατο 90κ km δεν θυμαμε ακριβος παρα μονο οτι ειχε πονεση Wink .


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 12:03:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι τιμες παντως για ανταλλακτικα ειναι λογικες Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jim0004 (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 22 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Αύγ 2009, 13:17:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω με μονο 20000Km ακουω θορυβο σαν να βραζει κατι μεσα στη μηχανη και μολις παταω συμπλεκτη σταματαει. Ακουγεται με κλειστα παραθυρα και επισης εν κινησει με 1η ή 2α με 1000 στροφες.Αν το κινησω αρκετα ακουγεται εντονα διπλα στην μπροστινη αριστερη ροδα. Απο οτι διαβασα εδω και αφου ρωτησα και σε ενα συνεργειο, ειναι ή το ρουλεμαν του δισκου ή ρουλεμαν σασμαν.Στην δευτερη περιπτωση ειμαι στην εγγυηση, στην πρωτη δεν νομιζω. Εκλεισα ραντεβου στα κεντρικα να δω παλι τι θα μου πουν. Παντως πηρα τηλεφωνο και ρωτησα τιμη για δισκο πλατο ρουλεμαν και πραγματικα δεν ξερω αν οι ανθρωποι ειναι για γελια ή για κλαματα. 250 Ε το σετ και 360 Ε εργασια, συνολο 600+Ευρω!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cult 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Φεβ 2013, 18:31:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση;Εμεινε και το δικο μου 206 απο συμπλεκτη και αφου ακουσα διαφορες τιμες (παραλογες και μη) στην αντιπροσωπεια μου ειπαν για μια σειρα ανταλλακτικων της PEUGEOT πιο οικονομικη με τελικη τιμη 113 ευρω(σετ συμπλεκτη) απο τις πιο καλες που εχω βρει.Ειναι οντως γνησια γιατι και στην αντιππροσωπεια μου την εδωσαν και ειχε ολα τα λογοτυπα πανω.Η ερωτηση μου ειναι η εξης:Ειναι καλο το σετ αυτο η οχι;Εχει καποιος ιδια αποψη (να α εχει βαλει δηλαδη).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 10:10:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο ηχο οταν παταω συπλεκτη πηγα στην αντιπροσωπεια να το δουμε και μου ειπαν σετ συμπλεκτη. Ο ηχος να πω οτι καποιες φορες ισα που ακουγεται και καποιες αλλες ειναι αρκετα δυνατοτερος.. Μου ειπαν να αλλαξω και το δισκο-πλατω μιας και το αμαξι εχει χιλιομετρα και λογικα δε θα εχει αλλαχθει ποτε.. τιμη για σετ,δισκο,τσιμουχες+βαλβολινες που χρειαζομαι max 400 ευρω.. Πως τα βρισκετε; Επισης διαβαζοντας και ολα τα παραπανω ειδα οτι ο ηχος ειναι διαφορετικος σε εσας.. γραφετε οτι υπαρχει ηχος που σταματαει οταν πατατε συμπλεκτη.. Εγω εχω το αντιθετο.. (το ενα οφειλεται στο ρουλεμαν δισκο-πλατω και το αλλο στο ρουλεμαν συμπλεκτη για να καταλαβω;Wink

(να πω και οτι το αμαξι το πηρα απο γυναικα.... Razz )


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 10:36:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
Μετα απο ηχο οταν παταω συπλεκτη πηγα στην αντιπροσωπεια να το δουμε και μου ειπαν σετ συμπλεκτη. Ο ηχος να πω οτι καποιες φορες ισα που ακουγεται και καποιες αλλες ειναι αρκετα δυνατοτερος.. Μου ειπαν να αλλαξω και το δισκο-πλατω μιας και το αμαξι εχει χιλιομετρα και λογικα δε θα εχει αλλαχθει ποτε.. τιμη για σετ,δισκο,τσιμουχες+βαλβολινες που χρειαζομαι max 400 ευρω.. Πως τα βρισκετε;

Όταν λές ήχο εννοείς το κλασσικό τακτακτακ που κάνει το ρουλεμάν ή κατι άλλο?

