PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Περιποίηση - Καθαρισμός εσωτερικού χώρου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Αύγ 2010, 14:15:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To προϊόν της 3Μ που λες για γυάλισμα, αν δεν απατώμαι χρησιμοποιείται με αλοιφαδόρο. Οπότε αν δεν έχεις το εν λόγω εργαλείο και θες προϊόν που να δουλεύεται με το χέρι, πας σε κάτι άλλο.

Επίσης, το προϊόν που αγόρασες της Σόναξ, αν είναι ένα μαύρο που έχει σφουγγαράκι από πάνω, είναι αποκλειστικά για εξωτερικά πλαστικά και επίσης, δεν ενυδατώνει απλά βάφει! Μόνο λοιπόν σε ξεβαμμένα πλαστικά πρέπει να εφαρμόζεται και πουθενά αλλού.

Για τη δερματίνη, πιστεύω ότι τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται για δέρματα θα είναι μια χαρά. Πάντως και ένα καλό ενυδατικό γαλάκτωμα εσωτερικού (όπως της poorboys το natural dressing) κάνει μια χαρά, αφού η δερματίνη είναι ουσιαστικό κατεργασμένο πλαστικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Αύγ 2010, 18:32:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
To προϊόν της 3Μ που λες για γυάλισμα, αν δεν απατώμαι χρησιμοποιείται με αλοιφαδόρο. Οπότε αν δεν έχεις το εν λόγω εργαλείο και θες προϊόν που να δουλεύεται με το χέρι, πας σε κάτι άλλο.

Επίσης, το προϊόν που αγόρασες της Σόναξ, αν είναι ένα μαύρο που έχει σφουγγαράκι από πάνω, είναι αποκλειστικά για εξωτερικά πλαστικά και επίσης, δεν ενυδατώνει απλά βάφει! Μόνο λοιπόν σε ξεβαμμένα πλαστικά πρέπει να εφαρμόζεται και πουθενά αλλού.

Για τη δερματίνη, πιστεύω ότι τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται για δέρματα θα είναι μια χαρά. Πάντως και ένα καλό ενυδατικό γαλάκτωμα εσωτερικού (όπως της poorboys το natural dressing) κάνει μια χαρά, αφού η δερματίνη είναι ουσιαστικό κατεργασμένο πλαστικό.


Αχ βρε Αρη να μου το ελεγες απο χθες τι καλα που θα ητανε Sad Εχθες το προιον της σοναξ το χρησιμοποιησα στην μηχανη σε ενα πλαστικο και εμεινα καταευχαριστημενος...Παω σημερα στο αμαξι το περναω πανω σε ενα πλαστικο και τιποτα...Προβλημα....Το προιον αυτο κανει και για σημεια του εσωτερικου οποια ειναι ομως λειας επιφανειας...Στα σπυρωτα τα δικα μας δεν κανει τιποτα!!!Στο τασακι για παραδειγμα που το χρησιμοποιησα το οποιο ειναι λειο το πλαστικο του εγινε σαν καινουριο...Μ@λ@κι@ νς Νικος γραψατε 1 Mad
Τεσπα δεν πειραζει τα πλαστικα της μηχανης εχουν ξεθωριασει απο τον ηλιο οποτε χαμενο δεν θα παει...Η τιμη του by the way ειναι στα 8,5 ευρω...
Οσον αφορα της 3Μ την αλοιφη για τις γρατζουνιες ειναι οχι για γυαλισμα..Με ενα πανακι μικροινων (η τελος παντων οπως λεγεται)εφαρμοζεται και το ειδα με τα ματια μου τι καλη δουλεια εκανε..
Εσυ τι προτεινεις για την δεματινη ενυδατικο γαλακτωμα η αλοιφη για δερματα ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Αύγ 2010, 18:36:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α και ξεχασα να ρωτησω...Τελικα τι να βαλω στα εσωτερικα τα πλαστικα για να επανελθουν μιας και απο μαυρα εχουν γινει γκρι??Ποια αλοιφη προτεινετε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Αύγ 2010, 22:45:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν, καταρχάς για τη δερματίνη χρησιμοποίησε γαλάκτωμα για τα πλαστικά του εσωτερικού. Δε νομίζω ότι θα έχει ιδιαίτερες διαφορές με προϊόν που χρησιμοποιείται για δέρματα, αλλά στην χειρότερη θα έχουν ίδιο αποτέλεσμα. Στην καλύτερη, επειδή η δερματίνη είναι πλαστικό και όχι δέρμα, θα είναι λίγο καλύτερο το γαλάκτωμα.
Απλά, μόλις το απλώσεις να το αφήσεις για 1-2 λεπτά και μετά να το σκουπίσεις, ώστε η εφαρμογή να είναι παντού ομοιόμορφη.

Τώρα για το εσωτερικό, πάρε ένα καλό all purpose cleaner (καθαριστικό γενικής χρήσης για αυτοκίνητα) όπως της meguiars και με την κατάλληλη αναλογία (γράφει στο πίσω μέρος πόσο αραίωμα θέλει για εσωτερικό), ψέκασε σε ένα πανάκι μικροϊνών και τρίψε καλά το ταμπλό. Αν δεν καθαρίσει, βάλε λίγο δυνατότερη αναλογία, αν και πάλι δεν γίνει τίποτα (που δεν το νομίζω), τότε δεν έχω ιδέα.
Μετά το apc, ξέβγαλε με ένα ελαφρά βρεγμένο πανί και στη συνέχεια, μόλις στεγνώσει το ταμπλό, πέρνα ένα γαλάκτωμα εσωτερικού χώρου και το ταμπλό θα δείχνει πολύ πιο λαμπερό, ενώ θα προστατεύεται και απ'τον ήλιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Αύγ 2010, 17:45:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok θα παω απο πρακτικερ να δω τι προιοντα εχει και μολις το κανω θα σας πω και αποτελεσματα Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Δεκ 2015, 11:13:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ρωτήσω ρε παιδιά
για 2 μπροστινά καθίσματα 207, υφασμάτινα.
Με τον καιρό, από τα σιδεράκια που έχουν τα τζιν πίσω, έχουν ξεφτύσει του οδηγού & συνοδηγού τα καθίσματα.
Το πήγα χθες για βιολογικό καθαρισμό, και αυτός εκεί μου είπε ότι ξέρει έναν ταπετσέρη που μπορεί να κόψει μόνο το συγκεκριμένο σημείο και να βάλει άλλο.
Υφίσταται κάτι τέτοιο; Δηλαδή να αλλαχτούν μόνο αυτά;



και αν ναι, έχετε να προτείνετε κάποιον που να έχετε δει τη δουλειά του;
μην πάω στα τυφλα και απογοητευτώ μετά...



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1137s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on