Εάν δεν έχεις θέμα πέραν του τακ τακ τακ που κάνει το ρουλε-ταλιμπαν εγώ δε θα άλλαζα συμπλέκτη... και εμένα το έκανε στο προηγούμενο σετ αλλα και στο προηγούμενο 206 και έβγαλε πολλές δεκάδες χιλιάδες χλμ πριν παραδόσει πνεύμα (για άλλο λόγο).

Βέβαια αν διαλύσει το ρουλεμάν θα μείνεις αλλα δε γ@....Γιαυτό είναι η οδική Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 10:39:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω τακ-τακ... κανει ενα περιεργο ηχο που δεν τον λες μεταλλικο.. περισσοτερο σαν ηχο τριβης το λες.. Να πω και οτι ο συμπλεκτης ειναι αρκετα εως πολυ σκληρος..

χαχαχα.. αστα να πανε.. και δεν εχω οδικη.. Razz το θεμα ειναι μη διαλυσει σε κανενα στροφηλικι και εχουμε αλλα.... Razz


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cult 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 11:18:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε και εμενα τα ιδια εκανε στην αρχη ενα σφυριγμα μετα πιο εντονο τελικα ειχαν φαγωθει εντελως τα ρουλεμαν και ισα που δεν εμεινα.Η τιμη μου φαινεται μεγαλη.Στην αντιπροσωπεια μου ειχαν πει 230 τελικη με το προαναφεθεν σετ.Σετ συμπλεκτη επαιζε απο 8ο εως 130 (VALEO).Εργατικα απο 80 εως 100 οποτε υπολογισε το κοστος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 11:23:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

cult έγραψε:
Φιλε και εμενα τα ιδια εκανε στην αρχη ενα σφυριγμα μετα πιο εντονο τελικα ειχαν φαγωθει εντελως τα ρουλεμαν και ισα που δεν εμεινα.Η τιμη μου φαινεται μεγαλη.Στην αντιπροσωπεια μου ειχαν πει 230 τελικη με το προαναφεθεν σετ.Σετ συμπλεκτη επαιζε απο 8ο εως 130 (VALEO).Εργατικα απο 80 εως 100 οποτε υπολογισε το κοστος.


Το σφυριγμα στο εκανε με τιν ιδια ενταση; γιατι εμενα οπως γραφω οταν το πιεζω ακουγεται πιο πολυ.. (για να καταλαβω σε ποιο σταδιο ειναι ο δικος μου)

Η τιμη ειναι και για αλλαγη δισκο-πλατω. Οχι μονο σετ συμπλεκτη.


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 11:31:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
Μετα απο ηχο οταν παταω συπλεκτη πηγα στην αντιπροσωπεια να το δουμε και μου ειπαν σετ συμπλεκτη. Ο ηχος να πω οτι καποιες φορες ισα που ακουγεται και καποιες αλλες ειναι αρκετα δυνατοτερος.. Μου ειπαν να αλλαξω και το δισκο-πλατω μιας και το αμαξι εχει χιλιομετρα και λογικα δε θα εχει αλλαχθει ποτε.. τιμη για σετ,δισκο,τσιμουχες+βαλβολινες που χρειαζομαι max 400 ευρω.. Πως τα βρισκετε; Επισης διαβαζοντας και ολα τα παραπανω ειδα οτι ο ηχος ειναι διαφορετικος σε εσας.. γραφετε οτι υπαρχει ηχος που σταματαει οταν πατατε συμπλεκτη.. Εγω εχω το αντιθετο.. (το ενα οφειλεται στο ρουλεμαν δισκο-πλατω και το αλλο στο ρουλεμαν συμπλεκτη για να καταλαβω;Wink

(να πω και οτι το αμαξι το πηρα απο γυναικα.... Razz )


Αν εννοείς το κλακ που κάνει καμιά φορά ο συμπλέκτης, το'χω κι εγώ. Βέβαια, έχω παρατηρήσει κιόλας ότι όταν πατάω πλήρως το συμπλέκτη σε νεκρά, δεν ακούω τα ρουλεμάν.

Από Οκτώβριο του 11, μου'χαν πει σε μια Peugeot ότι πρέπει "επειγόντως" να αλλάξω σετ συμπλέκτη κτλ κτλ κι ότι πατινάρει τρελά. Ωστόσο, μέχρι σήμερα δεν είχα πρόβλημα κι αυτό το "κλακ" όπως σου είπα, δεν το κάνει πάντα. Έχω διαπιστώσει ότι κανά 2-3 φορές μου πέταξε τις στροφές, αλλά δυστυχώς δεν είναι κι οι καιροί εύκολοι για να φτιάξεις κάτι ακόμη και με την εμφάνιση κάποιων συμπτωμάτων, όπως μπορεί να έκανα παλιά.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 11:38:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρηστο ο ηχος ειναι συνεχομενος περισσοτερο στο στυλ σφυριγματος και ξεκιναει με το που πατησω το συμπλεκτη μεχρι και να τον αφησω ανεξαρτητως ταχυτητας.. (το αμαξι δεν πατιναρει, απλα αφου θα κατεβουν ολα θα εκτιμηθει το αν θα πρεπει να αλλαχτει..)


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
cult 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 72

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 12:18:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Disko εχεις σιγουρα τα ιδια εκανε και εμενα.Εν ελαφρυ σφυριγμα μολις παταγα το δισκο το οποιο και γινοταν εντονοτερο με το χρονο.Σε καποια φαση βεβαια εκκωφαντικος ο θορυβος και μυρωδια καμενου(ετρωγε τα ρουλεμαν)>Ισα που το προλαβαμε.Για τα αλλα δεν ξερω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 17:35:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα παω για αρχη για το σετ συμπλεκτη και θα δω επιτοπου αν θελει και δισκο-πλατω..


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Μάρ 2013, 19:57:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manos206 έγραψε:
Θα παω για αρχη για το σετ συμπλεκτη και θα δω επιτοπου αν θελει και δισκο-πλατω..


Μη κάνεις μαλ***ες.

όλο το σετ θα πάρεις δίσκο/πλατώ/ρουλεμάν.

Με μισές δουλειές ποτέ δε πρόκοψε κανείς!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
velvet (φιλία)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.1 (2004)

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 49

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Μάρ 2013, 12:07:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ άκουγα τον ίδιο ήχο που λέτε (το χρρρρ) οπότε άλλαξα τον συμπλέκτη με Valeo, στις 45.500χλμ ( είχα λεφτά τότε Razz)
Το θέμα είναι ότι από την αλλαγή και μετά, άρχισε να κάνει ξανά χρρρ, το οποίο σταματάει όταν πατήσω τον συμπλέκτη.
Σε δεύτερο συνεργείο που πήγαν, μου είπαν ότι είναι το ρουλεμάν (ο τεντωτήρας τελοσπάντων του ιμάντα ) το οποίο το έσφιξαν (?) και σταμάτησε για κανα-δυο μέρες, αλλά μετά άρχισε πάλι τα ίδια.
Οπότε φτάνουμε στο σήμερα, όπου έχω κάνει αισίως 85.500χλμ, με τον θόρυβο σταθερή αξία (ούτε αυξήθηκε, ούτε μειώθηκε).

Πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω κάτι;
Και ο λόγος που ρωτάω μετά από 40.000χλμ, είναι ότι στο συνεργείο η απάντηση που παίρνω όταν τους λέω ότι κάνει θόρυβο, είναι "έτσι κάνουν αυτά"

Α, επίσης στο ρελαντί κάνει έναν ήχο σαν ταξί, αλλά έχω ακούσει κ άλλα γαλλικά στο δρόμο να κάνουν έτσι...
Rolling eyes


Έχει επεξεργασθεί από τον/την velvet στις Παρ 08 Μάρ 2013, 12:11:09, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 7 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,15s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on